Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
luc1979 a to máme o víkendy jít na narozeniny..synovec bude mít 2roky ,-) a nešla sem ani na úklid,kam chodím,protože mi volala R. že děcka jsou nemocný ,abych vůbec nechodila :-D se asi celý svět zbláznil :-D
Odpovědět
holky, poraďte, kde sehnat pěkný kostýmek pro maminku nevěsty (velikost 50-52)? Byla jsem v nějakým oděvním studiu na Kozí (roh s Dvořákovou) a v OS Musilka. Ještě nějaké tipy?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky dnes jsem volala skoro tchýni. museli jsme si domluvit počet zákusků, že je ona objedná. ani jsem nevěděla s jakým přístupem mluvila. že co jsem si navymýšlala jak to bude drahé kde na to vezmu... (a to se objednávájí zákusky pro 25 lidí) že to bude stát minimálně 10tisíc (což mi nepřijde moc.) a proč chci fotografa i kameramana, proč se fotit na zámek apod. jsem z toho nešťasná. nejhorší je že její syn a můj nastávají souhlasí. odmíta se jet fotit na zámek že stačí dvě tři fotky u obřádní síně a ahoj. proč vyhazovat 4tisíce za fotografa (což mi přijde jako pakatel) jsem neštastná
Odpovědět
petra: tu cenu hodila od oka, nebo na základě nějakýho výpočtu? Protože to se mi zdá fakt hodně na 25 lidí.... záleží samozřejmě, co všechno v tom je... jinak na tchýni kašli, ale jestli je to i názor nastávajícího, tak je to blbý... co zkusit nějaký kompromis? I když teda mít možnost fotek ze zámku, neváhala bych a 4 tisíce nejsou tak hrozné...
Odpovědět
Petro - zkus ještě drahého nějak navnadit na nějaké hezké fotky ze zámku už od vdaných holek. Třeba ho to nakopne, že bude chtít taky takové. Nebo to dělat jako já - zařídit nějaké ty věci bez porady. U nás jsme se teda na hlavních věcech shodli, ale veškerou výzdobu, tiskoviny, komplet moje oblečení, atd. jsem si prostě pořídila a neptala se. Jen my bylo řečeno, že černou barvu ne :-D prostě to uviděl až na svatbě a bylo ;-) A ta cena za zákusky mi přijde teda dost. Vím, že se to nedá moc srovnávat, ale nás vyšlo cukroví pro 40 lidí na hostinu a cca 25 krabic výslužek na asi 2500,- :-N Nat - vím, že nějaké nadměrné velikosti jsou přímo na Čáře, v rohu vedle hodin, je to tam asi rok nové.
Odpovědět
Profilova fotka
A co se vyfotit v Denisovych sadech? Teda pokud to mate v Brne. Krasne fotky a gratis.
Odpovědět
Blani: no já počítala, že by nás cukroví mělo stát asi 11 tisíc - drobné cukroví, koláčky, zákusky, jenže pro 70 lidí i s výslužkama, proto jsem se divila... ale už máme domluveno s tetama, že místo svatebních darů napečou, takže to bude míň a budeme mít vynikající domací trubičky a věněčky a podobné dobroty :-) :-D
Odpovědět
Nat - no jo, svépomocí, to se dá ušetřit hnedle pár tisícovek. A hlavně máte jistotu, že nedostane jako dar nějakýho jelena nebo růžový porcelán :-D
Odpovědět
Blani: no právě, pečou tety báječně, ale ten jelen by tam hrozil... ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no nevím kde tu cenu vzala.. navíc chce zamluvit i svatební dort a když jsem ji řekla že ho chci celý bílý s červenýma růžičkama tak na to skorotchán poznamenal (omlovám se správcům stránek) "pičoviny" no my se berem v čejkovicích ale jdem se fotit do lednice... ale taky do zahrady takže taky zadarmo ale jim vadí že někam musíme jezdit že to bude drahé ta cesta... má chut ji něco napsat nebo zavolat.. že jako to bude naše svatba at to tolerují. co myslíte? mám ji něco napsat nebo zavolat
Odpovědět
Peťo - komu zavolat? Jestli tychýni, tak ano a slušně jí poslat do .... ehm, jí poděkovat, ale že si svatbu zažídíte sami....anebo fotografce? Zavolat a zamluvit! ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Natrix - zkuste si s maminkou zajet podívat se na Táborskou. Je tam svatební salon Bílý sen. Šatů tam moc nemaji, živí je prodej pánských obleků a mají tam hezký výber kostýmků pro dámy. Máma si tam koupila jeden na svatbu a já mám od tam kalhotový kostým do divadla. Navíc ceny jsou tam podle mě slušný.
Odpovědět
Článek se načítá
zuhur: díky za tip :-)
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za podporu "tchyni" jsem zavolala a vysvetlila. no prej to nechape ale budiz. fotograf je už zamluvený dávno ale bojím se že na fotkách budu jen já.přítel to nechápe a nepochopí na co se fotit... chjo... fotky z jiných svateb ho nezajímají.tak snad tam nebude zbytečně. moc se svatby bojím a to je až z apů roku
Odpovědět
No u nás vše zatím probíhá ve fázi utajení :D. Dnes zamluvena kapela. Z velkých věcí zbývá oblečení a prsteny :).
Odpovědět
Peťo - no tak budeš na fotkách hlavně ty, nevěsta je na svatbě stejně to nejkrásnější , ne? :-D Kdybys viděla mě, jak jsem lítala po parku se závojem v ruce a M. za mnou chodil a nechápal. Mám hodně fotek, kde jsem jen já,akorát se fotilo asi v 7 večer a ve stínu, tak nejsou ty fotky úplně perfektní :-D inak jsou chlapi asi všichni stejní, ale nebj v den D bude vše tak utíkat, že i kdyby to bylo jen čtvrthodina focení, tak to žádnýmu capovi neublíží a hlavně mu to hrozně rychle uteče ;-)
Odpovědět
lol: koho jste nakonec vybrali? :-) petra: ta fáze vybírání obrázků, co se mi líbí, byla super, když jsme začali řešit praktické věci, tak taky lidi, od kterých jsem to čekala nejmíň dělali největší problémy - samozřejmě, že Ti nejbližší... takže mě to taky začíná poměrně stresovat... ]-( :-(
Odpovědět
nat: Vyhrála Nová Tchýně, k té jsem se klonila já, Petr zase k Tomu Sawyerovi :). Otecko sice tvrdil, že je to jedno, že po pár panácích už lidi kvalitu nepoznají, ale mně se líbí, že se jedná o trio, Katka překrásně zpívá a mají i swingové záležitosti :).
Odpovědět
lol: tak to je super :-) hlavně s Katkou je moc příjemná komunikace a mně moc poradila a pomohla, i když máme někoho jiného :-)
Odpovědět
nat: souhlas, Katka je velice příjemná dáma :). Moc se na ně těším! Doufám, že budu moci tancovat, za půl roku už bych to mohla dát :). Kohopak máte?
Odpovědět
lol: my máme Ozon, co doporučila Brňanda Petruszce a spokojený byly obě :-):-D a cenově taky fajn :-)
Odpovědět
Nat: nevím, jestli jsem to už psala............ve čtvrtek jsme zjistili, že kostel dostal grant od státu a celé prázdniny bude rekonstruovat oltářní obraz = zakrytí plachtou a lešení :(. To budou alespoň origoš fotky :D. Fotografka už říkala, že pokud to bude monstr velký, můžeme se vzít rovnou na stavbě :D.
Odpovědět
lol: tak to je drsný... jinej kostel by nešel? a koho máte za fotografku vlastně?
Odpovědět
nat: jiný kostel nechceme :). Tenhle má pro nás význam, proto změna nebude :). Fotografku máme slečnu Smrčkovou.
Odpovědět
lol: no tak budete mít originální svatbu s rekonstrukcí... :-D ;-)
Odpovědět
Nat: my se tam s přítelem poprvé potkali a viděli, takže jiná varianta neexistuje :). Neříkám, že mě to neštve, ale až tak moc ne, jak říkají kamoši: děcka vás jednou pochválí, že to bylo origoš :D. Jedna nevěsta se prý panu faráři po té zprávě rozplakala.
Odpovědět
lol: :-D :-D :-D pardon, to nebylo vtipné... :-N no tak je to blbý, ale jsou horší věci a v takovém případě bych o jiném taky neuvažovala... ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lol, tak fotografku Ti závidím - na náš termín není v ČR. Tak ať vám fotky yjdou podle vašich představ. Petra8619 - víš, některé budoucí tchýně prostě vidí, že jim asi něco utíká, zvláš´t když je nevěsta schopná si leccos zařídit sama, tak aspoň remcají. U nás je to zase každá druhá věta, že ona měla tamto a tohle vyníkající a ať si to teda dělám jak chci, ale že to, co zná ona je bezkonkurenční, ale když si to chceme zařizovat sami... Neřeš to. Sama vím, že je to těžký, ale jak mi poradila kamarádka - řekni, že si to uděláš podle svýho a když to nevyjde, tak že chybyma se člověk učí ;-) :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo, holky, hlavně se neradit a nic neoznamovat, až pak 14 dní předem, kdy už to nejde změnit (a mají čas se ještě odnaštvat) - je to úpně normální, u nás to bylo totéž v bledě modrém... :-) Kolikrát já sem si říkala, že sme měli brát ve čtyřech a vykašlat se na ně, nevděčníky... A nakonec byli rádi :-) Na fotkách si určitě trvej, oni chlapi moc nechápou ten význam, ale pak furt tahají po kámoších ty alba a všem to ukazují :-) Pozvěte si nějakou ženatou návštěvu, kde šťastný novomanžel jen tak mezi řeč pronese, ještě že mají ty fotky, protože jinak by jim z toho nic nezbylo... Vzpomínky šednou, je třeba si je osvěžovat :-D Lollia: Neboj, když se to dobře zabere, tak to ani nebude na fotkách poznat... Někdy se to opravit musí... Co se s tím nadělá... Aspoň to budete mít nezapomenutelné :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ivko, tak to doma mám jiný extrém...ten můj, jak slyší, že se podíváme na fotky nebo video, tak zdrhá, že už se na to nemůže dívat po 150té. Nejvíc ho s tím prudí moje mamka, jak to všude ukazuje...to by vyletěl z kůže. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?