Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Ivi: no tak můj drahý taky miluje světýlka... čím barevnější a víc, tím lepší... nejradši by tím ověsil celej barák... :-N :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
JO jo, můj chlap má taky rád techniku... A ještě naši sousedi s tím mají ověšený celý balkón, tak se na to tak smutně kouká, protože ví, že mě by z toho kleplo... :-) Já naštěstí redukuju nakoupené ozdoby "do barvy", takže to přeplácat nemůže, protože nemá čím... :-) Ale letos sme si koupili i Ikea takové ty koule, co to vypadá jak sníh... Uřčitě víte které myslím, mají to tam všude... Ty se mi líbí a drahoušova touha po světlech snad tím bude taky uspkojena :-) Já bych si nejradši ten stromek nazdobila už teď, abych si ho stihla užít, do toho února, než ho odstrojíme :-D Kim taky loni skákal na perníčky. Čekala sem, kdy to všecko zhodí na sebe... :-)
Odpovědět
Prcku: my když jsme loni pekli perníčky, tak to bylo položené v kuchyni na židlích(v pleších), není místo (bohužel než bude dole nová kuchyň, tak to ještě potrvá) a miláčci jen chodili, zvedali nosíčky a zvědavě je všude strkali... ještěže nejsou vetší... to nevím, co budeme dělat, až budeme mít tu borderu... a taky je to důvod, proč jsem do baráku nechtěla Bílýho švýcara, to patří ven, ten by se zrovna obsloužil i ze stolu... :-p :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme sice jednoho z nejmenších pejsků, ale sežere na co přijde :-) Naštěstí na stromek nevyskočí... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme taky celý balkon osvětlený světelnou girlandou a svítí nám tam živý stromek - to jsem si prosadila já, manžel na to moc není. Ale je to vše v jedné barvě (bílé) - prostě chci mít nejlepší výzdobu z baráku. ;-)
Odpovědět
Peti: a je to velkej barák? Jestli je taky velká konkurence, víš? :-) :-D stromeček máte na balkoně?
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, moc velký není (jsou to 2 bytovky vedle sebe), má to jen 3 podlaží. ;-) Ano, máme smrček v květináči na balkoně už druhým rokem. Je krásně vidět z ulice. :-D
Odpovědět
moje bývalá skorotchýně měla vždycky krásnou výzdobu, a má ji celý rok, podle toho, co zrovna je... jarní, velikonoční... tak se těším, až to tu bude hotové, teď se mi zdá blbé věšet třeba věneček na dveře, když všude kolem těch dveří je izolace, rozvody čouhají ze zdi a tak... to by bylo jako pěst na oko... ale uvnitř výzdoba bude x-) pro lepší představu co jsem měla na mysli: http://www.modrastrecha.cz/album/view... :-p :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ale dveře jsou to pěkný...já bych to tam dala...aspoň to odvede pozornost. ;-)
Odpovědět
Peti: nojo, dub,:-) tak ještě vyměnit ty ostatní okna, aby to s dveřma ladilo... :-N :-D :-D :-D mám obavu, aby to pozornost naopak nepřitahovalo... :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hmm, my nemáme balkon :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ale zase možná je to štěstí! Už vidím manžela jak tam věší plastovýho Santa Klause a miliony světýlek.... By upadlo zábradlí :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ivi: no tak s plastovým Santou by mi teda nepřekročil práh! :-p ]-( :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No ještě že nemáme ten balkon, tak ho to snad ani nenapadne...
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, byli jsme v Obi a tam měli podobných kýčů hafo. Třeba světelné sáně se Santou...asi se to dává na střechu nebo na zahradu. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám taky nejradši bílý světýlka. U našich jsou barevné, ale zase vše ostatní zlato-šampáň. Taky Santu nemusím. Hlavně když vidím ty "oběšence" na těch balkonech :-p . Tady to nemá tradici a je to vážně podle mě kýč.
Odpovědět
Profilova fotka
Na stromečku mám barevné světýlka (takové ty malé špičky)...k červenému stromku se mi to zdá, že to je ok. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peti: Pšššt! nebo je budeme mít na zahradě! :-D
Odpovědět
Ahoj holky, Luc - reklamovat to jde, ale chci počkat jestli se to neobjeví i v koupelně nebo nekde jinde, zatím jsou mrazy hodně slabé, na jaře nám shazovali celé podhledy a zateplovali to dodatečně, tak než se o toho pustí podruhé, tak si chci být jistá, že problém je jen na jednom místě. Nám už totiž teklo do bytu na trošku víc místech :-N Petruš - no my taky měli takový ten klasický problém - vysoká vlhkost novostavby a málo větrání, to už je ok,to nástrápilo cca 2 měsíce loni, okna jsou teď suchá , ale tohle je rohové okno a prostě ten roh je slabé místo, kdyby bylo klasické, tak tam není ani ťuk, ale rohový plasťák...grrrr. Já furt říkala, že do bytu s plas´tákama nikdy ,..., no bohužel v 95% novostaveb nic jiného nedávají :-| Takže počkáme cca 2 měsíce, doufám, že bude pořádně mrznout, jinak si snad koupím nějaký zasněžovač a budu z terasy sněžit okollo bytu, aby se všechny ty závady projevily a my mohli reklamovat, už máme byt v záruce jen 9 měsíců :-D :-D
Odpovědět
Jo jinak to, že nám zas teče do bytu, je to poslední co mě se...e. Manža byl na jednání zastupitelsvta a řešili se tam "krásný" věci - auteobus nám bude jezdit milionkrát denně kolem baráku, s tím už se nedá nic dělat, ale Řečkoivvce budou stavět kousek od nás sídliště pro 10.000 lidí :-N , Komín zas chce propojit s Medlánkama, takže prý nějaký městký okruh a prý už by tu rovnou mohli udělat R42 do Polska .... já se asi odstěhuju :-D
Odpovědět
Blani, tohle ti nezávidím :-( To chce hodně silné nervy, tak držím pěsti ! Sylvi, moc hezké dveře.
Odpovědět
Gábi: děkuju :-) truhlář měl mít před měsícem hotová i okna, už mělo být zatepleno, okna vyměněná, bohužel se to bude muset odložit... ]-( :-(
Odpovědět
Jo, to znám, my takhle doděláváme dvě bydlení, naštěstí to letní počká až na teplo :-N Jinak já bych tam ten věnec nebo nějakou girlandu okolo klidně dala :-)
Odpovědět
Gábi: my tak postavili chaloupku, pak koupili pozemek vedle, zbourali tam pozůstatek sklepa, vybagrovali, srovnali, začali stavět, že si postavíme barák a pak jsme koupili tenhle... takže ten ,,na chaloupce" se bude dělat, až tenhle bude hotový, naši pořád říkají, že tam půjdou na důchod ;-) :-D Když jsem na střeše sestavovala to album, tak bylo hezky vidět, jak se s tím pohlo, ale ještě tolik nás toho čeká! no po svatbě to bude lepší s financema a taky bude tepleji, bude se dát dělat, tak budeme dělat, co budeme moct... :-) Tak já teda něco vymyslím :-)
Odpovědět
Ufff, nezávidím ]-( Ale sama vím, jak je to fajn, když se člověk potom dívá na fotky před a po.
Odpovědět
Na jednu stranu jsem ráda, když se něco udělá a je hotovo, ale za pár týnů mi to přijde líto, že bych to udělala třeba jinak....jak já už se těšíma až jinak vymaluju :) Zrovna dneska jsem chtěla vzít zbytek barvy a namalovat jednu stěnu na WC barevně, až by M. přijel v noci ze služebky tak by asi koukala, ale teče stropem, tak je to zbytečné, když půjde podhled dolů :-S A já se na to tak těšila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, tak nas trapi jen to vlhko a to v srpnu jsme tu byli 3. rok. Jinak s tim ruchem okolo domu, to je tezky, my se nastehovali na pole a ted bydlime uprostred sidliste, jesteze koukame jen na rodinne domky. Ale rano a odpoledne tady je pekny srumec, kdyz vsichni jedou do prace.
Odpovědět
Blani a Peti: my když se dívali na barák, byly prázdniny - taková klidná ulice, krásné místo... idyla... barák jsme koupili, začali dělat přípravy na stěhování, pak se přestěhovali... no a začal školní rok a naproti (ob dům) stojí škola... a okolo nás chodí sprosté a hlučné dětičky, stojí tu rodiče se svýma bourákama, provoz docela velkej... 8-( :-D
Odpovědět
Peťo - já právě zkoumala před pospisem smlouvy na byt dost podrobně Územní plán a tam bylo, že za náma už bude jen ulice rodinných domů a toť vše, že na severu Brna se už stavět nemůže...holt zas asi zafungovala "obálková" metoda nebo "něco za něco" :-| Tak 3. rok už by mělo být barák suchý, ... zas ty okna, plasový mají 0 infiltraci, takže přirozená výměna vzduchu nulová. Nás to naštěstí trápilo fakt jen asi 2, 3 měsíce než to z velké části vyschlo, akorát se muselo víc větrat a topit. Teď v jednom pokoji netopíme vůbec a máme tam zavřený dveře, aby tam nešlo teplo a je to úplně ok. Ale před tím rokem....všude 80% vlhkost, plesnivý rámy oken, těsnění na lednici :-p Bleeeee
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, kdyz na uzemni plan se neda spolehat. Kdyz jsme to koupili, tak tady ve meste vladla jina strana. A ted je nova a starostou je clovek, co je zainteresovany ve vystavbe u nas na Dilech, takze je vse jinak. Ted se uzemni plan zase meni a na Zahori se ma stavet sidliste pro 5tisic obyvatel! A to si vezmi kolik to je, kdyz Kurim ma nyni 10tisic. Je to jeden velky bordel. Tak u nas to s tou plisni je lepsi, obcas nejaky rozek zezelena, ale mam Savo po ruce. Ja vetram a topim porad, problem je, kdyz peru nebo se dlouho koupeme. Ale treba kamos ma novy byt v Lisni, taky mu to tam zelena a dali mu slabe radiatory, takze to v zime nemuze vytopit. To jsou takovi zlodeji! Silvi, my mame pod barakem detske hriste, taky bezva.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?