Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Jo a ještě k tomu Fuji - je jednak na Rašínově ten Fotex, jak jsem psala (ten mám vyzkoušený), a pak AZ Foto, co vyvolává na Fuji (ta firma, co má Kodak ve Vaňkovce) je na rohu na České, takový větší fotoateliér, do úhlopříčky je to okýnko s pizzou a cukrárna, aproti stánek s květinama. A na výloze mají nějaké zelené nálepky a velké reklamní fotky. Ale myslím, že někde na jejich stránkách je rozdělení, kde mají jaký papír.
Odpovědět
Profilova fotka
Pro mne bude asi nejlepsi vse dat na ten plny. Chci klasiku 15x10, tak ty ctverce dam na 10x10 a bude to ok. Doma mam dokonce 2 rezacky, tak to by nemel byt problem;-) Ten kseftik na Ceske znam, ten tam byl snad i za komaru. Jsem ted sice vidlacka, ale 26 let od narozeni v Brne, jeste si to vybavuju. Jen jsem hrozne lina, tak bez auta nedam ani ranu:-) Moc moc diky, pak dam vedet, jak to dopadlo a taky jake je to album. Asi si tam vytisknu tu fotku A4, kdyz je na to akce. A ten drink mas u mne!;-) Dala bych si Svatomartinske...musim si zitra skocit koupit.
Odpovědět
Peťo, nemáš zač. A ta akce je jen do pátku! Já nakonec dávám na ty A4 úplně všechny fotky, pár takto velkých, jinak takové koláže, třeba 5 fotek na A4, je to "vopruz", mám zatím 50 stran z 80 do alba hotových, a to už to dělám od pátku!!! A zítra nás šéf (Martin) pozval na SVatomartinskou husu a víno, škoda, že to nejím ani nepiju. :-N Ale tak aspoń zakousnu knedlík se zelím, svoji porci už jsem slíbila kolegovi, co by jedl pořád a přitom je takový hubeňoučký :-D Dobrou noc a úpravě fotek zdar!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak třeba já mám radost - aspoň se taky poučím. Jinak nám doporučoval fotograf sběrnu na rohu vedle Vágnera na České. Nevím, ale co je to za firmu. On si tam prý u nich nechává dělat fotky a je s nimi spokojený. JInak asoň vím, když nebudu vědět s fotkama, na koho se obrátit ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jsem objevila, co politici na nás chystaj ;-) . Myslím, že už je to za vlasy přitažené, i když člověk nikdy neví, co může projít... http://www.novinky.cz/clanek/154152-j... :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, to já bych si dala obojí. Ale tady v Brně a okolí jsme asi jediná, kdo není abstinent...úplně jsem na to zapomněla. Luci, to je ten fotolab, co jsem psala, že tam byl i za komárů...to je prostě klasika. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, jediná nejsi, já taky nejsem abstinent :-D ochutnala jsem svatomartinské víno - růžové - bylo to dobrý, ale přišlo mi docela silný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, to jsem ráda :-D Já Svatomartinský miluju, je to jiné než klasické víno. Chystám se dnes skočit koupit - asi vezmu celý kartonek (6 ks), protože kromě nás si dají i naši a v neděli jdeme k babičce na oběd, tak to padne raz dva. :-)
Odpovědět
Tak jak už jsem jednou říkala, že člověk míní a život mění, tak u nás to dopadlo po naší dnešní návštěvě matriky asi takhle: Chtěli jsem svatbu v letohrádku Mitrovských - mají šibeniční termín na rezervaci, takže se budem brát v Zábrdovickém kostele, chtěli jsme svatbu 25.4.2009 - nevypsali nám termín, takže se budeme brát už 4.4.2009 a chtěli jsme slavit v Selském salonku - ten je na 4. dubna zablokovaný a už i zaplacený - budeme mít salonek Svatební :-D :-D :-D :-D Naštěstí, že ženich nehodlá měnit nevěstu ;-) Jen teda doufám, že mé vysněné šatičky nejsou na 4.4. bloknuté, to by mě mrzelo hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
zuhur, tak ten svatební salonek máte lepší. A na šaty ti nezbyde nic jiného než brnknout...zbytečné tam chodit osobně. ;-)
Odpovědět
Já už jdu stejně zaplatit zálohu, takže tam osobně budu muset :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur, třeba to tak mělo být - je to taky pěkné (zapamatovatelné ;-) ) datum a salonkem jste si polepšili, ne?
Odpovědět
Článek se načítá
Peti: píšu si, že debata o fotkách byla přibliřně kolem strany 189 - bude se mi po svatbě taky hodit. :-) Svatomartinské víno bych si taky dala, musíme koupit, klidně i husu a taky jsou hodně zvěřinové hody, měla jsem málo času, ale dala jsem si aspoň zvěřinový vývar. :-) No a na to konto, když jsem se zmínila o Svatomartinském a že pak bude Beaujolais, tak mi maminka donesla lahev vlašského ryzlinku 2006, cukernatost 21,5 °, vynikající víno, dneska ho dopijeme, mimochodem stejné, nebo od stejného vinaře budeme mít na svatbě :-) ;-) zuhur: hlavně, že se našel termín, šatky by snad mohly být volné, to by byla asi velká náhoda... i když - náhoda je blbec, že?
Odpovědět
Zuhur, to máš podobné jako já: budoucí tchán dostal termín operace, který je v našem plánovaném termínu. Takže místo pouhého hledání místa obřadu a hostiny kombinujeme termín, což je při naší práci docela zajímavé. Ale stejně jako ty beru pozitivně to, že mě zatím nikdo měnit nechce (a naopak) :-) Přítel včera přivezl Svatomartinské, já skoro nepiju, ale tohle jsem asi deci ochutnala. V pátek jedu do Francie, tak se těším i na Beaujolais, chci ho vzít i našim k vánocům.
Odpovědět
Gábi, zuhur: po přesunu termínu nám svatba vychází na směnu C, tedy den, kdy je v práci muž, jeho svědek i jeho bratr... no muž si vezme paragraf, ti dva si to snad zařídí... kvůli nim to jinam posunovat fakt nebudeme... ;-) :-D navíc, kdo ví, co bude příští rok, třeba zase rozhážou směny a bude vše jinak... :-p
Odpovědět
Jo, všechno je možné, já už to beru s nadhledem :-) Ale jak se to bude blížit, asi tak klidná nebudu, i když jsem většinu příprav delegovala. Ale do něčeho si mluvit nenechám a taky si chci upéct asi pět druhů svého zamilovaného cukroví sama - zaprvé u toho hodně relaxuju a zadruhé ho nikdo tak jako já neumí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, tak Ales ma na volno ze zakona pravo a ti ostatni si to prece muzou prehodit - urcite to za ne nekdo pro jednou vezme. Hm, tak vinko dnes zas nic a zitra do obchodu nestihnu zajit - jedeme necekane na koncert Jeana Michela Jarra, tak snad to bude ok.
Odpovědět
Gábi: a jaké to je cukroví? Peti, však jsem psala, že muž si vezme paragraf ;-) , svědek řekl, že si vezme dovolenou, nebo přehodí směnu, brácha to možná ještě neví, že je to na jeho směnu... :-D ale pro nás je to na jednu stranu výhodné - když je to v den, kdy by byl Alešek v práci, protože tím pádem bude mít volno 5 dní... :-)
Odpovědět
Huráááá šaty byly a jsou :-D Zálohu mám zaplacenou už mi je nikdo nevezme - jen musím sehnat botky na 7 centimetrovém podpadku a i tak mi budou muset dát širší spodničku než se plánovalo :-D :-D :-D Teď chvilinku volno - a po Vánocích to začne - prstýnky, oznámení, cukroví a kytičky. Domů jsme nafasovali seznam hudby - skladby hrají na varhany - tak dumám co se bude líbit mě a co miláčkovi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur,kde máte obřad?
Odpovědět
Zuhur: blahopřeju! Kde chceš pořizovat boty? Sylvi: dělám marokánky (z opražených 3 druhů ořechů a vlastního kandovaného ovoce), koňakové minitrubičky, minibaklavu, opilé černé dortíčky a čokoládové košíčky s ořechy a fondánem. Už teď se mi na to sbíhají sliny x-) x-) Ještě miluji perníčky ze žitné mouky a lesního medu, ale ty umí skvěle máma, tak toho vždycky využiju a nechám si od ní napéct dvě dávky jen pro sebe. I když je před vánocemi nejvíc práce a společenských povinností, tak na pečení si vždycky čas udělám, hrozně mě to baví. Jinak musím dávat přes vánoce pozor na křečka, protože jsem jednou objevila, jak mu maminka cpe linecké. Křečoun samozřejmě nepohrdne ničím a na mé zděšené výkřiky, proč mu to proboha dává, vždyť bude mít X nemocí a navíc v přírodě linecké fakt neroste má mamča jen odzbrojující: když mu to tak chutná a tak smutně se koukal.... Mimochodem to byl Ferdinand II. a určitě mi umřel dřív z toho, že mu naši potají při návštěvách podstrkovali podobné nesmysly.
Odpovědět
Gábi: opilé černé dortíčky zní dobře, ale co je minibaklava netuším :-N :-D ale taky ráda peču, a Aleška to baví taky, takže před Vánocemi spolu pečeme a zdobíme perníčky :-) Jinak s křečkem je to u vás asi jako u nás se psy - no já když vidím, co jim mamina cpe, tak pořád zakazuju, nadávám a vysvětluju... a to je to lékařka... ]-(
Odpovědět
Minibaklava je vpodstatě stejná, jako baklava velká, jen z ještě tenčího těsta a nakrájená na maličké trojůhelníky. Dělám na ni těsto, podobné lístkovému, to skoro mikroskopicky rozválím a plním směsí opražených drcených a mletých ořechů, medu a růžové vody. Na to těsto a tak dál, všeho 5 vrstev, nahoru těsto. Pak se to rozkrájí a upeče. Je to fakt dobrý. Rodiče asi jiní nebudou, mě takhle máma krmila i papouška. Teď si chceme pořídit žaka, ale bojím se ho nechat u rodičů, když budeme pryč. Ptáci jsou zvyklí otravovat u jídla, vyzobávat jídlo z talíře a tak se jim musí chystat na stejné talíře něco pro ně. No vysvětluj to mé mamině ]-( Bývalý papouch jí jednou spadl do polevky s nudlemi, museli jsme ho šetrně mýt v jaru, jak byl mastný. Pak musel nějakou dobu čekat, než se mu peříčka zase přirozeně promastila. O tom bych tu mohla psát hodiny :-o
Odpovědět
Gábi: tak to zní dobře, to možná vyzkouším tu minibaklavu, jsou v ní samé dobré věci :-) Tak to se divím, že papouch blízké setkání třetího druhu s polévkou přežil... asi měl kliku, že to nebylo moc horké... Mě taky dost štve, že naše maminka hafany krmí tak nějak permanentně pořád, misky mají celý den, já jsem celý den pryč, když je to naopak - já jsem doma a mamina třeba služebně pryč, tak hned mají vořeši jinej režim... Mám ještě bílýho švýcara, zůstal u rodičů bývalýho, ten má ráno, v poledne a večer, takže vím, kdy je sytý a kdy ne, kdy s ním můžu něco dělat - rádi stopujeme, to se sytým psem fakt nejde... se šeltiema jsem to zkoušela, ale s absencí loveckých pudů (nebo jejich minimem) a stále plnými bříšky je ty pamlsky na stopě fakt neinteresovaly... :-p
Odpovědět
No, papouch polévku přežil, nebyla naštěstí moc horká, už jsme dojídali. Ale pak stejně umřel na víc chorob, které se projevily naráz a při pitvě se zjistilo víc tuku v tepnách. Byla jsem tenkrát hodně špatná a taky naštvaná na rodiče, protože ho nechali zobat klidně i cukroví na stole. Koukám, že si s pejsky taky užiješ :-) a s rodiči vlastně taky, možná víc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, v pondělí jsme byli u vetíka na včeličce. Tak p. doktor Tenessy prohlížel, říkal, že vypadá zdravá a jestli nemá problémy jako zvracení a průjem. A když slyšel moji odpověď: "zvrací jen, když sežere víc jak půl kolečka šunky", tak málem omdlel. Teda tu jí samozřejmě nedávám já (já jí ani nedám, když žebrá u jídla a to ono žebrá skutečně 1. ligu - by jí Kometa její výkony mohla závidět :-D ), cpe ji tím mamina. Jenže jak ji přesvědčit, že šunka není pro hafiky dobrá??? :-| Když jí taky tak moc chutná. ]-(
Odpovědět
Peti, mě takhle mamina krmila Ferdu tatrankou. Bylo mu po tom zle, ležel v kleci míst v domečku, ale mamča byla spokojená, protože mu přece tak chutnalo. ]-( ]-( Ale u krmení psa bych asi byla nepříčetná - i když vím, že schválně to rodiče nedělají, přesto ubližují. Pejska bych moc chtěla, ale při našem způsobu života by to byl chudák. I s papouškem to bylo těžké skloubit, potřebuje asi dvě hodiny denně pozornosti, ale já to řeším u PC a navíc je jedno, kdy mu ten čas věnuješ.
Odpovědět
Gábi: no, to jo, s našima je veselo... :-N :-D Bydlíme s nima v jednom baráku, oni jsou v přízemí, my máme první patro (bude to samostatný byt, zatím není zapojená voda v naší minikuchyňce, ale koupelnu a wc máme vlastní, jsou tu tři pokoje, jeden máme my s Aleškem, jeden ségra a jeden je zatím skladiště nových zatím nezabudovaných oken, dveří atp.), no ale když teď tatínek dělá v Ostravě ajezdí domů jenom na víkendy, Alešek dělá 24 hod, já jsem celej den v Lednici, a maminka jezdí po celé jižní Moravě, někdy je pryč i pár dní a ségra chodí domů tak 2x týdně, ale večer a ráno jde do práce, tak je to taky někdy manažering vysoké úrovně, aby mohli pejsci ven tak jak potřebují... Ještěže jich je víc, že jim není tolik smutno :-) Jinak žebrání, to je samostatná kapitola, to oni umí báječně... když jsme u Aleškovi maminky, tak pravidelně vidím tento obraz: maminka stojí před otevřenou ledničkou, v ruce šunku, kolem ní 3 psi co se tváří, že naposledy žrali před rokem a jestli rychle nedostanou tu šunčičku, bude to jejich poslední hodinka... a maminka u toho říká, když je poděluje: tak a stačí, aby panička nenadávala... :-p :-N
Odpovědět
Kloki - obřad bude v historickém sále Zábrdovického kostela Gabrielka - jo boty jsou zatím záhada - jsem vybíravá a hlavně bych ráda něco v čem vydržím celej den a ne, že si budu muset pořizovat dvoje :-D
Odpovědět
zuhur: a chceš půjčovat, nebo kupovat?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?