Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
No naštěstí má taťka celkem velké auto - a z maminy vepředu udělám sardinku :-D ;-) Jenom sestřičky budu muset vypoklonkovat - ty už se mi tam fakt asi nevlezou.
Odpovědět
:-D Sněhulák je taky dobrý, aspoň zabavím hosty a budu mít výzdobu grátis :-D Jdu shánět svatební mrkev a uhlí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, pamatujete si jednu nevěstu - snad si to pamatuju dobřa a je z této diskuze - měla takovou zajímavou kytičku ze slunečnic a měla tam i hrozny... Jak se jmenovala??? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ha, už ju mám, byla ze zářijovek... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur, my jeli jen já a taťka-řidič. Mamku jsem šoupla mému svědkovi do auta. ;-)
Odpovědět
Peti - já se právě u nás dost bojím, aby bylo dost aut, ale tím, že jsme přesunuli obřad do zábrdovic - to je zastávka šalinou a nebo 7 minut pěšky - tak halt půjde někdo po svých. Já ať počítám jak počítám tak ta auta nevychází.
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur - neboj... Nakonec vezme auto i třeba někdo, kdo vůbec neměl... A taky u nás šli někteří lidi pěšo a vůbec jim to nevadilo... Babička o autu nechtěla ani slyšet :-) A kdyby bylo hnusně, tak to někdo může otočit ještě jednou, když je to takový kousek.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme k nám domů pozvali jen ty nejbližší a zbytek měl dorazit tam...jak, to je jejich věc - nebyl tam nikdo nemohoucí, tak co. Člověk nemůže zařizovat všechno a snad takovou maličkost jako se dopravit na místo obřadu pro novomanžele můžou udělat. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur, já na rukavičky taky moc nejsem, ale tady ti určitě poradí ;-) . Moc Ti to sluší. Budeš kočka! Ty krajkové jsou super. Taky jsem zkoušela jedny, u kerých jsem byla ráda, že jsou dole, nevím z čeho to šijí. Gabi - :-D :-D jsem si předatvila živě toho ledového křečka :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ty šaty, co jsem měla, tak se mi taky zdály nepohodlné...měly lamely a já mám vystouplá žebra a žádná prsa, takže mě to děsně tlačilo, ale za půl hodinky to člověk ani neregistruje. Pro krásu se musí trpět, ale tím nemyslím, že se člověk osype. I když...já byla ze šatů tak odřená, že jsme si to museli vyfotit. :-D
Odpovědět
zuhur.. moc ti to sluší! hele stěm autama... poskládej do aut i po 5lidech! ten kousek to vydrží a poskládej tam jen ty,co jsou pozvaný na oslavu-hostinu.pak aby se totiž měli jak dostat na hostinu víš ,-) A jiankmáš určo kamoše,tak to domluv sněma,no hold ti prostě odveze někdo pár lidí no ,-)
Odpovědět
Gábi: ještě jsem se ptala maminky na ty ledové sochy a říkala, že je viděla, ale nikdy nezařizovala, takže neporadí, ale kdybys chtěla let balónem, tak prý může sloužit... ;-) :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte kontakt na zámeček v líšni... Nemůžu to, zaboha, na internetu najít... Předem moc děkuji, pokuka@seznam.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Vzdyt Lucka davala odkaz na stranky s tema sochama. Ja tam teda videla i ceny. Silvi, balon jsem chtela, ale pry pristani v tech satech by asi bylo komplikovane:-) liddy, staci si zajit na matriku mestske casti Brno Lisen, je to nahore na sidlisti. Tam domluvis vse. Na zamecku se to nedomlouva.
Odpovědět
Zuhur - super, že jsi takto vybrala. To je dobře, že jsi cítila, že jsou to ty pravé. Gábi - ledový křeček....no příteli se ani nedivím, po vašich "křečcích" zážitcích :-D Petrus - já si dnes donesla fotoknihu z Fotolabu, byla taková jako jsem čekala... nic moc :-N Ale za 400,- dvě fotoknihy jako dárek pro babičky to je dobrý, fotky kvalita odpovídající ceně, ale asi půlka čb fotek je strašně tmavých, na některých skoro není poznat, co na fotce je, a pak je další strana kde jsou zas jiné čb fotky v normální kvalitě. Ale jinak "obal" to má pěkný, tak snad to vydrží nějaké to používání. A babičky hlavně budou nadšeny, protože nikdy nic takového neviděli. Ještě jim na úvodní stranu napíšu věnování a všechny vnoučata se tam poděpíšeme, msylím, že to bude mít úspěch. Jo a co jsem ještě nepochopila, je na konci ten bílý list s logem CeWe, to tam fakt dáat nemuseli :-N
Odpovědět
Zuhur - a do auta se vlezeš v pohodě, já měla docela širokou kruh.spodnici a fakt hodně malý auto (Toyota Yaris), nakonec jsem vzadu seděla sama, ale klidně by se vedle mě někdo vlezl). Akorát při nastupování musíš dát kruh do vertikální polohy (no udělat trochu erotiky pro sousedy :-D ). A jeli jsme takto cca 30-40 min. a v pohodě. Akorát jsem si musela sundat závoj, protože mě při položení hlavy o opěrku táhl.
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, ja objevila v knize jen 1 horsi fotku, ale je malicka, takze si toho ani nevsimnes. A jaky jsi mela typ knihy? Ja mam tu tvrdou A4 a dnes jsem s ni sklidila docela slusny uspech, nemam vsak zadne srovnani. Ale ja si prave myslim, ze ta posledni bila stranka je na to venovani. Mne se nejvic libi ctverata kniha od Happyfoto i jejich programek, ale stalo by to jednou tolik a ja delala ty knihy 4. Blani, kde vyvolavas fotky? Mozna uz jsem se ptala, ale ja mam spatneho pamatovaka.
Odpovědět
Mám tu tvrdou vazbu. Chtěla jsem tu lněnou, ale na ni nedávali tu slevu. A přece jen je rozdíl za 2 knihy zaplatit 1600 nebo 400 :-N , takže jsem ustoupila a objednala ty tvrdé. A fotky vyvolávám buď ve Fotexu na Rašínově nebo AZ Foto do Vaňkovky - tyhle stroje mám odzkoušené. Absolutně jsem nespokojená s kvalitou ve Fotolabu. A jak jsme měli před 14 dny s holkama sraz, tak se shodly, že Fotolab vypadá líp než knihy od Happyfoto. Mě zajímá Heysile, ale nikdo z holek s tím neměl zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Rasinova nehrozi - blbe se tam parkuje. A ta Vankovka je na tom jak s dodaci lhutou? Nebo se to da i pres net? To by bodlo. Heysmile jsem si nainstalovala a pak zas odinstalovala. Naprosto priserny. Zadne velke upravy, nejde dat jen 1 urcite pozadi. U Happyfoto se mi libi ramecky, ty Fotolab nema.
Odpovědět
Fotex i AZfoto mají sběrnu přes net, a mají i jiná výdejní místa, tak třeba objevíš něco blízko vás. A ve Vaňkovce je to do 24 hod., u Fotexu je to myslím 2 dny, ale zas mají, že čím víc fotek, tím víc sleva, ve Vaňkovce na množství nezáleží. Akrát já si to vždycky pošlu na tu konkrétní sběrnu, protože vím, že mi to udělají na stroji, co mam mají a ne někde jinde, na nějakém co nemám odzkoušený. Taky mě u toho Heysmile rozčiloval ten program, ve Fotolabu se mi nakonec dělalo dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ta Vankovka by sla, dost casto tam okolo jezdim pracovne. Zkusim to nainstalovat a mrknu na to. Ja porad nevim, jak na to, aby mi to neznicilo ty ramecky. Mam strach to tam dat, nechat udelat x fotek a pak to bude cely blbe.
Odpovědět
Petruš - oni mají na webovkách, jaký je výsledný rozměr fotky po ořezání, takže si udělej fotku podle toho a pak dej možnost "plný formát". Já si udělala rámeček podle toho a fakt mi to vyšlo. Ale samozřejmě jsem si poslala nějaké zkušební. Když to zvládneš teď a pošleš to ještě dnes, tak zítra večer, jak pojedeš z práce, tak by to mělo být hotovo. A bývá tam často taková starší pán,trochu šedivý a ten je moc ochotný, já to vždycky rozdělávám před ním, abych se kdyžtak poptala, kdyby tam něco nevyšlo, a je moc ochotný.
Odpovědět
Profilova fotka
Pujdu si to nainstalovat. Jsou to fotky pro mamku, tak ji musim popohnat s tim vyberem. Mame tam v sobotu sraz se zarijovkama, tak to muzu rovnou vyzvednout. Zitra mi dovezou do prace to stribrne album! Tak mam pres vikend co delat;-)
Odpovědět
Teda, to je rychlost, já jsem objednávala myslím v sobotu a stále je stav stejný, že objednávka je přijata a to´t vše. taky jsem to chtěla dát o víkendu dohromady, jedeme k rodičům, tak aby si to mohli všichni prohlédnout, protože příště pojedeme určitě až na vánoce a to potáhnem dárky, fretky, atd., na album už nezbydou síly. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
A kde jsi nakonec objednala? Už se mi to stahuje. To album se ještě vleze...šupnete ho kdyžtak k fretkám. :-D
Odpovědět
přes koeximpro, bylo to to největší album a taky s nejvíc stránkama co jsem kde našla a ještě k tomu je ten obal imitace kůže :-D takže to bude těžké "jak sviňa", fretky ponesu v přepravce já, manža notebook, oba na zádech batohy s dárkama. Klasicky jako každý rok babičkám víno a kávu, takže to bude těžké. 7x víno, 4x káva a pak ten zbytek dárků - rodiče, sourozenci, atd. Vůbec netuším co mám komu koupit. Manžovi jsem chtěla batoh na notes, vždycky měl tašky přes rameno, ale to není zdravé, a taky má hrozně ošoupaná trika na pravém bohu od té kabele, ale prý dostane batoh v práci, tak teď nevím co.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak tam mi napsali, ze to bude za mesic (bila kozenka a cerne listy) a to me nenadchlo, takze jsem vzala to stribrne americke:-) Batoh je super. Mam od Diccoty a je to v nem bezva vypolstrovane. Lepsi jak taska od stejne firmy a hlavne vic mista. Jeste se zeptam k tomu vyvolani (nezlob se, ze otravuji, ale konecne nekdo, kdo poradi laikovi jako jsem ja). Objednavas to online nebo offline? Pokud to druhe, tak to tam posilas elektronicky nebo osobne? A kde si zvolim papir (maji tam psane, ze vedou Fuji a Kodak), prip. ktery je lepsi? A jeste nechapu tu treti moznost formatu (je tam orez, plny a no-resize). A posledni vec, davas moznost jejich korekci? Moc diky a nezlob se za ty kvanta otazek. Az se uskutecni nejaky srazik, tak mas u mne drink;-)
Odpovědět
Objednávám to online. A jelikož tam dáváš, že to chceš osobně vyzvednout na provozovně, tak automaticky to tisknout na té provozovně, kde si to vyzvedáváš. Takže tvoe vybraná Vaňkovka tiskne na Kodak. Kodak má takové hezčí zářivější barvy než Fuji, ale zas má nádech trošku do červena, což se projeví třeba na pokožce. Třeba my s M. máme na některých fotkách normálně torkšu červenější obličej, tak to ještě víc vynikne na Kodaku. takže to je zas jeho minus, ale neí to nic hrozného. Já jsem si vyvolala ve 3 fotolabech a pak srovnávala, tak to poznat bylo,ale když vidím jen tu jednu fotku, tak občas taky nepoznám z jakého je filmu. No resize - jejich stroj tiskne na rozlišení 300 dpi, takže když potřebuješ třeba udělat foto 7x7, tak ji je pošleš v rozlišení 300dpi na větší papír, a ono se to vytiskne přesně 7x7, ale okolo bude bílé místo, které si pak doma ořežeš. A možnost korekcí nedávám, si to upravuju doma sama.
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste posledni dotazky (holky tady budou mit radost, cim to tady zaplacavam). A Fuji v Brne je kde? Ale ja mam pro sebe ty fotky taky na Kodaku. Takze pokud mam fotku ctveratou, tak tam dam plny nebo to no-resize? Ja jsem v tomto fakt mimo:-)
Odpovědět
Bylo by dobré, aby ta fotka měla rozměr stejný jako ten menší rozměr fotky - třeba fotka 10x10 na formát 10x15, pak dáš PLný formát a jen ty 2,5 cm z každé strany pak ořežeš. Ale jestli máš jiný formát - třeba 12x12, tak buď to musíš nastavit v nějkém graf.programu na 12x12 v rozlišení 300dpi nebo to dát do rámečku 13x18 (nejbližší větší formát fotky) a vyvolat to jako fotku 13x18 a zas ořezat. Ale te´d nevím, jestli AZ foto nebo Fotex mají v nabídce i přímo nějaký čtvercový formáty. Jo a ve Fotexu (na Rašínově) mi řekli, že fotky neořeávjí, že jak je donesu tak budou, takže když budu mít na fotce na PC nějaký rámeček, tak bude tak i ve skutečnosti.Ale nezkoušela jsem to tam, tak nevím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?