Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Pes asi má strach, že ubyde v jídelníčku masa a přibude chleba ... :-D Jak se vlastně teď jmenuješ příjmením? (jestli to není tajné?) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, neříkej, že ste taky dostali domácí pekárnu :-D My budem smradit o víkendu :-) Lidu, já říkám jednohlasné ano pro závoj... Jsou úžasné... Já sama sem ho nesundala až do postele ;-) Taky jsem měla perličkovou čelenku a závoj nad drdolem... Výsledek viz. album... ;-) Jinak, odpoledne jsem dodala do alba i profi fotečky... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, psat to tady nebudu, ale jmenuju se stale stejne a ty to jmeno znas z mailu. Ja budu menit jen obcanku, ale zenich uplne vse - vzal si moje jmeno. Ja myslela, ze jsem to tady ale psala? Ivko, my byli na jare ve sklipku u kamose, co jsme od nej meli pak vinko na svatbu a pohostil nas domacim chlebem, ktery nas uplne nadchl!
Odpovědět
Peti, Ivi, tak jsem se dostala k vašim albům - paráda! Moc hezké, vtipné, vyšlo vám fajn počasí (kamarád z letiště se strefil :-) ) Já jsem si dnes konečně našla čas na zkoušku šatů, bude 15. 11., tak jsem zvědavá.
Odpovědět
Profilova fotka
Nám to dal Tomův brácha... Ale taky sme si to přáli... :-) Já sem na tom jako tvůj manžel :-S Budu běhat jak pakoš bůh ví kde... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ivko, my to dostali od meho svedka. Gabi, diky.
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, tak to před ženichem smekám - já jsem - jen z legrace, protože jsem věděla, jak to dopadne ;-) - navrhla, i před jeho rodiči, že by si on mohl vzít moje jméno, že naše takhle příjmení zanikne a málem z toho byla třetí světová :-D - hlavně u jeho rodičů :-) . MOC jsem se pobavila, protože skorotchánovci to spolkli i s navijákem, že to myslím smrtelně vážně ;-), kdežto Roman už mě zná x-) . Ale neříkám, že by se mi to nelíbilo, kdyy mi jméno zůstalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pekárna vyhrála a asi po hodině přestala péct a fungovat. ;-( Luc, u nás to je složité. Ženich neměl jméno po svém otci. Jeho mamka se kdysi s ním rozvedla a nechala děcka přejmenovat, ale pak se znovu rozvedla. Tudíž jsem odmítla mít jméno po cizím chlapovi a on to respektoval, protože k tomu jménu neměl žádný vztah. Pokud by na to nepřistoupil, tak bych si dala obě jména, ale nerada.
Odpovědět
Profilova fotka
Já sem to taky navrhla... (moje dívčí se mi líbilo víc :-) ) ...ale to by teda v žádném případě neprošlo... Pan mažel se totiž urazil, že to jeho nechci :-)
Odpovědět
Ahoj, já si budu nechávat svoje jméno a přidám manželovo. Pod svým jsem známá a nechtěla bych to nějak měnit. Přítel to vítá, protože mu prý taky svým jménem přináším výhody v podnikání :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo Peti, tak to je úplně jiná situace. To chápu, vyřešili jste to hezky. Holky, kolik jste dávali cukroví do výslužek. Nebo Peťo cukrářko, kolik tak mám počítat do výslužky, když budu dávat ještě kousek nějakého řezu, koláčky (tak 10 nebo víc??) a tak 2 domácí trubičky. Počítala jsem tak max. do půl kila, V pátek budu mít kilo cukroví na zkoušku, abych měla představu. Peču na vánoce vždycky spoustu druhů, ale mám to tak na kusy, nikdy jsem nevážila, kolik toho je a máme si objednat kolik kilo cukroví chceme a to jsem v koncích ;-) . Prosím poraďte. Je ještě čas, ale taky abych věděla, kolik mám střádat korunek do prasátka ;-) ;-) x-) .
Odpovědět
Ahoj holky, Luc - my jsme dávali do krabičky cca ze 2/3 cukroví a z 1/3 koláčky. Ale bylo to ve čtvrtek, takže to už byl fofr a ani jsem to nevyfotila, ale druhů bylo 28, od některých se dávali 2 nebo 3 ks, asi 3 druhy se zas nedávali,... takže počítám, že bylo cca 35 ks cukroví a pak tak 10-15 koláčků??? Asi tam nějak mi to vychází. Ale já chtěla dávat jen koláčky, máma napekla proti mé vůli (znáte to: Co by tomu řekli lidi... :-N ) A pro babičky se dávali větší výslužky a o práce jsme měli rovnou 5 větších krabiček ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Luc, ted uz manzel konecne zas nekam patri. S tim cukrovim...to je tezky. My to delali dokonce v patek a ani nevim, kolik druhu to bylo. Proste jsme to nejak naflakali do krabic a bylo to. Nebyly uplne vrchovate. To ma byt na chut a ne na nazrati:-) tak mi to rikal Petr. Krabice jsme meli vsechny stejne jen nekteri dostali 2 misto 1. Asi se nam vsechny dary nevlezou do bytu. Cele odpoledne s tim zapasime, uf.
Odpovědět
Však u nás to bylo taky den před svatbou , my se brali v pátek. ;-) A koláčky a některé cukroví se peklo ještě od brzkého rána ve čtvrtek, po prvvní várce koláčků kolem poledne jsme to dali dohromady a pak jeli s výslužkama 60km do práce a pak dalších 100km pro víno a zpět, nakoupit v Globusu,....takže jsme dojeli v 10 večer, to už na nás čekala spolužačka s manžou z Německa, abychom jim ukázali ubytování, a máma byla nasr...., že jsme byli celý den pryč a naštvaně práskla dveřma a šla spát a já poprvé viděla tátu, jak něco chystá ... pomáhal mi totiž chystat obložené talíře pro lidi na dopolední svačinu. Fakt jsem koukala. Ale spíš to bylo tím, že se mu nechtělo za nasr..mámo do ložnice a jeho oblíbené místo v obýváku jsem vyjímečně zabrala na noc já :-D :-D Fakt to byl úžasný den, úplně na hov... sralo se co mohlo, a pak tento závěr, šla jsem spát vynervovaná a hlavně po dlouhatánské době bez miláčka vedle sebe. :-N
Odpovědět
Peti, a jaké máte dary? Nechci vyzvídat, ale hodila by se mi inspirace... ... no dobře, tak jsem i trošku zvědavá... :-N :-D Jenom pro příklad... :-) Blani: tak to bylo taky docela drsný... :-N
Odpovědět
No, u naší maminky je to normálka....bohužel...naštěstí na svatbě nadávala jen dopoledne a pak už to přede mnou nekomentovala :-D Pak zas až po svatbě. Ale na to už jsem si u ní zvykli. Ještě jsem si vzpomněla, že táta vstával první (teda hned po mě) a pak mi pomáhal se zdobením auta a vozil mě a sestřenku ke kadeřnici, on vždycky byl ten typ z vesnice, že se staral o všechno okolo domu a zvířat a žádné ženské práce nikdy nedělal. A jak mu ty obložené talíře šly, jsem koukala, kde se to v něm vzalo :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, tak ty zmatky jako u nas, ale s tim rozdilem, ze nasi byli super. Ale zas se to komplikovalo jinak. A diky za gratulaci. Silvi, vse co jsme potrebovali nebo nam uz doslouzilo - spis doslouzilo. Takze: el. kartacek, rychlovarna konvice, zehlici prkno, rucni vysavac, odstavnovac citrusu, pekarna, povleceni, atd. My mame spolecnou domacnost pres 6let a meli jsme sice vse zarizene, ale nektere veci nebyly nic extra. Treba konvici jsme meli sice Tefal, ale byla hrozne mala.
Odpovědět
Peti, takže jste měli svatební listy? nebo jste každému řekli, co by Vás potěšilo? Protože my chtěli hlavně peníze, bydlíme s našima, takže je tu jedna zařízená domácnost a naše k tomu částečně. Máme tu starej sporák a ledničku a tak, ale máme, takže bychom spíš než různé spotřebiče potřebovali nové dubové eurookno například, abychom mohli zateplit barák... což jsou ale tak náročné položky, že to samozřejmě nepřipadá v úvahu, tak jsme chtěli penízky, že uvidíme, co by se za to dalo koupit... no ale je dost takových co trvají na tom, že by nám radši koupili nějaký dar... ]-( :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, meli jsme svatebni listy. Hlavne pro kamarady, po tech mi bylo blby chtit prachy, ale rodiny nam daly prasule. Pisu ted z mobilu, ale az budu na PC, tak ti muzu kdyztak ten list mailnout;-)
Odpovědět
Peti: to budeš hodná :-) Zase jsi na chatičce? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ne ne, jsme doma. Vcera jsme rozbalili vsechny dary a dali je konecne do provozu a jinak jsem pospavala, konecne i tu svatbu! Dnes se jeste povaluju, ale ceka me zehleni, mam tam asi 5 souprav lozniho, byli jsme tady jako hotel, kazdy den tu spal nekdo jiny. A pak musim delat jeste do prace. To je vopruuuz!
Odpovědět
A já už Ti chtěla závidět! :-D :-D :-D Dělám překlady do angličtiny, chtěla jsem jít aspoň s psiskama na procházku, ale naši jeli někam ke známým a vzali je sebou... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
bré poledne, papkáte papkáte? Tak dobrou chuť ;-)
Odpovědět
ahoj charlie :-)
Odpovědět
Ahoj holky :-) Peti, já dnes taky pracuju, v terénu, jen jsem si sem odskočila :-) Jakou máte tu pekárnu? Já měla Moulinex, ale po pár nadšených týdnech pečení mě to omrzelo, připadalo mi to stále stejné, tak jsem ji dala rodičům a těm se na ni práší :-(
Odpovědět
holky, vy budete tak bohatý, když pořád tolik pracujete... ;-) :-D :-D :-D gabi: rodiče neocenili možnost chleba z vlastních zdrojů? :-D Holky, čistě teoreticky, koupili byste si pekárnu chleba, která je zároveň i horkovzdušná trouba a ještě k tomu gril? Jako 3v 1?
Odpovědět
No, ani moc ne - jim vadilo, že to nemělo takovou kůrku, na jakou jsou zvyklí v jejich pekárně. A pak taky (jako já) skončili u cca 3 variant chleba, když došla žitná mouka, tak se nedělal žádný a když byli v pekárně, vybírali si z víc druhů. Takže pekárna je u nich opravdu jen na prach. To s tím 3 v 1 nevím: já mám zkušenost, že se pak většína těch drahých funkcí nevyužije. Mám doma od Miele jakousi hypertroubu, ale až nedávno jsem se tam naučila program v páře. Má asi 12 funkcí a doteď jsem v ní jen pekla a grilovala :-|
Odpovědět
švagrová budoucí dělá jen chleba v domácí pekárně, jinak už chleba vůbec nekupujou, ale je doma na mateřské, což asi taky hraje roli...
Odpovědět
Můj brácha má taky pekárnu a vyhovuje jim, to je různé, jako se vším :-)
Odpovědět
já bych se tak šla projít s pejskama, nebo s přítelem... :-( tady tak krásně svítí sluníčko... gabi: už jsi uvažovala nad účesem a kyticí?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?