Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Peti díky, všechna ta místa znám a bohužel musím dát za pravdu Brnande. Prostě se mi celkově nelíbí, spousta věcí v nich neladí a obsluha je děsná. Z toho, co doporučuješ, mi nejlíp vycházel Park hotel, ale po třech návštěvách restaurace na testování vypadl. Z oleje v salátu mi dokonce bylo špatně, přítel si stěžoval na přesolené jídlo (a to je případ, který jindy vytahuje slánku bez toho, aniž by ochutnal). Obsluha taky vázla, třeba nám donesli hlavní jídlo a my ještě neskončili s předkrmem. Já vím, že s tím teď nic nenadělám :-( , teda pokud bych si neodložila svatbu a nepostavila si hradozámek s perfektními službami (a pro všechny z BS slevu na výročí) :-D :-D :-D , píšu jen proto, že 1/máte už tipy a zkušenosti, které mi pomáhají 2/zjišťuji, že nejsem jediná, kdo na trhu něco postrádá Můj výsledek je zatím: líšeňský zámeček a někde hostina s ubytováním, nebo ty Boskovice na zámku, pokud mi tam zařídí útulný pokojík na svatební noc. Přítel tuhle debatu sleduje s mírným pobavením taky, je duší romantik, ale jinak praktický podnikatel a už mi tu klábosí, že mě v koupi a provozování nějakého romantického místa podpoří, ale prý jen morálně :-p No nic, mám ještě pracovní resty, v TV nic moc, Sex ve městě až po 22, tak jdu pracovat a občas sem mrknu. Mějte hezký víkend!
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, ja jen reagovala na to, ze muzes mit obrad i u te restaurace. Santander je kousek od Anthroposu a ma 4*. Kozi horka je asi slaba (nevim, ja tam nebyla), ale zase to tam bude levnejsi. Gabca se treba ptala na hotel s 5 hvezdama. Ok, ale treba ja bych na to nemela v tak drahem hotelu udelat svatbu pro 50 lidi. A svatbu na golfaku mit muzes uz ted. Je to tam pekne, ubytko a stara se o to sefkuchar od Kastelana. My tam chodime nekdy na veceri. Jinak dnes jsme byli na zkousce prstynku a jsou nadherne. Ted mi tam jeste zasadi kaminky a budou. Pak jsem sla pani Damborske vratit celenku a tu druhou jsem vymenila za pekny polstarek. Koukla jsem na sve satky a jsou cele, vypadaji porad jako nove. A donesla jsem si domu kolicky na jmenovky po 2 Kc. Takze celkem uspesny den.
Odpovědět
Petro, a odkud máš prstýnky?
Odpovědět
Profilova fotka
Gabi, my je mame ze zlatnictvi Jursa. Patri to tatkove kamosce, tak proto. My jsme se rozhodli pro ten Zebetin, chodime tam nekdy a dobry, ale asi nejsme moc narocni, jak tady tak zjistuju. A co Lednice, Mikulov, vzdyt je plno mist! Staci tady projit ty diskuze.
Odpovědět
Peti, tam je problém se svatbou v zimě, nedokáží místnosti vytopit, mají zavřeno, provádí úklid no a ani v Lednici, ani v Mikulově není restaurace s ubytováním, jakou bychom si představovali. Zkus se podívat na www.chateaumcely.cz, to je prostě něco, co bych si normálně vybrala, neb je to na jednom místě a služby prvotřídní. Ale jsou to tři hodiny jízdy, což nemůžu kvůli rodičům, babičkám a dalším nemocným příbuzným riskovat. Já jsem si původně myslela, že vše zvládnu sama, jenže jsem opravdu nenarazila na celé Moravě na dobré služby. Tak proto jsem vlezla sem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste me napada, ze vsichni pochvaluji penzion Harmonie v Zastavce. Ale jestli ti udelaji v okoli obrad na peknem miste netusim.
Odpovědět
Peti díky, mrknu na Harmonii. Objevila jsem další příklad peněz, ležících na zemi: Dolní Kounice. Jedinečná zřícenina gotického kláštera, kde se dělají romantické svatby. Na kopci zámek, na druhém kopci kaplička, několik kostelů, židovký hřbitov, synagoga....zkrátka městečko s neuvěřitelným turist. potenciálem. Kdyby někdo spravil zámek, můžeš si vybírat obřad (klášter, zámek), mít hostinu i ubyt. na zámku. Bohužel nikdo to nedělá, i přes to, že na to může mít do r. 2012 dotace z EU. Infrastruktura děsná a příjezd do městysu je katastrofa. Asi se tím fakt začnu zabývat ;-) Nic, jdu mrknout na Sex ve městě :-D
Odpovědět
Gabrielka - tak zkušenost (vlastní) se svatbu v Boskovicích nenám, ale ten zámek mám jako "odrozenec" místní nemocnice (nebo jak se tomu říká :-D ) docela prolezlý 100x. Třeba Lysice o pár km dál se mi teda líbí mnohem víc, hlavně ten exteriér je asi nesrovnatelný. Ale zas to ubytování. My bydleli v Boskovicích v hotelu Lasákův Mlýn **** . Na recepci jsem objevili naši známou, která říkala, že tam jezdí lidi s širokého okolí, tam jinak fakt nic není v okruhu asi 30 km :-( A ten Penzion pod zámkem se nám moc nezamlouval.Kdybych byla romantička a odvážně věřila počasí, tak udělám svatbu před tím hotelem u rybníka na louce a je to :) S hotelem jsme byli spokojeni, hlavně jídlo bylo skvělé a hlavně ty ceny byly max.jak v Brně v hospodě, počítali jsme s daleko vyšší sumou ;-)
Odpovědět
Blanko díky za sdílenou zkušenost. Dnes jedu na rodinnou sešlost, ale zítra budeme s přítelem řešit jak místo svatby, tak bydlení - dlouho nic a najednou máme tři skvělé nabídky :-) , což je taky hrozný, dokonce se mi o tom zdálo :-)
Odpovědět
To se nedivím, mě se osvatbě pak dávalo také často. Včera jsme do půlnoci vybírali dovolenou, takže jsem taky tušila o čem se mi bude zdát :-D
Odpovědět
No já holky nevím,jako musím se přiznat,že takové t,jak se to točilo okolo nás, bylo to super,jednou jedinkrát sme byli jenmy,ne ostatní,ne nidko jinej,jen my,ale to jsou vždycinky ti,co s eberou že.Šíleně mě překvapili fotky! byli sme tak tuze krásní,sladění ,vše bylo sladěné a nám se to líbilo,ale musím se přiznat,že kdybych mohla, šla b\ch v týdnu n Mtriku,klidně bych si vzala aji ty šaty,namalovala se, udělala si vlasy,ale vykašlala bych se na boty, podvazek,zhánění samodržek,podprdy a pod.,nechala bych udělat fottky stejné jako i te´d,jen by mi tam chyběli ti známí a kamarádi a rodina an fotkách,ale to bych si pak vynahradila...protože bych radši pronajala někde za brnem nějakou chatu na víkend a pozvala všechny tam,koupila prase,ikdyž ho nejím, doma by se navařilo,vtěch chatách jsou taky ledničky a mikrovlnky a sporáky a pod. takže by to bylo v pohodě,jelikož by bylo teplo v létě,chlapy by spali pod širákem , děti v chajdě a pod. a stálo by nás to o půlku míň!a měli by sme pro všechny tuze krásné překvápko a oslavovali bychom celý víkend. Bohužel realita je jiná ;-) nojo,ale už to nemá asi smysl u mě osobně probírat,protože toto je už pryč.. jen vím,že jestli budu mít děti, budou pak vten jejich den asi chudáci,pokud to neudělají potaji ,-) protože si myslím,že s ejim budu snažit předat zkušenosti a i takové,co se nám nelíbilo a nebo přihodilo a nebo ci by sme udělali jinak my v náš den,a proto budu pro ně vtu chvíli nesnesitelná ženská :-D jako máma a nastávající tchýně v jendom že :-D
Odpovědět
Blanko, a kde bude nakonec ta dovolená? Já jsem právě přijela z podobné akce, jakou tu popisuje Brnanda, bylo to moc hezký, byla to rodina jen z tátovy strany a bylo nás 49, přičemž zbývající část je na dovolené nebo byla v práci. Pěkné setkání, ale jako svatební nebo posvatební bych to nebrala - já chci opravdu prožít výjimečnost té chvíle se vším všudy a dopřát to i rodině. Naštěstí nemusíme řešit finance; ale jak jsem zjistila, i když si chci dopřát, ne všude je mi to umožněno tak, jak bych si přála. :-S S přítelem to jdeme řešit zítra, doufám, že něco vymyslíme
Odpovědět
Článek se načítá
Gabi - nakonec to bude Ibiza, s tou jsme vůbec nepočítali, ale my jsme tak dlouho vybírali, až nám někdo vyfoukla před nosem ten co u nás zvíítězil. Jsme si obešli odpoledne cestovky, pak jsme to zkoukli na webu a plus ještě nabídku na Invia, pak udělali výběr "best of", a začali hledat recenze těch hotelů, kolem půlnoci jasně zvítězil 5* hotel na Rhodosu, last minute z 53.000 na 20.000 (v recencích byl 7.nej z cca 400 hotelů na ostrově), ccca 5 minut po tom jsem klikla na ten odkaz, že ho zarezervujeme a naskočilo tam obsazeno. No málem mě hráblo. Cca 6 hodin jsme projížděli net a prd :-N Jsme si říkali, že který blázen jako my sedí o půlnoci u netu a rezervuje dovču :-D Takže pak jsme i říkali, že se rozhodnout rychle moc nevybírat a rezervovat to, co se nám bude líbit nejvíc, i když to není 100%. A až teď zjišťujeme, co jsme si to vlastně koupili :-D Ale co, je t první normální dovolená za 9 let, takže pořád říkáme, že nám se bude líbit všude. :-D Pokud tam nebudou švábi (to jsem v recenzích na "hotely našla v několika případech) nebo pavouci. Už jsem nakoupila včera pro jistotu živočišné uhlí, manža šnorchl ve výprodeji za 100, plážové ťapky, já ještě opalovačky, doma jsem vyhrabala nějaké opalovací krémy a krémy po opalování, jak nikam nejezdíme, tak máme zásoby, dneska nabalím oblečení a nějaké hry proti trudomyslnosti a můžu jet. Jo ještě zaúkolovat sestru s radši i sousedy kvůli údržbě bytu a kytiček, pak se domluvit se švagrem, který u nás má spát a můžeme jet. Nikdo moc neví, že se někam chystáme, tak to bude překvápko. A rodině to neřekneme, jen jim chci poslat pohled :-D :-D A taky souhlas s Peťou - taky si nedovedu představit svatbu bez rodiny (teda té nejbližší), žádné tetičky jsme nezvali, jen rodiče a prarodiče (od manži stejně skoro nikdo nedorazil), a byla jsem ráda, že tam byli. A taky se bojím až se nám budou vdávat děti, jak jim do toho budu kecat. Nebo do bydlení :-D Asi si začnu psát deníček, co mě štve na tchýni, našich nebo rarodičích, až budu stará, abych věděla, co nedělat. Ale začínám s tím už teď... když se na nějaké rodinné akci potkám se setřenkama, tak se ptám na školu (moc je nevidím a ony jsou o pěkných pár let mladší, já sem v rodině nejstarší), to jsem fakt nesnášela, když se mě na to furt babičky ptaly a teď dělám to samý :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, kdyby skoromanžel včera neprogramoval do 4 do rána, tak mě sem ani nepustí :-D (Neberte si programátory :-D ) Mě se o svatbě zatím nezdá... (Naštěstí...), ale zas se mi zdálo, že mi zmokly ručníky, protože celou noc pršelo (asi výčitky, že sem je večer neschovala... ) :-) Mi hrabe... :-) Jinak sem dorazila ozdobičky na auta, skoromanžel odmítá jít se mnou před barák to vyzkoušet... Prý až v pracovní den dopoledne, teď prý všichni sedí u okna a mohli by nás vidět :-D :-D :-D Blani, já sem jako děcko nesnášela určité věty mých rodičů... Třeba mamčino "Budu se zlobit" (Ta věta je děsná, vůbec nedává smysl :-) ) a jak sme si pořídili psa, hádej jak mu huduju :-) :-) :-) Taky sem uvažovala o tajné svatbě s rozlučkou pak... Takové svatby jsou v naší rodině už celkem tradice. Bylo by to levnější a jednodušší... Ale pak sem si říkala, ať si to taky užijou a mají zážitek. Tak pěknou neděli a hezké dovolené a vůbec - mějte se fajn... ;-)
Odpovědět
Prcku - pozdě, už mám IT manžela (on ovšem zůrazňuje, že není programátor :-D ,ale většina lidí mu tak říká, kdo se má v těch jejich IT profesích vyznat, že? :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Můj teda říká, že je programátor, ale bůh ví, co je... :-D (Já taky říkám, že studuju pajdák, protože se mi nechce vysvětlovat, co je speciální pedagogika a že speciální ped. není sociální ped., že to nutně neznamená, že musím v životě učit, a už vůbec ne proč to studuju, když za to nejsou prachy a "ti lidi" jsou pro všechny nevzdělavatelní... :-) ) Taky sem si myslela, že když sem si v albu dávala tagy (br, a ...), že programuju a ono néé, prej to je jenom kódování... :-) Kdo se v tom má vyznat... :-)
Odpovědět
:-D taky si občas přijdu před manžou jak dement. Třeba minulý týden jsem jeden den dělala z domu a nešel mi naistalovat jeden program, že mi na PC cosi chybí, tak volám M. a on mi to vysvětlovat "polopatě" do telefonu a slyšela jsem, jak se tam celá firma za ním směje (mají "open space" kancelář), takže jsem se cítila jak debil :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vcera jsme byli na Tankovem dnu v Lesanech. Bylo to super, ale take varuji: neberte si vojaka - pak musite vstavat ve 4h v sobotu. Problem je, ze jsem se tam ale debilne opalila, tak snad to nejak srovnam. Takze od patecnich novinek nic nepribylo. Dnes musim zas neco udelat, ja mam mury totiz porad. Ted shanim levne copycentrum na barevny laserovy tisk, nevite o necem?
Odpovědět
Ahoj, nejlepší zkušenost mám s těmito: - MSD v pasáži u hotelu Slovan - Legia (na Poříčí přímo ve Fakultě architektury) - Centrum kopírovacích služeb na Kopečné (tam jsem tiskla na svatbu já na barevném plotru, protože jsem využila ceny, které tam má firma, kde pracuju) - kopírka hned naproti OD Centrum u Maliňáku (před ní je ta tržnice) - tam to měli kdysi nejlevnější ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diky moc. Musim to pristi tyden poresit - nejpozdeji.
Odpovědět
gabrielka.. víš já sem toto měla kvůli finanční stránce,mylím si,že teda nás se to naštěstí netýkalo,protože sme hodně peněz dostali,ale myslím si,že největší blbost co je si v dnešní době na svatbu půjčovat jen kvůli rozmarům např. nevěsty či pod. A je fakt,že ikdyž ty penízy byli a celý rok sme je na to šetřili,že bych byla radši,kdyby se dali někam jinam a nevyhodili z anevděčný lidi na svatbě ,-) víš jak to myslím ,-) A je taky fakt,že zase mít a nemít rodinu na svatbě to jo,mít ju,ale ne aby se choval někdo jak blb a zbytečně jen svoji žárlivostí ti to zkazil ,-) ale to poznáš sama.. nezavděčíš s enikomu ,-)
Odpovědět
¨Blani a máš vyměněný aji pas za nové jméno? :-D :-D :-D
Odpovědět
Brni - pas už mi leží přes měíc na magistrátě, ale prostě není čas tam skočit. Možná to ani do dovči nestihneme :-D Občanka stejěn stačí. A hlavně mě ta baba na as nevyfotila s brýlema, že prý to nejde, že jí to furt hází chybu, že mi obroučky zakrývají oči (a to mám brýle jen s horní obroučkou, jen takové slaboulinké :-N ), že to musí vzít bez nich a před kontorlu si je budu muset sundávat, že jsou na to háklivý, ale že jinak to nejde, že jí ten porgram co kontroluje jak fotí, nevezme můj obličej s brýlema. Odpoledne sem vytáhla manžžu na zámek Belcredi a pak jsem ho pozvala na pohár k "Libušce"....už nikdy více! 15 minut jsme čekali na číšníka a nikdo si nás ani nevšiml, takže jsem zas odešli. A i ostatním obsluha dost vázla.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak muj teď šel venčit psa ve vytahaných kraťasech a tričku a svých nových svatebních botách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Blani a jak to vypadalo na zamecku?
Odpovědět
Tam mě mrzelo, že se člověk ani nedostal na tu boční stranu, jen na to hlavní nádvoří. Kolem dokola se nedalo projít, je tam plot a zavřená brána :-( Ale jinak super, hezky opraveno, musím tam něky vyrazit v sobotu , až tam bude nějaká svatba :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My to tam totiz zamluvili a ani se tam nesli podivat:-)
Odpovědět
:-D Tak myslím, že tady je takových albíček od tam, že to není problém. Akorát jsem právě u žádné nevěsty neviděla nějak "celek", tak jsem si tam udělala výlet. A právě jak bývají fotky na takovém to točitém svhodišti, tak tam se nedá dostat, to je jak kyby v zahradě zboku a je to tam zavřeno :-(
Odpovědět
brnanda: ahojky tak jsem přidala fotečky ze svaby... dodám i v tričkách od tebe...jinak se v nich pařilo super a nakonec padli oběma..díkec ...fotečkyx z tvé svatby jsou fakt moc super a gratuluji...
Odpovědět
Blani tak hezkou dovolenou, když už to byl tak dramatický výběr :-) Já mám naštěstí kámošku majitelku cestovky, tak se vždycky obrátím na ni a ještě jsem nebyla zklamaná. No a přítel nejradši jezdí všude jen tak bez programu, kde se mu líbí, tam zastaví a najde hotel. Už jsme tak procestovali skoro celou Evropu. Pobavilo mě, jak ti manžel radil z open space - já jsem minulý týden řešila zaseklý papír v domácí tiskárně když na chvíli vypli proud. Chlápek ze servisu byl přeochotný, ale za ním jsem slyšela děsný řehot, když kontroloval, jestli jsem vytáhla ty správné hlavy (červené, ne zelené 8-( ) Jinak včera byl super den, vybrali jsme si nádherný byt, tak teď vyřizuju všechno kolem. Bylo toho tolik, že na diskusi o místě svatby s přítelem prostě nezbyl čas. No a tenhle týden mám děsně práce, že nic jiného nebudu stíhat. Brni: rozumím ti, já jsem při první svatbě pozvala i příbuzné, které jsem snad viděla jednou v životě. Ale nešlo to jinak, bylo to podle stejného příbuzenského klíče, tak by bylo nevysvětlitelné, proč pratetu z máminy strany, která bydlí kousek od nás (tudíž se častěji vidíme) zvu a druhou pratetu, o které jsem jen slyšela, ne. Všem se ale stejně nezavděčíš. Teď chceme svatbu s rodinou, ale jen tou nejbližší (rodiče, sourozenci) a zbytek budou naši skvělí kamarádi. Děláme to pro sebe, chceme se dobře bavit a vzpomínat, tak už se na nějaké pratety neohlížím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?