Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtek: tak ja jsem si taky takovy seznam udelala a nechtej vedet, jak jsem se lekla, kdyz jsem videla tu palku pro 60 lidi na cely den (mame obe jidla formou rautu, ale vse pro 60... mame velkou rodinu :-N ale tech penez je faaaaaaakt hodne. ale castecne nam to plati moji i P rodice a neco malo si platime sami.
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: a kde je to uciliste? dovezou ti to i na misto, nebo si to musis vyzvednout sama? a kolik je cena za kus? my asi pojedem na zacatek Berouna, kde je cena 4 kc za kus.
Odpovědět
Hm, já to teď zkušebně zadala do excelu... prostě šede, míň ani ťuk :-N To učiliště je na Praze 8, Chabařovická, když to zadáš do googlu, určitě ti vyjdou stránky. Maj tam i ceník. koláčky vyjdou na 125 kilo (2,50 za kus), minidezerty 220 za kilo, takže kolem 3 korun za kus. Dort až podle toho, co si vymyslim, ale počítám tak plus mínus 1000, přeci jenom - bude buď větší bez pater, nebo menší dvoupatrovej, ale to snad v 16 lidech ani nesníme. Domů dostanou hosti asi jenom symbolicky koláčky a perníčky, dort nevim, podle mě je škoda, aby se jim někde po cestě pomlátil. to radši menší a ztrestáme ho celej na místě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: to jsou super ceny a oni ti to tedy dovezou, nebo ne?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsem semka po delší době nahlídla :-) Předně dobré ránko.... a pak : mám pocit, že to nějak moc rychle utíká ;-) Chtěla jsem se Vás zeptat, kolik koláčků je potřeba..... nám je bude péct tchýňulka, ale vůbec nemáme ponětí, kolik je potřeba, kolik do výslužek, kolik jen tak na stoly na hostině, a hlavně komu se koláčky dávají....
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky žirafko :-) tak s timhle jsme na tom stejně.Akorát jediný co vim je,že je budem dávat každýmu.S tim,že to utíká máš pravdu.KDyž si uvědomim,že to je u nás už jen za necelých pět měsíců,tak tomu nemůžu uvěřit:)
Odpovědět
Profilova fotka
Smudlinka.... to mi povídej..... my máme 4 měsíce a 6 dní..... hrůza hrůza hrůza...... a 127 dní ve druhém počítadle, když si uvědomím, že za měsíc tam už ta stovka nebude, tak mě jímá hrůza..... ach jo.... takže vy budete dávat koláčky i těm, co nejdou na hostinu? A kolik? Koukala jsem tady do diskuzí o koláčcích, ale nenašla jsem, co hledám.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky,tak nevím jak u Vás,ale my dávame koláče jen před svatbou,na svatbě (stole) už pak nejsou,tam je cukroví,slané pečivo a ovoce. No a koláče dávame tak týden či 5 dní před svatbou. Balíme je do celofánu. A dáváme je těm lidem co jdou na svatvu,ale i těm kdo na svatbu nejde,ale třeba nám taky dali koláče (tak vracíme),nebo sousedkám v baráku,nebo známím,pár lidem i v práci a tak. No a většinou se dávají 2-3 koláče na osobu. Ale v rodině se dá více a známím už třeba mín,hlavně že si na ně vzpomenem.... Takže třeba v rodině,když je 5-ti člená tak se dá 10 koláčů,ale třeba sousedkám,a známím se dá 6-8 koláčů atd,atd....V práci dám holkám ne 2 ale asi 3 koláče....No a celkem když jsme to zpočítali,tak budeme objednávat 500 Ks.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čtyři měsíce a šest dní?? Tak to je děsivý... :-D Když si vezmu, že jsme teprve oznamovali, že bude svatba a všichni si ťukali prstem na čelo (někteří více, jiní méně ostentativně), proč plašíme rok dopředu, tak ten čas fakticky dost letí... ;-) Musím se pochlubit - máme prstýnky! Včera jsem zavinula školu, protože mě popadla nutkavá touha vyřešit aspoň jeden z posledních dvou úhelných svatebních kamenů, co nemáme - prstýnky a oznámení... Na druhou položku je potřeba sejít se s kamarádem grafikem, takže to odpadlo = vyrazili jsme do "Ráje snubních prstenů" - je to kousek od Vysočanský - jestli je někdo z vás z Prahy a nevíte kde prstýnky, rozhodně je můžu doporučit, zkysli jsme tam dost dlouho - veliký výběr, obě slečny zlatnice milý a schopný poradit, a co se ceny týče, tak mi to nepřijde až tak děsný - oba nás vyjdou na 8700,- (já se v tom teda vůbec nevyznám, takže neposoudím, jestli je to hodně / málo / akorát) ... A pokud jde o celkový rozpočet - radši nepočítám :-)
Odpovědět
petrajda koukam že řešíš problémy s vlasy jako já, já mám vlasy dlouhé a enchci je vázat, tak sem chtěla rozpuštěné asi větší lokny a závoj odprostředka hlavy a předtím něco mezi čelenkou a korunkou ale nemůžu najít vhodnou..
Odpovědět
Profilova fotka
laura - nekoukalas tady do bazaru? Občas se tam něco objeví co stojí za to. Zrovna tam maj čelenku asi 249 kč, co zároveň vypadá jako korunka. Zkus mrknout.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jizi.... a jaký prstýnky jste si vybrali... ? Cena je super... ;-) Nám už taky chybí jen dvě věci ..... prstýnky a ženichovo boty... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem chtěla dodat, že si to asi moc připouštím, že se chystá svatba a že je skoro za dveřmi, ale teď jak jsem koukla na naše odpočítávadlo, tak u toho jednoho mi to ani nepřijde, ale u toho druhého, tam jsou jen dny a za necelý měsíc tam bude už jen necelá stovka tak to mě trochu děsí..... uvažuju, že ho asi smažu :-D
Odpovědět
zirafka:neříkej dvakrát já musela něco smazat měla jsem tam ještě padající srdíčka a to se nesmí.. :-( petrajda: já mám vybranou krásnou ale stojí 890 a to mi je líto, hlavně když už jsem předtím jednu koupila která je obyčejnější a tlačí hrozně do hlavy a to si s migrenama nemůžu dovolit..a vždycky mají někde tu samou za 1000 a pak i za 200 jinde a zrona tuhle ne a ne najít levněji..
Odpovědět
Profilova fotka
zirafka: tak ja jsem si u 190 dnu rikala - jeeee, to je jeste hafo casu, pak bylo jeste nad 150 a to jsem si rikala, no to uz neni uplne takj hodne a ted uz tam pod 150 :-D
Odpovědět
etrellita: To jsemta zapomněla napsat - nedovezou, musíme si to vyzvednout. takže je otázka, jestli na to bude čas ráno, nebo radši den předem - to by ale bylo všechno hotový už od dopoledne (je to učiliště, takže to nepečnou večer ;-) ), takže ne úplně čerstvý. tak nevim, ještě se poradim s pani, až budu objednávat množství.
Odpovědět
Profilova fotka
zirafka:Notak mě to děsí už celkově:)bojim se,že to všechno nestihnem a nebo že něco nevyjde:)a hlavně toho,že v ten den budu vypadat jak strašidlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, když mluvíte o koláčcích,tak leckde je zvikem dávat koláče třeba týden předem a pak co zbude je je na svatbě. Tudíž nic moc čerstvýho to taky neni :-| Mě osobně přijde logičtější,když už teda koláče mít,tak ve svatební den,ale to je na jinou diskuzi. laura - to je hrůza co? Když si něco vyberem a moc o to stojíme je to zase dost drahé.Držím palce ve výběru
Odpovědět
SMUDLINKA2019:Pokud Te to potesi, tak se vdavam taky v zari a krome obradu, hospody a fotografa a kolacu, nic zajistene nemame. Ja nemam ani saty, zenich taky nic....
Odpovědět
holky, tak jsem si ted zpetne precetla vase zpravy a zjistuji, ze jsem na tom dost blede. Snad to vsechno stihnu. Ja mam zapar dni posledni statnici, jeste se budeme stehovat a pak se aso do toho taky dam. Jinak co se tyce kolacku, my je budeme rozvazet rodine a znamym dva tydny pred svatbou,at nemame honicku tesne pred ni. Budeme davat jeden velky, 2male na osobu a par cukrovi. Na svatbe uz bude jen cukrovi a to bude napecene den pred svatbou.Jinak kolacku malych peceme asi 800, 12kg cukrovi a velkych kolem 100. A co se tyce financniho rozpoctu ani nemluve, rodice zenicha nas poslali se svatbou do haje, jeden z nich tam ani nepujde, tak to zbyde na mych rodicich a nas. Tak at jdou pripravy a asi tady budu chodit casteji,at me motivujete... :-)
Odpovědět
Ahoj! Tak máme od včerejška oblek pro ženicha! Hurá! I když jenom tak napůl - ještě neni doma. Kalhoty byly ženichovi dost fest, tak jsme je ještě v obchodě nechali povolit. No, jsem zvědavá, jak to bude ve finále vypadat. Aby tam nebyl moc vidět ten původní šev a hlavně aby to stačilo... Pojedem pro něj někdy po příští neděli. Ale cenově byl v pohodě - v tom obchodě asi nejlevnější, co měli :-N 4500 a dostali jsme kravatu zdarma. Ale asi jí na svatbu nepoužijem, je taková neutrální béžová.
Odpovědět
Profilova fotka
krtku - no a jak se ženichovi vybíralo??? ;-)
Odpovědět
Byl bezvadnej - neprotestoval, stál tam chudák jak ovečka a oblíkal a svlíkal :-N Ale jak měl na sobě ten "finální", tak už s nim nebyla řeč - jsem chtěla jít ještě kouknout jinam, jestli by nebylo něco bez potřeby úprav a s proužkem (tenhle je klasika tmavej, skoro černej), ale dával to na sebe s takovýmm odporem :-D A krčil se u toho, aby bylo vidět, jak mu to nesedí :-D
Odpovědět
Ale měli jsme tam na sebe takový poznámky, že na nás prodavačky asi dlouho nezapomenou :-D No jo, my jsme tak zvyklí do sebe rejpat, ale máme se fakt rádi :-N
Odpovědět
Ještě prstýnky a ženich má vystaráno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtu: u popisu zkouseni obleku tveho pritele jsem se fakt pobavila, jako bych videla toho sveho. ale jinak nas tohle jeste ceka, ale asi to pujde vybirat se svym brachou a mamou, ja to s nima nestihnu 8-(
Odpovědět
Náhodou to proběhlo nečekaně hladce. Akorát na otázku, co se líbí víc tobě, mě pobavila odpověď "mně je to jedno". Plus výraz "co namě pověsíš, to na sobě budu mít". Akorát proti vestičce se postavil dost razantně, ale to jsem věděla předem. A nechci ho trápi, myslim, že oblek s kravatou bude bohatě stačit :-N Jo, a kravatu si prosazoval ostře zelenou, když bude laděný všechno do meruňkova :-N Ale neprošlo mu to ;-) O košili a kravatu se asi postarám sama.
Odpovědět
Profilova fotka
ostre zelenou :-D :-D :-D ja jsem rekla, ze je mi jedno, jaky bude - jestli cerny, nebo sedivy, ale s bilou kosili a vinovou kravatou :-D
Odpovědět
Tak já zase čistě bílou kosšili rázně NE, budu mít krémový šaty, tak by to asi vypadal blbě. Ale zrovna v tomhle obchodě měly snad tři různý barvy od bílý přes tu krémovou po béžovou. A chtěla bych meruňkovou kravatu, ale asi mi to neprojde, podle muže je to růžová a růžovou on zásadně NE. Ale něco by to chtělo, aby vypadal veselejc, s béžovou kravtau to bude nuda...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?