Menu Forum

Nevěsty ze září 2009

9. zář 2010  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
Registrovala se 19. ledna 2009 na beremese.cz. Přidala 268 příspěvků a 2 alba. Region Praha.
  • Svatba byla 11. září 2009
    Na Letenském zámečku v Praze, Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
Registrovala se 19. ledna 2009 na beremese.cz. Přidala 268 příspěvků a 2 alba. Region Praha.
 Ahoj holky já mám taky jednu kamarádku která se vdávala loni- doufala sem že mi pomůže s přípravama a se vším a že by mi šla za svědka a ona je taky těhotná a má rodit 2 týdny před svatbou-tak ted má uplně jiný zařizování než aby pomáhala mě zařizovat a se svědkem se bojím že by to nemuselo vyjít a co pak.. emoticon
6. dub 2009 v 11:25  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smudlinka2019 (28 r.)
1
Registrovala se 25. ledna 2009 na beremese.cz. Přidala 371 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel. Region Děčín.
  • Svatba byla 12. září 2009
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
smudlinka2019 (28 r.)
1
Registrovala se 25. ledna 2009 na beremese.cz. Přidala 371 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel. Region Děčín.
    Region Děčín
 ahojky holkyemoticontak jak vám pokračujou přípravy?emoticon
6. dub 2009 v 11:48  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
Registrovala se 15. února 2007 na beremese.cz. Přidala 1140 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Karlovy Vary.
  • Svatba byla 19. září 2009
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
Registrovala se 15. února 2007 na beremese.cz. Přidala 1140 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Karlovy Vary.
    Manětín, Region Plzeň
 laura.r: nejsi na přípravy sama, máš přece NÁS!! Já taky připravuji všechno sama a pro ostatní z rodiny jsem asi blázen, prý to až moc prožívám, ale co mě je to jedno, bude to náš den, a jak si ho uděláme tak to bude
V neděli jsme koupily OP Prostějov oblek ženichovi, tak ještě košilku, vestičku s kravatou a botky a bude, tedy je krásný, ale ta cena emoticon ale zase si říkám, je mu zůstane na pořád
petrajda+ostatní: fotky se mi nepodařilo přidat, nikam jsem se nedostala emoticon
6. dub 2009 ve 12:00  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
Registrovala se 5. března 2009 na beremese.cz. Přidala 917 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Liberec.
  • Svatba byla 26. září 2009
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
Registrovala se 5. března 2009 na beremese.cz. Přidala 917 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Liberec.
    Region Liberec
 skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne emoticon

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila emoticon ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar emoticon potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. emoticon Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena emoticon no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super emoticon som z toho bola uplne sfetovana emoticon no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu emoticon ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo emoticon (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal emoticon . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo emoticon bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete emoticon . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja emoticon . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor emoticon
6. dub 2009 ve 12:31  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 petrajda: taky se chystám seřadit auta, ale ještě musíme s přítelem konečně emoticon doladit seznam všech hostů, jinak se bez toho nehnu
co se týká občerstvení tak mamka říkala, že se dělají párečky, řízečky pár jednohubek, ale nic moc složitého na přípravu, a budeme oba u našich, tedy ráno se tam od nás přesuneme (cca 30km) a všichni tam dorazí, budeme tam mít vyhraněnou jednu větší místnost kdyby pršelo, jinak budou stoly na dvoře když bude hezky

jo s tím autíčkem...bledá závist emoticon
6. dub 2009 ve 13:39  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 lowe - řízečky asi vyhrajou emoticon mňam, já bych nemohla být vegetarián a tady jsou dost oblíbené.Párečky by vslatně mohli být takové tyv mini - tedy jestli to není blbí,ale zase jde jen o zahnání toho největšího hladu
Já budu doufat, že bude aspoň přijatelně, protože u nás doma je málo místa, tak nám zbejvá jedině ten dvorek a kdyby nakrásně to nešlo, třeba se dohodnu se švagřicí. Maj v tomhle baráku taky byt, tak třeba bude ochotná,ale raději bych venku.Pučíme si nějaké lavice, nemáme tolik židlí.

jinak jsem se s tím naším muzikantem nesešla emoticon , je někde na studiích, takže sem se ani neměla možnost ptát.
6. dub 2009 ve 13:50  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 jo taky by se u mě bezmasá strava neujala, tak jeden den jo, ale druhý už musí být masíčko emoticon
venku je to vždycky lepší, taky doufám, že bude hezky
6. dub 2009 ve 14:06  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
katkamraz
Registrovala se 24. března 2009 na beremese.cz. Přidala 54 příspěvků a 1 album. Region Česká Lípa.
    Region Česká Lípa
fotoportrét
fotoportrét
katkamraz
Registrovala se 24. března 2009 na beremese.cz. Přidala 54 příspěvků a 1 album. Region Česká Lípa.
    Region Česká Lípa
 smudlinka2019 • přípravy se zatím nekonají,přijde mi že mám dost času.Zatím si ukládám obrázky dortu,kytek atd.Až se rozhodnu tak to jen objednám emoticon
6. dub 2009 ve 14:30  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
Registrovala se 25. února 2009 na beremese.cz. Přidala 1059 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Praha.
    V Praze ve Viničním altánu, Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
Registrovala se 25. února 2009 na beremese.cz. Přidala 1059 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Praha.
 smidlinka2019: Přípravy zatím tak moc nepřeháním, máme místo, místo na oběd, seznam hostů na oběd (maximálníemoticon, kdo přijde přijde... ), zamluveno místo na oběd a dohodnuté menu, fotograf... Další část večera je zatím ve hvězdách emoticon
6. dub 2009 v 16:36  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
 petrajda: řízečky jsou super emoticon , u nás by se vegetariánská strava taky neujala... emoticon
6. dub 2009 v 16:37  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
Registrovala se 24. února 2009 na beremese.cz. Přidala 2783 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
Registrovala se 24. února 2009 na beremese.cz. Přidala 2783 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
    Region Praha
 My budeme mít dopoledne ást minizákusků, uvidim, jestli zapojim babičku - říkala, že by klidně něco upkela, ale nechci ji otravovat zbytečně. umí skvělý "sloní slzy" - to je vlastně hnědej plát těsta přeloženej napůl, uvnitř banán a oříškovej krém, polirý čokoládou... Mňam! A o slaný se asi postará táta, je moc šikovnej, dělá takový ty aspikový dorty, moc pěkný, i studený mísy umí naskládat jak profík... Škoda, že to nemůžem využít i na hostině - to by bylo dost divný vyslat tatíka do kuchyně emoticon
Jinak auta prakticky neřešim, pojedeme mejspíš společně minubusíkem. Jenom nevim, kdo bude řídit auto s něvěstou - ženich se cuká, že je to divný. A přitom já bych to tak nejradši. Taky by mě moh odvézt táta, ale navim, jak by si s našim autem poradil, je zvyklej na Felicii 1.3 a my máme Nissan 1.8 emoticon
6. dub 2009 ve 21:39  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 u nás to ženich s odvozem taky vyřešený nemá, říkal, že se snad někam vejde emoticon . pojedeme každý zvláš´t, já tou volhou, se těšim, sem teda zvědavá kam ji tady u nás zaparkuju, když je dvorek malej, budou tam hosti, a to auto si fakt nezadá rozměrově s nějakou limuzínou emoticon .Ale musím ji tu mít den předem páč si ji budu zdobit sama.pojede se mnou taťka a svědkyně.
sarkajak - řízky vedou, jen nevím zda je smažit ten den nebo den předem. říkali jsme včera, že by se vzal prodlužovák, pučila se taková ta velká el. pánev a smažilo se na dvoře, místo grilování, ale asi je to zbitečně složitý.
7. dub 2009 v 06:13  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jin9
1
Registrovala se 18. února 2009 na beremese.cz. Přidala 66 příspěvků a 2 alba. Region Jihlava.
    V Lukách nad Jihlavou, Region Jihlava
fotoportrét
fotoportrét
jin9
1
Registrovala se 18. února 2009 na beremese.cz. Přidala 66 příspěvků a 2 alba. Region Jihlava.
    V Lukách nad Jihlavou, Region Jihlava
 My jsme to s odvozem vyřešili tak, že můj bratránek bude řídit moje auto, bude pak řídit celou dobu a ženichovo bude řídit kamarád, jen tu chvíli do hostiny, to vydrží nepítemoticon.
O víkendu jsme s mamkou náhodou zjistili, že její kamarádka, se kterou se dlouho neviděli, peče doma nádherý dorty a udělá nám dobrou cenu. . . . kdyby všechno šlo tak lehceemoticon
7. dub 2009 v 07:11  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 jin - souhlasím. S něčím se člověk pere až neskutečně emoticon . Já nevím jak seřadit auta, kam koho posadit. ženich jede první, nevěsta poslední. Musím někoho sehnat kdo tenhle zasedací pořádek bude řídit...
7. dub 2009 v 07:23  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
 no my budeme muset sesadit do aut asi 20 lidi a to ještě při tom posbírat babičky a dědečky a maminky s iminkama po Praze..tak sem zvědavá hlavně někdo něchce řídit že bude nervozní, někdo že nebude moct pít..je to težký a to máme jen cestu tam a pak všechno na jednom místě žádný přesuny..
7. dub 2009 v 09:20  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 nebojte holky ono se do nějak do těch aut poskládá
7. dub 2009 v 09:45  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbucha81 (34 r.)
Registrovala se 14. listopadu 2008 na beremese.cz. Přidala 306 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele. Region Jablonec nad Nisou.
    Velkých Hamrech, Region Jablonec nad Nisou
fotoportrét
fotoportrét
barbucha81 (34 r.)
Registrovala se 14. listopadu 2008 na beremese.cz. Přidala 306 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele. Region Jablonec nad Nisou.
    Velkých Hamrech, Region Jablonec nad Nisou
 Ahoj holky,já už tak nějak mám rozpis,kdo kde s kým pojede tam i zpět...akorát to vázne jako u Lowe...miláček se ještě úplně nevyjádřil-prý je dost času.
Jinak u ženicha bude organitovat zdobení a odjez přítelkyně od svědka přítele a pak to nechám po dohodě na bedrech mé sestry-svědkyně v jednom:o)
Také doufám,že bude pěkně,protože počítáme s posezením venku,než se pojede pro nevěstu-tchýně nemá zrovna hotel,tak že by se tam špatně vešli.
Jinak také budou párečky,chlebíčky a jednohupky-ale jen tak na chuť.
7. dub 2009 v 09:58  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
 laura.r: Hm, já taky trochu spoléhala na to, že se nějak ty čtyři, pět aut dá dohromady, např. moje svědkyně má řidičák... Ale že prej čerstvě (v září to bude tušim přes rok) a že si netroufne... emoticon Tak na to kašlem a minibus emoticon Nikoho k ničemu násilim nutit nebudu, ať si každej udělá pohodu. Jestli ovšem ten odvoz nevybouchne, to by byl mazec.
7. dub 2009 v 10:02  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 no u nás je řidičů spousta, tak doufám, že se toho někdo zhostí, je to totiž jen necelý kilometr od našeho (rodičů) baráku k zámku emoticon a pak půl kilometru na hostinu emoticon
7. dub 2009 v 10:10  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
 lowe: Tak to je paráda, to se v případě průšvihu dá snad i pěšky emoticon My to máme 25 km na obřad a pak 10 na hostinu, což je bez aut docela blbý. Přítel navrhoval "socku" - příměstský busy (že prej jim s oznámenim pošlem rovnou lístek a jízdní řád emoticon ), což by šlo ještě tak na ten obřad, ale pak na hostinu asi dost těžko. Navíc by mě hanba fackovala emoticon
7. dub 2009 v 10:21  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 jo ale u nás to bude jako v slunce seno: " nepůjdeme pěšky?" ne "pojedeme autem ať vidí, že na to máme" emoticon emoticon jo při nejhorším by se mohlo jít pěšky, ale u nás to hrozit nebude, kdyžtak se někdo otočí 2x emoticon
7. dub 2009 v 10:24  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
krtek.93 (34 r.)
1
    Region Praha
 U nás kdyby se muselo v případě nouze točit s autama, tak aby se začalo s odjezdem nejpozdějc v 10 (obřad máme ve 12). Tak jenom doufám, že to tak nedopadne.
7. dub 2009 v 10:28  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 neboj bude to ok, všechno se vyřeší
7. dub 2009 v 10:37  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 holky, chystáte se některá mít na oslavě , která bude asi u většiny z vás dlouho do večera , noci , někoho kdo bude pak hosty rozvážet domůŇákého obrovolníka co nebude pít?
7. dub 2009 ve 12:35  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
 Ahoj, s příjezdem na obřad uvažuju i o tom, že se všichni sejdeme až na místě... Žádná kolona, žádné zdobení aut (kromě nevěsty a ženicha).
O dobrovolníkovi abstinentovi uvažuju (spíš nějakého známého/kamaráda od kamaráda, nechci zatěžovat nikoho z našich hostů), jen ještě nemáme místo na večerní akci, takže bude záležet emoticon
7. dub 2009 ve 12:42  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
fotoportrét
fotoportrét
laura.r
 sarkajak: no my samozřejmě do aut nacpeme jen ty nejdůležitější - nevěsta ženich rodiče a prarodiče ostatních cca 50 hostů sraz na místě..a zpátky to necháme- myslím že po celým dnu se můžou už domu dopravit sami..
7. dub 2009 ve 12:54  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 mě už taky napadlo, že by kolona jela jen ta rodinná - i tak jich bude dost, zejména ženichova strana, a kamarádům řeknu, že se sejdeme až před obřadkou. Snad na tom nic není...
Abstinet- řidič asi nějakej bude muset bejt, už kvuli babičkám. jinak řada lidí bude spát v místě, ale zas né všichni.
7. dub 2009 ve 12:58  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
fotoportrét
fotoportrét
sarkajak
2
 No já jsem myslela, že by i rodina dorazila až na místo... Někdo dojede z Teplic, někdo z Trutnova... I pro Pražáky bude pohodlnější dorazit až na místo... Ženich mě chce stejně vidět až na obřadě emoticon
7. dub 2009 ve 13:56  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
lowe
    Manětín, Region Plzeň
 petrajda: jo o tom s přítelem přemýšlíme už asi 14 dní, kdo by dělal šoféra, ale nikoho z hostů brát nechcem, protože to by si to pak neužil, takže asi někdo z práce
7. dub 2009 ve 14:12  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
fotoportrét
fotoportrét
petrajda
    Region Liberec
 lowe - nedávno se u mě v práci mihnul člověk, kterého sice znám,ale né zase nějak důvěrně, že bych měla ofifiálně zvát na svatbu, takže od té doby přemýšlím, že ho asi požádám o tuto pomoc.Taky se mi nechce otravovat nikoho z hostů. Nejlepší na tom je , že mi dva jsme s přítelem abstinenti, já úplnej a ženich tak napůl, ale přece nebudem rozvážet hosty emoticon emoticon . ve své podstatě se jedná hlavně o babičky a rodiče a ti ostatní buď budou spát na place a nebo máme zabukovanou v místě ubytovnu.Ale co kdyby...

sarkajak - no jestli jste takhle roztroušený po světě, tak to bude možná nejlepší emoticon
7. dub 2009 ve 14:25  •  Svatba byla v září 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš