Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jin9 - já jsem takové koláče navrhovala původně taky, klidně bych upekla velké a ať si třeba každej ukrojí :-) , ale to by se rozdávalo asi blbě.Ale tchyně si vede svou, takže bude dělat svých obligátních 4000 koláčků a rozdá to celé vesnici. Ale je to domluvené tak, poněvadž já koláče nechci, tak je to celé v její režii a ať se stará.Fakt jsem proti. Když se vdávala její dcera tak se pak házely slepicim, nebo dávaly na mrazák.
Odpovědět
ahoj teda já vás obdivuju..já jsem si připravila zhruba rozpočet a od tý doby se jen dozvídám kolik máme příbuzných o kterých sem ani netušila že je nemůžeme nepozvat a to dokonce na oběd..a nabalujou se další věci ke koupení a všechno dražší než sem čekala.. pořád mě napadají věci který být musí- koláčky budeme mít jen na místě žádně zvací ani výslužky, to už je fakt moc a tombola -vždyť ot musí být další strašný finanční záhul..a to si fakt při 80 lidech nemůžeme dovolit..
Odpovědět
Profilova fotka
laura.r: to chcete pozvat jako všechny příbuzné jo? no já když jsem to spočítalal tak my bychom nešli pod 130 lidí, a to fakt ne, tak jsme rozhodli s přítelem, že pozveme jen příbuzné se kterýma se stýkáme a navštěvujeme a pár přátel a jsem kolem 50 lidí, nejsem zvědavá na tetičky z padesátého kolena jen pro to, že tátá..... to fakt ne být tebou tak bych si do toho nenechala kecat a pozvala jen lidi, které tam chcete mít Vy dva, a hlavně oni to platit nebudou, nebo snad ano? Jestli rodiče Vám hostinu zaplatí, tak by mě to bylo jedno, ale my si všechno kupujeme a hradíme my, tak nikdo nemůže nic říct. jo já jestli budu dělat tombolu, tak jsem vybrala jen věci, které nejsou tak finančně náročné, ale zase jestli se budou prodávat lístky, tak se něco vydělá, a hlavně myslím, že by byla zábava
Odpovědět
No, my jsme rodinu seřezali cca na 30 lidí, možná ještě dva tři lidi míň... Na večer "odhad - pohled z okna" jsme si řekli 60, ale seznam jsme zatím nedělali... Výslužky bych dávat chtěla, zvací koláčky ne... (vážně nehodlám objíždět republiku :-) ) S tombolou předběžně počítám, za lístky asi nic vybírat nebudeme, ale plánuju spíš nějaké sranda ceny, nic, co by nás mělo zruinovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky nebudeme mít zvací koláčky, u nás se to ani nedělá tombolu budeme mít taky sranda ceny, jinak jí dělat nebudu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my se zasnoubili před měsícem, v únoru a v září se už bereme, takže to bude trochu o nervy:) ale místo i termín už máme, 11.9.v Klánovicích. Nevím, co dřív, kde začít...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky jitulkapoc.... vítej mezi námi.... předně gratuluji..... :-) a buď v klidu, pravda, my začali v lednu, ale teď máme do léta klídek, pak už jen prstýnky, ty zařídíme v červnu a hotovo... :-) Jinak co album, budeš mít? Každopádně začni místem hostiny a šaty, to je celkem nejdůležitější a zbytek můžeš postupně :-) a pro ostatní: my máme 36 hostů se vším všudy a tombolu určitě plánujeme, ale nějaký sranda výhry.... zvací koláčky mít nebudeme, ale s tchýňulí budeme péct klasické malé koláčky do výslužek...
Odpovědět
Profilova fotka
Jitulka: Vítej jmenovkyně moje :-D A kliiid, času je hromady a hromady - mrkni tady do místního plánovače, je to poměrně užitečný seznam věcí, které je potřeba před svatbou zařídit... A kde v Klánovicích bude obřad? A fakt žádný stres - aspoň nebudeš mít v zařizování prostoje a nebudeš mít pocit, že se nic neděje... :-)
Odpovědět
No já budu k těm koláčkům asi určitě dělat ještě ty perníčky. A koláčky bych jako výslužku neměla nejradši vůbec, ty mandličky mi třeba přijdou jako dobrej nápad - už proto, že je to nezvyk, tak lidi nebudou zkoumat, jestli je ten pytlíček dost "nacpanej" :-D Teda předpokládám... Jinak taky závidim ty krásný velký frgály, kdo je má. Holt Praha je v tomhle trochu mimo. No, ale o koláčky jako takový se ochudit nechci (miluju hlavně ořechový a makový ;-) ), a když už budou, tak je mi blbý je do těch výslužek nedat. Ale bude to fakt spíš symbolický a "pro oko" ;-)
Odpovědět
jitlka: Ahoj! Skoro ti závidim, že teprve začínáš - já "jedu" už od půlky ledna a začínám toho mít tak trochu plný zuby. Si řikám, kdybych nechala přípravy na pozdějc, tak se možná tak nenervuju. Ale holt některý věci (termín, fotograf...) čím dřív, tím líp. Aby pak člověk nelitoval, že něco propás. Takže já bych být tebou teď nejvíc "akutně" řešila fotografa a hostinu. My to máme taky 11.9. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo pravda, na fotografa jsem zapoměla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tyjo, koláčky totálně neřeším - kolik je vlastně kilo koláčků? Půl kýble? Kýbl? (jenom pro moji představu - klidně vynechjte kýbl a použijte jinou míru - třeba krabici od bot :-D) - to jsem hodila na krk mojí mamince, která je tak hodná, že mi tohle zařídí - jsem v tomhle fakt trochu "out" - a frgály, haha, nezapomenu na jednu dovolenou pod stanem (na Bečvě?), kde v kempu prodávali ve stánku nádherný, obrvský a strašně dobrý frgály - tehdy jsem ho jako čtyř/pětiletá sežrala celý sama, a pak jsem blila jak šakal... pardon ;-) Krtek: Hlavně klid a nohy v pekle - já svatbu řeším už od září a mám to všechno takový roztahaný, že mám často pocit, že to snad ani není pravda, že se to vlastně vůbec neděje... A stresit netřeba - toho si, řekla bych, užijeme dost těsně před tím dnem D :-)
Odpovědět
Článek se načítá
jizi: No, to já se občas musim zamyslet, abych si vůbec vzpomněla na správný datum :-D Fakt, pořád se mi tam plete 12.9. :-D Jinak koláčky jsem viděla teď na tý "ochutnávce" - taková nízká krabice tam byl pro někoho připravená, asi třicet na čtyřicet cm (no jako od bot, ale od kozaček :-D ) A byla jich tam stovka, což jsou dvě kila. Na větší talíř nebo podnos (asi jako na pizzu) se jich prej vejde tak 50, což je kilo.
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Přinejhorším se vdáš ve stejný den jako já :-D Ber to tak, že jeden rok padají v US baráky a o pár let později se ve stejným den vdáváš... :-) Katastrofy jsou dobrý mnemotechnický pomůcky... Tyjo, tak to jich asi budeme potřebovat docela dost, rodičovstvo už vypočítává, komu všemu v práci a kde všude ještě budou chtít dát (jen ať dají, mně je to fuk, když to nebudu muset dělat osobně...)... Hm, nicméně - dobré vědět ;-) Díky!
Odpovědět
K těm datům - nám je to srdečně jedno, co se kdy stalo (pokud to neni nějaká třeba rodinná záležitost), prostě se nám to datum líbí. Já jsem na ty lichý a chtěli jsme to v pátek... Tak jsem tuhle v práci rozvíjela teorii, jak by se člověk nemoh vdát nikdy, protože skoro na každý datum se něco blbýho stalo. To máš bitvu u Chlumce a na Bílý Hoře... A ozval se kolega, že on to měl právě na datum tý Bílý Hory :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Já to nemyslela nijak zle, naopak! ...Narodila jsem se v den útoku na Pearl Harbour - a díky tomu si to pamatuju :-D
Odpovědět
jizi: Já jsem to taky nepochopila jako zle ;-) Akorát mě pobavila ta Bílá Hora :-) Jo, přesně rok po dvojčatech jsme si ještě s rodičema pořídili novýho pejska. A stěhovali jsme se k sobě s přítelem na Apríla - což je vlastně dneska! Hele, máme výročí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, kdyby jste někdo potřeboval tipy na tombolu, můžu poslat seznam tý naší - jsou to všechny možný věci, který jsem našla tady na beremku, plus malý nápady navíc ;-) myslim, že jsem ho posílala už nějaký nevěstě, tak ho ještě určitě vyhrabu někde v poště, klidně napiště, ráda přepošlu dál.. Držim palce s přípravama! (a zároveň závidim- to moje loňský září tak rychle uteklo :-| )
Odpovědět
lowe: ne to ne my zveme jenom příbuzný s kterýma se stýkáme,ostatní jsme taky vynechali - ale oba máme sourozence dnes už s manželkama a dětma a to samý s bratrancema a sestřenicema každý s manželkou a dětma.. a nějaké rozvody..takže nám to prostě naskákalo no.. já mám taky 11.9. a taky už to dlouho poslouchám řeči a řeči.. jinak dneska mi přišli me to you další věcičky co mi kamarádka Hanka objednává a super hned sem to dsla do alba -na dort a kniha hostů s albem..
Odpovědět
lowe: a svatbu si samozřejmě hradíme z většiny sami - ale oboje rodiče přispějou
Odpovědět
Profilova fotka
jitulka, vitej :-) my jsme zacly s planovanim taky v lednu a ted uz nemam do ceho pichnout, prstynky se delaji a to je vse :-) dalsi pripravy az tesne predem (kadernice, viazistka, kvetiny, atd.)
Odpovědět
Profilova fotka
no ja, kdyych mela cas v kvetnu a zari, tak ty pripravy taky necham na pozdeji. tedy krome mista hostiny a svatebniho obradu a fotografa a kameramana - to je potreba zamluvit opravdu brzy dalsi veci jako prstnky, kytka, pozvanka atd jde udelat az 3 mesice pred uplne v klidu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pugie: ahoj, můžeš mi prosím poslat tipy na tombolu, sice už mám přehled cen, ale co kdyby nějaký nápad byl? aninaj81@seznam.cz, díky laura.r: jo tak to je fakt hodně, ale nás je taky spousta, ale máme to snad vyřešené, tak uvidíme my taky platíme všechno ze svého, včera jsem to nějak dopočítávala, a protočily se mi panenky, no jo, tak doufám, že to aspon bude stát za to
Odpovědět
Profilova fotka
jizi: moje teta dělá s kila 500 ks koláčků, ale jsou fakt malé, mám je vyfocené i v albu tak se jukni
Odpovědět
lowe: nevím jak to máte se svatebníma darama - ale my jeliokž spolu bydlíme a máme zařízený byt a je malý tak se nám tam už stejně nic nevejde tak jsme řekli že prosíme spíše finanční dary- tak doufáme že se nám něco vrátí - a rodiče než by nám tedy dávali něco až tam tak nám to dají rovnou..
Odpovědět
Profilova fotka
No tak koukám že jsem pěkně pozadu,ještě jsem nezačala vubec s ničím..Máme jen zamluvený termín na zámku. :-.
Odpovědět
katkamraz: to je vážně v pohodě... Času je dost :-) Termín je základ ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
laura.r: my taky budeme mít obálkovou metodu, je to tak nejlepší, myslím, příbuzní si nemusí lámat hlavu s tím co koupit a my si pak dokoupíme co nám chybí, ale jelikož jsme spolu už přes 10 let, tak toho moc není spíš drobnosti, nebo že by to bylo na kočárek? katkamraz: termín na zámku je základ, ještě foták, a jestli chcete mít kameru, šaty pro tebe a ostatní v klidu stihneš, neboj ;-)
Odpovědět
lowe: no my spíš nemáme kam další věci už ani dávat.. katkamraz: já byla oficiálně požádána 4.2. to je necelé 2 měsíce a už ani nemám co zařizovat, máme vše na jednom místě takže tím se to ulehčilo, dnes mám sraz s fotografkou s kterou sem už mluvila řív, a čeká nás s kapelou kterou už taky máme zamluvenou, šaty to je tak maximálně na týden- oběhat rozmyslet vybrat zamluvit.. dort a koláčky v malém množství zajistí přítelova mamka, prstýnky už taky máme..pak sem si řekla jakou chci kytku a od toho barvu svatby a ostatní nakupuju po internetu..a už ani nemám co schánět..tak už spíš nakupuju věci co sem ani nechtěla protože je mi líto že vše mám a stojí to jen zbytečně další peníze..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) ,a jak to máte s vývazky, budete dávat i s myrtou nebo jen tak. Já si říkala, že bych to mohla nechat jen tak,ale ještě nevím jak budou velký, mám je teda objednaný. ty jo te´d mi paní co mi má péct dort a cukroví říkala, že bude v ten termín možná v lázních, starostka co nás má oddávat, budou mít v obci v létě volby do zastupitelstva-tak nás třeba nebude moc ani oddat, když ji nezvolí no a mi kvůli tomu dost věcí podřídili,aby jsme mohli mít svatbu právě tam kde chcem a chcem ji - dobře se to daří.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?