Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky holky :-D , já si to představuju tak, že by jsi měli před sebou půlku melounu a vydlabávali by jsme ho lžicí no krmili se. A tak nějak aby jsme nebyli jak čuňátka , tak by jsme museli mít nějakej superbryndák - třeba prostěradlo :-) . Ale melouna by jsme si kupovali asi sami, umím si představit své příbuzné, tak máme ten největší co se dá u nás sehnat.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D petrajda: melouny určo jsou i laciné, doufám, budu je mít na rautu s ovocem a špatný nápad to není, už vidím jak plivete pecky :-p
Odpovědět
Profilova fotka
lowe - to je další věc ;-) . Mě pecky nevadí za to mému ženichovi...ale to by šlo zařídit- dostal by k sobě speciální mističku na pecičky :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) vy jste toho zas napovidaly :-) lusia :-) klidne tu zustan a pis si s nama, prohlizej abla, pak budes mit jasnou predstavu a vse pujde rychle zaridit :-) ale tp uz jsem ti psala v IP. jinak "my" zarizujeme od poloviny ledna a vse je hotove. ted cekame na prstynky, mely by byt do konce tydne hotove na zkousku a pak az v lete rozeslat oznameni, udelat jmenovky a zasedaci poradek a ozdobeni auta :-) to uz bude hracka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petrajda : ja miluju pecicky z melouna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
že bych ti jich pár schovala na památku z diskuze??
Odpovědět
estrellita - máš krásné šaty v albu! sluší ti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lusiaa: ani nevím jestli to sem psát nebo ne, ale svatbu připravuji už dobře přes rok, ale to jsem hodně prohlížela alba a čerpala inspiraci a koncem léta jsem začala něco vytvářet, vím že bych za 10 dní svatbu přichystat nedokázala, jak tady někdo psal, možná ano, ale určitě ne podle mých představ, ;-)
Odpovědět
Ahoj, holky! Tak tu zoufale pročítám příspěvky o počtu koláčků... Dneska jdeme s mamčou vyzvednout pár kousků na ukázku a rovnou i objednat. A já jsem fakt zoufalá, neb se pořád nemůžu dopočítat. Budeme mít asi 16 lidí, chceme koláčky a minidezertíky na ráno a na hostinu a pak do výslužek asi jenom koláčky (chci to do celofánu, ne do krabiček - to by se dezerty asi pomlátily) plus upeču pár perníčků. Takže otázka zní KOLIK toho dohromady? Já jsem zatim u 2 kil minidezertů a 2 kil koláčků na ráno a hostinu, ale do těch výslužek zaboha nevim kolik. Představuju si takovej pytlíček nebo tácek, pár koláčků, pár perníčků, jenom takovou malou pozornost. A taky nevim, jeslti dělat různě velký podle toho, jestli jednotlivec nebo pár (to by ale kamarádky měly fakt trapně malej :-( ), nebo prostě jednu velikost a každýmu. Jo, taky nevim, co s tim, co případně zbyde. Koupit pro sichr pár krabiček, aby si každej moh vzít domů? Ale tak nějak nepředpkládám, že by něco zbylo, dort bude asi jenom jednoduchej jednopatrovej, sama vim, jak u nás končej podobný "výslužky" z oslav... Doma už to většinou nikdy neni ono, tak se to dojídá skoro pod tlakem, aby se to nemuselo vyhodit. Díky za tipy, já vim, že se to tu mockrát všude řešilo, ale stejně jsem z toho jelen... Většina holek objednává pro 50 a více lidí, pro sousedy, na matriku... Takže kvanta, kvanta... To my určitě nebudem, akorát pak do práce, ale to už je vyřešený.
Odpovědět
Ahoj, já předpokládám, že budeme dávat jednu velikost každýmu... Tahle varianta mi přijde organizačně nejschůdnější :-) Nicméně kolik čeho ještě neřeším :-)
Odpovědět
No, já taky doufám, že to stačí upřesnit někdy v létě... Ale stejně, myslim, že v létě na tom budu stejně jako teď :-( ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky: tak mi budeme mít výslužky velké a malé a no nich budeme dávat koláčky, cukroví, a pak řezy z rolád, a to je asi tak všechno, co zbyde se druhý den rozdá těm co u nás budou spát, ale myslím, že to bude akorát
Odpovědět
Článek se načítá
S tím množstvím to podle mě nebude tak hrozné... Vyberu velikost košíčku, zkusím, kolik ks se do něj vejde tohle množství propočítám počtem hostů + nějaká rezerva... rolády a další věci ("zob" dopoledne + oběd + akce večer) budu uvažovat zvlášť... No a ráno se rozdá ještě zbytek :-) To bude v pohodě, neboj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky pozor na ten pocet kolacku, v kazdem kraji se delaji jinak velke kolacky, u nas na jizni morave delaji vsude kolacky velke asi jako piskot, a napriklad u rodiny na ostravsku se delaji zase takovy ty vetsi co se prodavaji i v obchode klasicky kulaty jak jde videt napln, takze taky dost zalezi na velikosti kolacu...
Odpovědět
Profilova fotka
lusia: dekuju x-) ja taky vubec nevim. budeme mit 60 lidi na hostine - dort bude 2 az 3 patrovy, k tomu 5 datlovych kolacu (udelůame my), pak minidezerty, strudl, a mozna jeste neco a k tomu kolacky - a upozornuju, ze vylsuzky davat nebudeme a makma si mysli, ze tech kolacku mame objednat 10 kg - podle me je to silene moc a 6 by stacilo. co myslite vy? jsou to takovy ty vetsi kolacky, kde je videt napln.
Odpovědět
estrellita: Ahoj, 10 kg koláčků na 60 lidí, to je 16 dkg na osobu... Koĺik to je koláčků závisí asi na velikosti, nicméně cukrářka by Ti to měla říct... Pokud nebudete dávat výslužky a budete mít ještě hodně sladkého okolo, tak mi to přijde možná moc...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky: jak tak čtu,tak asi jiný kraj-jiný mrav...??? ;-) No my budeme mít koláče právě ty větší,budeme je rozdávat zabalené v celofánu asi to pondělí před svatbou-prostě se to tady u nás tak dělá.počítá se většinou 2-3koláče na osobu,takže když dáme koláče do rodiny kde jsou 4 (tak to dělá cca 10 ks),do práce když budu dávat holkám (tak zase 2 nebo spíš 3 ks,at to nevypadá suše ;-) ) atd........Takže spočítám kolik lidí to tak dělá,a podle toho objednáme ks koláčů-už jsme počítali a dělá to kolem 480 ks-takže je jasné že objednáme těch 500 koláčů.....No a jak budou svatebčani odcházet večer ze svatby,to budeme dávat výslužky (v krabičkách) a to jenom cukroví (prý stačí v cukrárně říct,kolika lidem se budou ty výslužky dávat) a v dobré cukrárně by měli poradit kolik na to stačí objednat KG cukroví. máme v plánu,že když tam budou kámošky a kámoši (v páru-2) tak se jim dá jedna krabička cukroví,no a když to bude rodina (2+2děti) tak se jim dají 2 krabičky cukroví.....a je to :-D Na svatbě budou 3 druhy minizakusků,a před rautem budeme ještě krájet dort (asi 2až 3 patr.)-takže si myslím,že sladkého až až ;-)
Odpovědět
Tak jsem dneska byla vyzvednout tu "ochutnávku" a mňam mňam :-) Mám i nafoceno v albu... Neni to možná tak pestrý, jak by mohlo bejt, ale zase za 220 korun za kilo, si myslim, že se klidně uskromnim ;-) Jinak naše koláčky jsou 2 deka na kus, takže 50 kousků do kila, a s dezertama je to prej obdobně. Koláčků dělaj 6 druhů, tak asi dáme na osobu od každýho druhu jeden. Přidám na každýho 3 perníčky, neboť devítka je moje šťastné číslo :-D , vyskládám na tácek a přetáhnu celofánem. Fakt spíš pozornost než na najedení, protože ten talířek, co mám na fotce, zmizel ze stolu při čtyřech lidech neuvěřitelně rychle :-D Jinak na hostinu řikala pani cukrářka, že 50 kousků (což je asi kilo) je tak na jeden talíř. Tak bych to viděla tak na 3 kila koláčků a 3 dezertů, ať je na ráno a na odpoledne po jednom talíři plus rezerva... Nechceme to přehánět, chtěla bych na hostině nějakej talíř s ovocem, prej je vtý hospůdce taky možnost čokoládový fontánky, tak uvidíme, záleží taky na ceně... Ale muž podotknul, že mi to bude moc slušet v těch bílejch šatech zaprasenejch čokoládou - a má asi pravdu :-D Holt už se za ty čtyři roky známe ;-) Jo, taky řešíme dort. Ani ne tolik vzhled jako chuť. My moc nemusíme ty těžký máslový, a ty potažený marcipánem mi přijdou šíleně sladký, už když se na to dívám. Takže buď něco úplně ovocnýho, nebo mně by se líbil s oříškovou nápní a banánem. Miluju tu kombinaci ;-) Ale jde o to, jestli se něco takovýho dá udělat tak, by to vypadalo "svatebně"... Mladej zase radši broskve... No, nevim. Ale s velkou pravděpodobností bude taky z toho učiliště.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj krtku ... mám na ty tvé zákusky chuť jen je vidím :-) . Jinak mu budem mít dort punčový. A nějak svatebně nazdobený.
Odpovědět
Já chtěla původně medovník, ale mladýmu prej nejede :-S Zákusky byly výborný, jen se po nich zaprášilo. Akorát mám obavy, aby jich nebylo málo - jestli budou takhle chutnat všem. obzvlášť ten věneček byl... No prostě úúúúžasnej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtku ,medovník by mohl být jako další dobrůtka na svatební stole. Hm...taky bych si dala...já sem prostě na sladký. Jinak ten svatební dort budeme mít třípatrový, s tím že každé patro bude jiné, jen to spodní, největší, bude právě punčový.Původně jsem chtěla dorty dva, jeden hlavní svatební a druhý právě ten punčák - kvůli rodině ženicha, maj ho rádi, ale pak jsme vymysleli tuhle variantu. Já mám opačnej problém. Myslím si, že tam bude jídla až moc, tak proto jsme dost ubrali a bude víc zákusků, věnečky, trubičky, takové prima pantoflíčky aj.paní máma se chystá pési koláče, tak si myslím, že jich dost zbude, takže budou i na svatebním stole.
Odpovědět
No nás bude všeho všudy 16, takže dort bude buď menší dvoupatrovej, nebo jedno velký kolo. taky se mi líbí podkova, dobře by se to krájelo. Ale to by mi asi bylo zase líto, že nemáme tu "klasiku". Jsem hrozná :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no když zbude dort, tak si ho kus nech zamrazit a v den prvního výročí po svatbě ho sbězte. je to prý taková tradice.
Odpovědět
Profilova fotka
teda já sem fakt hrozná :-) píšu jako čuně
Odpovědět
Profilova fotka
petrajda: v klídku.....tady tak píšem někdy všichni ;-) krtek: souhlasím,taky chci tu "klasiku"jak píšeš,a nejsi hrozná,proč?? :-) prostě je to jen ráz za život,tak to chceme se vší parádou ne???? :-) Taky bych chtěla 2 nebo 3 patrový dort,moc se mi to líbí,už máme i figurky,ale jak se také dorty krajou????????? To první to vrchní patro,pak druhé atd. ????????? :-N :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky,je tu někdo kdo nebude mít na svatbě koláčky? =-) budem dávat jako dárek na památku krásné sáčky s kokoládovejma mandličkama.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
katkamraz: kdybych neměla mít jiné cukroví, tak koláčky od tety Bobiny budeme mít určitě, plus jsme se dohodly na 13 druhů cukroví, plus mini kremrole, a pidi větrníky, vše vyrobí teta, jen to cukroví máme rozdělené, já budu péct tři druhy a dort budeme mít třípatrový potažený mléčnou hmotou, taky bude dělat teta a sestřenka udělá růžičky, kytičky, každý bude patro jiné, ale to už jsem tu asi psala
Odpovědět
Profilova fotka
My koláče mít taky budeme, ale koláče - ne koláčky :-) , u nás se dělají veliký koláče na celý plech a pak se rozrkájí. Jsou to u nás typické svatební a pouťové koláče. Upečeme si je sami, původně jsem si chtěla píct všechno cukroví, ale odradili mě od toho :-(, je pravda, že toho budu mít až nad hlavu, ale pár druhů si neodpusím :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
jin9: jo všude se to dělá jinak, u nás jsou pidi koláčky 2-3cm jen takové chuťovky fakt toho budeme mít hodně, ale taky udělám tři druhy, tak upéct se to může dopředu a naplní se to tak 3-4 dny před svatbou
Odpovědět
Profilova fotka
my teda na svatbu už koláčky píct nebudem, jen tak ten měsíc předem k oznámkám... na svatbě bude plno jinýho sladkýho, slanýho a já nevim co všechno :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?