Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sal: Jo jo, četla :-)
Odpovědět
jizi a k čemu arabské texty, studuješ, nebo se tam chystáte, nebo část rodiny - to je chytrá otázka, že ale přece jen se zeptám. holky termoprádlo znám, to kupuju docela často, ale teď jsem četla o vyhřívaném prádle, prostě je na baterky a jsou to třeba rukavice ponožky bundy kalhoty atd., ale co se mi líbilo, tak byly vložky do bot, které jsou napojené na nabíječku a ta je zavešená na botu zvenku, takže to ničemu nevadí. Můj manžel je celý den venku, tak si myslím, že by se mu to mohlo líbit, ale potřebovalal bych někoho kdo už s tím má nějaké zkušenosti. Znáte toto? Tak jsem přišla od doktroky a začínáme podstupovat procedůry, jdu na ultrazvuk a až bude kdy tak na vyšetření hormonů a manžel na spermiogram. Netušila jsem že toto budeme někdy podstupovat a už je to tady a navíc jsem teprve na začátku, nevím co bude dál. Tak zkuste držet palce i nám, kdyby si někdo vzpomněl. Pěkný den
Odpovědět
Holky to snad není možné, brečím jak želva. ;-( ;-( Z těch 11 vajíček se podařilo oplodnit jen 4. Transfer do dělohy bude v pátek, pokud bude co transferovat, jestli do pátku vydrží aspoň něco z těch čtyř. Já to nechápu, přece to celé nebylo zbytečné!!! A to jsem myslela, že budeme mít i co zamrazit kdyby náhodou at máme něco do zásoby. ;-( ;-( do pátku ještě daleko, mám strach, že odumřou i tyhle. Já to nechápu, co mám jako víc udělat. Klara: drž se. Je to začátek, mě taky na začátku nenapadlo, že budem tohle podstupovat a pořád jsme pokračovali dál a dál a ted už jsme došli na konec, tedy k IVF a i tak prostě špatná zpráva.
Odpovědět
klara: držíme palce edvi: jejda, no neboj, určitě vydrží, hlavně se nesmíš moc stresovat...já vím, že se to dobře říká,ale blbě dělá...ale drž se
Odpovědět
Profilova fotka
Edvi: Budu se asi blbě ptát - ale ty čtyři bojovníci budou stačit? Určitě to zbytečné nebylo!! Je nějaká tabulka pravděpodobnosti - třeba že prvních 24 hodin je nekritičtějších a pak už je to jenom lepší? Nebo je to pořád stejné? Klara: Palce držet budu určitě - jinak arabský texty jsou do školy, nikdo z rodiny arabský kořeny nemá, možná ještě tak německý a maďarský :-D ...
Odpovědět
jizi: Takže ty studuješ arabštinu??? edvi: Hlavně si neříkej, že jste udělali něco špatně vy! Nic víc pro to bohužel dělat nemůžeš, to musí oni v laboratoři. Držím palce, ať to vyjde.
Odpovědět
Profilova fotka
klara: taky se přidávám s tím,že budu držet palce.... edvi: tý jo,tak to je drsný.....no já vím,že jak byla švagrová na umělém,tak jí tež brali více těch vajíček,a taky se bála až nějaké vydrží. No kolik jich vydrželo celkem,to fakt nevím,jen vím,že ji dali 2 oplodn. no a chytli se oboje a hned na poprvé,a ted koncem ledna čekají holčičky-dvojčátka :-) . Dopadne to dobře uvidíš,jen neztácet naději,a věřit tomu !!!! Hodně štěstí.....
Odpovědět
edvi: To je smůla, ale nevzdávej se - určitě do pátku vydržej! Všichni tu držíme palce, to musí pomoct ;-) klara: Jéje, taky dobrý teda :-| Tak přeju už od doktorů jenom samý lepší zprávy! Já teď dokončuju takovej fofr úklid, přijde odpoledne tchýně. Ale je to fakt takový jenom povrchový, do velkýho úklidu se mi nechce - budu si muset do konce roku vybrat dovolenou, tak se chystám, že to využiju k pořádnýmu gruntu. No cejtim se divně - navrch huj, vespod fuj :-N
Odpovědět
Holky díky za podporu. Jizi: tabulky na to nejsou, je to celé strašně individuální a neodhadnutelné. Spíš to neumím pochopit, připlatili jsme 11tis na víc aby byla každá jedna spermie vpravena injekcí až do vajíčka, aby to jen nemíchali v misce, právě proto aby se nestalo, že se nepovedou oplodnit a dopadlo takhle. Tak spíš mi to rozum nebere. Zítra tam bude volat manžel at si to nechá vysvětlit co se stalo, a jak na tom jsou tyhle, protože já už nějak nemůžu. :-(
Odpovědět
edvi: Jsem se vrátila z nákupu a nějak na ten váš problém furt myslim, jak je to nespravedlivý. To jsem netušila, s tim příplatekem... =-) Dneska už se rejžuje fakt na všem asi... Ale drž se ještě aspoň do toho pátku, třeba se povede a budou silný všechny čtyři - a pak musíš bejt silná ty ;-) Mně když je mizerně, tak pomáhá zažrat se do nějaký činnosti - úklidu, ruční práce nebo čtení. Ale něco, při čem se nedá moc přemejšlet o ničem jiným ;-) Poslední dobou třeba fakt hodně čtu a šiju tu patchworkovou deku :-N jizi: Tý jo, arabština - a co pak chceš dělat? Já tuhle viděla inzerát, hledali někoho s perfektní švédštinou. Tak jsem si řikala, jo, takovej člověk to má dobrý, na tuhle práci se určitě nebudou stát davy :-D :-D
Odpovědět
edvi: Já myslím, že mu toho moc neřeknou. To je podle mě risk - buď byste si nepřilatili a nemuselo se oplodnit ani jedno, a nebo jste si připlatili za to, že se oplodnily všechny, ale zase je to přeci jenom zásah do té buňky (vajíčka), které se tím mohla nějak narušit a ovlivnit tím její životaschopnost...to si asi člověk nevybere...Jak říká krtek - zkusit se nějak odreagovat nenáročnou prací ;-)
Odpovědět
Krtek: jj musím si něco najít, nejhorší je, že nemám moc výběr, musím spíš odpočívat, mám nemocenskou a venku je hnusně. Tak uvažuju čím se zaměstnat, ale u všeho nemyslím na nic jiného. Manželství dostává zabrat, jsem naštvaná na všechny okolo, hormony se mnou lomcují. Ted jsem řekla manželovi, že se na všechno vykašlem a děti prostě mít nebudem, že se s tím musím nějak vnitřně smířit i s touhle eventualitou a má pesimistická nálada dělá špatnou náladu jemu že? Takže raději odešel čemuž se ani nedivím. On prostě věří těm čtyřem a já už nevěřím ničemu a totálně mě opustili iluze. :-( Tím, že jsem se přestěhovala tu ani nikoho neznám, takže je to na pytel. Tak jsem se svěřila aspoň vám jak se trápím, ale nechci vás moc deptat svou náladou. Prostě v tom plavu. Jdu asi něco upéct :-) at si manžela trochu uklidním. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
edvi: No jo, ty hormony tomu asi nepomáhaj :-| Ty dovedou udělat s psychikou dobrou paseku. A klidně "deptej", já jsem teď díky tý práci taky deptací :-N
Odpovědět
edvi a krtek: no proto tu přece jsme, abyste si pohly postěžovat a popovídat ....
Odpovědět
aci: Dík ;-)
Odpovědět
krtek: :-) nz :-)
Odpovědět
Profilova fotka
edvi ahoj :-) ,už je líp? a krtku ? tobě taky?? klára - a jak seš na tom ty? co vyšetření? já mám zase doma optimistu.Mě taky drtí situace s prací,připadá mi že je všechno naprd! Ale muž že ať ještě vydržím.No tak to zkoušim.Já mám zase teďka dny co se mi nechce vůbec nic,ale vůbec nic dělat.Jsem ze všeho unavená,ospalá,nutím se ráno vstávat. Včera sem hlídala synovce-to byla prča,ale pak sem byla šťastná když na chvíli konečně usnul.Spal aspoň půl hodiny.
Odpovědět
petrajda: u nás je to naopak, já jsem ta optimistka a manžel je pesimista a melancholik..někdy je to docela fuška :-)
Odpovědět
Jdu vám jen říct, že v noci to jedno vzdalo, takže už jsou jen 3. Fakt to nezvládám. :-(
Odpovědět
edvi - hlavu vzhůru, není všem dnům konec, tři je pořád ještě dost, tři můžou být tři děti a jedno může být jedno dítě a to je někdy až až, pořád to není prohraný, špatný to prostě nebude!!! Musíš věřit a doufat!!!! a hlavně musíš vědět, že to dobře dopadne, jinak to dopadnou nemůže. Neboj :-) já jsem včera předala manželovi zkumavku na spermiogram a fakt jsme se u toho zasmáli. pořád jsem mu říkala že je hrozně velká, a on si myslel, že přeháním a pak se mě ptal, jestli jsem fakt byla na gyndě nebo u nějakýho zvěrolékaře, protože ta zkumavka má nejmíň 1,5 deci :-o :-D , tak nevím co s tím má dělat a proč je to tak velký dnes tam budu volat a objednávat ho na vyšetření, ale musím se zeptat jestli na to může i když bere antibiotika na zánět v zubu, uvidíme. mějte se pěkně jdu konečně trochu pracovat
Odpovědět
edvi: nepropadej panice, jak říká klara...uvidíš, že do pátku ty tři vydrží ;-)
Odpovědět
Ahoj! edvi: Přesně jak píše klara - ještě to nevzdávej! petrajda: Jo, tak přesně takhel to mám taky. Asije to i tim počasim, ale v práci už prostě neni proč se snažit, to jako co si budem nalhávat. Nevim, co mě čeká na tom pátečnim pohovoru a jsem tak nějak zvědavá, nervózní, ale taky mám pocit, že je stejně zbytečný tam chodit :-| A ráno mi přišla MMSka - kamarádce se narodil kluk. jsem z toho normálně dojatá a okamžitě bych to brala taky, i když máme malej byt, i když budeme mít málo peněz - všechno jedno :-N
Odpovědět
Tak jsme volali k dr. bude zjištovat v laboratoři jaký mají důvod k tomu, že to prodlužují do pátku, jestli není lepší zavést ty embrya už zítra. No uvidíme, fakt se bojím, že to nezvládnou. nervy v háji, no uvidíme, držte palečky aspon dvěma at je tam můžou dát, i tak budou mít jen 30%šanci, že to vydrží ve mě, ale at to nevzdávají předem. :-| Budem volat zas ve 12 jak to vypadá. Klara: antibiotika by snad neměly vadit, možná máte tak velkou zkumavku aby se tam trefil. :-D Kdy budete mít výsledky?
Odpovědět
Profilova fotka
edvi - držím stále palce.Já nezná postup při takovéhle "činnosti".Ale dokuď se tři drží je naděje :-) .Jen mi přijde,že pokud ztratim práci je to proti tomuhle prd. To Krtku - co si budem namlouvat. Pokud nemáš jinou brzdu,která tě nutí nepřijít do jiného stavu,tak tohle zjištění by bylo asi to nejlepší.Jak píšeš, malej byt,málo peněz všechno je to v té chvíli fuk.Jako jiní - třeba švagrová. Hypotéka,půjčka, rozestavěnej barák,ale už bydlej. Sice jako partizáni,ale bydlej. Malému bude za měsíc rok,začali stavět a za půl roku zjistila ,že je v jinym stavu. Hm...kdyby to tak šlo jednoduše jak se to napíše :-(
Odpovědět
edvi: no to už trochu zavání tím, že ta laboratoř je nějaká podivná, ne?...jestli to nakonec nezvinili oni, že se to neuchytilo, kor když jste si připláceli, aby každé vajíčko oplodnili zvlášť...
Odpovědět
Profilova fotka
jen si furt říkám a nadávám jak je toto všechno strašně drahý a šance vlastně jen na 30%! Proč proboha nejsou na takovéhle věci aspoň nějaké příspěvky :-| .
Odpovědět
petrajda: No zvažuju to pořád, třeba k tomu ještě dospějeme. Ale chci si aspoň zkusit, jak těžký je tu práci najít. A jak píšeš - ono neni jistý, že kdybysme se rozhodli, tak do půl roku jsem těhotná. Taky můžu bejt x měsíců doma nezaměstnaná a bezdětná :-| aci: Já myslim, že tohle je prostě hodně nevyzpatelný, to nemusí znamenat, že někdo v laborce udělal chybu.
Odpovědět
krtek: no já teda tomu nerozumím, jak to vlastně funguje,ale oni by tam měli být jako někdo, kdo to podpoří, ne?...jakoby že vytvoří to prostředí pro ty vajíčka a budou se tomu speciálně věnovat...to je jejich práce a dostávají za to zaplaceno..... nemyslím to neijak špatně, ale když jakoby je ta medicína k tomu vytvořená, aby uměla pomoct lidem, co nemůžou počít přirozenou cestou, tak by to mělo být na nějaké úrovni, nebo já nevím, jak to říct..ale jak říkám, zase tomu tak nerozumím, třeba to závisí i jakoby na tom počátečním problému proč to vlastně nejde a ten způsobuje i to "odumírání vajíček" i v té zkumavce nebo jak to nazvat.... uf, abych se do toho moc nezamotala...
Odpovědět
Profilova fotka
krtku - máš pravdu. Neni jistého nic.Já se taky zuby nehty snažím udržet, i za tu cenu že kolegyně bude nějakou dobu doma.Už jsme o tom mluvili,naštěstí má rozum a vidí jak se věci mají. Ale budu ráda pokud vydržím do vánoc. co se malých vajíček týče,bohužel to je asi pokaždé risk.Přírodě se nedá poručit asi ani když se jí trochu pomáhá.Ale nemá cenu házet flintu do žita když je ještě šance.,
Odpovědět
Profilova fotka
no jsme v době kdy stavíme,předěláváme pořád byt a pořád něco kutíme vlastními silami i s pomocí řemeslníku,když už to nejde. Tak aby tenhle příspěvek dával smysl o tom co se bavíme - já pány doktory a jejich pomocníky co se biologie týče srovnávám a už sem to řekla i dost často nahlas třeba s instalatérem.Taky pracují systémem pokus-omyl.A ať mi někdo vyvrátí že to tak neni. Lidský tělo zas až tak probádaný neni,je spousta nemocí o kterých nevíme jak vznikaj a co je příčina.Takže oni jednou podle nějakých zkušenostá a dosavadních znalostí. To samé jako ten istalatér. Nemám v úmyslu nikoho urážet, ale systém je stejnej.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?