Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
katcha: To je fakt, teď už jsem zase (aspoň zatím :-) ) dost v pohodě. Náročné jsou chvíle, kdy se toho na člověka sype víc - jako třeba v mém případě v právě popsaném období jsem se tu ve fóru "Nespolehlivé firmy" dočetla stížosti jak na místo, kde máme obřad a hostinu, tak na salón, kde mi šili šaty, takže jsem se totálně vystresovala tím, že nám 2 týdny před termínem zrušej celou svatbu a že moje šaty neušijou včas. :-)) Teď už mám šaty doma, takže budu až do nějakého příštího přůšvihu, který nastane, úplně v klidu. ;-)))
Odpovědět
filu: Asi jsme teď přecitlivělý. Ale tim spíš by mělo bejt okolí co nejvíc taktní, v duchu si třeba říct, že jsme prdlý a že nás to brzy přejde, ale navenek se chovat s respektem. Jenže oni takhle prostě nepřemejšlej, naopak - někteří cítí potřebu vyjádřit svůj názor zrovna teď a za každou cenu :-S katcha: To je smůla. Ale zase oni se připraví o překvapení, vy jste to mylseli dobře ;-) A třeba to ani nenajdou? Jestli ani nevědi, jestli hledat zámek, hotel, zoo nebo sjezdovku ;-) Nešlo by je nějak "svézt z cesty"? Jako trousit naprosto vymyšlený narážky, co nejvíc nepodobný realitě? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
krtek.93: no to nemyslim, ségra už mi hrdě napsala, že to vypátrala ]-( . Ona je to totiž taková samota a dá se říct i obec s jedinym objektem. Ale tvou taktiku ještě můžu zkusit.
Odpovědět
katcha: Tak to je blbý :-S Tak snad to nebude moc troubit do světa, třeba někdo chce bejt překvapenej?
Odpovědět
Holky, jaký mám zvolit tvar svatebního stolu? pro 65 lidí...."T" jsem vyloučila, to se nevejde....pak je možný ještě "U" a nebo takové to "E" = což je U ještě s řadou uprostřed...
Odpovědět
aci: já bych dala U, popravdě nevim, jak by se vám komunikovalo, kdybyste měli ještě někoho uprostřed. Když jsme u toho - nevíte, jestli maj svědci taky nějaký čestný místo u sotlu? Nám to totiž vychází, že asi budou sedět v takový "mladý sekci" až na konci stolu (abych nedávala svědkyni mezi rodiče a babičku, tam by se asi moc nebavila :-| ) Bude nás teda jenom těch 15, tak zas tak daleko nebude ;-)
Odpovědět
krtek: svědci mají sedět podle mě blízko, hned za nejbližší rodinou....ale je to asi jedno, je pak možná lepší je usadit mezi kamarády, než mezi staré babičky...
Odpovědět
Aci, a co tvar do čtverce (čili jako U ale se stoly i na té vrchní části písmenka)? Já to neumím odhadnout v tom počtu lidí, ale doporučoval nám to pán z hotelu, že je to dobrý, že na sebe relativně všichni vidějí a můžou si povídat i přes rohy...
Odpovědět
filu: u nás by ten čtverec byla ale hodně velikej...takže jakoby přes si lidi nepopovídají....ale nápad je to dobrej :-)...byl by to spíš obdélník (podle tvaru místnosti), vzdálenost mezi stoly vychází tak 4 metry....ale to by nemohli sedět ve vnitřní části, ne?..jak by chodili ven...na venkovní obdélník by nám nestačila restaurace...
Odpovědět
Aci, jj, u čtverce se dá fakt sedět jen po obvodu. To jsem si neuvědomila. :-( Nám to totiž navrhoval pro cca 20 lidí, tak to jsou úplně jiné dimenze :-/ Tak jsem tedy asi pro to Účko, to bude dobrý.
Odpovědět
aci: to byste to museli nechat někde v rohu asi rozpojený... Ale to by možná vypadalo divně, kdyby lidi seděli i uvnitř, protože by něktěří seděli vlastně zádama k vám a to mi přijde divný, novomanželé by podle mě měli bejt vidět ;-)
Odpovědět
No a nebo pak to rozházet...jako třeba stoly po osmi lidech....
Odpovědět
Článek se načítá
aci: A to byste se pak vešli líp? =-) Jestli jo, tak to taky neni špatný - do čela třeba jeden dlouhej stůl s těma nejdůležitějšíma (vy dva, rodiče, svědci...) a ostatní po skupinkách.
Odpovědět
Zkouším si to nakreslit a nevychází mi nic hezky....uf, je nás nějak moc :-( aby nikdo neseděl zády a aby všichni viděli na novomanžele....do toho čelního stolu, kde budeme sedět my,tak počítám ještě rodiče a svědky...je to tak, ne?....ale kam pak šoupnu babičky? uf...to jsem na to zvědavá....
Odpovědět
Aci a to vymýšlíš jen na hostinu nebo tam zůstáváte i na večer nebo je to jenom na večer? Já nechtěla dělat jmenovky vůbec, nechtělo se mi patlat s tím zasedacím pořádkem, obzvlášť když vidím, jakou si s tím dáváš práci... Ale nakonec budeme mít jmenovky na hostině (což je pro 16-18 lidí trošku úsměvné :-) ) a na večer cca těch 60 lidí počítám, že si budou různě přesedávat, takže ať si posedaj, kde se dá, nebudu to řešit. :-)
Odpovědět
filu: my máme jen raut, ale i s předkrmem, takže každý musí mít svoje místo.....jsme tam cca od 16h až do noci....
Odpovědět
Profilova fotka
aci: my mame stejne lidi a budeme mit do U. pred tim jsme chteli rozdelene, tak jak rika krtek, ale vymluvili nam to jednak proto, ze nekteri by sedeli zady, a pak take jde hodne problematicky rozdelit ty lidi do skupuinek (ne vzdy ti vyjde rodina - treba starsi generace) k jednomu stolu, pak pratele atd. ...... U je asi nejjednodussi :-)
Odpovědět
estrel: no mě to přijde dlouhé jako štrůdl.....jako že ti nakonci stejně na ženich a nevěstu "neuvidí" , to se říct nedá....ale budou hrozně daleko... a máte ten stůl jako že je po obvodu místnosti a parket uprostřed a nebo spíš úzce, jakoby jen na projití a vysunutí židle? když je to po obvodu místnosit,t ak stejně ti co sedí uvnitře toho "U" tak na nevěstu a ženich skoro nevidí...
Odpovědět
filu: V počtu 15 lidí a dítě je to ještě úsměvnější ;-)
Odpovědět
krtek: vy to máte dobrý, to sednete k jednomu stolu všichni a je to..
Odpovědět
aci: Asi jo. Buď bude T s náma a rodičema v čele, ale víc se mi líbí v čele jenom my a ostatní podél. Záleží, jak se to do toho salonku vejde. Ale stejně - vykoumat, aby byla tak nějak dodržená aspoň základní etiketa a přitom se nenudila třeba svědkyně vedle 80 letýho nahluchlýho dědy, stejně je to trochu ořech...
Odpovědět
Profilova fotka
Nás bylo u stolu právě 15... do "T", v čele jsme byli jenom já a manžel. Na jeho straně stolu seděli moji hosté: táta, máma, svědkyně, bratr, sestra, a fotograf (bylo nás míň). Na mojí straně stolu: tchán, tchýně, teta, svědek-bratranec, jeho žena a jeho 2 děti.
Odpovědět
Ahoj holky, vůbec nestíhám... :-S Na brms jsem se dneska dostala až teď v rámci "krátkého vorazu" . V rámci stejné pauzičky jsem před chvílí objednala šaty pro družičky a ještě po telefonu hrubý design svatebního dortu =-) . Moc často se mi to nestává, ale celkem mi třeští hlava... 8-( 8-( . Ad zasedací pořádek, předpokládám, že budeme mít stůl do U, ale bude záležet na dohodě s restaurací...Tak zatím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aci: kamarad mel asi 40 lidi do T, aby cisnici mohli chodit kolem. Po obede se nadzvedly asi 3 ty organzy (takovy ty masle vprostred stolu), soupla se jedna strana k oknu, aby si mohli strihnout tanecek. Pak se jeli vsichni prevlict a na "afterparty" uz to bylo jedno a hlavne bylo hezky, tak to presunulo ven, kde byl vetsi prostor.
Odpovědět
katcha: Koukala jsem, že sis dala do alba různý řešení stolů... Ty názvy mě pobavily ("parlament"), asi se tomu tak fakt řiká, ale je to sranda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aci: jsem zapomnela napsat, ze my to mame tak, ze 40 lidi sedi v U, a zbytk v I , ktery bude hned vedle v zimni zahrade, ktera je napojena na mistnost, kde prave bude hlavni stul. v I budou sedet kamaradi :-) takze to pak az zas tak dlouhy neni
Odpovědět
estrel: vy to máte v tom Mlýnském domově nebo jaks e to jmenuje? no mě se to nejlíp pozdává do toho U, malé stoly by se tam nevešly (nezbyl by parket) a seděl by někdo zády....ještě bych šla i do toho "E" ,ale to zase nevím, jestli to není blbý, aby si lidi seděli navzájem za zády...ale pak by byl velkej parket :-) blbý je, že urpostřed místnosti jsou dva sloupy, takže je s niam těžké operovat... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Jo, je to z webu, já si ty názvy nevymyslela. A dala sem to tam jen pro Aci... :-)
Odpovědět
katcha: díky ještě jednou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak a jedna technická pro všechny- jak se, prosím vás, dělá ten seznam co mám hotovo v mym profilu. Jakože svatba bude tam a tam, poznali sme se, blablabla. ...kuju
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?