Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Edvi: a jéje, abyste přitom nezapomněli pádlovat ;-) . To je romantika. .. x-) Tak hodně štěstí. Taky bych jela na vodu, ale bojim se odjet, když zařizujem. Sidi.M: Asi bych měla ještě zavítat jinam, ale když já vždy k sobě někoho chci, aby mě zkoukl (panim ze salonu nevěřim) a kámošku už sem otravovala 2x a rodinu mám daleko. A taky chci, aby to bylo trochu překvápko pro ostatní. Sjela sem okr. CV, TP a ÚL. Zas nechci nikam daleko. Přeci jen ještě tam budu muset několikrát a zkoušku, vyzvednutí, odevzdání...Jako měla sem zálusk na salon Sofia na Kladně, ale to je právě ta dálka krtek.93: Kromě ztráty vlastního příjm. mě štvě, že se stejně bude jmenovat moje švagrová (doku se nevdá) a taky že náš "rod" vymře po přeslici
Odpovědět
Profilova fotka
:-D se musim sama sobě smát za tu přeslici :-D
Odpovědět
katcha: My taky vymřem :-( Stejně se jmenuje ještě sestřenka (příjmením), ale taky ženská - tak je pravděpodobný, že skončí stejně jako já :-N Navíc já získám stejný iniciály jako moje budoucí tchýně :-N
Odpovědět
nojá máma spon bráchu,tak doufám, že ten si jméno nechá....ale je to takovej truhlík, tak doufám, že ta jeho budoucí ženská ho nepřemluví...
Odpovědět
Profilova fotka
Katcha: A oni ti v salonu neřekli, že by ti je upravili? ... To bych se na ně pěkně krajcvacj a hledala bych dál - mně byly šaty taky větší a delší a paní tvrdila, že mi je před půjčení zkrátí a zúží... A s tím jménem - proč jsi nakonec napsala skoro-manželovo? Nech si to projít hlavou - abys pak na sebe zbytečně neměla vzteka, že sis nestála za svým... A švagryně je nějaká megera? Edvi: Užijte si vodu a palce budu poctivě držet! :-) Krtí, tak co, už je dneska líp?
Odpovědět
Profilova fotka
katcha: ja te taky chapu s tim rpijmenin. ja jsem se rozhodla nakonec pro to jeho, a kdyxz jsem to tam psala, bylo to zvalstni a jeste dlouho jsem vahala, jestli jsem nemela dat obe. ale jak uz jsem tu jednou psala, jsou tak specificka, ze se k sobe proste nehodi :-N jsem se ptala i jednoho kamarada - neutralni osoby a ten rikal, ze mu to takhle k sobe taky moc nejde. Ale u nas je to jinak - pritel by byl i rad, kdybych mela obe, ze mu to prijde hezyk symbolicke. ale mne neprakticke :-) jinak ale treba novy mail budu mit s novym prijmenim a jak se zobrazuje jmeno a prijmeni cloveka, ktery posilam mail, tak tam si dam to stare do zavorky! stejen tak pak v pracovnim mailu do paticky aspon an prvni mesic dva ....
Odpovědět
ahoj, ja jsem přemýšlela že si nechám svoje. ale s přítelem jsme se nakonec dohodli že přijmu jeho jméno.
Odpovědět
jizi: Už už jsem chtěla napsat, že už je všechno v pohodě, ale... Teď jsem mluvila s tchýní, ještě se mi klepou ruce vzteky. Za celejch 14 dní si prostě nenajdou čas se sejít s našima a na můj návrh, že by nám chtěli naši s nima napůl dát ten romantickej víkend, resp. svatební noc, prohlásila, že ona je praktická a na něčem takovým se rozhodně podílet nabude. Načež se zhrozila, že za 3000 to neni pobyt v Římě nebo v Paříži, ale v Praze. Nemám slov.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) krtku - takže dostnete od tchyně haldu ručníků a utěrek? k příjmení - příjmení manželovo.Sice si asi budu dlouho zvykat,bude to pro mě po 32 letech divný,ale budeme prostě rodina ta a ta a žádné odchylky neplánuju.
Odpovědět
patrajda: Netušim, povlečení to prej nebude. Na utěrky to taky netipuju. Fakt nevim. A je mi to celkem jedno. Dárek se vybírá i s ohledem na obdarovanýho, nejen na to, co mě se líbí nebo nelíbí.
Odpovědět
krtek: koukám u tebe je blbej celej týden, co? já nevím, že některý lidi jsou takový netaktní...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
krtku - mělo by to tak fungovat a já to tak taky dělám. Nás se zatím ptali jen známí a kamarádi co bychom rádi a z rodiny nikdo. Na tchyni se vyprdni,ale chápu,že tě to rozhodilo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jinak - krtku - sem se dívala na ten odkaz na dárky. Jsou tam bezva nápady co se mi budou hodit i mimo svatbu.Fakt díkes žes to sem dala..
Odpovědět
Profilova fotka
Jizi: švagrová žádná megera neni, ale jde mi o princip ;-) S tou úpravou uvidim, překecala jsem mamku a příští týden mě přijede zkouknout v obojích. A zrovna předtím mám zkoušku účesu (vidím to na nějaký ten francouzský uzel třeba s kytkou), tak to budem moct porovnat víc naostro. Estrellita: Ty vado, vidíš, to mě vůbec nenapadlo, že si budu muset změnit tvar e-mailu a psát všude nějakou dobu obě jména (pokud se ještě nerozmyslím ;-) ) Krtek.93: A jeje, tvou situaci ti nezávidim. My na dovču zatím nepomýšlíme, uvidíme, jak nás ta svatba zruinuje. Spíš nějaké lyže v zimě a za své. I když, svědkyně vyhrožuje, že dá s jinými hosty dohromady právě nějakou poukázku na romantische vikend...Mě se lidi ptají pořád: "A co chcete jako svatební dar." Nemůžu jim rovnou říct: "Tak chtěli bychom spíš korunky." Tak nejdřív řeknu že nic a pak že možná rozešlem ty kartičky, že budem rádi za finanční příspěvky, a jestli bude chtít někdo přispět, udělá to. Moje mamka nejdřív říkala: "To víš, že jo, to je nejlepší.", ale teď sama pořád volá, že jestli si nechcem vybrat obraz anebo něco, co ještě nemáme, že jen ať si řeknem, že nám koupí co chcem a líbí se nám. Myslí to dobře, nechce neosobně dávat peníze do přání, ale tak zas když budem dělat výjimky, tak se z toho akorát zblázníme.
Odpovědět
katcha: No jo, ale že se někdo zeptá a já vymyslim něco, o co fakt stojim, a dotyčná osoba reaguje stylem "co sis to vymyslela za blbost"? Na tom já se podílet nehodlám... Já nevim, nejsem na takovou "přímočarost" zvyklá :-| Sice pak to vysvělovala i tak, že to má bejt památka od mejch rodičů a ona se do toho nechce míchat, ale to je její výklad - já to myslela jako hezkou vzpomínku na oboje rodiče, že bysme si za pár let mohli řikat, jak se krásně dali dohromady a zařídili nám takovou fajn akci. Utěrky a povlečení se rozpadne, peníze rozházej (my bysme za ně například pořídili zimní gumy - gfakt super dar od nejbližších lidí :-S ), ale vzpomínky a zážitky prostě zůstanou. Asi si za 30 let nevzpomenu, že ten a ten ručník mámm od maminky a ten a ten talíř od tchýně, ale že nám umožnili udělat si krásnou svatební noc, na to se nezapomíná ne?
Odpovědět
My jsme napsali seznam darů, kde jsou nějaké věci, co nemáme, ale zárvoeň jsme k tomu hned na začátek napasli, že bcyhom si chtěli vybavit obývák a že budeme nejradši za peníze...já myslím, že se nikdo neurazí, v dnešní době už vůbec....a babičky a rodiče většinou chtějí koupit něco hmatatelného....
Odpovědět
Takže mimochodem - nápady jako zařídit novomanželům dovolenou, přičemž každej zaplatí něco - jeden cestru, drzhej pobyt, třetí třeba poukázku do restaurace nebo na výlet lodí... To je nápad z nějakýho časopisu, kterej se mi moc líbil. Ale my bysme prostě měli smůlu, protože kdybysme měli takovýhle přání, tak by ho stejně nikdo nejspíš nerespektoval. Což mě mrzí, že prostě někomu nestojim za to, aby respektoval moje přání.
Odpovědět
aci: Mám hodně blbej tejden - táta chudák ve snaze ušetřit mi nervy mě vytočil jak nikdo dlouho předtim, tchýně s pocitem, že ví přesně, co je pro nás nejlepší, mě totálně dorazila :-( Jo, a ráno jsme měli s mladým "diskusi" ohledně pojištění na dovču, přičemž on z důvodu, že nemá čas skočit do pojišťovny, chce jet nepojištěnej. Takže co udělá krtek? Vezme jeho kartičku a půjde ho pojistit (bohužel je u jiný pojiťovny než já). Protože já to prostě riskovat nebudu. Jako bych toho měla málo :-S
Odpovědět
krtek: starší generace se na vzpomínky nedívá jako na něco hmatatelného....takže si myslím,že tak reagovala proto...ale mohla být taktnější
Odpovědět
krtek: tak se pojisti přes internet...já to taky tak dělám....u Generalii
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, jinak než přes internet se nepojišťuju :-D
Odpovědět
aci: to jsme netušila, že jde... I když dneska jde přes net vlastně všechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jde to, objednáš přes internet, zaplatíš přes internet :-)
Odpovědět
krtek: koukni se na tu stránku Generalli...mě to poradili v mojí pojišťovně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtecku, teda to je pech. jinak objednej pres net, nikam s tim nechod :-) ja jsem se takhle pojistovala u Allianz ;-) jinak jsem ted koukala na pension Via Ironi ve Vysokem Myte, nadhera, tak jsem tam spala jak maji volne vikendy do konce roku a treba bysme aspon misto svatebky (prozatim) jeli na vikend sem :-) kouknete na pokoj 303 x-) x-) x-) x-) www(tecka)viaironia(tecka)cz x-) x-)
Odpovědět
estrel: To je paráda x-) A ty rohový vany... Jinak možná je to tak, že nám chtěj přichystat nějaký překvapení sami, problém je, že já prostě nejsem zvyklá na takovou "razanci", v naší rodině se komunikovalo vždycky až dost taktně a ohleduplně...
Odpovědět
Teď jsem si vzpomněla - nevim, jestli jsem to už nepsala, ale kolem 5. srpna budeme mít prstýnky x-) Já jsem tak strašně zvědavá!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, Viaironia vypadá bombově. Mě štve další věc. Budeme mít svatbu na místě, který ještě neni moc profláklý a je moc hezký. Proto i chcem, aby bylo pro hosty tak trochu překvapením. Jenže jak sme tajnůstkařili a teď to vybalili (řekli termín a místo), tak každej šmejdí na netu, to místo má webovky a už to nebude překvápko :-(
Odpovědět
Krti, pevné nervy přeju a ať se to všechno co nejdřív urovná a přípravy jsou už jenom radostné. Já do té svatby nejsem nijak přehnaně zapálená, řekla bych, ale stejně - jak je to pro mě důležitý - tak pak stačí i málo a dost mě to vytočí. Před nějakýma dvěma měsícema jsem šíleně obulela to, že svědkyně ženicha řekla (jen před ním a on mi to pak jen tak nadlehčeně tlumočil v dobrém), že kaly, které budu mít v kytici, jsou pohřební kytky. Je to šílená hovadina, ale já kvůli tomu probrečela večer, jako kdyby mi někdo umřel. A čistě jenom kvůli tomu, že mě hrozně zamrzelo, že to někdo může říct o svatební kytici někoho, jehož ženichovi jde navíc za svědka. A ona to určitě vůbec špatně nemyslela... Prostě jsem jen tím dlouhým románem chtěla říct, že úplně chápu, oč víc se můžou člověka při takových přípravách lidé dotknout, když jde o něco podstatnějšího, než o moje pohřební kytky. :-))
Odpovědět
Profilova fotka
filu: To budou jen nějaké předsvatební hormony, buď v klidu, občas mám taky tyhle výkyvy.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?