Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Přřidala jsem nějaké fotky z Brandýsa do alba a taky vybranou kytičku (moc děkuju za inspiraci aci ;-) ). Na kolik tak může odhadem vyjít? Chtěla bych menší ještě 4 (ale nejsem si jistá, jak se z toho dá udělat menší) - svědkyně, maminky a babička. A korzáž pro ženicha - možná i svědka. ;-)
Odpovědět
lotrinkas: A kde máte hostinu? Já totiž mám o průběhu prakticky stejný představy, jen nevim, jestli někde poblíž Svornosti v Počernicích (tam to máme my) je nějakej bowling nebo něco takovýho. A pak nás trošku brzdí, že mezi "kamarády" by nám asi byli vnuceni příbuzní, který jako kamarády neberem, ale holt jsou stejně starý, resp. mladý :-S A my je ani jeden moc nemusíme. Hudbu budeme mít vlastní a je fakt, že zvenku je to teď takový divný, hlavně ten vjezd od řeky, ale uvnitř se mi to líbí moc, to nádvoří i kaple a vůbec, byli jsme tam asi před měsícem, šli jsme na klaickou prohlídku a dostalo mě to. moc se tam těšim. Jinak myslim, že kamarádi se budou umět zabavit - můžou zrovna třeba strávit chvíli na tom zámku nebo v Brandejse jako takovým (případně v Boleslavi), je tam pěkně, skočej si někam na oběd, procházka a tak ne? Já bych neměla strach. Nebo jestli tam budou autem, tak úplná pohoda. Já byla tuhle na svatbě spolužačce, měli to ve 12 v Praze a večer pak cca od 5 u Mělníka. A úplná pohoda - zajela jsem domu, převlíkla se už normálně do džín, čapla drahýho (on na obřadě nebyl), sedli jsme do auta a cestou jsme ještě koupili oblek na naší svatbu :-D Byli jsme tam teda až tak na 7, ale lidí tam bylo spousty a každej tak nějak přijížděl - odjížděl, jak mu to vyšlo.
Odpovědět
lotrinkas: Jinak teď jsem jukla konečně na tvoje album. Ty šaty jsi nakonec vybrala dokonale! Fakt, jak tam máš ty dvě fotky jako srovnání - tak ty vybraný o 100% lepší! A jak jsem viděla ty fotky z tý kaple, tak už mám zase mrazení :-N jak tam jsou vidět i ty skleničky a šampáňo nachystaný, no mám pocit, jako by to bylo už pro nás :-D
Odpovědět
krtek: No to zkouší táta, že "zakalíme", ale asi mu to jasně vysvětlim, že to není pro něj a on jede v sedm domů. Asi řeknu oboum, že jestli se tam táta chce ožrat a dělat ostudu a na všechno říkat jak je to trapný a máma mi řkat, že mám hnusný šaty a vypadám jako bych se tejden nečesala, tak at radši ani nejezděj, že o takový hosty nestojim :-( :-( Ještě jsem se Tě chtěla zeptat - budete nějak zdobit ty židle? Já bych chtěla nazdobit prvních 5 řad. nějakýma širokýma stužkama. Kdybys o to taky měla zájem, tak bychom se mohli podělit o výdaje a nechat to tam na dvě svatby ;-) Když ne, tak ne. 8-) Myslíš tedy, že se hosté - kamarádi dokáží zabavit? Všichni tam autama budou, a je pravda, že klidně můžou jet domu a přijet až to bude aktuální nebo se jakkoliv zabavit ve městě.
Odpovědět
lotrinkas: Tak já teda o výzdobě židlí neuvažovala, my budem mít docela málo lidí a přijde mi to takový zbytečný (se obávám, že budemem mít problém obsadit víc než první dvě řady :-N ). Já teda neřešim nijak ani výzdobu na hostině - prostě co nám udělaj, to nám udělaj :-N A s kamarádama - přinejhoršim Letňany a Černej Most nejsou tak daleko, když jsou autem - můžou třeba do kina nebo na nákupy jako my ;-)
Odpovědět
Já už zase "vybírám" dort. Je jich tu tolik, co se mi líběj... Ale za prvý nám bude asi stačit jednopatrovej a za druhý se trošku bojim, že si tu nějakej vyberui jako předlohu a realita nebude až tak úžasná. A taky mám obavy, aby nám chutnal - jsme spíš na lehčí, i když marcipánovou hmotu můžem oba, ale obecně nám chutnaj spíš ovocný. Ale zase na pohled nejsou tak hezký a jemný a svatební...
Odpovědět
S dortem to mám taky ještě dilema - chtěla bych patrovou paríž. Stojí pár stovek a milujeme jí, ale není tak "úžasná a svatební" :-|
Odpovědět
Jo holky, chci se zeptat - chtěla byhc objednat na ty židle tu organzu - prostě širokánskou mašli a na svatebních dekoracích maj třeba 9x23 cm rozměr nebo 12x9 a cena - okolo stovky je za roli. Tomu nějak nerozumim. To je v roli namotaných 23 cm 9 cm širokýho za kilo?
Odpovědět
Profilova fotka
lotrinko: vetsinou je to tak, ze je role 9 metru a podle toho rozmeru je pak 12 cm siroka, neo 23 cm siroka.
Odpovědět
Profilova fotka
lotrinkas:A v jaký restauraci máte ten oběd?My máme kamarády až na večer a kdo se chce jít podívat na obřad tak může.Já v Brandýse taky židle zdobit nebudu a silně uvažuju o vlastním CD
Odpovědět
sidi.m: V Melicharce. Já bych ráda víc lidí na obřad, rodinu an hostinu a kamarády na večer (posezení+bowling). Já ty židle nazdobím, je to tam takový nijaký. A rozhodně nechám dát pryč ten hroznej cosi na klavíru, fuj - nějakej špinavej hadr. Zase nevím, kdo je schopnej tam ty písničky pouštět. :-|
Odpovědět
lotrinkas: pouští to tam prej správce nebo tak nějak, řikala pani na matrice. A když nemá čas, tak nějakej kamarád třeba. To jsem se teda zděsila - bude nás tam tak málo, že vlastně nemůžem nikoho postrádat a posadit ho k CD :-N No, možná jeden kolega, ale nevim, jak by se na to tvářil. Ale prej se to vždycky nějak udělá, tak snad teda jo no... A jak jsi se byla podívat na tom obřadu -můžeš hodit nějaký podrobnější informace prosím? Třeba jak nastupovali svatebčani. Já bych chtěla všechny i s ženichem nahnat do kaple (= jedna písnička) a pak nastoupit já s tátou (=druhá písnička). Se špalírem nebo bez, to je jedno. Ale chci prostě jít poslední na jinou hudbu než ostatní. A po obřadu je tam přípitek, že jo? Nevíš, kdo všechno si vlastně připíjí? (Aby se nám nenapil řidič :-D )
Odpovědět
Článek se načítá
A o tý organze nakonec taky uvažuju, nevim, čim jinak vyzdobit "moje" auto. Pugét nechci, panenku už vůbec ne a tenká mašle mi přijde poněkud málo :-S Tak asi nakonec taky objednám přes net, všechno pěkně najednou a bude. Blbý je, že se mi v každým obchodě líbí něco jinýho - z jednoho bych potřebovala špendlíky, který v tom druhým nemaj, ale zato maj levný bublifuky a docela hezký sáčky... Ach jo, to bude zase dilema.
Odpovědět
krtku, obřad popíšu určitě: my jsme tam byly už od začátku, seděli jsme vzadu v rohu jako cizí lidi (svatba je ze zákona veřejná). Asi v 12:05 přišlo 10 lidí a usadili se - kamarádi a širší příbuzenstvo. Přišli prostě jen tak si kecli. Pak se rozezněly vahrany neuvěřitelně falešně, prostě občas zmáčknul špatnou klapku. Vstoupili svatebčané - ženich+matka, rodiče, svědci, nevěsta+otec. Nebylo slyšet vlastního slova a všichni vypadali jako by čekali něco víc. Tak tam stáli, paní Mannová byla tak nechutně akční, že fotila snoubence u oltáře a až pak mohl přijít oddávající (asi 3 minuty). Přišel, matrikářka mluvila snad déle než on, když mu představovala soubence. Řekl, že se mají mít rádi bla bla... ani o rodičích nemluvil. A ten konečný kdy mají říct ANO, ANO, tak nebyl klasický hezký - vážný ženichu, berete si zde přítomnou slečnu bla bla, ale bylo to - vážený ženichu, prohlašujete slavnostně, že Vám nejsou známy žádné překážky a tisíc dalších keců, takže nakonec ten člověk ani nevěděl, kdy a proč má říct ANO :-D Paní Mannová během jeho řeči normálně mluvila aby se všichni dívali na ní a pokřikovala na družičku at se usměje, další fotograf (bylo jich asi 4 - amatérský jen s digitálama) tam courali a praskala jim pod nohama ta podlaha. Prstýnky + polibek + klavír, kdy už se zase jen tak stálo a ošívalo, trapné ticho. Pak šampus, korek málem trefil křištálovej lustr, připíjí si novomanželé a svědci s oddávajícím, celou dobu ten klavírista do toho řeže jak zjednanej. No a to je tak všechno... omlouvám se, jestli to zní pesimisticky, ale fakt to tak všera bylo. :-|
Odpovědět
lotrinkas: :-N Zní to hrozně. Ale myslim, že kdž je člověk přímo hlavní účastník, tak to možná tak nevnímá. Každopádně my budem mít CD, někdy v květnu jsem nevydržela a znovu tam kvůli tomu volala, abych měla jasno ;-) jako tenhle nástup jde taky, ale já bych prostě chtěla na tu "mojí" písničku nastupovat sama, abysme si to všichni pořádně vychutnali. Stejně tam ještě jednou pojedu s nějakejma papírama a vyzkoušet to CD, tak se zeptám, jestli lze. A jestli jo, tak ať si to u mě do těch papírů rovnou napíšou :-D A k pani Mannový - jj, tu jsem zavrhla okamžitě, moje kamarádka s ní má zkušenosti, ne teda ze svatby, ale z focení ve škole (ona je učitelka poblíž Prahy zhruba timhle směrem, co Brandejs), a prej něco tak afektovanýho a protivnýho a sebestřednýho hodně dlouho nezažila! A její známá jí zažila přímo na svatbě (naštěstí ne na vlastní) a prej to tam dovedla všem docela spolehlivě otrávit, jak je pořád někam dirigovala. Kámoška si teda nemohla vzpomenout, jak se pani jmenuje, ale daly jsme si jedna a jedna dohromady a ty to taky potvrzuješ :-| Jinak všimla sis, že na matrice nenabízej nikoho jako "svýho" fotografa? Mně bylo řečeno něco jako "fotografa nezajišťujeme". Ono je to asi lepší, než kdyby ti mermomocí cpali třeba zrovna takovouhle pani, to bych se třeba nechala zviklat a pak bych si to vyčítala.
Odpovědět
P.S. Hm, tak právě s tim svědkem a přípitkem bude asi problém - možná tam bude vlastním autem :-|
Odpovědět
Profilova fotka
lotrinkas:Melicharka je ted hodně populární vid?Ten popis je teda dost odstrašující,ale asi to tam fakt tak je.Já bych chtěla taky aby ženich nastupova na písničku a já na jinou.Ten varhaník nebo co to je,to je něco otřesnýho. Mannová nás fotila na základce a už to bylo otřesný,tak na tu jsem ani nepomyslela a hlavně tyjejí aranžovaný křečovitý fotky,no děs
Odpovědět
Teda já si neumim představit, že by ta milá, taktní a jemná pani, co nás bude fotit, páchala na svatbě takovýhle alotria :-D Ale stejně jí možná ještě nějak taktně upozornim, jestli by mohla bejt co nejmíň nápadná, ať mám klid :-N
Odpovědět
tedka takový obřad, to bych nechtěla....je to hrozný, jak jeden člověk může zničit celý obřad, co? já tkay přemýšlím, že se zajdeme na nějakou tu svatbu podívat, abych viděla, jak ta varhanice hraje....ten popis 70telého pána, co občas zmáčkne špatně nějakou klapku mě docela děsí...
Odpovědět
Holky, je to jasný. jsem si mylsela, že do Brandejsa pojedu jenom zkusit hudbu, ale asi se teda rovnou zastavim na matrice a všechny tyhle detaily tam s pani proberu, ať si třeba k anšim paírům rovnou poznamená, jak to chceme. Já jsem takovej systematik, ohledně tohodle potřebuju mít co nejvíc jasno, aby mě pak v den D nerozložil nějakej pro ostatní nepodstatnej detail :-S Jinak já byla před pár rokama na svatbě v Chodovský tvrzi a taky jsem z toho měla rozporuplný pocity. Tam se zase řadily už snad tři svatby, ta místnost byla děsně maličká, než jsme všichni nějak nastoupili a "uvelebili se", tak bylo vlastně po všem. Ti "hudebníci" hrajou falešně snad všude a hlavně nechápu ten výběr repertoáru. Vy byste si dali zahrát na svatbě třeba yesterday?? Vzhledem k textu?
Odpovědět
Hi hi, můj skoromanžel se teď o nás tady na brms vyjádřil, že jsme "jedna velká vdavekchtivá rodina" :-D No, asi má vlastně pravdu :-D Prej - s kým si to tam tak zuřivě píšeš? já - s Katkou (kamarádka, píšem si přes ICQ) a s "holkama" ;-) Tak trošku nechápe no...
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Ta síň na Chodovský tvrzi zas tak malá není :-) (máme tam obřad :-D) ... není o nic menší, než ta na Chvalský nebo třeba Viniční altán :-)
Odpovědět
jizi: nás asi bylo poněkud hodně tenkrát, přišla mi fakt malá. Ale mně to přišlo celý tenkrát takový divný, ale taky to mohlo bejt tim, že to byla první svatba, který jsem se jako dospělá účastnila (svatbu mojí tety, když mi byly tři roky, nepočítám :-D ), tak jsem z toho byla trošku vyjukaná.
Odpovědět
Jo, a pak jsem byla na církevním obřadu - a to bylo teda! Hooodně dlouhý, hooodně dojemný, ale pro mě jako naprostýho bezvěrce docela krušný - jsem vůbec nevěděla, kdy co dělat (se pořád dokola sedalo, vstávalo, zpívalo, modlilo, a když jsem si myslela, že teď už to musí přijít, teď je oddaj, tak se to celý točilo od začátku :-D )
Odpovědět
no já doufám, že my se vejdeme, ta naše obřadní sín je veliká, počítám tak pro 100 lidí :-) krtek: to já slyším doma pořád, že jsem beremkový závislák...
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Nestraš ... na mě po tý středě padla ona svatební depka, kterou tu pár lidí už popisovalo a já nechápala, jak se může někdo na svatbu netěšit... a je to tady, netěším se, nemám chuť nic dělat, nemám chuť nic orgqanizovat, jsem z toho unavená a mám pocit, že nikdo všechno to úsilí, co za tím je, nevidí, neuvidí a neocení, bééé (jsem děsně zneuznaná :-D) ... Melicharka je co? :-) Kromě toho, že já? (Mně až zatrnulo, když jsem to tu viděla napsaný, haha) Lotrinkas: Ten obřad musel být fakt libovej... ;-) To radši ať nás tam naženou a zase rychle vyženou, stejně nevydržím moc dlouho stát, aniž bych sebou nesekla...
Odpovědět
jizi: já mám tyhle depky tak nějak průběžně, zatim naposled byla nejdelší, ale pak jsem šla na zoušku šatů a zase se to nějak rozjelo ;-) Ale dělat se mi teda nechce taky nic, to už neni depka, ale normální lenost u mě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: ... no jo, když já se do teď těšila jak děcko na Ježíška a teď najednou nic, naopak... takže mám počkat, a ono to zase odezní? Aci: :-) a kolikže máte pozvaných hostů? ... konečně jsme předevčírem rozeslali maily a smsky s prosbou o potvrzení účasti a s odkazem na seznam darů a teď koukám jak puk, že z pěti věcí, co tam máme (šesté jsou peníze), jsou už tři zarezervovaný... :-) To je víc, než kolik se ozvalo lidí, že přidjou :-D A v pátek dorazil hřebínek do hlavy a šperky pro svědkyni (obojá je překrásný), čekala jsem na ně pět neděl - paní se přes mail a telefon moc omlouvala, že to dodavatel zvoral, že kamínky na hřebínku byly černý, že to musela posílat zpátky na předělání a přibalila do balíčku jako dárek náušnice, takže OK, ale neřešit to všechno takhle dopředu, ale třeba měsíci před svatbou, tak si to můžeme vzít leda tak do divadla... (asi to budu dávat jako příklad v okamžiku, kdy bude zase někdo tak "chytrý" a bude mi tvrdit, že se to dá všechno rozganizovat za měsíc s prstem v nose) ...
Odpovědět
jizi: z depky si nic nedělej, to přejde :-) chtělo by to ale lepší počasí a sluníčko..:-) mě to momentálně přijde, že to je strašně daleko a přítel taky říkal, že už bych chtěl, aby to bylo příští víkend a měli jsme to zasebou...
Odpovědět
Profilova fotka
Aci.: Věřím ti a spoléhám na to! :-) ... nechci být držka, ale zajímalo by mě, co bude dělat ta slečna zbytek roku, když už má teď všechno připravený? (jinak věci má v albu krásný, to bez debat): http://www.beremese.cz/album/album.ph... ... jen že má za sebou první zkoušku účesu a do svatby rok... já u kadeřnice ještě nebyla - jsem s ní domluvená po mailu (normálně k holičce vůbec nechodím) někdy na srpen, prý to stačí a je to ideální kvůli dýlce... tak asi jo, já tomu prd rozumím :-D (a líčení taky asi až v srpnu... ) ...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?