Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janicka:Tak to je fakt síla,s tím bychse celkem chtěla pect. krtek:No já nevím jak jinak je zabavit než jídlem,aspon si spolu pokecají a seznámí se.My máme večer v hospodě na sále co bude oběd živou hudbu,takže se bude pařit dál.Snad do půl nocivydrží.Taky jsem si koupila jeden lampion pro štěstí
Odpovědět
ty jo, to je cukroví......ale mají to hezký :-) no my budeme mít svatebního koordinátora - přítelovu ségru a mýho bratra....budou lidi informaovat, co se kde bude dít, kam mají lidi jít a tak.... my budeme mít taky malé občersvteví, ale nevím, jak "malé" bude, když máme 70 lidí....to ještě nemám domyšlený.. :-) salome: já bych řekla, že většina svateb se fotí hned po jídle....u nás v rodině třeba byla svatba sestřenky a ty se fotili až po jídle, ale mysleli, že si to můžou natáhnout, jeli se fotit někam do lomu a byli pryč 1,5 hodny a lidi si na to hrozně stěžovali, že nevěsta se ženichem jsou pryč a zábava vázla.....takže si nevybereš....protže budou muset 45 minut vydržet a já myslím, že je to nezabije...
Odpovědět
koukala jsem ještě na tu nevěstu s horou cukroví....podle mě měla nevěsta maminku cukrářku, protže tam bylo "svatební dort od maminky"....a měli jeden celý dort na výslužku + velkou dortovou krabici cukroví a těch výslužek dělali 56...to tam bylo tkay napsaný....TO JE SÍLA :-) odhad podle velikosti stolu tak těch 70 lidí :-) to je tak u nás, ale tolik toho rozhdoně mít nebudeme....
Odpovědět
Holky, tak to jste mě potěšily, že většina z vás se fotí hned po obřadu. Krtek to popsal výstižně - holt před 30 lety (u našich teda skoro před 40lety) to bejvávalo jinak, ještě navíc, když oni se brát museli, že jo. Harmonogram, mám v plánu taky, ale jak jsem říkala - naši nad tím ohrnují nos....A nejvíc rýpe tatík...To jsem fakt nečekala. I když oni se s mamkou střídají, asi podle toho, jak se kdo vyspí... janička: U nás to s tím cukrovím pravděpodobně bude stejné....A to nás bude jen do 50 kousků. Ale výslužky - to bude terno. To byla jedna z prvních věcí co začala máti řešit, když jsme oznámili, že se chceme vzít - honem šla pohledat papír, kde má zapsané, kdo nám kdy dal něco z nějaké oslavy a kolik toho bylo apod, abychom jim to mohli oplatit...Takže výslužky se povezou asi polovině městečka :-D
Odpovědět
My to máme všechno takové malé..takže i výslužek bude jen pár..odhadují tak 25 klasických +3 velké(Pepča ,já a táta do práce)..víc ne. Jinak určitě budu chtít korsáž i pro svého tátu..moc se mi to u té slečny líbilo. Joo a hlásím další splněný úkol...mamka si dneska koupila kostýmek,boty i kabelku...sice jsme utáhly 5,5 tisíce...ale moc jí to sluší.Pepčovo mámu komentovat nebudu..ta si vezme 15 let starý bleděmodrý kalhotový kostým...který má takový ten mrkváčový typ kalhot,k tomu vietnamské boty s vysokou podešví a sako u kostýmu je až skoro ke kolenům.....no modní výstřelek hadr. Navíc nevím jak u vás,ale prostě u nás na Měú je zvykem,že sedí můj táta s Pepčovo mámou a moje mamka s Pepčovo tátou(ten už nežije,takže mamka bude sedět sama)....moc se mi to nelíbí..aši jsou manželé,tak nevím roč by měl sedět každý s někým jiným,cizím...
Odpovědět
jani: Tak to slyšim poprvé - manželé by měli sedět vedle sebe ne? Akorát nastupujou tušim nevěsty maminka a ženicha tatínek spolu - aby byli pár, když jejich protějšky vedou děti "k oltáři" ;-) Já zas řešim tradici, že na hostině by vedle mě měla sedět ženichovo rodina a vedle ženichova ta moje. A já to tak nehci. Je to jednou v životě, tak chci mít vedle sebe svoje nejbližší, tradice netradice. Našim už jsem to vysvětlovala a koukali teda divně, i když - co by pro dceru neudělali že :-D Ale bojim se, aby se žeichovo rodina třeba neurazila, nevim, jestli si to nechaj taky tak vysvětlit, nebo to nemám sdělovat předem a riskovat, že to budou komentovat přímo na hostině? Ale třeba si to ani neuvědimej, já teda nevim, jak moc jsou zběhlí v těhle tradicích. Holky máte to někdo taky tak? Nebo všechny ctíte tradice?
Odpovědět
Krtí souhlasím s Tebou a taky to tak udělám....chic vedle sebe svou maminku.A navíc loni kamarádka to měla taky tak....
Odpovědět
krtek: tak o tomhle jsem taky přemýšlela, radši bych, aby vedle mě seděli naši, ale nevím, jak to vezme tchýně....nevíc, by měl vedle mě sedět tchán, což by byl děs.....on skoro nemluví a vypadá divně a potí se a vůbec...
Odpovědět
Profilova fotka
janicko: jzismarja, to jsou blazni - krtku, myslim, ze pro 53, protoze tam psali, ze 53 dortu jako vysluzka. nechapu, proc pak ke kazdemu dortu jeste krabici cukrovi :-x to uz je silene!! my jsme od vysluzek uplne upustili. holky, kdyz budete brat nejake obcerstveni sebou na obrad, do ceho ho date, aby tam mohli hoste uzdibovat, kdyt tam nenikde si sednout?
Odpovědět
Profilova fotka
a jak jsme se bavily o tech pripravach dlouho dopredu, tak tady je jeden priklad :-) http://www.beremese.cz/album/album.ph... svatba bude v cervenci 2010, od kvetna 2009 maji rezervaci zamku, prvni zkouska ucesu zari 2009 :-N :-x
Odpovědět
Profilova fotka
a jinak jsem dneska byla na svatbe kamarada a meli to moc pekny, v prave poledne, takze nejvetsi hic, ale aspon se jim povedlo pocasi, protoze to meli venku a jinou variantu pripravenou nemeli. Neveste to moc sluselo, jen jim ale selhala technika - kdyz sel zenich nehrala hudba a kdyz zacala hrat, takbyla silene potichu, takze nevesta musela ze schodu gestikulovat, jestli uz hraje huda a ona ma jit. ale jinak fakt moc pekny!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a svatebni koordinatorky budou moje kamaradky, takze to necham na nich, ale nejake vyvovalavni by se mi moc nelibilo, ale ony me znaji :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky,jen se nakukla :-N Tak s tím cukrovím,to je masakr!!! :-D ,Tý jo.No my taky budeme dělat výslužky pro cca 90 lidí (z toho skoro 70 svatebčanů),ale doufám,že tolik toho snad nebude. Opravdu z toho balení už začánám mít nervy. Ale zavrhla jsem celofán,koupíme krabičky,které převážu stuhou,bude to rychlejší. No počítali jsme s makou,že to bude asi 25 Kg cukroví. A proč tam mají tolik dortů?? My budeme mít jen jeden a to na stůl,3patrový. Ale zase budeme mít i minizákusky......No si nevyberete. Si myslím,že ani s koláčema to nebude taká piplačka,jak s tím cukrovím.......... Jo a stím focením,no my budeme dělat hned po obřadu fotky,s celou rodinou,s rodičema,se svědkama,s naším malým atd,atd.No a po obědě a po kávičce,se sebereme jen já se skoromanžou,a pojeme se fotit do Kravařské parku,ale doufám,že za hodinu budeme zpátky. Zažila jsem svatbu,kde odjeli ženich s nevěstou se fotit na 2,5 hodiny,to byla síla. Taká nuda,protože tam ještě neměli ani hudbu........Je fakt,že naše hudba taky dorazí nějak až po 16h.,ale to doufám,že už my bude s focení zpátky 8-) Jo a s hudbou na obřadu,volala jsem tomu "sboru" co tady u nás zpíva,no a doluvili jsme se,že výběr necháme na nich. Prý se nemám bát,že už bylo hodně lidi spokojeno. A že prý nemají jen "pobožné" písničky,ale je fakt,že už vydali 3 CD,takže se necháme překvapit...... ;-)
Odpovědět
Je až neuvěřitelné, jak našim to focení před obřadem leží v žaludku., Teď ráno se mě ptali, jestli se nemůžeme fotit už před obřadem, když ho máme AŽ na 13.00....To bych se asi měla fotit neoblečená, neučesaná a na obřad jít v ušpiněných šatech....Já už fakt nevím, jak argumentovat.
Odpovědět
oprava - před obědem, po obřadu.
Odpovědět
http://www.beremese.cz/album/album.ph... Holky mrazí mne v zádech...pochopila jsem to dobře????....
Odpovědět
Profilova fotka
janicka: tak to je síla. Tý jo. Úplně nechápu...... :-x Jo a přečetla jsis dole ty příspěvky?? Jak tam nějaká s prominutím "kráva" (karolína Bodláková),píše,že svatba je trapná.....Nechápu to. Když je proti svatbám,tak co tady vůbec leze..????? A ještě se připíše do takového smutného alba. A pokud vím,je to jen pro gratulace......No snad jsem to správně pochopila......
Odpovědět
Jani neudržela jsem se a využila tam tu možnost upozornění adminovi...to je fakt nějaká blbka.... Ale tak když to tak chápeš ty,tak jsem to pochopila stejně....
Odpovědět
Profilova fotka
janicka: no právě jsem se to taky chystala udělat :-N . Koza jedna. Je to smutné,taká mladá,ani se nedožila 30-tky. To je bordel na tom světě. Kdo ví co se stalo......... =-) No nic letím,musím za klukama na stavbu. Měste se holky,hezkou neděli........ 8-)
Odpovědět
janicka a jana: Holky, já myslim, že ta kačena si vůbec nepřečetla ten popis v albu... Já už taky klikla na upozornění.Jinak je to síla tyhle alba, mě vždycky mrazí, mívám z toho dlouho dost blbej pocit... salomme: To je dost blbý - fotit společný fotky NOVOMANŽELÚ před obřadem :-D Já myslim, že těsně po obřadu se fotí spousta lidí, my taky s kámošou před pár rokama čekaly na jednu kamarádku na Chodovský tvrzi pěkně dlouho. Byly jsme tam jenom na čumendu a chtěly jsme jí předat dárek, tak jsme počkaly a nakonec se vezly jejich svatebním autobusem na místo hostiny (bylo to při cestě k nám domů) a tam jsme se rozloučily. Ale kdybysme pro ní neměly ten dárek, tak možná zmizíme před koncem focení, ty novomanželé stejně moc nevnímaj, co se v tu chvíli kde děje ;-) Já teda tehdy byla poprvé jako dospělá na svatbě, tak jsem byla taky vyjukaná, kde jsou tak dlouho, ale co - kecaly jsme, čekaly jsme, nakonec jsme se dočkaly ;-) Taky nevim, jak to technicky udělat s tim občersvenim - že by se jako všichni shromáždili u kufru auta, bych si připadala jak u Homolků :-D I když - my u toho vlastně nebudem, tak ať si to rodičové udělaj tak, jak jim to přijde nejlepší ne? Minimálně pár koláčků do košíku by bylo fajn - to měla jedna spolužačka, rozdával to tam právě takovej "starosta" před obřadem (taky pak měl na starosti rejži - fakt nevim, kam to všechno naskládal, ale všehcno se "objevilo" v pravou chvíli ;-) ). Mně teda jako tradičně bylo blbý si vzít pořádně, ale docela to bodlo - ono to čekání před obřadem bejvá mnohde taky pěkně dlouhý a nudný.
Odpovědět
Profilova fotka
:-( to je smutny :-( pochopila jsi to dobre. podle me jeji segra dopsala za tu prvni vetu to osttani a nedala prikazovy radek, proto je to jakoby dohromady :-( jinak jsem takyodklikla, ze to neni gratulace!! jak jsem byla vcera na svatbe kamarada, tak jsem taky odesli pred konecm jejich foceni. pogratulovali jsme, ale darek jsme nemeli, tak bylo zbytecne cekat! :-) a obrad meli na miste hostiny, takze nikdo z hostu ani nemohl brblat :-D holky a mam blby dotaz - zenich taky nastupuje s maminkou na hudu, je to tak?
Odpovědět
estrel: to by mě taky zajímalo. Ale podle mě je blbý, aby ostatní nastupovali do ticha a až nevěsta na hudbu, tak připravim něco neutrálního na začátek a kdyby to tak nebylo, tak se to holt přeskočí ;-) Teda doufám, nerada bych nastupovala já na "něco neutrálního" :-N
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: super, to jsem chtela vedet, taky by mi to prislo divny. takze je vlastne jedna pisnicka pro nej, jena pro me a pak na gratulace asi dve, je to tak? myslim, ze kamaradak rikala, ze pisnicek meli 5. Budeme mit zivy klavirni doprovod, takze myslim, ze pak ho nechame hrat dle jeho uvazeni. asi bude hezky, kdyz bude hrat trea kdyz my se budeme fotit, a cekaci hosti si budou klabosit za zvuku klaviru :-)
Odpovědět
Holky o hudbě mi ani nemluvte!!!!!Dala jsem to jako bojovku Pepčovi,aby si nepřipadal,že je všechno jenom dle mě...a to jsem si dala.On miluje skupiny jako Metallica,MachineHead,Korn....a prostě si to nechce nechat vymluvit,že tam nemůžeme přiskotačit na MachineHead!!!!!!!! Budu mít s ním ještě legraci.Ve středu chceme jít na Měú a zeptat se na nějakou stopáž...vůbec totiž netuším,jak to má být dlouhé...a taky nevím,zda si oddávající přeje,aby mu do jeho povídání hrála hudba(byť třeba tlumená)
Odpovědět
estrel: Nám by snad měla hrát hudba i pod proslov oddávající, prostě celou dobu, protože mě pani na matrice doporučovala, aby to bylo ze začátku bez textu a pak na prstýnky, gratulace a tak se to může rozjet ;-) Sama jsme na to zvědavá. Ale tak kdybych mohla někomu nadiktovat, co mi má sehnat, vypálit a ještě kdyby to ten dotyčněj zajel vyzkoušet :-D Zrovna dneska si drahej klepal na čelo - proč to zkoušet, vypálíme to prej dvakrát, jednou jako MP3 a jednou normálně a bude. Prostě nechápe, jaký truma bych měla, kdybysme to nezkusili a pak na obřadu místo mejch pečlivě vybranejch "hitovek"... ticho. Nebo tradiční pochod hranej na varhany... neeee... To tam sjedu klidně sockoou, jen ať mám jistotu.
Odpovědět
jani: Tak Korn a Machine head teda nevim, ale třeba Metallica nebo Apoclyptica... To si docela dovedu představit, jenom nevim, jaký ta Metallica má vlastně texty, aby to nebylo smutný nebo prostě nevhodný. třeba tě mile překvapí, oni ty rockový cajdáky maj něco do sebe ;-)
Odpovědět
http://www.beremese.cz/album/album.ph... Můžete se pokochat slavnými....
Odpovědět
ahoj holky...tak jsem toho měla moc, že jsem se nestihla se ani dostat....dnes je to fakt na nic, měla jsem debatu s našima, když to shnrnu, tkam i zas pěkně hnuli žlučí....táta razí taktiku, že je mu všechno jedno....no a máma zkritizovala, co se dalo....prý jsem napsala špatně obálka na oznámení - no t když jsem slyšela, tak jsem myslela, že mě trefí....krom toho,že tam mám špatně jnéna - napsala jsem Standa Vopička, mísot Stanislav Vopička....tak mám blbě i adrsy, že prý nevím, kams e píše PSČ...... pak přišel na přetřes dort....ten co jsem vybrala, je blbej, ošklivej a vůbec nevypadá jako svatební....a jiný dorty mít nebdete? no tak říkám, že od hájka, ty s tím ovocem a tavrohem...no toje blý, to se nehodí, objednej aspon jedne pořádnej svatební dort - s krémem a né žádnej marcipán a růžičky a tak....no tak říkám, že nic takovýho na mý svatbě nebude.... Pak další věc- kdy se budete fotit... - salome, jak s tebou cítm :-) - po obřadu? vy jste se zbálzili, co tam ty lidi budou dělat, to na vás jako budou čekat ? - ano mami, budou na nás čekat a konec diskuze....no to se nedělá, vždyckys e chodí fotit a ž po obědě a tam máte u tý hostiny tkay park a ...no tak jsem zvědavá, jak to dopadne...vždycky přišlo " a co myslíš ty táto" - a z gauče se ozvalo "no mě je to jedno, já se tomu nebráním a mě to neurazí"...takže jednoznačná odpověd :-) No a poslední věc, kterou jsme probraly bylo, jako bude probíhat svatební den....načež moje mamka mi oznámila, že at si nemyslím, že budu ráno spát, at se připravím na to, že budu vstávat v sedm.....a to mám obřad ve 14h holky - takže to mě ani nehne....chtěla mě přemluvit, at jedu s ní k holiči v 8 ráno a pak at jsem od 10 hodin až do těch 14 navlečená v šatech, abych byla připravená, až první hosti přijedou..... uf, takže pro dnešek toho mám dost a jsem pěkně vytočená....rozhodně nebudu vstávat v sedm, nejsem blázen, jestli ona chce, tak at vstane, ale já ne, proto jsem si zařídila odřad odpoledne, abych nemusela strašit po ránu.....uf
Odpovědět
ryhcke dočítám, to album je fakt smutný, to jsou tragédie..... krtek: dneska jsem se ptala našich, jestli by jim nevadilo, že budou sedět vedle mě a dostalos e mi ujištění, že nikde na žádný svatbě nevdiěli, že by rodče seděli vedle novomanželů prohození...takže u nás to bude tak, že sedí naši vedle mě
Odpovědět
aci: Jé, díky - no naši na to vytahli svoje fotky - a fakt prohozený! Ale je šance, že jsou třeba jedni z mála, co to tak měli a že třeba tchánovci to neznaj, nebo je jim to jedno, tak se neurazej :-N Jinak koukám, že máš doma "plnou podporu". Hlavně se nenech moc otrávit, udělej si to po svým. Tak ty adresy si možná představovali jinak a možná to berou, že je to i jejich "vizitka" (ne že bych se s tim ztotožňovala, ale u nás taky většinu oznámení posílaj vlastně rodiče, já si na některý ty lidi, co máme na seznamu, ani nevzpomněla). Ale proč ti kritizujou dort, to teda nechápu - snad záleží taky na vás, jestli vám to chutná ne? Se nebudete cpát kvůli ostatním máslovým krémem, když ho třeba nesnášíte... K tý ranní organizaci - mě taky pořád všichni připravujou, jak budu vstávat v pět (máme obřad ve 12, něco taky zabere cesta) No já myslim, že když dorazim k vizážistce tak na osmou, bude to bohatě stačit. Hlavně nesmí bejt moc zacpaná Praha, to by se mi nervama ten mejkap zase roztek :-D :-p Mě naši občas překvapěj - na to, jak jsou tolerantní a "pokrokový", je sem tam nějakej můj nápad vyvede z míry, ale držej se - ještě jsme se nechytli nijak zle. Teda na tátu jsem párkrát vyjela, až mě to mrzí - ale spíš že mi tak moc chtěl pomoct, až nadělal víc zmatků :-N P.S. Jestli se chcete pobavit - v diskusi "tchýně" je asi o stránku zpátky perfektní příspěvek s vtipama o tchýních. Naštěstí u nás se s tchýní žádný horory nekonaj - klasika, takový to "setkání dvou kultur", učíme se spolu nějak komunikovat a vycházet... Ale ty vtipy mě teda pobavily moc (tchýně by se smála taky, jak jí znám ;-) )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?