Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Já taky nic nechystám :-) Překvapený bude ráno, až mě uvidí v šatech připravenou :-) Dneska jsme sháněli prstýnky, máme nějaké zlato na prodej (ze starých zubů), v jednom obchodě nám řekli 160 Kč/g a hned vedle 330 kč/g. Mám vyhlídnutý, se třemi briliantíky,ale nejdřív prodáme to zlato aby na něj vůbec byly peníze.
Odpovědět
estrel a krtek, koukala jsem do diskuze o zlatníkovi Mádrovi,vy od nich máte prstýnky, že?...přemýšlím, protože jsem dneska ukořistila fotku toho svého, že při nejhorším kdyby ho prodali, než ho stihnu koupit, že bych to zkusila u Mádra...zajímalo by mě jen tak cenově, jak ty vaše dámské vychází cena za gram?máte nějaký briliantík? a jaké zlato? díky za o :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aci: teda za gram nevim kolik, ale mame 5,5 a 6 mm velikost, bile 14 karatove zlato a ja mam 6 diamantu (jeden v cene 600 kc, nebo 800 - uz nevim, jakou velikost jsem vybrala :-D Ale tyto dva prstynky staly dohromady 12 300 kc, zlato jsme davali proticenou a uz si nepamatuju kolik si za nej vzali. nemeli jsme ho tolik, a presto jsme to meli asi o 2000 kc levnejsi. a zlata opravdu malo. Jinak z obrazku je schopny udelat cokoliv :-) ted jsem koukla na stranku, kde jsou ty nase prstynky od jedne firmy a tam jsou se 3 briliantama o velikosti 6 mm a 6 mm za 24 000. Gramy tam jsou uvedene 7.50 g (damsky) 9.50 g (pansky), takze u nasich to bude podobne). Jen ta cena je tedy hodne rozdilna :-) a to se tady u tech jedna o strojovou vyrobu, jako temer u vsech techto firem a my je mame rucne delane!
Odpovědět
Profilova fotka
cca o 2000 kc ;-)
Odpovědět
No mě to vychází velikost 5,3 a 6,5 bílé zlato 2/3 + červené 1/3 a na mém prstýnku 3 brilianty - cena za oba 17200 Kč (dámský je za 11200). Zdá se mi to hodně, je pravda, že jsou takové širší ten dámský váží 4,55g a ten pánský 5,5g, ale stejně je to dost. Zlata na výkup máme docela hodně, navíc je to 18karátu. Myslela jsem, že to bude poměrně jednoduchý, ale v tom krámu, kde mají ty vyhlídnuté prstýnky, tak tam nám nabízí jen těch 160 kč/g zlata. Takže zítra jede přítel na puncovní úřad a tam si to nechá ověřit a prodáme to v tom lepším krámu za 400kč/g...ale bude to trvat celý týden, než to ověří :-( Tak se bojím, že ty moje prstýnky někdo koupí, dělají je ručně na zakázku a jen jeden pár.Asi zkusím pro jistotu toho Mádra, abych pak nebyla zklamaná, že byly hodně drahé. Jaké tam mají "výrobní lhůty" ?
Odpovědět
Profilova fotka
hmm , tak to mi pridje moc, podle by to u Madra bylo o par tisic min. No nic nedas za to, kdyz tam za nim zajdes a reknes mu, co chcete a jestli by vam nerekl, kolik by to stalo. On je vyrobi za mesic, zkusite si je a pak vam je do tydne dodela. co vim, tak je schopny je udelat rychle, kdyz nekdo hodne nutne potrebuje, ale to jsou pridady, kdyz za nim nekdo prijde, ze do mesice je svatba. preci jen se musi ty prstynky posilat na puncovni urad atd. ale byt tebou, tak se s nim aspon poradim. a oni maji presne velikosti, ktere vy mate?
Odpovědět
ne, velikost, to oni by upravili...ale jako že nevyrobí ty samé znova. Mě se to zdá taky hodně, sice přítel říká, at se neohlížím na ceny,když se mi líbí, ale kupovat něco zbytečně předraženého se mi nechce..A Mádr taky vykupuje zlato?
Odpovědět
Profilova fotka
aci: jj, taky, ale opravdu nevim za kolik!!! zas na druhou stranu, jestli je za tyden jeste budou mit a uplne nesetrite na vsem, tak proc je nekoupit, kdyz vite, ze je nebude mit nikdo jiny. zas za tu cenu, ze jsou to originaly, to neni spatne a jak rikas, rucni vyroba. me stve, ze je strojova vyroba jednou tak draha, nez rucni, to je trochu postavene na hlavu, to dam penize radeji zlatnikovi, ktery si s tim da praci :-) a to u vas uz si dal ;-)
Odpovědět
aci: Nezob se, ale mně přijde podivný to, že chtěj z určitý velikosti udělat přesně tu vaší. Navíc s kamenama... Já jdu třeba na zkoušku prstýku právě kvůli kamenům - aby velikost seděla, ještě než se tam daj, že prej pak je to dost těžký upravovat. Tak u těch vašich bych se trochu bála, aby se třeba nějak nezdeformovaly, přece jenom, jejich prstýnek a prst třeba ženicha se může lišit o hodně čísel... K našim prstýnkům - budeme mít bílý zlato, já dva malý diamanty, celkem do 9000. Velikost snad 50 a 60, ale jak robustní a silný a těžký budou - to záleží právě na tom, jak se vejde pan zlatník do tý ceny. On Mádr se řídí hlavně tim, aby jí nepřekročil. Takže kdybych řekla, že můžem dát max třeba 6000, tak to asi taky udělá, ale upozorní na to, že to bude tenký a moc to nevydrží. Rozhodně bych zkusila s nim hodit řeč! Jinak ty naše budou až koncem července, ale my na ně taky nespěcháme.
Odpovědět
Hodila jsem do alba jedinou podobnou fotku, kterou jsem našla na netu, jinak jsme je nikde neviděla. Já nechci šetřit, ale kupovat něco, co je očividně předražené....to se mi moc nechce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: taky mi to prijde zvlastni, proto jsem se ptala, jestli maji primo na ne. kdyz jsou v prstynku kaminky, uz by se s tim nemelo hybat. pak jsouale zlatnici, kteri tvrdi, ze to zalezi na poctu ap ostaveni kaminku .... a taky bych je nechala upravit je jeste pred zapalcenim, a trvala bych si na tom, kdyby to nechteli udelat, nesla bych do toho ani nahodou!!! to je jasne, ale je to jen a jen na vas, nekomu je to jedno :-) ja bych do predrazenych taky nesla. a casu mate jeste dost. za tu konzultaci opravdu nic nedas. Madr je profik a poradi ti.
Odpovědět
Profilova fotka
aci, koukala jsem na ten obrazek prstynku a to je fakt divny, jestli chteji s timhle hybat, protoze kaminky jsou v te mezere :-N vzdyt by ty mezery ani nebyly stejne velky :-N podle toho, co vidim, nesla bych do toho!!
Odpovědět
Článek se načítá
Prstýnky na fotce moc hezký, ale přesně - toho hejbání s velikostma bych se bála. já měla za to, že třeba rozšířit jde prstýnek stejně jenom do určitý míry, pak už hrozí, že třeba praskne nebo se zdeformuje. Jak můžou tak suverénně tvrdir, že to upravěj? třeba má žebich "tlapu" o deset čísrl větší! Přijde mi tahle "taktika" od zlatníka prostě divná.
Odpovědět
No když mi přítel kupoval zásnubní, tak mi ho také zmenšovali...tak tomi zase tak divné nepřijde, ty kamínky jsou jen tři na jedné straně, tak by to snad zmenšit šlo. No zkusím určitě Mádra. :-) díky za vaše rady
Odpovědět
Jinak jsem se byl ptát na kytku a květinářství, co jsem měla vyhlídlý, má až do 20.6. dovolenou. tak jsem se ptala vedle na orientační cenu kytice a slečna mi málem vynadala, že to se vůbec nedá říct - jaký tam budou kytky, kolik... Tak jsem jí to lehce popsala, ale stejně se to prej nedá odhadnout :-S nakonec jsem z ní "vymámila" cca 7 - 800. plus jsem se ptala, jestli je reálný dostat se s kytkama celkem do 2000 a to prej jo. No,. pro příště budu muset vytisknout fotku pro představu.
Odpovědět
Profilova fotka
krtek - a jakou si představuješ kytičku?to je nějak podezřele málo. vem si jen kolik tě vyjde když si v květinářství kupuješ kytku ze tří růží
Odpovědět
Profilova fotka
No nevím nevím, pokud jde o prstýnek se zirkonama tak ty upravovat zlatníci nechtějí protože praskají. Je to prý risk.
Odpovědět
magma...je s brilianty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já mám snubní také jen s kamínkem a museli mi ho také zmenšovat a vše dopadlo dobře,ale to musí vědět zlatník,zda se do toho pustí nebo ne... Lowe:já chci akorát nechat udělat společnou jmenovku na dveře.Jinak nic.Ono ani na nic nezbude.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aci: ono je jedno, jestli tam jsou zirkony, nebo brilianty!!! krktu: taky mi to prijde dost malo, zvlast na Prahu, ale zalezi, co budes chtiti za kytky. ja budu mit z kal, a to mi rekli, ze jsou kaly v zari 3 krat drazsi, nez ted :-( ale taky mi nejsou schopni rict presnou cenu, protoze budou kytky kupovat na burze, takze se to muze hnout kamkoliv. ale rekli mi priblizne 1300 :-p takze ja se do 2000 kc i s kytkama pro maminky, pak myrthama, 3 kytkama na ruku pro svedkyni a druzicky a kytkou na auto proste nevejdu. takze jsem si dala horni jranici 4 000 kc. coz je desna cena :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, jestli mohu přispět svou zkušeností, tak mě bylo ve zlatnictví řečeno, že se prstýnky dají zmenšovat a zvětšovat, ale maximálně o 2 velikosti.
Odpovědět
Tak přítel byl dneska v puncovním úřadě v Jablonci ověřit zlato a dostal za něj 2x tolik, co nám nabízeli v tom obchodě, takže penzíky už jsou doma, tedka se akorát rozhodnout, jestli koupit ty prstýnky hned tam, nebo zkusit ještě Mádra. Včera jsem si koupila cikcak nůžky, tak se dneska vrhnu na jmenovky. Ty jo, už se to blíží, už týden plánujeme, že uděláme "průvodní dopis" ke svatebnímu oznámení, kde bude plánek a program a tak a pořád nám to nějak nejde...ty týdny utíkají nějak moc rychle. A ty šaty ještě nemám, sehnat plisování látek je nadlidskej výkon,takže s tím ušitím to asi nebude tak veselý, už se pomalu smiřuju s půjčením za tu nekřesťanskou částku :-( Kdyby tam alespon měli občas nějakou akci na slevu...abych toho využila. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aci: zajdete do toho obchodu a zkuste si je, treba nebude potreba zmensovani /zvetsovani, i kdyz to by byla velka nahoda. a pak byc hjela za Madrem s obrazkem, a promluvila s nim :-) a pak se orzhodnete. i bych se ho zeptala na to zvetsovani/zmensovani, co si o tom on mysli.
Odpovědět
Zajdu tam a ještě se vyptám, jaká je to velikost, jak je silný a jak je vysoký a koli váží, abysme u toho Mádra věděli přesně, co chceme udělat.Naštěstí se tam střídají prodavačky, tak nebudeme vypadat jako idioti, co tam lezou každý den a pořád se vyptávají :-)
Odpovědět
Aci, se zvětšováním/zmenšováním mám stejnou zkušenost jako petra... Jinak my budeme mít prstýnky od Rýdla, taky Ti udělá, co si vymyslíš - nemáme modelový typ... Dohromady nás vyjsou na necelých 10 tis., budu mít 10 malých zirkonů, s diamantíkama by byly cca o 8 tis. dražší...
Odpovědět
No jdu je znova okouknot, už tam jdu potřetí, připadám si jako blbec, ještě, že se tam střídají ty prodavačky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aci - mě teda v rotaxu říkali, že zvětšovat prsteny není problém(je pravda že jsme řešili prsten bez kamenů, ale s pravidelným vzorem, mám ho v albu), ale zmenšování že problém je. Prosto jsem si vzala radši tu menší velikost a musím říct, že už jsem si ho byla pouze o půl velikosti nechat zvětšit, a sedne perfektně. Není na něm vidět vůbec nic, a to jsme tam měli už i rytinu.
Odpovědět
já myslím že na prstýnkách se šětřit nedá je to jedna z mála věci co zůstane navždy 8-) nebo do rozvodu 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
aci:Ahoj tak jsem koukala naty tvoje prstýnky a tu kombinaci červený bílí s briliantama to máme přesně mi a paní ma u Rýdla říkala že s hýbáním velikostí ś prstýnkama s kamínkama nejde.Jinak ve skutečnosti jsou prstýnky náádhernýýýýýý. krtek:A jak velkou máš tu tvojí kytku?Já taky čekám naodhad bude mi to vázat kamarádka
Odpovědět
Profilova fotka
lauro: muze zustat i po rozvodu :-D sidi: jj Rydl ma podobne, s kaminkama zasazenyma do te uzsi casti, ze jo? videla jsem je tam na zivo,vypadaji zajimave. aci: proste bych se bala i za ty penize ....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?