Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Pak přišel první tanec nevěsty a potom krájení dortu (od Hájka, lesní ovoce +tvaroh+ruličky bílé čokolády). Pak měli domluvenou country kapelu od známých, ty hráli krásně, ale krom první písničky je nikdo moc neposlouchal, byla to škoda.No a pak už se tancovalo a hodovalo. Minizákusky a cukroví a koláčky byly na stolech a cca v 21h přinesli raut (řízečky a tak) nikdo to nejedl, všichni byli přejedení z kachny (kachna byla na porce, takže běžné jídlo,jen rautově servírované), o jídlo začal být zájem až tak v 23h a to si každý dal jen tak zobnout. Měli ještě objednáno grilování a teplou šunku od kosti, ale já odcházela v 1:30 a viděla jsem jednoho člověka, který to jedl. Takže jídla bylo hooodně, nevěsta se přitom předem bála, že to bude málo. Já už jsem se taky přestala bát, že to nebude stačit, to co máme naplánováno. Svatba byla moc pěkná, DJ hrál dobře, tančilo se o stošet, dneska jsem úplně hotová. Sladké se moc nejedlo, dort byl jen jednou, tak aspon vím, jak to bude vypadat, tak trochu snížím svoje představy, protože kámošce toho spousta zbylo.
Odpovědět
aci: Tak teď mě z toho popisu chyt ten správnej předsvatební stres :-D Ale vážně - já mám dneska zrovna takovou tu "antisvatební" náladu, že mi to přijde všechno zbytečněj humbuk, kterej si navíc uvědomuju jenom já :-N A jestli navíc bysme měli mít taky takovýhle počasí, tak teda fakt nevim. Aci, tvojí kamarádce fakt nezávidim ty "vnější okolnosti" :-S Ale snad to nakonec bylo jako celek fajn?
Odpovědět
Profilova fotka
aci: tak jsem si ted krásně početla ;-) Tak stres bude snad u každé z nás,co se týče počasí (spíše deště),tak to se nám snad vyhne :-N S tím sladkým....no budeme mít jeden dort (asi 3 patrový),no a ještě chceme objednat minizákusky,tak snad se to sní.....
Odpovědět
My budeme mít jeden dort, asi jednopatrovej, nějaký minizákusky a koláčky. A přinejhoršim to z toho stresu s prominutím sežeru já sama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aci - to je v hája,....co dokáže déšť,...je to pech
Odpovědět
Profilova fotka
Aci: Super popis :-) Začala jsem teď přemýšlet, že se asi domluvíme a jako hlavní jídlo vybereme k obědu něco lehkýho a snadno stravitelnýho - máme vybraný hodně velký raut na večer, tak ať se to sní... (když bude u oběda předkrm, polívka a po jídle ještě dort, tak nemá cenu, aby toho byl kopec, ne?) Krtek: Tak ty oznámení by mě pěkně naprdly, to ti teda povím - ale času je ještě spousta - my oznámení ještě nemáme vůbec hotový a nijak to nehrotím - budeme ho rozvážet až spolu s koláčema - každý, kdo je zvaný, už o svatbě ví, takže nevidím důvod, proč to hrotit a utrácet za poštu ;-) A pozitivní info - muž mi zapomněl říct, že už mu volali ze zlatnictví, že jsou hotový prstýnky - třikrát jupí, měly být až v červenci, takhle si je dojedeme vyzvednout v úterý po tý hnusácký zkoušce, jestli mě vyhodí, aspoň si zvednu náladu... :-)
Odpovědět
ale nakonec to bylo docela fajn...nejhorší bylo to focení a ta neorganizovanost v té době, jinak myslím super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aci: projev des, jo? co povidal? :-) ale jinak mazec, to zrovna neni svatba, jakou si kazda preje, co? je to sileny pech, kdyz minuly vikend bylo krasne a ted tohle. no ale jak rikam, obdivuju, (nebo se spis divim), kdyz nekdo nema suchou variantu - za ty nervy a zklamani by mi to nestalo!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky.Koukám,že ste se tu zas rozjely :-) no my pořád ještě nemáme ty naše oznámení,už začínám mít blbou náladu.K tomu tohle hnusný počasí a to za 16 dní máme jet do Itálie :-| jinak my oznámení asi až na ty,kteří nebydlí v Děčíně budem dávat osobně.Jsem i zvědavá,co na ně budou říkat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: to oznameni je skoda, ale neboj, jeste casu dost. a opravdu to nechces dat nejakemu studiu? myslim, ze i kdyz to bude stat vic, tak mas aspon o starost a stres min ;-) jinak teda my meli vymyslene strasnou spoustu sladkeho, tak to budu muset asi nejak prehodnotit. kolik mela pozvanych lidi a dokazes cca rict kolik bylo sladkeho? :-) a jinak ja mela v noci jiz druhy svatebni sen a to takovy, ze jsme vsichni prijeli do jine restaurace, nez mame objednano. ale jelikoz cekali nejakou jinou svatbu, tak se nedivili, a my taky ne. i kdyz se na nas jako ze divne koukali a pak z nich vypadlo, ze nevesta mela byt blondyna (ja jsem cernovlaska :-D) a kdyz uz byla polovina jidla snedena, prijela ta druha svatba :-D takze jsme se museli vypakovat do nasi restaurace a oni chudaci nemeli uz moc jidla :-D chapete tO :-D :-D :-D :-N
Odpovědět
My to budem mít během focení taky neorganizovaný... A oznámko ted začínám holt řešit no. Začnu asi tim, že v úterý oběhnu pár copy center - za kolik a na jakej papír jsou to ochotný vytisknout. Teď teda řešim jednu technickou - jak tam ve wordu nacpat ty iniciály, který mám normálně na papíře. Hodila jsem je tam provizorně jako fotku, ale jsou vidět ty okraje obrázku... Hlavně jsme teď děsně líná a "nesvatební" - šaty pořád nic, prstýnky budou až v červenci... Nejradši bych se na všechno teď vykašlala a nechala další přípravy až tak na červenec, ale to oznámko mi to kazí :-N estrel: Já tu tušim nedávno popisovala svoje "svatební noční můry" - ty to máš koukám taky výživný :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
krtku: my taky. v harmonogramu bude napsany, ze je foceni a kdy je odjezd do restaurace spolu s mapkama, takze kdo nebude chtit cekat, nebo se fotit, muze jet. krktu: ale zdaji se mi takove blbosti, ze jsem se musela smat :-D
Odpovědět
Článek se načítá
estrel: no obřad byl nakonec v zahradách, ale pod stanem...no a s tím focením, to člověk neovlivní a každý se chce fotit i venku... na hostině bylo 45 lidí a dort byl takový prostřední,tři patra.. já se zeptám kolik vážil...svatební koláčky měli takové ty maličké šátečky, pak měli minizákkusky a cukroví. Bylo tam asi tak 7 táců se sladkým - ten tác byl oválný tak 35cmx20. bylo tam od každého druhu tak 5 kousků krtek: tak si ho někde objednej to oznámko, já taky měla spoustu plánů, jak to vyrobím sama a tak...nakonec to bylo jednoduchý
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, tak to fakt budu muset prehodnotit, ja myslela, ze budeme mit 3 patrovy dort, pak jeste medovnik, kolacky, datlovy kolac, pak minizakusky a jeste neco :-x hmmm, tak to teda budu muset vsechno snizit, nebo to budeme jist jeste 3 mesice po :-D ale zas nase cela velika spolecna rodina je strasne na sladky :-D
Odpovědět
Ahoj holky, velmi zběžně jsem dočetla... :-p Jizi: hodně jsi mě pobavila Tvým sobotním popisem.. ;-) . Já jsem tedy ta, která bude mít svatbu ve Viničním altánu, přítelovi jsem na to místo kývla jen díky tomu, že je tam střecha ;-) . Varianty typu botanická jsem právě kvůli neexistenci jiné varianty zavrhla :-D :-D Aci: popis svatby je výborný :-D :-D Ad sladké, plánujeme 3-patrový dort, koláčky, cukroví, minizákusky... Koláčky a cukroví budeme i péct =-) . No jsem zvědavá, kolik se toho sní... ;-) . Kydž tak budeme přidávat do výslužek ;-) :-) krtek: oznámko ještě nemáme, během června s tím snad :-p pohneme :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky nevěsty, jen se chci zeptat zda někdo nebudete mít šlehačkový dort. Popř. jestli nemáte někdo obrázky. Je to trošku složitější než máslový, ale zase o to lepší mňam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aci - četala sem si ten popis svatby, my jdem příští sobotu,prve sem se spletla myslela sem že už tuto :-N .Jsem na to taky zvědavá, protože snoubenci sou naprosto v pohodě,kytky objednávali minulej tejden, dorty scháněj v těchto ¨chvílích, místo na hostinu si zamlouvali taky minulej tejden.Maj to docela na háku,ale co sou apoň v pohodě,nechytaj nerva jako já 4 měsíce předem x-) .Akorát sem teda zvědavá na výsledek,takže pak taky poreferuju. Jinak co se týče organizace budem přijkládat k oznámení a pozvánce na raut i tištěný harmonogram dne. Aby se řada věcí objasnila.Ale možná to stejně asi nepomůže. Přiznám se že jsem ten nápad trochu obšlehla od jedné z nás.Ale přišlo mi to rozumný.Řada lidí to tu zná,ale řada taky ne. Aspoň budou vědět kde parkovat v kolik asi přijet, v kolik bude odjezd a že jídlo po obřadu je formou rautu,tak aby si brali co hrdlo ráčej a nečekali, že jim ho bude někdo nosit pod nos.
Odpovědět
aci: tak to je hustý no naštěstí máme na Letenským zámečku suchou variantu venku v altánku což je nádhera ale mokrá je naštěstí vevnitř a fakt taky nádhera, chtěla jsem se zeptat jestli nevíš kolik stál ten dort od Hájka?Jinak díky tobě asi vytvořím mapičku. Máme sice vše na jednom místě ale pro jistotu aby tam trefili a protože kamarádka měla taky dlouhý focení a všichni čekali tak asi udělám svatební noviny aby se lidi nenudili. jinak je tu nové téma 11.9. tak to je pro mě.. jinak mě se vdávala kamarádka loni 20.9. a měli pěkně hnusně sice nepršelo ale zima strašná fakt sme tam mrzli, proto jsem nechtěla konec září ale první polovinu..takže 11.9.
Odpovědět
Profilova fotka
laura:Od Hájka mají různý velikosti, myslím kolem 30 porcí 56 nebo 70.A tenstřed cojsemchtělajá se pohybuje okolo 6 tis,pak taky záleží co máš uvnitř za krém.Mě to přijde takový blbí aby někteří jeli na před a ostatní čekali u nás holt všichni musí počkat nebudu to nijak komplikovat
Odpovědět
Profilova fotka
docela mě ,holky,pěkně vylekala možnost,že až budou všichni čekat až bude po focení,momochodem nebude nijak organizované,chcem se kliďo vyfotit s kymkoliv a kdekoliv dle možností,žádné pozování neplánujem,tak aby se nám svatebčani všichni nerozutekli směrek k hostině. Neni totiž daleko od místa kde se budem brát a jinak tam, plánujem dojít pěšky.Tak jen doufám,že všichni dojdem pospolu. sidi - za dort 6tisíc?? prosímtě to jsou normální ceny?
Odpovědět
no tak my chcem 70 porci takže to ani raději cenu nechci vědět.. petrajda: to jsou normální ceny bohužel, já chtěla nějakej krásnej ale za tyhle ceny sme si řekli že ne a že si necháme udělát od přítele mamky z práce se slevou a ted sem se jen ujistila..
Odpovědět
Profilova fotka
Ono asi záleží, kde si ten vysněný dort budete nechávat dělat - nám podle fotky řekli v cukrárně, ať počítáme kolem 1000,- ... což mi nepřijde až tak hrozný, ale uvidíme, ve finále může být všechno jinak :-|
Odpovědět
ahojky, takže už máme objednané snubní prstýnky. Objednali jsme si je ve světe snubních prstýnků na vysočanské. Vřele doporučuji. určitě si tam každý vybere.
Odpovědět
Profilova fotka
já se teda ani v cukrárně neptala. Dort a vše ostatní nám peče jedna dobrá známá.jeden svatební dort co měl asi pět nebo šest pater a potažený marcipánem a bohatě ozdobený vyšel u ní za 1500 kč.Jinak jsme k ní šly i proto, že ona peče nejen levně,ale hlavně je to výborný. Mě totiž ty dortiky z cukráren přijdou takový bez chuti, i když vypadaj hezky. Ale 6000 za dort bych asi nedala - to bych se bez něj raděj obešla.Ale zas jsou věci které mít musím... Taky jsem onehdy koukala na stránky medovník.cz a dělaj i zdobený medovníky. Taky jsem chvíli váhala.
Odpovědět
Profilova fotka
Mayner: Odtamtud máme taky snubáky :-) Petrajda: Máš recht :-D Taky by se mi za dort nechělo dávat tolik peněz, nějak si nevybavuju nikoho, kdo by ve famílii trpěl na sladký (kromě tchána, ale ten by ho pro změnu ze zdravotních důvodů neměl jíst), takže každej dostane kousek dortu, a když jim to bude málo, budou na stolech minizákusky (a kdyžtak můžou cumlat cukr do kafe, kdyby ani tohle nestačilo ... ;-))
Odpovědět
Profilova fotka
jizi - z jinejch svateb vím, že sladkého zbyde vždycky nejvíc. Počítám, že co zbude rozdáme...sice nebudem připravovat předem vejslužky ale tak třeba každému nandáme na tácek a strčíme do ruky.Snad se nikdo neurazí. Jinak ten tvuj zážitek z Botanický to je taky odstrašující...sem zvedavá na nás jak to zvládnem,ale nikdy prostě všechno nevyjde jak má.
Odpovědět
Profilova fotka
ale holky ze všeho nejvíc se bojim, že bude hrozná zima. Sice 26.9 bych se neměla co divit,ale já sem v zimě pořád. V práci furt i kyž je venku třeba 38 stupňů ve stínu.mě nevadí když by pršelo,ale nějaká fujavice by mi možná náladu zkazila. A pořád maluju čerta na zeď když všude vykládám, že letošní rok bude extrémě studenej. přijde mi že je pořád zima. Občas teplo,ale to je vždy tak na chvíli.
Odpovědět
No my pro organizaci asi uděláme časový plán, který přiložíme k oznámení a na dobu focení rozdáme svatební noviny, přitom jsem přemýšlela i o nějakém malém občerstvení na místě, protože to máme ve 14h obřad a jak jsem to tedka viděla na té svatbě, tak jsme na jídlo dorazili v 16:30 a všichni byli strašně hladoví a co bylo na stole (chlebíčky a slané) hned sežrali :-). Já nemyslím vyloženě to focení organizovat, ale aspon napsat, aby měli lidi představu, jak dlouho to bude trvat, jestli hodinu, nebo půl....my tam čekalli jako trubky a nevěděli jsme nic.. laura: na ten dort se zeptám, neboj, mám to v paměti já když jsem viděla ceny svatebních dortů, to byla šlupka, když jsem chtěla pro 70 lidí. Takže nakonec ho budeme mít od kamarádky cukrářky a budou 3 svatební, aby to nemuselo být tak velké a počítám, že buou stát mnohem méně, než z cukrárny. Tedka na té svatbě si všichni dali dort po obědě a pak už se po něm nikdo nesháněl, takže počítat s druhým dortem navečer je asi zbytečné. Prstýnky jsme obcházeli dneska místo oběda - zatím máme favority červené a bílé zlato s průřezem mezi nimi a já bych tam měla 3 diamanty...vycházejí cca na 17000 dohromady. Máme nějaké zubní zlato, to nám vykoupí, tak snad by to pak vyšlo levněji. Akorát mě překvapilo, že mají jen jeden pár a jsou k prodeji ihned...jako že když je dneska odpoledne někdo koupí, tak už se nedají objednat...
Odpovědět
Profilova fotka
aci - a kde jste vybírali prstýnky? V LB nebo v Praze?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, my jsme si říkali že po obědě , to už by tam měla být kapela, dáme první novomanželský tanec, pak s rodiči, a pak se vytratíme na focení, tak doufám že se tam při hudbě nudit nebudou:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?