Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,Vás teda dočíst :-D tak co se týče kytek: no víte,možná to bude znít divně,ale u nás se kytky mamkám,babičkám či komu ještě vůbec nedávají,opravdu. Tady jsem o tom četla prvně,taky jsem se mamky a tchýnky zeptala,jestli chcou kytičku,tak na mě hleděly,jako proč?? Tady ještě nevěsta spíše hodně kytek dostane od svatebčanů,či lidí a kámošu co přijdou juknout na obřad.... No a odpřítele tatka už nežije,takže se z toho množství kytek pár nějakých vezme,no a až budeme mít po obědě,a pojedeme se jen my dva fotit,tak se skokne na hřbitov a tatkovi se na hrob dá kytička.... |-| A co se týče ikeban,tak určo chcu jen do čela stolu,nikde jinde už né,je to zbytečné.....teda aspon podle mě :-N No a fotky se svatby,asi se pokusím to album pak vytvořit,myslím si že přítelovi je to šumafuk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja zakladat album nechci. bude na fotkachhodne lidi a treba yb se jim nelibilo byt na internetovem serveru |-| jana: no ja jsem tady poprve slysle,a ze se na Morave davaji kytky neveste. to me taky prekvapilo. stejne je zajimave a hezke, jak kazdy kout CR a hned jine zvyky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Barbucho - neomlouvej se, já se pořád nemůžu rozhodnout, ale rozhodně mi nebude vadit pokud se rozhodnu pro stejný dort ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No holky já sem asi nějakou svatební fotku dám, ale pouze novomanželů, žádné foto s ostatními
Odpovědět
Profilova fotka
zelvinka: přesně tak,jen my,maximálně s malým. No a jestli se někde na fotce někdo trošičku ukáže,tak to mi neva. Ale asi nebudu dávat foto rodiče,tety,strejdové,sestřenice atd.atd....vždyt stejně to nikoho nezajímá,nejdůležitější jsou snad novomanželé ni?? ;-) Holky,celkem mě znervoznujete,jak už tu píšete,že máte zaplacené dorty či kytky....Mě řekli v cukrárně,že až měsíc před svatbou i ty kytky.... :-o Jo a přišli mě dneska svat.bublifuky,celkem jsem zklamaná jak jsou maličké :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jani: neboj, mne rekli, ze sladkosti az 6 tydnu pred, ze ted to nema smysl a kytky jsme domluveni, ale ze v cervenci prijdu s celym seznamem co vsechno bude potreba a to uz pak asi nejakou zalohu dam. sepiseme presne kytky, mnozstvi atd. neboj, na to je fakt jeste cas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani - ono to i záleží jak mají kde nácvak, tak třeba cukroví jdeme domlouvat co chceme mít přesně ve výslužkách už v červnu, ale dorty až v červenci.(srpen nemakají, mají sanitární měsíc, malujou,a dělaj takovou tu potřebnou údržbu)
Odpovědět
Profilova fotka
zelvinka - ty jsi ran :-) í ptáče
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,jen si nemyslete,vypadala jsem jako blázen :-N Co mají objednávací sešity,tak tam ani neměli září,museli to psát extra. Ale já chci mít jasno hlavně v cenách a co jde,tak okamžitě platím nebo alespoň dávám zálohu z výplaty,abych se pak z toho nezvrátila :-|
Odpovědět
Profilova fotka
barbuch - se ti nedivim. taky mám raději když vím vše dostatečně dopředu. jinak bych zešílela :-) Pořád myslet na to co je potřeba, br... to bych nezvládla :-)
Odpovědět
ahojky holky, tak jen tak nakukuju, s malou snídáme, tak se jdu podívat co nového.. :-) Děkuji moc za pochvaly šatiček, já vám zkoukla albíčka a nestačila jsem se divit!! x-) x-) x-) všechny takové kočky a fakt výběr šatů úplně všechny perfektní...!!!!! x-) x-) x-) Ohledně kytek pro rodiče... no u nás se to taky nedělá.. :-N spíše jak píše jana, tady nevěsty kytičky dostávají, ten kdo přijde pogratulovat na úřad, tak nese nevěstě kytičku a přání (většinou, někdy jen kytičku) takže když je tam 30 lidí, tak nevěsta má dvě plné náruče kytiček.. x-) x-) x-) ty se pak dávají na stůl na hostinu :-)
Odpovědět
ahoj, no jiný kraj jiný mrv já tady zas poprvé slyšela že se na Moravě dělá že se druhý den sejde znova na místě svatby a dojídá a dopíjí co zbylo
Odpovědět
Článek se načítá
nestíhám dočítat :-) taky jsem nikdy neslyšela, že se nevěstě dávají kytky, až tady..:-) Fotky na web klidně dám, já myslím,ž e to nikomu vadit nebude :-)
Odpovědět
koukám, že dneska všechny intenzivně pracujete :-)
Odpovědět
já tu jsem 8-) asi taky udělám album, připadá mi to dobrý i proto když budu chtít někomu ukázat fotky a nebudu doma vlezu sem a ukážu..
Odpovědět
Profilova fotka
Petrajda - to jsem vstávala docela pozdě, protože jsem spala u rodičů, jinak když jedu do práce z Brna, tak vstávám už ve čtyři :-(
Odpovědět
zelvinka: Ty bláho, to bych umřela :-S Jinak zdravim, já jsem tu tak napůl - dokončuju doma úklid.
Odpovědět
Profilova fotka
laura: nemusí se dojíždět do místa svatby,většinou se druhý den po svatbě zajede do restauračky kde byla hostina,zaplatí se účet,posbírá se co se nedojedlo a jede se domů,kde se pak sedí,kecá,probírá se svatba a papká se. Ale nám v restauraci nabídli,že to klidně můžeme u nich druhý den udělat. Se ještě neví jak se rozhodnem. Možná to taky budeme mít doma u tchýňky...Ještě nevíme....Ale jinak ano popravky tady u nás fungujou,teda aspon u známích co měli svatbu,tak je měli.... ;-) Jinač momentálně jsem se s malým vrátila s Polska,byli jsme to tam jen omrknout. No a musím říct,že skoromanža si tam oblek určo vybere. Mají tam šílený výběr,za skvělé ceny. A nejsou to ani žádné šunty...Tak jsem ráda :-)
Odpovědět
želvi: ve čtyři? no to by mě zabilo....jsi ason brzy doma odpoledne? dneska jsem místo oběda v práci zase obíhala botky....ni moc, natrefila jsem na jednu ve slevě za 670 bílé s podpatkem,a le jsou takové netradiční, nemoc svatební... jo a jinak, kdybyste některá sháněla, tak v liberci mají samodržky šampan bez špičky....bohužel zrovna neměli tělové :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aci - no to se spolehni,v sest hodin odemykám byt :-D ale chceme co nejdříve mimčo a nechtěla jsem měnit práci před mateřskou, a po mateřský už zůstanu i pracovně v Brně
Odpovědět
zelvi: no to je děs....to jsem si myslela, že mých 10 pracovních hodin je hodně... tak jsem dneska na sebe šéfovi práskla, že se budu vdávat, zapřísahala jsem ho, at to nikomu neřekne, tak aspon uvidím, jaká je drbna...on sice nic neřekl, ale tvářil se potutelně, takže si myslím, že on do toho letos taky praští :-) vzhledem k tomu, že projevil dost velkou informovanosti o možnosti nechat se oddat na neoficiálním místě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aci - a vy to tajíte?
Odpovědět
zelvi: Tak jsem si taky myslela, jak se mám htozně blbě, když bejvám v práci 9 hodin :-N Já se varcim tak nejdřív kolem šestý, ale často taky v 8, jak jdu cestou ještě nakoupit a tak. A mám pocit, že vůbec nic nestíhám, tak jsemsi teď dva dny vzala "uklízecí dovolenouů - uf, už to tu vypadá jakž takž ;-) A se změnou práce jsem na tom podobně - teď se mi to řešit nechce, ale ta pracovní doba, absence víkendů a svátků (nejhorší je to na vánoce - loni jsem byla v práci 25., 26., na Silvestra i Novej rok - brrr... ]-( ) mi začíná hodně vadit. taky spolejhám na to, že si najdu jendou něco jinýho během mateřský ;-) Jinak u nás se to šéf dozvěděl nevim jak - jsem pár kolegům hned v lednu vytroubila, že se vdávám (no, taky jsem pár věcí zařizovala z práce, tak to nešlo moc utajit), ale "nahoře" jsem měla pocit, že nikdo netuší. A jdu tam s dovolenkou na srpen (jakože to Chorvatsko) a vedení na mě vybaflo - my víme, vy se budete vdávat, že jo? Tak jsem něco zablekotala jako že jo, ale až po tý dovolený :-D :-D Jinak volno ohledně svatby jsem ještě neřešila - vy nekdo jo? Já mám pocit, že je na to strašně brzo. A hnát mě den před nebo den po do práce - to by mi snad neudělali, i kdyby nás tam bylo málo (se občas stává, že na poslední chvíli někdo dovču nedostane, že je málo lidí).
Odpovědět
Ehm, pardon za ty překlepy, koukám, že jich je tam fakt hodně :-N
Odpovědět
zelvi: my to tajíme jen v práci :-) ale je to fuška před kámoškama to tajit, častokrát jsem zavřela pusu na poslední chvíli..:-) tajila jsem to kvůli prémiím a ročnímu hodnocení - oni by si pak mysleli, že chci být hned těhotná (názor mýho šéfa) a nedostala bych nic....stejně nám nic nedali,ž e je krize... krtek : volno na vlastní svatbu máš nárok se zákona a den svatební a jeden den předtím co já vím
Odpovědět
aci: To jo, ale já právě potřebuju dohromady tři dny - protože sobota je můj pracovní den (asi jako by se někdo v "normální" práci vdával ve středu)
Odpovědět
krtek: Na volno máš nárok v den svatby a den před, pokud se vdáváš ve všední den. Jinak jen pátek....
Odpovědět
Já se vdávám v pátek. Problém je, že ty dva dny ze zákona jsou teda čtvrtek a pátek. A v sobotu po svatbě se mi do práce vůůůbec nechce ;-) Takže jedině dovolená.
Odpovědět
Profilova fotka
tedy to se fakt nedá dočítat co se týká dovolené, tak mě účetní říkala, že je den před svatbou placený a pak když se vdáváš v tejdnu tak na druhý ale už naplacený
Odpovědět
Jé, ahoj lowe! Te be jsem tu dloho neviděla ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?