Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
No kdyby mi aspoň nebylo tak zle..ale je antibiotika, polknout nemůžu fakt blbě.. a to už sme fakt ve stavu to zabalit celou svatbu protože přítele to nezajímá vše sem zařídila já, a řeknu vám méně je někdy více, kdybych neměla blbec všechno zařízený tak to normálně zrušíme..ale já už mám vše nakoupený včetně prstnků a složený zálohy-dost vysoký na hostinu ach joo je mi fakt mizerně a přítel- jen ho zajímá aby hned v pátek z práce se jelo na chatu která je jeho a nemám tam soukromí, a práce..ještě mi vyčet že ho nepodpořím..a kdo podpoří mě? ach jo je mi fakt hrozně
Odpovědět
Jena známá mi říkala, že příprava svatby a stěhování jsou na žebříčku rozchodů na 3. a 4. místě... :-N My si střihneme obojí, tak si říkám, že pokud přežijeme tohle, přežijeme už všechno.... ;-) Lauro, Tvůj chlap je prostě jenom normální chlap, z jeho pohledu nedělá nic špatného, vůbec nechápe (jako většina chlapů), co vlastně řešíš (řešíme ;-) ). Oni jsou z Marsu, my jsme z Venuše... To se zpraví, vážně... :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lauro, ted to vidis cerneji, nez to je, protoze ti je spatne a jeste te nastval. Nebav se ted s nim a nic nerus, jo? Nech tomu jeste cas. Oni chlapi proste nechapou, proc ty veci tak resime a proc zrovna ted a ne tyden pred svatbou atd. ale pak jsou pry radi, ze to vse tak super probehl a vetsinou pry i vyjadri podekovani a povrdi, ze kdyby se to nepripravovalo tak, jak se to pripravovalo, nidky by to tak super neprobehlo .... :-) Jen si myslim, ze byste si na sebe meli najit vic casu. Nejet na chatu hned, ale byt taky trochu spolu.
Odpovědět
no my sme se stěhovali loni a pak taky proběhla krize ale překonali sme to a tak sem věřila že už všechno ale ted změnil práci, nemá vůbec čas a když ho má raději ho věnuje někomu (něčemu ) jinýmu a to mě fakt bolí a kašle na svatbu, na školu kterou dodělává dálkově jen práce a achata kde je s kmarádama a rodinou.Mimochodem svou rodinou která nechápe proč se po 5 letech bereme -jeho nevlastní táta si mámu nevzal a svýma kamarádama který mají řeči že se bereme protože sem ho do toho donutila :-x ted mám fakt chuť to já zrušit a ať si všichni polí.. pardon..je mi fakt do pláče :-(
Odpovědět
Profilova fotka
laura: tak tak, Sarkajak ma uplnou pravdu, chlapi jsou proste zviratka.....vcera jsem myslela, ze se mi to vsechno jem zda. jeli jsme autem, ja ridila a rikam priteli....tak zitra rano prijde financni poradce kvuli refinancovani hypoteky (jeho hypoteky, ja mam svoji uz nastesti splacenou) a odpoledne mame sraz s tvoji maminkou kvuli koupi obleku. no ten na me zarval jak lev, ze to vsechno nestiha. jsem se s udivem zeptala, ze kdybych se nezacala starat o to refinancovani, tak bude furt platit jak blbec tak strasne vysoky splatky a jeho oblek si bohuzel zkusit nemuzu, tak se holt musi vzchopit a do toho obchodu jit. v zivote na me tak nekricel jako kvuli tomuhle. jemu uz pri slove "svatba" naskakujou pupinky. tchyne se tomu uz taky smeje......holt, jsou to chlapi / zviratka a oni se zase v rijnu uklidni, az bude svatba za nima. az si uvedomi, ze se maji prizpusobit (ono jim taky nic jineho nezbyva, protoze oni by nezaridili ani nakup lizatka, na toz zorganizovat celou svatbu) a zbytecne nepindat, tak bude vse ok. takze klidek, zase bude lip a vsechno dopadne paradne ;-)
Odpovědět
nadaja: to máš pravdu, přítel příjde domů sedne nají se vykoupe sedne si na sedačku a kouká na tv a u toho mi říká co nestihl - věci co má už měsíce udělat - viz hypotéka kterou musí zařídit on- bude na něj a mesíce tam nezašel, pokud ji nezařídí před svatbou budeme mít smůlu protože já už jednu mám a druhou nám jako manželům nedají.. a taky nestíhám koukat -já vařim, peru uklízim až padám na hubu a on rozcapenej na sedačce mi říká jak nic nestíhá a když mu řeknu at zvedne telefon tak nemá čas.Jenže já si nepředstavovala svatbu jako že jí celou zařídím a ještě u toho si to i odnesu. Moje tchýně a tchán se bohužel nesmějou..spíš mi říkaj proč šílim že času dost že to mám nechat na srpen a tvářej se že nechápo proč si mě přítel bere- prostě si představovali asi lepší nevětu..manažerka i když jen pro financování s titulem ing a bytem (i když na hypoteku) co se s jejich synem učila aby se dostal na vysokou jim nestačí.. chtěli z něj mít fotbalistu a on si 3x zlomil nohu na tom samým mítě a když měl skoro rok sádru a bál se na hřišti jít na branku tak toho nechal a teď si to jeho rodina vyčítá mě že sem mu to zakázala a dávaj mi to dostatečně najevo..
Odpovědět
Profilova fotka
Laura - je fakt že chlapi jsou takový loutky,....a když má příliš velké zastání a protipodporu v rodině a kamarádech tak to není dobrý. Mě by tohle taky dost mrzelo, bolelo a hlavně bych nesnesla že nemám podporu ve svém chlapovi. chápu tě když tady píšeš, na druhou stranu svatba se týká obou a at už čímkoliv by se na ní měl podílet, at už to je třeba zajištění vína, na život a děti budete taky snad dva,ale.... nová práce,...kdo by se do ní naplno nepoložil, kór jestli ho to baví, ale časem mu to zevšední. ALE NEDĚLALA BYCH UNÁHLENÝ ZÁVĚRY, Z NĚJAKÝCH DŮVODŮ SES DO NĚJ ZAMILOVALA, JSOU VĚCY PRO KTERÝ SI HO URČITĚ VÁŽÍŠ, CHYBY MÁME VŠICHNI A OBČAS POTŘEBUJEME KAŽDEJ NĚKAM MALIČKO DOKOPAT. Zkus ho vzít třeba někam na výlet nebo víkend, a dělejte něco co má rád bez výčitek, hádek, připomeň mu co v tobě má a o co může přijít, navrhni mu třeba co já vím jestli má rád nějakou hudbu i třeba rockovou že by mohl nějakou vxybrat na svatbu,...atd. na nějaký myšlenky na rušení svatby zapomeň a nepřipouštěj si to,....protože na takováhle rozhodnutí je do září ještě času dost a zpátky už to rozhodnutí nevezmeš.
Odpovědět
Profilova fotka
Laura vyprdni se na rodinu,...je to a bude to jen a jen váš život,..... :-D musím říct ženský že tyhle starosti vám teda nezávidím,...v tomhle je můj přitel přesnej opak,..nemá mámu, a než jsme se potkali tak už bydlel v nynějším našem bytečku sám, takže život ho naučil...to znamená že naštěstí když příjde z práce, tak mu příjde samozřejmý že sundá monterky, hodí je do pračky a zapne, a vařit taky umí a navíc kdyby chtěl čekat na to až přijedu o půl sedmé z práce :-D tak by asi umřel hlady :-D , takže když není ode mě navařeno na víc dní, tak si vytáhne maso z mrazáku a uvaří si. Je si vědomej, že jsem se kvůli němu vzdala rodného města(Velké Meziříčí) a odstěhovala se za ním do Brna(vzdáleného 52km) a kvůli nám taky děnně dojíždím do Meziříčí do práce. Prostě jsme dva na všechno 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeste me napadla jedna vec, co zabira.....kdyz reknu, aby konecne zacal delat oznameni, tak frfla, ja mu reknu, ze ja to neumim, on, ze je v tom vybronej, tak k tomu nakonec sedne, i kdyz s kyselym ksichtem, ale prenesu se pres to a pak mu rikam pr sebemensim naznaku uspesneho splneni" ukolu", jak se mi to libi, jak je sikovnej, napaditej, ze to vymyslel bajecne....proste mu simram ego, ze by se cela armada vojaku valela smichy na zemi a on je spokojenej, ze ho chvalim a je pohoda. zkus na nej jit jinou cestou, udelat chudinku, ze bez nej niic nedokazes....ja vim, ze to je blbost, ale na chlapi to obcas zabira ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nadja - to máš pravdu, taky občas řeknu že si nevím rady a že blablabla :-D a že je šikovnej, ale já mám pak fakt radost třeba jako když se mu nechtěla dlažba dávat na balkon a i ted občas řeknu jak to máme krásný a sousedi nic moc :-D a jak je super, že nám ušetřil penízky, musím říct že pak i on z toho má radost
Odpovědět
Profilova fotka
laura.r Ahoj já myslím, že je zbytečný to hrotit do takovýchextremů jako jezrušení svatby.Ale chápu, můj muž taky dorazíz práce, sedne na gauč aje hrozně utahanej, a já nemůžu být i když sloužím dvanáctky i noční a ještě obstarávám chod bytu.O svatbě před ním taky mocnemluvím, pořád říká že šílím brzo,tak to nehrotím.Řekla bych že už mu taky oracujou nervy,a chlapydenně nebaví poslouchat nesmysli o svatbě a atd...Buď v klidu
Odpovědět
Ahoj holky, tak u nás je to jak kdy, teď mám polovičku pracovně v Anglii :-( , většinu svatby zařizuji sama, ale kde musí být, nebo třeba oznámení, já většinou vyberu pár návrhů a dohodneme se společně na jednom. Do toho ještě lítám kvůli bytu, před 2 měsíci jsme se stěhovali, takže si dokážete představit, že toho ještě hodně není. Nakupujeme postupně, jak jsou penízky a snažíme se i trochu ušetřit. Ale je pravda, že jsme taky měli trochu krizovku, než se vymalovalo a sehnalo nejnutnější, co spěchalo. Teď už to tak moc nehrotíme. Lauře přeji, ať se to co nejdřív urovná, přítel by taky svatbu nejraději zrušil, ale ne, že by si mě nechtěl vzít, ale kvůli tomu lítání a shánění (a to zařizuje to nejnutnější).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Emoce při přípravách na svatbu jsou tady teda děs běs. My to máme podobný doděláváme byt, za měsíc se musíme už stěhovat z podnájmu, převést všechny změny buď na nás nebo na nového nájemce co bude po nás, zařizujem svatbu...no je to k zbláznění. Musím však za´tukat,že přítel pomáhá jak to jde, hlavně má teda na starost ten byt, já svatbu,ale docela úspěšně to propojujem. Přecejenom všechny stavební věci dělat sám nemůže a já zas jeho potřebuju k přípravám na svatbu, přinejmenšim k výběru obleku, prstýnků atd... Občas to zaskřípe,ale spíš ze strany jeho rodičů.Noco aspoň sem se naučila i jak se štukuje,spáruje,pokládá dřevěná podlaha atd. Měli sme taky malou krizi a docela nedávno,ale vyšli sme z toho docela úspěšně a jen si potvrdili, že fakt k sobě patříme a já si uvědomila, jak mě má moc rád, že o mě fakt stojí. nebýt jeho tak už bych asi skončila někde na psychiatrii. Přeju Lauře,aby co nejdřív překonala to ošklivé...přece jenom se z ňákého důvdu rohodli se vzít a museli na to rozhodnutí být dva.
Odpovědět
Tak já měla tuhle "svatbení krizi" docela nedávno - ale ze svý zkušenosti teda musim říct, že to docela rychle přejde ;-) Mě naštvalo, že se přítel o nic se svatbou souvisejícího nezajímá, nestará a když se ho na to zeptám, tak s naprostým klidem opáčí, že pro něj je to jenom papír, něco jako smlouva. A nevidí na tom nic špatnýho! Tak jsem se smířila s tim, že holt je to důležitější pro mě, tak o tom radši doma moc nemluvim, "prkotiny" zařizuju sama a konzultuju s mámou a kamarádkou. A když bylo potřeba zařídit něco, co bez něj nešlo, tak jsem mu to prostě oznámila jako hotovou věc (" v pátek jdeme pro prstýnky, v úterý pro oblek") A musim říct, že jsem mu prostě nedala šanci, aby nějak protestoval nebo se vymlouval, nakonec proběhlo všechno v naprostým klidu. Už jsem se pomalu naučila, že nemá cenu, když něco chci, chodit okolo horký kaše. Jako že když se zeptám, jestli by třeba nechtěl tehdy a tehdy to a to, tak odpoví, že nechtěl. A má tisíce výmluv a vůbec mu to nepřijde blbý (přitom přesně jak píšte - ten, kdo lítá kolem práce i domácnosti, jsem u nás samozřejmě já). Tak už se prostě neptám, už jenom oznamuju ;-) Jinak já měla teď docela krizi v práci. Mám pocit, že doma absolutně nic nestíhám, vracim se nejdřív tak v půl sedmý a tady už to vypadá fakt příšerně. Ne že bych nemohla ještě do noci uklízet a žehlit a vařit, ale člověk snad potřebuje i odpočívat ne? Takže doma touhle dobou sednu k netu, odlepim se v deset, udělám večeři (jo, takhle pozdě!) a jdu spát. A v bytě mi roste bordel, prach, hory prádla... tak jsem si vzala příští týden dva dny volna a snad to dám na nějakou dobu trochu do kupy. Ale třeba jsem se chtěla pustit do šití, do něčeho, co mě fakt baví, a to teda fakt nemám šanci. A poslední zpráva - přesně teď jsou naši na společný večeři s tchánovcema - bez nás. Tak jsem šíleně zvědavá, jakej z toho bude pak pocit, jestli se tam třeba vyvrběj nějaký praktický informace a tak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
krtek - tak to pak musíš poreferovat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtek - uf! Tak to si ty naše rodiče pospolu neumim představit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
krtek: jůů,pak dej vědět ;-) Laura: bude to vše zase dobré,uvidíš. Jen prostě krizovka,ke všemu jsi marod,to tomu taky moc nepřidá....Dej tomu všemu trošku klid.... :-) Jinač,my máme též fort něco....Svatba (spíše přípravy),chtěla jsem na prstýnky a vůbec nevím kdy,v pátek přivezou matroš na barák,takže (pokud při naší smůle nebude v SO pršet) se začíná stavět,a ještě ke všemu jdu zítra s malým do nemocnice,ale snad jen na 2 dny.....No je to tedkom šílené,začíná být toho na mě mooooc :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jani Tak snad s malým není nic vážnýho, a budete brzo doma
Odpovědět
Profilova fotka
no,je to složitější :-N ,jdem jen na CT,ale malé děti se musí uspávat (jako když se jde na operaci),aby byl v klídku a nehýbal se. A proto,tam budeme na noc. No a pak jedeme s výsledkem do fakultky v Ostravě...Loni už jsme lítali po nemocnicích,malý byl na operaci...A ted už to jde do finále,a vypadá to doooobřééé :-) . jsme už OK ;-) .....Ale uvidíme co řeknou v té OV a to budeme vědět až ve středu. Jak říkám,je toho tedkom moc :-(
Odpovědět
Tak teď volala máma - lidi já jsem nas... ! na to, že jsou dospělí lidi, tak teda fakt nechápu! Pěkně si popovídali, potykali, ale o financování nepadlo skoro ani slovo, prej se to vždycky "nějak zamluvilo". A to jsem mámě řikala, že na ně spoléhám, že z tchánovců vytahnou nějakej názor. A ještě se naši přiklonili na jejich stranu, že prej ať jedou teda z Černýho mostu, že bysme je tam přece mohli vyzvednout! výborný - ani mí rodiče nepochopili, že chci bejt jako nevěsta ve středu dění a jet od nás z domova, a ne že budu jenom ocásek, kterej bude "cestou vyzvedávat svatbečany"! tak teď teda doufám, že se z toho do zítřka vyspim, protože jinak se s mámou ještě pohádám. ]-( :-(
Odpovědět
jani taky držím palce.. no ono jde spíš o to že já chodím z práce taky tak v 7 ale pořád a když sem pak na vše sama tak fakt už je to moc na byt, nakoupit, vařit aby měl jídlo každý den do práce a místo vděku todle..a když by smese knečně mohli vidět o víkendu chce hlavně vypadnout na chatu kde jsou jeho rodiče který mi dost dávaj najevo že to co si myslej o svatbě není dobrý a z toho je mi nejhůř..a řeči o rušení svatby bohužel má on, že to byla chyba atd a říká mi to sice v hádkách ale možná by to bylo nejlepší - lepší než si říkat že takhle sem to nechtěla..a jeho ego sem lechtalatím že je nejlepší na hudbu a že to jediný má zařídit- je to to jediný s čím se nic neděje a když vyberu např. 3 nejhezčí oznámení tak si ho po 14 dnech co si nenajde čas a raději jede na chatu vyberu sama..a to je už moc.. ale díky holky co bych si počala bez vás tak dobrou..
Odpovědět
laura: Držim ti palečky, ať se to u vás uklidní! Když se nějak přimějete strávit třeba aspoň jeden víkend nějak příjemně spolu mimo chatu, mělo by se to podařit ne? (U nás bude asi brzo binec, pro změnu kvůli mejm vlastním rodičům, který jsou tak měkký, že se ani neuměj postavit na mojí stranu...) jana1k: Teď jsem tě teprve dočetla - taky držim palečky, ať je malej v pořádku!
Odpovědět
Profilova fotka
u nás byl holky jedinej problém s tchánem. Řekl nám že NÁM ty peníze za svatbu budou chybět :-p(vyjde nás to cca na stotisíc) , což má možná pravdu, ale jsou to naše peníze jak naznačil, takže jsem se nesnažila ho ani ptát jestli se bude taky finančně podílet. takže si to financujeme sami s mýmii rodiči.Je to těžký každý má jiné finanční možnosti, ale přece jen i mála by si člověk cenil.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,moc děkuju za podporu.....udělaly jste mi radost. Krtek: stůj si za svým,taky bych chtěla odjíždět z domu (hrome vždyt to tak má být a je to normální),normálně njim oznam,že si přeješ odjíždět z domu,at se podle toho zařídí,a at dorazí ráno k Vám. Tý jo,ještě žš tady u nás to je úúúúplně normální,přijet za nevěstou a od ni pak všeci na obřad....Drž se svého...Je to tvůj den,né jejich ;-) laura: Víš,je to smutné,a je mi to líto. Ale opravdu jsou všeci (99%) stejní....Ted je menší krizovka,která přejde,uvidíš. U mě kolikrát taky proběhlo,že si ho nechci brát,když je jak studený čumák,ale vždycky to (teda zatím :-N )přešlo....Na svatbu úplně kašle,je mu jedno,že potřebujem prstýnky,na oblek snad opravdu pojedem až asi v srpnu či co.Zabít.... :-D Třeba ten můj to vůbec neřeší....A taky mě to občas mrzí,ale už s ním nic neudělám,je prostě takový (jako většina)....Je sice fakt,že nikdy neprohlásil,že svatbu nechce,to né,určo chce,ale prostě se neangažuje....A stím vaření,uklízením at má pániček čisto atd.tak u mě to samé,asi skoro u každé :-D . Někdy mám pocit,ýe toho si cení nejvíce,když má každý den teplé papů,čistou postel,vypráno a vyžehleno.....Jo holky,věčné téma.....a to bych mohla psaá a psát.... ;-) Lauro: bude dobře uvidíš,kdyby tu svatbu nechtěl,tak tě snad ani nepožádá o ruku (spíš,že se mi zdá poslouchá tak trochu ty svoje rodiče). Bude si brát tebe nebo je??? Zeptej se ho na to..... zelvinka: Jo taky jsem to tak cca počítala,a určo to bude 100tis. Od SM mamka,je sama,tatka mu umřel,tak po ní ani nechcem ani korunu,jsme spolu domluvení,že mi bude pomáhat s malým,noc před svatbou,i noc po svatbě....tak aspon nemusím plašit jakousi "chůvu",no a moje mamka+tatka,no zaplatila mi šaty+vše dokola, dále zaplatí mamka sledké (minizákusky,cukroví,koláče),věci na balení koláčů+krabičky na cukroví, a Ještě říkala,že přispějou aspon části na hostinu.....se uvidí.... :-)
Odpovědět
No holky nás to vyjde ještě na víc..Protože máme oba velké rodiny a hlavněvšichni už mají manželky a manžely a děti ve věku že se budou zvát taky tak strašně moc lidí takže 50 lidí jen na hostinu rodina. Večer kamaráy jsme už zkrouhli..ale hostinu s rodinou to nešlo hostina je nejdražší. A tak velké prostory a všechno. No ale oboje rodiče ám přispěli ale samozřejmě si budeme největší část platit sami. Ale jak jsem řekla na základě toho si diktují koho máme zvát atd. A ted se ke mě přítelovi rodiče chovají jako že jim svatba vadí, ale myslím že nejvíc jim vadí že námpřispěli- nabídlito sami a ani ne nam ale nnašim kteří to brali automaticky že dceři prostě dají na svtabu, jeho rodiče to s námi neřeší jen s našima, který to pak říkaj mě protože vše zařizujeme my.Fakt nechápu.A pak mám být v pohodě když jim připadá že to musí řešit s našima protože my sme asi blbci.. Ale dnes už jsem v klidu, fakt díky. Hlavně mi tady jedna holčina co už měla svatbu prodá mojí vysněnoučelenku tak mám radost..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ženy :-) Jani: Přidávám se k podpůrnému týmu držičů palců, ať je malej v pořádku a jste co nejdřív z nemocnice doma! Lauři, klid! Myslím, že je nám všem jasný, jak tě tím vytáčí, navíc marodíš, chodíš do práce a máš toho nad hlavu (...fakt by nebylo možný zůstat týden doma v posteli? Přeci jen angína není sranda, aby se ti to pak někam nevrazilo a nebylo to mnohem horší... Mám memento maminky jedný holky, co chodila na gymplu o třídu výš - umřela v pětačtyřiceti na infarkt, prý z přechozených chřipek... :-/) - na druhou stranu měnit práci je náročný, vím, že bych neměla tvého muže asi obhajovat, přeci jen ho neznám a říkat ti, že je svatba chyba, by rozhodně neměl a to ani ve vzteku, ale jestli tam tráví celý dny a ty mu večer v dobrý víře dáváš vybírat oznámení, chápu, že z toho není nadšený... Zároveň stoprocentně rozumím tomu, že nejsi urvaná z neustálého ježdění na chalupu, ani z jeho nablblých kamarádů - protože jednak: myslet si, že dospělýho chlapa uvrtá do svatby po x letém vztahu partnerka proti jeho vůli je vážně vrchol postpubertální demence - a zároveň to tedy, mezi námi, docela vypovídá o tom, co si myslí o tvém skoromuži - jeho to nějak zviklává? S tou chalupou - jak už psaly holky - asi by bylo dobrý, kdybys ho bez emeocí poprosila, jestli byste tam nemohli jezdit ob týden, že by sis ho ráda o víkendech užila, a že tohle prostě není tvoje ideální představa víkendu... Tohle musí pochopit - a čím dřív si to vyjasníte, tím líp pro tebe - přeci jen vám už není patnáct, abyste museli být víkend co víkend s kamarády. Hlavně teď nic neruš, dej tomu voraz - jestli tchánovci nechápou, proč to zařizuješ dopředu a nejsi jim dost dobrá (to známe, jsem na tom naprosto stejně - od samýho začátku... a nejspíš nemám šanci se nikdy dostatečně zavděčit, protože vždycky budu něco dělat moc a něco málo), tak ať si políbí p*del, ty je k životu nepotřebuješ... Pokud někomu vyhovuje žít na hromádce, jen do toho - většinou, pokud mi za to ti jedinci stojí, se snažím vysvětlit, že tady nejde o svatbu, tady jde o manželství, a na to už každý koule nemá - krásně nastrojený zvládnout zapařit všichni, posunout vztah o kus dál a udělat rozhodnutí, že tohle je opravdu nadosmrti, to už je jiný kafe... Nicméně - jestliže bys měla pocit, že TOHLE ono není - vyprdni se na nějaký zálohy, peníze budou, my nebudem - kvůli tomu se rozhodně nevdávej - mám sestřenici, který se vdávala v létě a vypadá to u nich už na rozvod - doufala, že se svatbou jejich vztah nějak změní, že se její muž změní a ve finále jí bylo asi i hloupé ohlášenou veselku rušit... Krtek: Ach jo, to je teda síla :-) A co bys ještě jako měla ve svatební den dělat? Nepotřeboval by třeba někdo ráno umýt auto a po obřadu vyvenčit pejska? No že bys to mohla zvládnout ty, ne? :-D Vůbec tohle neřeš, prostě oznam, že to bude tak a tak a hotovo - je to váš den! A ty jsi ta, kdo rozhoduje kdo kde kam přijede a jak - samozřejmě se snažíš, aby to bylo pro všechno co nejpohodlnější, ale Hvězdou dne jsi Ty a pokud to ještě někomu nedošlo, má na to ještě pár týdnů čas...
Odpovědět
Profilova fotka
Ha, tak než jsem sesmolila svůj elaborát, koukám, že už je líp... :-) To je dobře... A na tchánovce se fakt vyprdni, to nemá smysl - zjevně by se tvářili jako kyselý p*dele, i kdyby ses postavila na hlavu, odrážela se ušima a zpívala u toho marseillaisu - některým lidem se zkrátka nezavděčíš...
Odpovědět
já vím, jenže je to složitý nechat vše být.. krtku: já si ani ve svý náladě nevšimla, že taky řešíš..hele my to měli s financováním stejný.Naši už dřív říkali že počítaj kolik mi na svatbu dají a že to platí.Pak sme oznámili že se budeme brát a naši že jasně že to platí a přítele rodiče nic ani slovo. A pak až se sešli na oslavě přítelovejch narozenin asi po měsíci, mezi tím už sme řešili hostinu,my jsme ji zamluvili a měli rozpočet, nadiktovali nám půlku hostů který tam prostě musí být. No a když se sešli s našima tak se teda ptali našich, který to nezařizujou, daj nám peníze a ať si s nima naložíme, a ptali se jich kolik to bude stát a že teda dají půlku hostiny. Takže naši nám zbytek co nám dát chtěli daj na jiný věci. Nám ale jeho rodiče opět nic neřekli. Takže mi to máma tlumočila a přitom jim naši řekli že to nezařizujouoni ale my. No až po měsíci kdy se přítelovi rpödiče začli bavit v heslech že sou s našima dohodlíí tak sem to nevydržela a říkám. No ale naši mi jen dají částku a vše zařizujem my naší nebüdou zařizovat nic.Tak na mě koukali. A byly skoro až naštvaný. A od tý doby jsou divný. Když se skládala záloha nejdřív p¨říteli řekli že dopředu se zálohy nedávaj, že to je nebezpečný - ale bez nich to nejde a pak teda nám dali část.Ale ještě přítele tatínek volal mímu a ověřoval že můj táta dal taky zálohu. Jestli mi jako nevěřil..No nevím. Takže všude stejný.
Odpovědět
Jenom v rychlosti - píšu z práce. Díky z odporu, už jsme si nakonec včera já připadala jak sebestředná káč, která si jenom prosazjuje svoje :-N S našima jsem si to už vyřikala, druhá strana to nakonec snad taky pochopí, přinejhoršim dostanou tejden před svatbou mail s instrukcema, kde to bude jasně napsaný. A přítel už počítá s tim, že je vyzvedne, tak neni co řešit. A dokonce snad i můj muž už včera pochopil, že to pro mě neni sranda, zařizovat všechno sama a ještě se potýkat s takovejma "blbostma" :-D Jenom jsem pořád lehce rozmrzelá z toho, jak někteří (jinak hodní a chápaví) lidi stejně pořád neúnavě prosazujou to svoje a asi si neuvědomujou, že mi tim dělaj nervy. Ale to je asi všude. Třeba včera opět prej padla od někoho věta, že stejně "ta vaše mladá" (jako já - dcera) si to musela vymyslet zrovna tam a tam, když ta a ta radnice je v Praze a krásná (tu se nám snažili namluvit, ještě než jsme vůbec uvažovali reálně o svatbě, a už tehdy jsem řeklá rázně ne). Tak na to prej naši reagovali, že to je naše věc, náš den a že by měl vypadat, jak chceme my. Uf, aspoň že tak.
Odpovědět
laura: Taky dobrý! to u nás to probíhá jako všechno přátelsky, ale mě vadí, když se někdo snaží prosazovat svoje, i když je to řečeno přátelsky. Prostě to organizuju já, tak by měli podle mě respektovat, že to chci tak a ne jinak (teda jako já i muž, ale jemu je to poistě fuk, tomu stačí, že bude svíčková a nebude vestička :-N ), vzít to jako fakt a už se nesnažit to změnit. Ale třeba to neřikám dost "asertivně". třeba působim, že si jako nejsem ještě jistá, co já vim.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?