Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
přesně tak my jsme teď byli během půl roku na 2 svatbách kamarádům a sestřenici a oboje chtěli penízky a řešení byla krásná.. přáníčka s vloženýma penízkama, drobný dárky jako dozičky s penízkama, prasátka s penízkama nebo prostě jen obálky a nejoriginálnější byla lahev od Baileys která je neprůhledná tam jsme kamarádi co sme se dohodli vkládali penízky každý co dal a lístek kam se všichni podepsali a pak sme jim to dali, koukali tak se řeklo a´t ji rozbijou, že střepy jsou štěstí..a bylo tam přes 17 tis. a to sme dávali jen okruh kamarádů z chaty ostatní si to řešili po svém, tak myslím že dobrý příspěvek..
Odpovědět
sarkajak: fakt jim dáte číslo účtu? to mi přijde docela dost....ehm...zvláštní
Odpovědět
Profilova fotka
dát číslo účtu,tak to sem taky ještě neslyšela :-) ,ale koneckonců třeba se to někde tak dělá. No zas každej nekouká pod ruku druhému kolik dal atd. V jednom tématu jsem tu jednu chvíli sledovala rozhovory na téma, že nevěsta si řekla o peníze rovnou s textem, že kdo dá tolik a tolik zaplatí si co sní, když o něco víc tak přispěje i na kapelu no a tak se to stupňovalo.Házelo se to do schránky rovnou u vstupu na hostinu.Což mi přijde ještě podivnější.Ale taky si tu každá přejeme mít svatbu podle sebe, takže jiný kraj jiný mrav...
Odpovědět
No tak já si myslím, že v dnešní době snad koukat někomu pod ruku, kolik dali už se tak nenosí...teda záleží asi, koho si pozveš...já myslím, že naši kamarádi si asi pod ruce koukat nebudou.
Odpovědět
Profilova fotka
no u nás si kamarádi pod ruku nekoukaj :-) ,ale nejsem si tak jistá u jistých příbuznejch starších ročníků. Přijde mi to trapný ...
Odpovědět
No to mě taky...no my tam máme samé mladé lidi, tak doufám, že to bude v pohodě..:-)
Odpovědět
S tím číslem účtu se to dělá poměrně běžně ;-) :-N . Řekne se, že to je třeba příspěvek na svatební cestu nebo na dovybavení domácnosti :-)
Odpovědět
no my rozhodně nechceme aby jeden věděl kolik dal druhý takže protože sme vyhlásili že dary nechceme tak nebudeme ani rozbalovat poděkujeme a pořešíme to sami pak, tak nikdo nebude vědět kdo co dal..
Odpovědět
krtku: už to máme jen 3 měsíce 30 :-D
Odpovědět
ahoj holky.bude se nekdo vdavat 9.9.2009?
Odpovědět
no to já počítám, že "obálky" , které dostaneme nebudeme rozbalovat tam..já myslím, že se čeká, že každý dá, na co má a já to tedy rozhodně řešit nebudu, a jestli pak bude mít někdo špatný svědomí, že dal málo, tak to už je jeho problém
Odpovědět
laura.r: Ježišmarjá :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Zrovna včera jsem myslela celej den na to, že mi zbejvaj přesně 4 svobodný měsíce ;-) Jinak to s číslem účtu slyšim taky poprvé. My tohle budem asi řešit mnohem, mnohem pozdějc - vůbec se mi do toho nechce :-N Popravdě já bych ani žádný dary nepotřebovala, mně by úplně stačilo, kdyby se třeba rodina podělila přímo o ty svatební výdaje (hostina, doprava, dort... je toho docela dost) a pak už stačí, když přinesou fakt jenom milou prkotinu. Nebo klidně nic. A od kmarádů rovnou milou drobnost, těm je mi úplně blbý řikat o peníze.
Odpovědět
Krtku: peníze jsou i fajn i v tom, že se Ti nesejdou 4 varný konvice nebo sada porcelánu, kterou třeba ani nechceš... Obzvláště od starší generace jsem se chtěla tomuhle vyhnout.... I když by záměr byl sebelepší :-) Zpravidla se dělá to, že kdo má na starosti výběr peněz na účet, tak pak nahlásí celkovou částku a třeba se vyrobí něco jako "šek". Pro novomanžele ta částka bývá překvapením:-).
Odpovědět
sarkajak: To máš určitě pravdu s těma "dublovanejma" dárkama. Ale my si to asi při počtu hostů 14 zvládnem ohlídat ;-) Prostě asi vymyslíme pár věcí, který by se hodily,a poprosíme ty lidi, aby se mezi sebou domluvili. Naštěstí se znaj. A peníze jsou samozřejmě taky jedna z možností. třeba od babičky ani noc jinýho nečekám :-N Je rozumná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo holky, penízky do obálky jsou dobrá věc, hlavně pro nás, už máme téměř všechno v domácnosti nakoupeno a vybaveno a co nám chybí, tak si dokoupím raději sama podle mého v kusu sice je to pěkné když ti zůstane nějaká fyzická věc napamátku, ale zase co pak s ní, že?
Odpovědět
sarkajak : samo, že tři konvice nidko nechce...ale s tím číslem účtu se mi to zdá takvoý násilný... krtek: no tak to když máte 3 měsíce a 30 dní, tak to já mám už jen 3 a 23 dní...:-)ani na to nechci myslet
Odpovědět
Profilova fotka
utíká to utíká to číslo účtu, ......no neměla bych asi odvahu
Odpovědět
jo jo..no my by sme svatbu asi ani nemohli udělat nebýt finančníh dárku takovou jakou chceme..
Odpovědět
lowe: v našem okolí mezi kamarády je to zvykem, rozhodně nejme průkopníci ;-) a rodině to předložíme jako hotovou věc... :-) . Jen přítelovy rodiče už hlásili, že chtějí dávat obálku, no snad je ještě zpracuju... No a s mým tátou jsem se dohodla, že pokud bude chtít něco dát, tak ať to dá - pošle na účet - předem, právě z důvodu financování svatby... =-) No jsem na to zvědavá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarkajak:myslím,že je jedno jestli obálka nebo účet Jinak já bych jim to asi taky neřekla:tady je účet,tak můžete posílat...ale opravdu je to o zvyku...u nás to prostě tak není... Taky nevím kdy poslat email s možností rezervace dárků...i to mi je divný,jako bych se něčeho dožadovala.Ale už teď se mě známý ptají,tak to budu muset včas rozeslat,aby opravdu nevzniklo ,,fopa,, Ale nejvděčnějí budeme za penízky.Je toho dost kam to nastrkat...já....já a já :-D
Odpovědět
No taky nevím, jak jim to řeknu, potřebujeme peníze na nábytek, ale ten nám asi nikdo nekoupí jako svatební dar...ale napadlo mě udělat nějakou...nástěnku, kde by ten nábytek byl alespon vidět a rozdělit ho třeba vtipně na části...někdo příspěvkem "koupí šuplík", někdo půlku televizího stolku...ale ještě tu myšlenku nemám úplně dotaženou
Odpovědět
Profilova fotka
acimedaca: taky jsem už něco takového viděla, že se třeba udělají jen lístečky s názvem, skříń 1000,-, rych. konvice 500,- no a tak, většinou to dělá jeden ze svědků a hostům to pak není líto, že dali jen peníze, ale že už ví, že Vy si za to pořídíte, skříň atd ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás všichni vědí,že stavíme garáž,tak že bych u v chodu rozdávala symbolicky cihli za poplatek :-N Ale z toho by měl radost akorát ten můj stavitel... No jsem zvědavá....každopádě upřímně budu ráda,když se nějaké ty korunky sejdou a je jedno kolik od koho...
Odpovědět
Profilova fotka
acimedaca - a co svatební listy v Ikei a ostatních podobných prodejnách(Sconto, Asko, Kika) vytvoříš si ho u nich, tam to můžeš rozdělit na ty skříně a pak každej v tom obchodu koupí určité skříňky, zaplatí a vy si je pak po svatbě vyzvednete a odvezete.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem dneska v noci mela svuj prvni sen o tom, ze se pokazila svatba - a vite jak? :-N ja jsem prisla o pul hodiny pozdeji :-N :-N :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
astrellita - chichichi tak to je pech promeškat vlastní svatbu
Odpovědět
Tak tyhle sny naštěstí nemám ;-) ;-) Zatím.... :-N =-)
Odpovědět
no my máme taky byt zařízenej a nejvíc potřebujem zafinancovat svatbu, já si zase představuju jak nám druhý den řeknou že máme dát takový obnos že nám chybí 50 tisíc a já místo svatební cesty scháním 50 tisíc.. a aby toho nebylo málo hoky tak přítel změnil práci chodí domů tak kolem 8 nejdřív a v 10 jde spát takže se akorát svlíkne, nají vykoupe a jde spát a každý víkend chce skočit do auta ahned z práce jet na chatu kde je nás 8 najednou s jeho rodinou takže vůbec žádne soukromí a hlavně nemáme vůbec čas pro sebe, ani si nevzpomínám kdy sme si povídali naposled ale jemu to vůbec nepříjde špatný ba naopak je snad rád že se mnou nemusí být sám takže se akorát hádáme, dokonce už padli takový řeči jestli by nebylo lepší to zrušit tak sem uplně hotová nemám ani s kým to probratnevím co dál-a to už sme zaplatili hrozný hálohy na všechno vščetně restaurace pro 80 lidí a máme už i prstýnky no všechno a když mi je nejhůř tak sem dostala angínu a dnes mi bylo po 2 dnech nespaní tak že sem si jela k doktorce samozřejmě mám antibiotika..a z fiančních důvodů-svatebních samozřejmě musím i v tomto stavu do práce..
Odpovědět
Ahoj Lauro, zrovna dneska jsem si s kolegyní říkaly, že je něco ve vzduchu 8-( 8-( ]-( . Kolegyně měla narozeniny, z večeře odcházela v slzách; já jsem se dozvěděla, že svatba není náš, ale čistě můj projekt, drahouš si řeší svoje třicetiny, kde se samozřejmě očekává moje aktivní účast při přípravách, moje třicetiny, které budu mít v srpnu, nejsou na pořadu dne, protože přeci můj projekt je svatba... Zabít je málo ]-( ]-( ]-( . O financích se taky hádáme, tak nějak mi přijde, že platit za cca 30 lidí na narozeniny, když máme letos svatbu a ještě se budeme stěhovat a kupovat třeba kuchyň :-S, je zbytečné... Nicméně se vracíme k definici můj/tvůj projekt ]-( ]-(. Mám toho taky dost:-( Tak jen doufám, že je to tím vzduchem... :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?