Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
jojo, každý chce přispět svojí troškou :-) tchýně také "pekla" koláčky....první várka nebyla moc povedená, tak se trochu bojím...
Odpovědět
Jinak u mě se střídaj takový dvě reakce na tyhle svatební "trable" - jako že je to jenom svatba a že to bude v pohodě, tu ustoupíme, tam ignorujeme, nějak to dopadne a bude to fajn... A pak mám stavy, kdy bych se s prominutim vzteky kousla do zadku :-N tak doufám, že s přibývajícím datem se budu přiklánět k první variantě :-D
Odpovědět
krtek: jo, přesně tak...někdy jsem z toho úplně na nervy a někdy mi to přijde tak, že to prostě nějak dopadne a bude to...Takže jste původně chtěli ocelové prstýnky? Nám se zatím líbily z bílého a růžového zlata kombinace...ty ocelové vyjdou asi o dost levněji, co?
Odpovědět
jo to vám musím vyprávět...dneska se mi poveld super zásek...stříhala jsem svého drahého mašinkou a omylem jsem tam nechala nastavený jeden milimetr...takže ted má chudák vzadu na hlavě vyholený jeden pruh. Pokaždé když ho vidím, tak se musím smát,ale je mi ho líto, nese ten můj zásah celkem statečně...tak se musím držet, abych se mu nesmála, přeci jen to byla moje vina...
Odpovědět
Ta ocel je většinou tak do 2000 za pár, jak jsem si tu v diskusi všimla. Maj to lidi často z e-shopů, většinou e-prsteny. Teda, tady u nás v obchodě maj i 290 za jeden :-N A naopak Klenoty Aurum mi nabízely ocel, skoro 5000 jenom za jeden. A pak nějaká česká firma dělá tak kolem 5000 za pár. Problém je, že jak se v oceli nevyznám, tak mi přijde všechna stejná a nechápu, proč ty rozdíly (kromě značky). Chtěli jsme ocel, dostali za to "čočku" od přítelovo rodičů, vysvětlovali, bojovali, vztekali se (teda všechno spíš já)... A nakonec jdeme do zlata, ale z úplně jinýho důvodu. To jsem jim teda taky dneska řekla, že kdyby šlo z oceli to, co chci, tak to tak prostě bude. A dozvěděla jsem se, že kdybysme chtěli slaměný nebo z drátu, je to jenom naše věc. Jenom prej jako rodiče cítili potřebu vyjádřit svůj názor (=nesouhlas). Já prostě chci dělat věci ze svýho přesvědčení, ne proto, že mi to někdo "nařídí", ale to myslim, že jeho rodiče docela chápou. Ke zlatu jsem si nakonec stejně dospěla sama, ale je to moje rozhodnutí a ne cizí, to je hlavní ;-)
Odpovědět
Tak důležitý je, žes k tomu dospěla sama :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aci: to se mi taky jednou stalo :-D :-D :-D kdyz se pak vzdy otocil , tak jsem musela brecet smichy :-D :-D :-D i ted, kdyz si na to vzpomenu. a presne - mel vzadu jeden pruh :-D :-D :-D
Odpovědět
Ježiš, teď jsem si to teprve přečetla - no ten můj by byl nas.... :-D To máš super chlapa, že to tak vzal ;-)
Odpovědět
no jo, naštstí to nese statečně :-) uvidím, s čím přijde dneska z práce, že se mu smáli a pak už tak veselý asi nebude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtek: Děkuju za pochvalu, nakonec jsem se k nim vrátila protože najít něco decetního bylo občas nad lidský síly.Jinak ofinku určitě nechám, mám to podbarvený i vzadu na hlavě,nosím to dlouho a ta vínová byla záměrně k tomu.Ještě k prstýnkům chci kombinaci bílí a červený zlato, mám vyhlídlí u Rýdla pro mě s těma briliantama,ale chce za ně 20.tis :-(
Odpovědět
jizi: díky za ty doklady, jen ten řidičák mě pěkně nas... želvinka: můžu taky poprosit o adresu šperků? Já chci čelenku ale ta co se mi líbí, taky na Floře je hrozně drahá..i na webu..a to mi je líto dát, nevěřím že pak ty věci prodám, ani mě to nebaví.. holky napsali jste toho že to čtu strašně dlouho tak nestíhám fakt.. ale hosty neřešte my máme tak velký rodiny že na kamarády už moc míst nezbylo a ted pořád poslouchám od lidí který sem ani zvát nechtěla jak se těší a taky fakt nevím co dělat, už přemýšlíme že nakonec pozveme víc kamarádů než sme chtěli ale nevíme jstli pak vyjdeme s penězma..už takhle máme 70 hostů (ale 50 rodiny) no ale klasicky všichni kamarádi který by sme chtěli pozvat mají partnery který nás třeba až tolik nezajímají a nevíme co teda..už takhle sme řekli že nechceme darky ale peníze jinak by sme to ani nemohli udělat ale pořád nevím a spousta lidí teré nepozvu ani určitě v druhé vlně tak mi říká jek se těší..kamarád říkal že po svatbě s ním několik kamarádů nemluví doteď protože nekousli že je nepozval..
Odpovědět
Profilova fotka
holky to je tedy děs, o čtvrtka chybím, ale dočítat fakt nebudu Laura.r: my to řešíme tak, že pozveme jen příbuzné se kterýma se stýkáme, a pár kamarádů, ostatní mají hold smůlu, musí pochopit, že penízky nerostou na stromech taky máme kartičku, že chceme raději penízky, v dnešní době, úplně normální věc
Odpovědět
Článek se načítá
My taky budeme chtít penízky, mám jen vymyšlených pár darů co opravdu potřebujeme a je to spíš pro babičky, které chtějí dát něco hmatatelného...No my všehcny dobré kamarády pozveme a ti ostatní at si trhnou nohou :-) at se přijdou kouknout na obřad a to jim musí stačit
Odpovědět
Profilova fotka
No já jsem si tady vytvořila seznam darů.A některé jsou právě pro ty,ketré chtějí dát maličkost a k tomu nějakou tu kačku.A pak to nějak rozešlu po mailu.....Akorát nevím,kdy je ten správný čas.... Jo holky,hlavně vy ta šikulky:chtěla jsem si udělat jmenovky,ale nevím,jestli mi vezme tiskárny tvrdý papír...jak jste je dělali vy?
Odpovědět
Profilova fotka
barbucha:Taky s přítelem přemejšlíme,jestli si jmenovky nechat objednat a nebo si je udělat sami a pořád nevíme :-| jinak s vámi souhlasim.Kdo na svatbu nebude chtít,ať nechodí.Já tam budu mít lidi co chci já a ne,aby mi někdo přišel a vyhrožoval,že pokud nepude i ten druhej,tak nejde on.Jinak jdeme dneska vybírat prstýnky,tak mi držte palce,ať nám nějaký padnou do oka a mají je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky v tomhle upršenym dnu...teda vy jste zase vypisovaly. Já celej víkend neměla čas se dostat k počítači, i když sem makala v práci i v neděli. Takže čtu jen tak fakt zběžně. K tomu co komu ještě chybí,tak u nás převážně věci pro mě, potřebuju toho taky mnohem víc než ženich :-) ,ale nejdřív se obstarali věci pro přítele,aspoň to má z krku je rád a já si to už tak nějak postupně můžu zařídit sama.K tomu ho nepotřebuju.A chtěla bych mu pořídit nějaké srandatrencle, jen tak z pr..le.Vskutku je to jedno on se asi těžko bude svlíkat,ale chci mu to dát jako dárek.A se svatební nocí se stejně nijak nepočítá a když tak tak o něco dýl :-)
Odpovědět
lowe: my jsme si sami naběhli- řekli jsme že nechceme dary ale peníze a rodiče nám oboje nabídli velkorysé příspěvky- s tím že naši mi nabídli částku- věděli to první ..a pak přítele rodiče se ptali koli bude stát hostina + raut a že dají půlku..´takže to tak vycházelo půl na půl..jenže to jsme nevěděli co pak bude..ted nám říkají kterýho strejdu pozvat když ho ani třeba jeden z nás nezná..a my jsme teď chycený do pasti a mezitím se nazvali lidi že i když rodiče přidají co slíbili tak samozřejmě navýšením hostů se navýšil i ten prvoplán ale to už jde za náma protože rodiče to berou že si ty příbuzný zaplatěj tak co by ne..jsme samozřejmě moc rádi ale pořád jde největší část na nás a tak by sme hlavně my chtěli tam mít koho chcem..Mamka mi říká že každý koho pozvu nějakou korunu donese a že pak to bude pořád nastejno ale já nechci si říkat tak pozvu tuhle kamaádku jestli se sama zaplatí.. fakt trapný ]-(
Odpovědět
jo a ještě mám kamarádku chci aby mi šla za svědka ale pořád se mi nedaří jí to říct..vždy je tam 10 kamarádů nebo se nesejdem ona končí školu já pracuju od nevidim do nevidim..a pak mi řekla že od září chce jít po škole do práce a že asi na mojí svatbu nebude mít ve zkušebce dovolenou..no a mamka mě vyděsila že největší smůla je když svědek odmítne tak se bojím teď se zeptat aby pak neměla práci a nešla..
Odpovědět
Profilova fotka
laura.r: tak to je smutný¨ my si všechno platíme sami, tak to možná máme v tom "jednodušší" uvidíme jak to pak bude, ale kvůli tomu to neděláme milujeme se, a nebudeme zvát lidií jen kvůli tomu že by nám mohli dát do obálky ... té kamarádky bych se určitě zeptala, a na pověry nevěř to já bych se už neměla vdát, jelikož do roka od prstýnku, jsme to jaksi nestihli
Odpovědět
Profilova fotka
Přidávám se tak trochu k Lauře. Moji rodiče na svatbu už přispěli rodiče přítele snad taky prý přispějou.Větší část výdajů je samozřejmě na nás.Plány obou rodin jsou různé, ta ze strany tchyně je o dost náročnější. V základu nám do toho obě strany moc nemluví, tchyně už konečně přijala za přijatelný ten návrh s rautem místo společnýho oběda,ale jsou pochopitelně i jsou vyjímky.Ty zatím nechávám u ledu, taky se musim naučit se ovládat. A protože kapacita sálu nám dovoluje pozvat si větší počet lidí,tak sme se rozhodli neomezovat své kamarády a přátele na úkor požadavkům přítelovi matky , i když jsou mezi jejich příbuznými lidi se kterými se vůbec nemusim.Prostě tam někde budou a představa, že bych omezila své kamarády kvůli lidem které nesnášim, a v jejich přítomnosti trávila svatební den, tak semi dělá zle ještě teď a svatbu bych snad raději zrušila.Ale oceňuju holky vás které si svatbu platíte sami a dokážete si říct své hlavní slovo. My jsme za finanční podporu rádi, ale nečekali jsme ji. Doděláváme byt a měli jsme dost i jiných výdajů. Se svatbou čekat nechceme, zas mám už nějaká léta ;-) a jsou i jiné okolnosti, které nás do svatby nutěj.
Odpovědět
Profilova fotka
y si teda zveme také koho chceme,ale zveme i ty co tam chtějí rodiče (né všechny:o))). Ale jen proto,aby se také bavili...chtěla bych,aby se tam líbilo pokud možno všem a kdyby tam byli jen naši známí,tak by si určitě neměli úplně co říct....Tak že my budeme mít klid a rodiče zábavu ;-)
Odpovědět
no já se taky snažím to omezit ale musíme prostě někoho pozvat a pak zase už takhle máme 80 lidí a mám strach že když přidáme dalších 30 tak to nebudeme mít uplně pod kontrolou a nechci se bát že pak se budu celou svatbu klepat aby sme na to měli nakonec protože kolik lidi vypijou se prostě dozvíme až druhý den..A zas to mám tak že teď když se rozhodneme pozavt další lidi tak už to není 1 - 2 lidi spíš skupinky po 6 - 8 lidech bud moje strana nebo přítelova- jako kamarádi ale jsou to takový partičky a to pak zas nejde dělit..
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám,že je to všude stejný.Já kdybch se mohla rozhodnout znova jestli to udělat nebo ne,tak bych do žádný svatby nešla.Měli jsme se vzít jen se svědkama.Nikdy se nemůžeš zavděčit všem.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme fakt asi velkou výhodu, že už za ty léta se rodiny znají a baví se spolu parádně
Odpovědět
Taky jsem pozvala máminu sestřenici s manželem, aby si tam naši měli aspon s někým popovídat...
Odpovědět
sidi: přesně tak...udělat to ve čtyřech a pak mejdan....grilování a pohoda..
Odpovědět
Profilova fotka
aci:Ale bohužel pozdě,ted už se nedá nic dělat.My by jsme takychtěli penízky,ale jak vám to budou předávat v obálkách jo?To je takový blbí,někde jsem viděla takový truhličky,ale kde je sehnat?
Odpovědět
Profilova fotka
sidi.m: truhličku si chci dělat sama, na přání a "obálky"
Odpovědět
Profilova fotka
sidi - občas mívaj lidi i různé nápady jak vám předat jako svatební dar peníze...například založené bankovky ve fotoalbu, drobné pajdy v truhličce, nebo i jinak naaranžované. Určo někdo něco vymyslí a když ne, tak vám je daj s blahopřáním v obálce..
Odpovědět
Ahoj holky, vy jste se rozjely :-p :-p . Není možné to dočíst, takže jsem projela tuhle poslední stránku ;-) . Ad dary, žádný seznam darů dělat nebudeme, pošleme číslo účtu... Moje stínová švagrová se nabídla, že si tuhle část vezme na starost, jen se ještě musíme domluvit, jestli budeme chtít peníze rovnou na naše účty nebo na její účet... Snad jen přítelovy rodiče nám chtějí dát cash a jak to udělají je na nich ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?