Nevěsty ze srpna 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Tak děvčata, kdopak už ted má představu, že se bude vdávat v tento čas? A kdy začnete s přípravama? :-)
Odpovědět
to by mohla vědět dalfy a ja_fi....ty by to mohly vědět přesnějc ;-)
Odpovědět
dalfy a ja_fi: nevíte holky prosím jak je to s tou mateřskou?
Odpovědět
jinak děkuju všem za pochvaly... tak se tu mějte jdu plácat rafaelo a vosáky... pak se tady zase ukážu x-)
Odpovědět
lidi: diky za duveru, ale ja se v tom moc neorientuju :-D pred otehotnenim jsem pracovala a uz nejakej ten patek, takze jsem to neresila. jen materska se pocita jako nemocenska tusim, ze stejnyho zakladu. a pobiras ji max tusim 26 tydnu? cca pul roku to je, vc. nastupu pred porodem (ca 6 tydnu pred terminem porodu). po matersky mas rodicovsky prispevek a ten je fixni - zalezi na tom, jakou variantu si zvolis, dvouleta vychazi na neco malo pres 11t mesicne, trileta 7600 mesicne, pak je jeste ctyrleta a tam mas 7600 mesicne a od nejaky doby potom uz jenom 3600 cca (nevim zase presne).
Odpovědět
Profilova fotka
lidi: gratuluji k prstýnku je krásnej... ;-) jsi byla požádána úplně stjeně jako moje kamarádka... :-D :-D naprosto stejná situace... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi: ja to nemyslela tak, ze ve 30 budu stara mama ;-) Jenze ja mam hodne stare rodice, a kdyz budu cekat dalsich 10 let na zalozeni rodiny, bojim se, ze je ochudim o prarodice, stejne jako jsme je ja nemela :-( A ja chci tu radost sdilet se svoji maminkou, uz nekolikrat mela narazky, ze kterych poznam, ze souhlasi s tim, abychom meli s pritelem deti, a ze se tesi, a ani ted by ji to nepripadalo brzy... Navic se hrozne bojim, ze moje maminka bude nemocna, je cely zivot kurak, navic neumi odpocivat, a je takovy typ, ze kdyby onemocnela, nikomu to nerekne.... A ja se toho dalsiho cekani fakt moc bojim... Nehlede na to, ze mama mela obrosvke problemy s tehotenstvim a tak, a ja nechci nic riskovat, aby se to u me projevilo taky... I pocitove bych si moc prala mit miminko tak za dva roky... Vim, ze deti muzu mit pravdepodobne az do vysokeho veku, ale ja to tak proste necitim :-| Je pravda, ze kdyz to vezmu z prakticke stranky, financne budeme schopni fakt az tak v 35... Jenze ja prave nechci ridit rodicovstvi podle penez, ale podle vnitrniho pocitu, a to je to, co me trapi, protoze ty dve veci nejdou dohromady :-|
Odpovědět
No, a myslis, ze financne byste to nezvladli? mas segru co ma deti, po tech byste neco zdedili, pokud budes mit stesti, tak prvni pulrok nebudes mit vydaje s jidlem a budes kojit, nektery naklady ti pokryje porodny, neco prispeji miminku kamaradi/rodice (neco koupi a tak), jedinej poradnej vydaj jsou pak hlavne plinky. Kdyz budete chtit, tak to zvladnete. Nebudete sice zit uplne tak jako dneska, ale kdyz chces deti, tak je ti to tak nejak jedno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda holky, já dneska slavím, od nastávajícího jsem konečně !!!!! vydyndala seznam hostů, co chce na svatbu :-D takže už můžu pěkně začít nakupovat vývazky, objednávat koláčky a vůbec prostě počítat a plánovat x-) x-) x-)
Odpovědět
marticka: super zpravy! :-) se to zase posoupne kus dal...
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi: ver, ze jsem to pocitala horem dolem uz mockrat. Jenze i kdyz nepocitam jakykoli vydaje na miminko, samotny ubytek meho platu pro nas znamena obrovsky ubytek penez, a nemeli bychom jak zaplatit najem. Uz ted jdeme z ruky do huby, a mesicne dame stranou na svatbu max 2.000. Kdybych sla na materskou, rozdil mezi mym platem a klasickym rodicovskym prispevkem je skoro 16.000 cisteho, a to je proste v praci nemozny zvladnout, nemam kde ubrat, abychom ten rozdil vyrovnali... ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
No a v okoli bohuzel nema moc kdo prispet, pokud jde o finance - staci, ze mama prispeje na svatbu, ostatni maji financni problemy taky, a vlastni rodinu, kterou musi zabezpecit, vetsinou vsichni splaceji pujcky nebo obrosvke dluhy, takze nemuzu a ani nechci pocitat s tim, ze nam nekdo financne prispeje, to nejde...
Odpovědět
nuuna: a zacit pracovat driv? nebo z domova? neslo by? rodice by nepomohli s hlidanim?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nuuna: tak to je opravdu velký rozdíl. 16000 je fakt velký obnos. A co se přestěhovat do levnějšího bytu? To máte pronájem, že? My plánujeme taky mimi tak za dva roky. Ne z finančních důvodů, ale chci si po škole oddělat aspoň 2 roky v práci.
Odpovědět
nuuna: kdyz jsi na matersky nebo rodicaku, nikdo ti pracovat nebrani, jen nesmis mit dite, na ktery pobiras prispevek (rodicak) v nejakym denni zarizeni typu jesle nebo materska skola. Ale treba co vim, tak takovy ty neoficialni skolky uz se do toho nepocitaji, stejne tak hlidani babickama nebo chuvama. Jeslti by to pak nevyslo lip, jit nekam na castecny uvazek, nebo fakt najit praci z domu..
Odpovědět
nuuna: nebo být s malým doma třeba jen rok, a pak jesle a ty zpátky do práce? vím, že to některým připadá strašné, ale ono to někdy jinak nejde
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi: rodice by urcite pomohli, ale po anabazich s jednou moji sestrou, ktera si nevdecne z moji mamy dela "gratis chuvu" skoro denno-denne, a clovek ma pocit, ze to bere jako samozrejmost, to ani moc delat nechci... Zacit delat driv y bylo reseni, ale ne takove, aby to vyresilo celou situaci. Preci jen jsou to porad silene penize. Z domova bych pracovat chtela, ale zase na to nemuz uspolehat, jestli se neco naskytne, a navic nevim, jak na tom treba pak budu, jestli budu vubec zvladat... Jediny reseni vidim v radikalni zmene pritelova platu, coz je ovsem tezko proveditelne :-N Nebo by musel na materkou on, ale o to se nechci ochudit.... Nekdy si prijdu, ze to asi moc resim, na druhou stranu mi ta situace fakt prijde neumerne nevhodna k tomu, abych to proste hodila za hlavu, a dite si poridila s tim, ze nejak bylo, nejak bude :-| Ciste teoreticky kdybychom neplatili leasing a bydleli zadarmo, pak bych nebyla tak skepticka. Jenze asi nemusim rikat, ze to nejde :-D nekdy bych chtela byt nezodpovedna, a dokazat to hodit vsechno za hlavu, a proste si jen spontanne uzivat toho, co si preju.... :-|
Odpovědět
nuuna: ty jo 16 tis. hm, tak to tedy už rozdíl je.. se nedivím, že by vám to chybělo... tohle je prostě těžký.. člověk to bereme hlavou.. ale zase pocitově by to chtěl jinak.. tak pak se to v něm pere.. hele já když to vidím ve svém okolí.. tak jedna holčina.. má 2 děti.. manžel ten je doma - nedělá.. takže ona z mateřeské živí všechny.. a taky vycházejí... oblečení dědí po kamarádkách atd. Fakt to nechápu, ale jde to taky.. záleží jaké si člověk nastaví standardy.... a čeho se dokáže vzdát.
Odpovědět
Profilova fotka
msonulka: jenze ja zas nechci prijit o ty prvni tri roky detskyho zivota, urcite ne, a tuplme u prvniho ditete...Nevim, mozna je to castecne sobecky, ale ja chci dat tomu diteti vse, a nechci ho uz po roce strcit do jeslicek :-| Do levnejsiho bytu - no, ono v Praze se o moc levnejsi byt sehnat neda, pokud neni mesta.... Nehlede na to, ze bychom potrebovali do vetsiho, abychom aspon meli kam dat postylku a vsechno. Do levnejsiho by slo, ale porad to nevyresi tech 16.000... Ono v zasade mame celkem levne bydleni, na to, ze je to temer novostavba, s ostrahou, s predzahradkou, 2kk, najem 8.500 + sluzby, dohromady asi 11.000....I kdyz kdyz vzpomenu, jake problemy s bytem byly a jsou, meli bychom asi bydlet zadarmo :-D Neco se urcite skrouhnout da, ale porad mi to nejak nedava dostatek usetrenych penez no.
Odpovědět
ono mimčo.. určitě taky stojí plno peněz.. já to vidím u sestřenky.. tak dala za takové ty první věci pro mimča - dvojčata 50 tis. + kočárek 45 tis., takže to mi přijde fakt mazec
Odpovědět
Profilova fotka
brou: a kde bydli??? Myslim jako kvuli najmu... Jj, ve me se pere rozum a srdicko. Ja se jen desim toho, ze bych pak byla v nejake fakt blbe financni situaci, a nebyla schopna dobre zabezpecit dite... To proste nechci. Uz jsme si s dluhy zazila dost, pritel bohuzel taky, a fakt se toho bojim jak cert krize, zazit to znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
brou: prave...a ja ani ty veci pro miminko nepocitam :-N
Odpovědět
jo to je fakt, že oni bydlí v bytě co jim dali rodiče.. tedy byt jejich není, ale můžou tam být.. ale palatí poplatky...
Odpovědět
holky, ja nic proti jeslim nebo skolkam, a taky kazdej to ma trosku jinak, ale ja driv deti zas az tak nemusela (jakoze jo, pohrat si, fajn, ale pak sup sup zpatky k mamince :-) ) a ted, kdyz mam svoje a byl podle me ten spravny cas, tak jsem s nima hrozne rada a kdyz nebudu muset, tak do prace nechci jak dlouho to pujde.
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi: ja to prave citim stejne ;-) A to jeste deti nemam :-N ted to beru tak, ze kdyz mzu dite zase "vratit", je to prima. Samozrejme je to taky tim, ze jaksi neni moje, ze :-N Ale az budu mit deti, nechci dat uz rocni dite nekam pryc... Ty prvni tri roky jsou strasne dulezite, a ja u toho chci byt :-)
Odpovědět
brou: teda kocarek za 45 uz je fakt luxus... my jsme kupovali novej trojkombinaci pro dvojcata a vysel nas na 21t... 50t jsme do veci na mimi taky urcite nedali. jaky vydaje mas? potrebujes bud vanicku, nebo podlozku do velky vany (a ani to ne, kdyz se naucis koupat na ruce, coz je mnohem lepsi), potrebujes autosedacku, potrebujes kocar. na zacatku. prebalovak nemusis - je spousta lidi, co prebalujou na zemi nebo na posteli nebo na pracce. Takze tak maximalne prebalovaci podlozka, coz je otazka do tisicovky? Kdyz chces, najdes variantu a nebude extra draha.
Odpovědět
nuuna: jo. to te chapu.. a prace z domova by nesla? jakakoli, kdyby to neslo u zamestnavatele...?
Odpovědět
No jsem zvědavá jak to budu mít já po návratu z Belgie... Něco už odpracované mám, ale nevím, jestli by mi to vyšlo, jak jsou ty lhůty... Kdo to má vlastně pod palcem? Sociálka nebo zdravotní? Taky v tom nějak plavu :-/
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi: u zamestnavatele s tim absolutne nepocitam, to je ztraceny :-| Muzu byt vubec rada, ze mam jeste praci 8-( :-x Jenze s praci z domova se prave bojim toho, ze se na to nemuzu spolehnout... Jestli ji vubec sezenu, a buh vi za kolik penez...Ono prace z domova je rekla bych velice oblibena a jde na dracku... Brala bych to jako prima, kdyz uz bychom vedeli, ze materskou zvladneme, tak az potom jako prilepseni je to super... Ale jit do toho s tim, ze ta prace z domova nas bude drzet nad vodou... To ja nedokazu. Asi jsem posera co? :-N Nechci aby to znelo, ze hledam samy duvody, proc to nejde... :-N Premysleli sjme o tom zbavit se auta, i kdyz to jsou pak jen vyhozene penize z okna, a k diteti s ehodi byt mobilni, a casem bychom ho asi stejne potrebovali... Jedine reseni yb bylo prestehovat se k nasim, ale v ramci snahy zachovat nase budouci manzelstvi spokojene to odmitam :-N Zit s ditetem a manzelem u rodicu v jedinem pokoji, to fakt nee... Tata ma par-set metru od naseho bytu garsonku.... Ale pronajima ji, a ani bych si nikdy netroufla se zminit, ze bychom tam treba mohli bydlet zadara... :-N =-)
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna:jo,to chápu,kor rozdíl 16tisíc,to je fakt síla,řeknu Ti,že i když má třeba Praha vyšší platy,tak taky ty nájmy a tak všechno,nu děs, to už by bylo fakt skoro lepší to vrážet do hypotéky a být ve vlastním, ale je to dnes fakt těžký. Já třeba chtěla prcka prvního do 25 let,to už jsem nestihla,zdržuje nás jen škola, a ted dyž už bude po škole a mohli bysme do toho prásknout,tak nás zas zbrzdí peníze, nejdřív si něco odpracovat,apak třeba děti,ale taky to nechci oddalovat někdy do třiceti,už ted mi naši říkají,že budu "stará" máma prvního prcka,mamka v mým věku už měla 4 děti :-D a to tatka dělal v JZD,eště stavěli barák a vlastně spláceli hypotéku, nedokážku pochopit,jak to dělali
Odpovědět
Profilova fotka
bri: ono driv asi byla i jina politika... Rodina byla zaklad statu ze :-N Dneska fakt aby si clovek nejdriv na dite vydelal, a teprve pak ho mel ]-( Ja kdybych mela cekat i jen ba konec toho blbyho leasingu, budu cekat skoro do 30... A pak nez neco nasetrime.... Se fakt asi nedockame.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?