Nevěsty ze srpna 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Tak děvčata, kdopak už ted má představu, že se bude vdávat v tento čas? A kdy začnete s přípravama? :-)
Odpovědět
blue, jeste k fotaku - aperture je clona, shutter je zaverka. cim rychlejsi zaverka, tim min svetla projde na chip, cim vetsi clona, tim vic zakryje prostor, kterym jde svetlo do fotaku. Na fotaku Av (poloautomaticky rezim) je nastaveni velikosti clony - manualne, rychlost zaverky se nastavi automaticky tak, aby mel fotak dost svetla na zachyceni obrazku. Tv je prednostni nastaveni rychlosti zaverky, clona se nastavi automaticky, zase aby bylo dost svetla.. co se hloubky ostrosti tyce, predstavuj si to jako oko :-) Kdyz chces videt dal, mit vic "zaostreno", zuzis oci /vis co myslim?/, privres je a ostris do dali ;-) to samy ve fotaku - kdyz chces, aby bylo zaostreny vetsi pole, je treba, aby byl uzsi otvor, kterym proudi do fotaku svetlo, tudiz musi byt vetsi clona. Naopak, kdyz chces mit hodne "rozostreno" (zaostreny jen urcity maly usek obrazku, zbytek rozostreny), otevres clonu na maximum. A vtip je v tom, sladit to tak, abys dostala pozadovanou hloubku ostrosti a pritom ti na chip dopadlo dost svetla, aby ten obrazek ve vyseldku nebyl moc tmavej, nebo moc svetlej, nebo jeste taky rozmazanej :-D A to uz je o praxi. Proste fotit a fotit a fotit a zkouset a naucit se :-) Vrele doporucuju nejakou knizku, nebo aspon ten web, nebo pokud jsou finance, tak kurz, nebo pokud v okoli je, tak nejaky fotoklubik ;-)
Odpovědět
ona je v tom veda jeste trosku vetsi, ale to uz si nepamatuju tak, abych byla schopna to tu nejak rozumne vysvetlit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja-fi: ty brdo ty tomu rozumis!!! :-. Ja jsem asi fakt pitoma, nejak mi to nejde do hlavy, prijde mi ze ty dve veci jsou uplne stejny :-( prectu si to znova ;-) fotoklub tu mame a ucim se na netu.. :-)
Odpovědět
hm, teoreticky mozna :-D jsem byla na kurzu kdysi, pak jeste na nejakym workshopu a pak mam doma nejaky knizky, ve kterych si obcas ctu ;-) :-D a malo fotim...
Odpovědět
Profilova fotka
wau,koukám, že je tu výuka fotografování,nakonec z vás budou fotografky po vlastních svatbách a krásných fotkách :-D at vám to jde. já jsem momentálně zasekaná naším videem, takže ani nemám snahu dočítat, je toho moc :-) jinak pár videí už mám na FB včetně tanečku, který jsem se svědkyní a s bráchou nacvičila :-D
Odpovědět
Brej večer jsem tu kafejko s kámoškou bylo úžasný fakt na pátek skvělý .....ted jdu zkoušet co jsem si zapamatovala a co ne :-D ja_fi jinak je to picnik a ne picnic =))))))
Odpovědět
holi: vsak ja vim, ze picnik :-) ale prave jsem taky nejdriv sla na picnic a divila jsem se :-D brii: na to mrknu asi az zitra...
Odpovědět
Dobré ráno, přeji krásný víkend, i když má být hnusně ;-) Já teda nefotím, ale až vám to půjde, tak vám nějakou tu zakázečku dohodím :-D
Odpovědět
ahoj holky! pri nedeli zdravim :-) a poslusne hlasim, ze mame foceni za sebou, udelalo se naprosto nadherne, nebe vymeteny, az to bylo skoro na skodu :-D teda ja fakt nevim, kam na ty predpovedi chodej... a foceni super! jen jsem zvedava, co z toho nakonec vyleze :-D Zuzka si to myslim docela uzila, rikala, ze koordinovat dva dospely a dvojcata k tomu teda jeste nedelala :-D Myslim, ze ji pravidelne z tech zaberu mrnata utikali :-D Tak uvidime ;-)
Odpovědět
ahojky, jj, je krásně, jsem zrovna na vás myslela, jestli už fotíte a vy už máte dofoceno.. se budu těšit na fotečky ;-) u nás je taky krásně, jdu uklidit kytky z balkonu a uklidit balkon :-p jinak u nás se řeší výsledky voleb :-p člověk do diskuze napíše drb, co se povídá a hned někoho obviňuje :-D někteří lidé mají fakt IQ houpacího koně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja-fi: tak to je super ze vam vyslo pocasi!!!!! :-D :-D uz se hrozne tesim na vase fotecky! :-N :-N U nas je dneska tak krasne! Cestou z kramu mi to rano nedalo a zastavila jsem si vyzkouset novej fotak :-N a je super, hodim par fotek na FB :-)
Odpovědět
tak to jdu mrknout na fb... uz to tam je? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Dobrý večer holky ja_fi tak to je fajn že počasíčko vyšlo ...moc jsem ti to přála tak jsem ráda že to vyšlo (i když jsem se těšila i na ty z muzea ).....a jak dopadl chleba ...jsem zvědavá ženská =)) U nás nic novýho ,,,já jsem nějaká nanicovatá vůbec nevím co se děje ale v jednu chvili jsem štěstím bez sebe a najednou bác jsem smutná naštvaná plačtivá a já nevím co ještě ....a k tomu ještě bilance mého života verzus věk no síla .....snad to zvládnem ve zdaví přežít ´=)
Odpovědět
ahoj holi, chlebik byl super! ted pecu druhej :-) akorat zacala kamoska pecici fazi ;-) ja uz ty tvy stavy cetla na fb... no hele, napadlo me okamzite to co nektere tvoje zname :-D jestli nejsi v tom :-D to litaji nalady jak na houpacce :-D tak si radsi kup test ;-)
Odpovědět
ja_fi super že jsi tak nadšena s pekány ...já jí mám rok a nadšení zatím pořád přetrvává ....pečeš ze směsi nebo vlastní ??? hmmmm není nad vůni chleba ...asi zítra zase nějaký upeču ,,,,a ještě se do něj pustím když bude teplej ....to mě chutná nejvíc Ja_fi k mému stavu ...přiznám se že to přetrvává už dýl asi týden a něco ....(jako ty houpací nálady) ....ale zase na druhou stranu takový stav jsem měla i před svatbou ...ale to bylo nervozitou ze svatby asi No ale zas musím říct že to bylo první co mě napadlo ....že to tak bejvá páč jinak se cítím fajn No pořídím testík a pak budu aspon vědět na čem jsem jestli je to hormonama nebo jen mojí hlavou a věkem :-D Popravdě ??? ....ale když já se trošku bojím dalšího sklamání že ten test nebude pozitivní ....tak proto i ten nákup testu oddaluji :-D no je ze mě srabík asi ,,,,,,ach jaj
Odpovědět
Ahoj holky, ja_fi: jsem moc ráda, že všechno vyšlo, moc jsem na vás myslela, u nás bylo totiž hnusně a hlavně hrozná kosa ;-) Holky, vy mě tu nahlodáváte s tou pekárnou. Vždycky jsem ji chtěla, ale pak z toho nějak sešlo, nebo nebyly penízky... no uvidíme, blíží se Vánoce :-) holi: moc držím pěsti, aby to bylo pozitivní - ale nezapomeň, někdy je to negativní, protože ještě není dost uvolněného hormonu a ukáže se to pak až za pár dní. Takže žádné chmury a trochu pozitivního myšlení! Nebo si tě v Havířově najdu a ty chmury rozeženu osobně :-D :-p
Odpovědět
misa: ale ona se da poridit sice s jednim hakem, ale uz za 800... A jsou ruzny akce... a pekaren je spousta.. :-) ;-) a diky, ze jste na nas vsechny myslely! to pocasi bylo fakt neuveritelny.. holi: ja vim, ze se bojis, ale aspon budes vedet na cem jsi.. hm?
Odpovědět
jo a chlebik vyrabim z mouky, ne ze smesi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda holky... na FB máte překvápko, tak to snad bude fungovat!!!! ;-) jafi: Tak to je super, že počasí vyšlo... já na vás myslela intenzivně v sobotu, jeli jsme s manžou kolem musea letadel... a co kde jste nakonec fotili a jak to probíhalo??? joo tak ty už i pečeš??? :-D :-D Tak to byla rychlost s tou pekárnou... my dneska taky pekli, manžel dělal česnekovej chleba ze směsi...ale jinak když nemám směs, tak taky peču normál z mouky ;-) a když jsme u toho, tak teď mají v Tescu akci na směsi... ;-) A zkus v tom upéct nějakou buchtu... ty jsou luxusní... já mám ráda úplně obyč piškotovou a naházím tam třeba směs oříšků a rozinek... dá se tam naházet všechno co doma potkáš... ;-) :-D :-D holi: no tak to by bylo super, kdyby to vyšlo... ;-) budu držet palečky... :-) bluejay: ty bydlíš v ráji, ne??? Soudím podle těch fotek co jsi dala na FB!!!! x-) Fakt nádhera!!! Tak jsem se vypsala a jdu spát... zatím pááá
Odpovědět
pajiku, ahoj! za to prekvapko mas velke plus :-D jen to tady asi umre... protoze bylo hezky, byli jsme celou dobu ve ctenicich v parku.. zuzka si vyhlidla lavicku, posadila na ni mrnata, narovnala pred ne jabka co tam popadaly a fotila.. a oni ji je zbastili :-D , ja uz pecu jak diva! holky, vcera jsem si privezla recept na naprosto dokonaly susenky.. :-x teda, naprosto zravy susenky...
Odpovědět
bre ránko mladé paní =) holky dík za podporu .....mám strach ale jak píše Ja_fi aspoň budu vědět na čem jsem a pak taky manža prostě rozhodl že mě dnes nějaký ten testík koupí a hotovo =)) .....tak uvidíme =))) Jinak fakt holky díky =))) Paji píšu si takže jet nakupovat pro změnu do tesca =))) Ja_fi můžeš prosím napsat nějaký tý receptíky ....chleba ....sušenky prosím prosím já taky občas peču normálně z mouky ....nejvíc teda pivní =) (jde dělat i z birelu =) ) Misaroz . já jsem jednoduše pro pekárnu a jak píše Ja-fi jsou i ty levnější ....já ji mám a v pohodě takže pokud rádi chleba a jiné mňamky domluvit se třeba s rodinnýma ježíškama a je to =) Ještě jednou k pekárnám jsem si vzpoměla .... =)....fajně ještě ke všemu začínám i zapomínat =)))) v tom loskutákovi včera pekárna parádní nějakých 23 programů fakt vypadala i vzhledově krásně ....ale ta cena =( jako nejsem blázen abyh za pekárnu dávala 5 000,- ale tak asi je to značkou =)....sic mě trošku zklamalo myslela jsem že tam budou dávat nějaký receptík na chleba (který bych mohla dnes vyzkoušet ) ale dělali tam housky ...tak trošku zklámání no Ja_fi k focení ....juuu tak to bude užasná fotečka mirňousků s ujídajícíma jabkama na lavičce ....musí to bejt lepší než jen aby ty jabka před něma jen tak ležela to je jasný ......já už se na ty fotky tááák těšííííím =))) Juuuuj sem se dnes rozepsala taková slohovka x-)
Odpovědět
hm, holi, kolik programu po tom roce pouzivas??? ;-) 23 programu, no nevim... ja osobne se znam a na zacatku mozna polovinu vyzkousim, ale pak budu pouzivat dva - tri a hotovo. teda ja se normalne tesim na vysledek testu!!!! fakt holi :-) a drzim palecky ;-) a kdyz to nevyjde tentokrat, tak priste, vsak mas cas :-) tak recepty: 125 g masla se usleha do peny, prida se 1 vejce, 80 g mouckovyho cukru (ja jsem dala 65 a jeste to bylo dost sladky, ale my mame radsi malo sladky veci), 150 g polo mouky, 100 g rozmackanych kukuricnych lupinku, 1 lzicka prdopece a pul lzicky skorice. Vznikne takova lepiva hmota, ze ktere se hrudky velikosti orisku (kdyz chcete malicky susenky o prumeru cca 2 cm tak liskovyho) davaji na plech (staci pecici papir), trosku se rozmacknou (nepatrne) a navrch se da rozinka (nejlepsi jsou nalozeny v rumu - staci 100g rozinek a 4 lzice rumu, aspon dve hodky pred pouzitim nalozit). A da se to do trouby na 10 min, 170C.. ale varuju, useknout ruce, kdyz uz nechcete jist :-D a chlebik jsem zatim vyzkousela dva a ten druhej byl lepsi nez prvni, jsou uplne obyc - 500 hladký mouky (ted to byla kombinace 400 hladka psenicna a 100 zitny hladky chlebovy), 300 ml vody, 2 maly odmerky soli, 2 maly odmerky cukru, 1 mala odmerka susenyho drozdi, 1 mala odmerka kminu. A to je vsechno :-) je fakt dobrej, i druhej den ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja-fi: ty me vzdy pobavis, jste srandovni rodinka, :-D takze budou super fotky mimisu jak zvejkaji jablka :-N pajiku: jj, je to tu krasny, kdyz sviti slunicko :-) holky vy jste me tak nahlodali s tou pekarnou, vypada to ze ji nasim fakt k vanocum koupim :-) Kterou byste doporucovali? Jaky je rozdil mezi jednim ramenem a dvema?
Odpovědět
ja_fi na mojí pekárně je 12 programů a já používám asi těch 6 takže půlku ...je sice pravda že některý míň některý víc =) (třeba v pekárně nechávám zpracovávat veškeré těsto na vánoční cukroví) ...díky za receptíky vyzkouším =))) taky ti přidám receptík na ten pivní chlebík (i když bych řekla že je to takový uni =)) přidávám tam všechno možné třeba nadrobno nakrájenou cibulku (jednu velkou) a to je taky mňamka ...vlastně k němu můžeš přidat co tě zrovna napadne nebo co zrovna najdeš doma =) ....teď mš tak napadlo že dnes odpol udělám s klobáskou najemno nakrájenou =) ....tak dost kecání ...tady je recept.... 200 ml světlého vyvětralého piva (jde použít i birel) 85 ml vlažné vody 2 lžíce oleje 1 a půl lžiičky soli 1 lžička cukru 450 g hladké mouky 1 a půl lžičky sušeného droždí Postup všechny suroviny dáš postupně tak jak jsou napsané a zapneš na základní program (3,10 minut velikost bochníku si můžeš určit sama stejně jako kurku) no a samo i přidávat další jiné suroviny =) Ja_fi moc díky za prstíky sama jsem zvědavá na výsledek ...si teď říkám že jsem to neměla nechat na manžovi páč nevydržím do půl 8 večerní než příjede z práce =)) .....ale sama jsem faaakt zvědavá pač se necítím ve své kůži fakt ne =) což by mohlo taky bejt znamení no uvidíme no =)))
Odpovědět
ahoj blu =) ....já mám jen jednu metlu - hák ... a jako v poho ještě se mě nestalo že by to bylo nějak špatně uhnětený nebo tak něco ....ale laicky řečeno se říká že 2 háky ti to těsto lépe propracují ...a většínou 2 háky bejvaj u těch větších pekáreren ....větších forem na pečení .....aspoň co já vím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsem koukala, že jste se skoro všechny přidaly... ;-) jafi: budeme to tam brát jako takovou záložní diskusi... :-D jinak fotečky budou parádní..už se nemůžu dočkat... kolik fotek tak přibližně budete mít??? k pekárně.. já mám 1O programů a používám asi jen 4 :-N holi: takže si v tom normálně necháš hňahňat těsto na pečení cukroví?? Já to ještě nezkoušela!!! To je asi ten program na těsto, viď? To musím zkusit.. já to ruční hňahňání přímé nesnáším... :-S bluejay: já myslím, že pekárna je dobrý dárek??? ;-) Sama bych si jí nekoupila, loni mi jí dala máma a teď jsem ráda, že jí mám... ;-) no a další super pomůcka do kuchyně je parní hrnec od Tefalu... byl to jeden ze svatebních darů a jsem z něho naprosto unešená... hlavně teď když zase musím mít dietu, tak se v tom parádně vaří.. a hlavně to jídlo má fakt dobrou chuť, oproti tomu, když jsem musela vařit všechno ve vodě...
Odpovědět
Profilova fotka
no já perlím... :-D :-D :-D hňahňání přímo nesnáším... :-D a opravdu myslím. že je to dobrý dárek!!!!! bez otazníků... :-D :-D :-D
Odpovědět
pajik, co vim, tak v pekarne se da hnahnat (super slovo! :-D) jakykoli testo, teda slehany asi ne, ale ostatni v pohode :-D ale jeste jsem to nezkousela. a co me mrzi, ze uz neni skoro zadny levny ovoce, protoze bych teda vyzkousela marmelady! parni hrnec mam taky nejakej, ale nevlastnim papinak.. p.s. taky uvazujeme, ze pavlovo rodicum koupime pekarnu - takovou tu malou s jednim hakem. nasi jsme porizovali pro ctyrclennou rodinu, ze.. :-D holky a ten chleba s primesi zitny mouky nema chybu! fakt! fotecky budou, otazka je kolik, on z tech zaberu furt nekdo nekam utikal :-D obcas se taky stalo, ze se slecna rozhodla prozkoumat fotak zblizka, to zuzka nestihala uhybat :-D takze blue, budou jeste taky fotky jak se riti dite k fotaku (z pohledu toho fotaku) :-D velkej rozmazanej flek, ale barevnej! :-D
Odpovědět
Ahoj Pajiku, přesně jak píšeš těsto na cukroví dělám programem těsto =) taky nesnáším hňa hňa ní =))) mám to všude za nehtama brr a je to přece jen čistější =) ....akurát program někdy vypínám dřív ...hodina na hnětení těsta je někdy zbytečně moc ....určitě to zkus je to bezva O parním hrnci jsem slyšela ale neviděla v praxi a já jsem ten člověk co všechno napřed musí vidět v praxi a pak teprv tomu uvěří :-D :-D ....ale co jsem slyšlea tak se v tom dá taky dělat prakticky všechno =) No nás docela ještě láka Dolce gusto ....ale u tohodle se právě spíš bojím že nám tady časem jen tak stát ...u nás pije kafe jen manža popřípadě návštěva .....mě na tom láká jen ta čokoláda :-D ...no uvidím jak dlouho ještě budem odolávat než tuhle mašinku koupíme :-D Ale do čeho jsem se fakt neskutečně zamilovala je žehlička s parní stanicí ....no je to prostě úúúžasná věc tak uvidím jestli se jí dočkám =))) .....hi hi tady jsou takové malé rady pro ježíšky =)) ....pro naše drahé polovičky vůůůbec netuším co tady dát jako návrh
Odpovědět
Profilova fotka
jafi: no marmelády jsem taky ještě nezkoušela... jsem ostuda... :-N nějak si na to netroufám... papiňák taky nemám a nechci.. bojím se ho... :-D máma mě s ním vždycky strašila... mám ho zařazený ve škatulce "zbraně hromadného ničení" :-D :-D :-D sice mi nikdy nic špatnýho neudělal, ale šanci mu nedám... :-D já mám pocit, že naši mají pekárnu taky jen s jedním hákem a stačí jim to... ;-) ty jo, já snad půjdu vyzkoušet to těsto na vánoce... :-D fotky budou určitě super... !!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?