Nevěsty z Prahy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Krásný den milé nevěsty... Tak jak probíhají přípravy? Také jste tak v nervech? ;-)))
Odpovědět
@karina1 Super, odkazu se kdyztak na Tebe: "karina1 rikala, ze na neveste se nema setrit" :-D @emmule Ja doufam, ze do leta uz tady budeme mit zarizenou svatbu vsechny. Presne vim, co mas na mysli. My jsme se puvodne chteli brat koncem dubna, pritel me pozadal o ruku koncem lonskeho roku, ale nakonec jsme usoudili, ze to z casovych duvodu odlozime na zari. Musim rict, ze me stve trend planovat svatbu az dva roky dopredu. Jenze tim, ze ten trend tady je, vsechny jsme nuceny se mu podridit (protoze jak rekla emmule, jinak nezbyva nez paberkovat). Kdyz jsem nasim pred mesicem rekla, ze obvolavam restaurace, koukali na me jako na blazna. Sehnat fotografa byl take zazitek. Ze svatby uz je dneska takovy bysnys, ze je z toho jednomu na nic. Je to jako zavod o to, kdo si stihne driv rezervovat to ci to... Vyhlaseny fotograf aby se rezervoval minimalne rok dopredu. Par, ktery se rozhodne, ze se chce za dva mesice vzit, jakoby dnes uz nemel narok na vysnenou svatbu. Taky me stve, jak dort stoji 800, ale nazvete ho svatebni a razem jeho cena vzroste na 2500 (trochu prehanim, ale...). To same s temi zavoji. Ja bych si normalne za 5000 nekoupila ani saty (ted nemluvim o svatebnich), ktere bych si treba vzala petkrat do roka a opravdu si je uzila. A ted uvazuju za tu samou cenu o zavoji, ktery si vezmu jednou v zivote na dve hodiny?! Uz v tom jedu taky. :-| Ale neva, mame tu magickou formulku "je to jen jednou za zivot" :-D Jsem dneska nejak cynicka. :-) Ale za chvili jdu zkouset saty, tak vecer budu asi mluvit jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey Naprosto s tebou souhlasím ohledně toho plánování. Já byla v únoru požádána o ruku a řekli sme si, že to do srpna stihneme (tzn pul roku na přípravy) a jako opravdu to není žádná sranda, všude na mě koukají jak na exota. Fotografa co jsem chtěla sem nesehnala, takže fotit mi to bude poloprofik bracha s poloprofikem kamaradem. Odmítám dávat 10 000 fotografovi, kterej fotí průměrně. Jinak já si nechávám šít dlouhý závoj na míru, podle mých instrukcí. Zatím to vypada, že by vyšel na 1500. Chci jen aby dobre vypadal na fotkách při obřadu a pak chvíli na focení a hned ho sundám a nasadim nějaký maličký, abych skryla záda :) Dávat za něj 5 000 je podle mě nehoráznost (ale přiznávám, že jsem nad tím asi 10 minut uvažovala :-) ) Nechvám si ho šít tady: www tecka svatebnizavoje tecka cz :)) S paní je super domluva.
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey uplne ti rozumim, prihlasila jsem se sem na forum s tim, ze zjistim, kde jsou dobre salony a uz jsem si bookla fotografa za 8 tisic a premyslim i o dortu (i kdyz puvodne jsme to chteli co nejjednodussi) :-D je to pekloooooo x-)
Odpovědět
@wifey Absolutní souhlas se vším co píšeš :D Já si kupuji šaty za 19.500 protože je stejně poučí za 14.500. Tak už je to víceméně jedno a třeba je dobře prodám nebo je upravím na společenské ( prostě je v půlce ufiknu) :)) Ty ceny jsou někdy brutální. Asi se dá sehnat všechno levněji. Jsou nevěsty co mají doma maminky a tety co napečou a navaří, nejsou nároční na šaty ani na místo obřadu...já to tak nemám, takže za všechno platím. Jakmile řeknu že jde o svatbu, hned to skočí minimálně o 50% nahoru. ale co, snad se vdáváme jen jednou...doufejme :D A když už, tak už...ať pak nebrečim, že jsem to chtěla celé jinak. I můj nastávající rezignoval. Už do ničeho nekecá, nekomentuje ceny....jen si občas povzdechne, že za ty peníze jsme mohli jet třeba na Kubu :)
Odpovědět
@veru_m Moc díky za tip..zkusím se s ní taky spojit..chtěla bych dlouhý a opravdu bohatý...ale nikde jsem žádný neviděla, co by byl za trochu rozumnou cenu.
Odpovědět
@emmule, @markyusa03, @veru_m Tak jsem byla na dalsim zkouseni satu. Minule jsem byla v peti salonech a vybrala dvoje. Mezi temi uz tri nedele vaham. Dneska jsem byla na dalsich trech mistech. V prvnich dvou nic a ve tretim mi pani vybrala nekolikery saty (rekla jsem ji styl a rozpocet). Vzala jsem si na sebe ty prvni a hodinu a ctvrt jsem se na sebe divala do zrcadla (ted neprehanim). A pak jsem je koupila. Ostatni jsem ani nezkousela. Ale jak tohle vsechno souvisi se zavojem. Nemela jsem na nej nejdriv zadny nazor, i kdyz jsem se tak nejak k zavojum vzdycky klonila. Pak jsem si jeden vyzkousela a naprosto se pro nej nadchla. Jedny z vybranych satu jsem zavrhovala prave proto, ze k nim nesel zavoj. K tem dnesnim se zavoj take nehodi. A snad i proto jsem vedela, ze to jsou ty prave, protoze jsem se kvuli nim vzdala zavoje. Takze me zavojove dilema je u konce. Jsem nadsena, i kdyz to se ted pomalu meji v nejistotu a snad i paniku, protoze jsem se na ne ted podivala v katalogu a tam vypadaji uplne jinak! Zkousela jsem si vel.40 (mam normalne 36/38), pani mi to vzadu zuzila klipsami, aby mi sedly, pak me premerila a objednali jsme c. 38. Jenze zatimco v obchode mely moje saty tvar A, v katalogu jsou spis takove jak obepinaji boky a az pod zadkem se rozsiruji. A to ja nechci. (navic tam vypadaji tak, ze bych o ne okem nezavadila). Tak ted resim, jestli kdyz je budu mit mensi, jestli budou v bocich obepinaci nebo ne, velikost 40 nepripada v uvahu, to by mi byly velke nahore. Zitra tam musim zavolat. Ale prece jednou velikosti saty nemohou uplne zmenit styl, ne? A nebo ano?! Ach jo, ja si vsechno tak komplikuju. :-) Stalo se vam nektere, ze jste se zamilovaly do satu, vedely, ze to jsou ty prave a pak je zpetne videly na fotce a rekly si, ze asi ne? :-S
Odpovědět
@wifey Holka, šaty...to je průšvih :) Já nesnášim zkoušení čehokoliv, takže jsem vlezla do třech salonů v jeden den a tím to pro mě haslo. V prvním mě vyděsili přeplácanýma hadrama divného tvaru, v dalším se mi líbily jedny šaty a pak jsem vlezla do dalšího salonu a zamilovala se. Jenže doprovod mi šaty tak zkritizoval a cena za půjčení byla už nad rámec, že jsem byla dost naštvaná. Ale do posledního okamžiku, jsem váhala zda ty peníze neinvestovat. Nakonec jsem si šaty taky objednala a koupila v druhém salonu. Jen doufám že ta velikost bude ok. Když jsem je zkoušela prvně, tak mi paní říkala jak je všechno ok, i ta velikost.....jdu tam za týden a jiná paní už mi řekla že rozhodně ne...že to chce větší. První řekla že k závoji musí být vlasy vyčesané, jinak budu jako rozárka..druhá že mi vyčesané vlasy nesluší....první tvrdila že pro mě je jasná barva bílá, druhá paní tvrdila že šampaň....tak jsem se rozhodla podle sebe ale odcházela jsem s pocitem že jsem v kocourkově :))) Teď si k tomu nechávám ušít závoj podle mého a kašlu na všechny....on je každý strašně chytrý, ale jak by šlo o jeho svatbu......To platí i ohledně peněz. Poslouchám od kolegyně že jsem šílená, když si kupuji šaty za 20000,-, že ona by dala max. 5000,-. Tak mě to chvíli mrzelo a začala jsem mít pocit že jsem fakt vadná. Nemáme peněz na rozhazování a tak jsem se cítila provinile. Ale nastávající mě podpořil....že chce abych byla šťastná, krásná a měla den takový jaký chci. A že z kolegyně mluví závist...ten její si jí totiž vzít nechce.
Odpovědět
To jsi napsala krásně:-)
Odpovědět
@emmule na to, co reknou v salonech bych nebrala moc ohled. Nekde jsou fajn, treba tam, kde jsem si saty koupila, prodavala uz postarsi pani tak kolem sedesati. A byla uplne super. Vlastne mi nerikala vubec zadny nazor - o satech rekla, ze mi strasne slusi, ale ze je zaujata, protoze zrovna tyhle miluje. Rekla, ze na maloktere neveste vypadaji tak hezky. To me potesilo, ale nijak jsem si to nebrala. Ale jinak kolem me behala, davala mi vlasy tu do culiku na stranu, to sepnula do rychleho drdolu nebo zatocila do "bananu" vzadu, ale nikdy nerekla udelejte to tak nebo tak. Ale je fajn, ze clovek vidi moznosti. To same s doplnky - davala mi na hlavu vsechno mozny, jen abych si udelala obrazek. Byla opravdu zlata. Clovek se pak muze rozhodnout podle sebe, znajic moznosti. Hodne to treba plati o zavojich - ja se do nej pri vyzkouseni uplne zblaznila (a ted mam saty bez zavoje). Co se kolegyne tyce, je strasne jednoduchy davat rady, kdyz to neni tvoje svatba a hlavne, kdyz o tom "nic" nevis - treba me, kdyby se nekdo zeptal, kolik bych dala za to a to, rekla bych mu ceny, ktere by mi prisly primerene, ale pak, kdyz na to prijde a clovek se podiva, kolik co stoji, hodne rychle se probudi do reality. Fakt ani nemusi jit o zavist - treba moje financni predstavy byly opravdu zkreslene. Ja mela puvodne rozpocet na saty 6-10tis s tim, ze si saty necham usit. Jenze pak clovek obejde par salonu, vyzkousi saty a ve vetsine pripadu zjisti, ze ty drazsi saty jsou opravdu jina trida a prehodnoti finance. Pak zacne resit, ze ty same by se daly usit levneji pres internet (to jsem mela v planu), ale kdyz prijde na to to opravdu risknout - ze ti nesednou, ze bude uplne jiny material apod. - hodne lidi to nezkousne (viz ja). Drzim palce s velikosti nam obema.
Odpovědět
@wifey Tak obě uvidíme...ale pro všechny případy jsem si pojistila kamarádku švadlenku :) Na závoj jsem zvědavá...tím že bude svatba v katedrále, přišlo mi to tam i vhodné. Jen nevím jestli bolerko nebo vydržet jen v šatech. Zase abych nebyla přeplácaná...jenže se bojim že bude v katedrále dost chladno. A jestli rukavičky nebo ne....ale to doladím až později. Z toho už se nestřílí. Dnes mě trochu rozhodil náš DJ. Psala jsem mu zda chce nějakou zálohu nebo podepsat smlouvu a on že nic z toho nepotřebuje. Že s náma počítá. Má dobré reference, hrál svatbu i jedné missce, takže předpokládám že je i seriozní. Ale jsem z toho troch nervozní....asi jsem zblbnutá z toho jak každý natahuje ruce a žádá něco zaplatit předem...
Odpovědět
@emmule - ja mam take v rodine svadlenku, tady bych za upravy dala tak minimalne tri tisice a to to radeji dam ji - at uz si to vezme nebo ne. Vase katedrala je naprosto uzasna - a ten interier! My mame svatbu ve velkem kostele a tak jsem take chtela dlouhy zavoj a mit ho i pres oblicej. Nasla jsem takovy uplne lehounky, ktery vypada, jako bys ho na obliceji ani nemela (i na fotkach). Jenze pak jsem nasla TY saty a k tem se zavoj vubec nehodi - ted uvazuju o takovem tom francouzskem zavojicku - http://www.birdcageveils.com/photo_ga... - asi necham vyplout na povrch sve extravagantni ja... Zkousela jsem si ten styl v salonu a vypada to naprosto uzasne. Ja jsem se byla v nasem kostele podivat v zime, a mrzla jsem i v kabate. Ale bolerko pres saty mit nemuzu - bylo by to uz moc. Ale myslim, ze tam maji nejake vyhrivani, ktere prilezitostne pouzivaji, tak to risknu. Naprosto chapu Tve obavy - Ja take chci vsem cpat zalohy. Mam strach, ze prijde nejaky jejich znamy a rekne: "hele, zeni se mi kamos" a muj nezazalohovany dodavatel me soupne k ledu. :-/
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, co myslite, jaky se hodi zavoj k tem mym satum? puvodne jsem nechtela zadny, ale mozna budu chtit zakryt zada x-)
Odpovědět
Článek se načítá
@wifey Francouzský závoj je nádhera..nebála bych se ho. Já mam zase lehce extravagantní šaty a taky s tím jdu do kostela :) Tak ta katedrála je pro mě srdcová záležitost, nikde jinde jsme svatbu mít ani nechtěli....takže si na druhou stranu můžu dovolit objemnější šaty, protože je to obrovský prostor a jednoduchá nenápadná nevěsta by se tam ztratila. Vidíš, na to vyhřívání bych se mohla zeptat...v září kostely jsou opravdu chladné...pánům se to povídá, ty budou v obleku, ale co my? :) I když jak se říká, pro krásu se musí trpět. Ohledně záloh..to je přesně moje řeč...snad nám to náš Dj nezruší a nebudeme si muset u stolu zpívat sami, to by to dopadlo. A budeš mít nějakou zábavu po hostině? Mě napadla půlnoční tombola...byli by tam samé howadiny, jen tak pro srandu. Všichni už budou připití, tak by to mohlo být veselé...tedy pokud to vtipně okomentuje DJ. Dala bych tam důchodky, alpu francovku a podobně :) A chtěla jsem taky pouštět balonky, mohlo by to hezky vypadat na fotkách....
Odpovědět
@markyusa03 Mrkla jsem se k tobe do alba, saty Ti ohromne slusi. Snoubencova sestrenice mela tento styl a tvar satu, je i podobny typ jako ty - mela delsi zavoj bez zdobeni (zadne lemovani) upnuty vzadu a vypadal uplne super. Kdbys ho chtela pres oblicej, tak se ujisti, ze je hodne prusvitny - zavoje z anglickeho tylu jsou na to nej. Jinak je to celkem jedno rekla bych.
Odpovědět
@emmule taktez s tim kostelem. Moje saty bych popsala jako moderni saty stylu hollywood tricatych let. Proto mi k tomu jde i ten zavoj. S tou zimou - nejhorsi bude navlekat prsteny tresouci se rukou, ale ty se nam mozna budou trast nervozitou i tak. :-) Se zabavou nevim. Planuju udelat si playlist na iPodu a pripojit ho k radiu. Bude nas 40-50 na hostine i vecer, ale bude to dvojjazycna svatba, tak tapu jak udelat cokoliv. Nevim, jestli lide budou tancit - chceme prvni tanec a pak proste bude hrat hudba a uvidime. Zatim jsem nic nepripravovala - hry typu poznej nevestinu nohu - to by ten muj nechat snatek rovnou anulovat. :-) Ale premyslim... O tombole je tady nejaka debata a holky mely super napady typu romanticka vecere pro dva - svicka, sirky a polevka v pytliku. Mozna bych DJ zkusila kontaktovat - muzes mu rict, ze si chces vydaje rozlozit a chtela bys zaplatit zalohu nebo neco takoveho. Lide jsou solidni, treba je ok, ale jestli jsi v tomhle jako ja - tedy paranoidni - tak bych si ho pojistila, alespon smlouvou, kdyz ne penezma. Lepsi, nez byt az do svatby ustarana. Mne se libi takove ty letajici lampiony, ale byla jsem svedkem toho, jak jeden zanesl vitr do stromu u takoveho mini lesika (pousteni lampionu tam povolily urady - konal se tam beneficni koncert) a ja si jen pamatuju, jak jsme tam vsichni stali a prestoze kazdy mel na svem lampionu jine prani, vsichni jsme si v tu chvili prali jedine - at ten strom nechytne. Asi po deseti minutach to zhaslo, tak dobry, ale lampiony jsou pro me od toho dne tabu. A na morave pry chytnul od lampionu dum. :-) Balonky jsou super (az na to, ze se jich bojim - kdyz kolem me projde dite s balonkem, mam husi kuzi), ale nevim, jak se shani helium. Kdybych nebyla pri jejich nafukovani, tak by to slo. To by bylo hezky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@wifey diky moc :) no ja budu mit rozpustene vlasy, tak jeste budu muset vymyslet co a jak :) ale diky za radu ;-)
Odpovědět
tak a u nás to začíná být magorov... půl roku do svatby a moje sestra mi brečí do telefonu že nemůže najít žádné hezké a nekýčovité šaty pro naší drůžičku :-) nakonec to stejně dopadne tak, že se capart lekne a uličkou sama neprojde, takže bude drůžička leda na pozování u fotografa... můj nastávající si zkoušel oblek a slušných pár centimetrů má nad limit :-) nedávnp křičel že chce jen novou košili a kravatu..to je ochotný ještě koupit, pak už chtěl i boty, pásek a nakonec to bude i oblek. mi se z toho rozpočtu asi zblázníme :-D a mě se ještě v noci zdá, že se nám na svatbě líbá s jeho kamarádkou a místo ohňostroje nám nad hlavou padaj letadla....ne nejvyší čas ubrat plyn :-) @wifey Já miluju retro....takže to bude podle mě nádhera. Budeš hodně šik a stylová. U nás se tančit bude...je to československá svatba a s nemezenou slivovicí a vodkou....to bude v álejích nabl..to :-) Přesně takovu tombolu, jak píšeš, chceme my...prostě sranda. Všichni už budou o půlnoci na šrot, takže se tomu myslím dobře zasmějeme a náš nonstop fotograf bude mít co dělat. Tedy pokud ho nebudou rozptylovat mladé slečny z rodiny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@emmule taky tomu rozumim, my jsme se uz dostali tak daleko, ze budeme kupovat obleceni i rodicum.. a to si nastavajici jeste nezkousel oblek.. :-S myslim ze za chvili ze me nebude nastavajici, ale nasavajici :-D
Odpovědět
@markyusa03 Ježíšmarjá nestraš...ještě rodičům...to bych se už zbláznila :-D Ať si jdou u nás třeba v pyžamech...i když oni jsou schopní se vymodit tak, že to bude jako spací úbor vypadat. Tak až bude z nervů nasávat...vzpomeň si že je tu jedna hysterka, co se nikdy vdávat nechtěla, smála se všem plašícím nevěstám a sama je už taky na Bohnice....Takže v tom nejsi sama :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@emmule ja jsem se taky nikdy vdavat nechtela, tak i to mame spolecny :-D a kdyz uz tak jsem chtela odjet k mori a mit rovnou dovcu... ale jaksi to nevyslo ;-(
Odpovědět
@markyusa03 No neke...já s tim mořem taky :-D Ale pak jsme uznali že by to rodina asi nepřežila....a ve jménu klidných rodinný vztahů, jsme to udělali takto. A budeš mít něco na převlečení? Já přemýšlím o černých šatech, co mam ještě s cedulkou ve skříni, ale někdo říká že se černá nemá, někdo že už je to jedno....tak nevim. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@emmule no my to budeme mit fakt jen s rodinnym obedem a tim koncime, takze to si zas uziju ty saty :-D kdyz uz...
Odpovědět
Profilova fotka
@markyusa03 Myslim, že žávoj se hodí k jakýmkoli šatům, je to chce vybrat ten vhodnej a dneska už jich je :)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky poraďte, ja bych strašně chtěla na krk perlový náhrdelník, myslíte, že se bude k mým šatům hodit? Vím, že se správně perly nemají kuli pověře, ale na to já nedám :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veru_m ten vrsek satu neni tolik zdobny, tak si myslim ze perly budou v pohode :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veru_m co se tyka toho zavoje, tak jsem chtela rozpustene vlasy, ale to pak nevim jestli mi zavoj zbytecne nezakryje.. chci ho ale jen spis kvuli zakryti zad...
Odpovědět
Profilova fotka
@markyusa03 Já plánuju do kostela dlouhá španělský závoj, který pak sundám a strčim tam jen nějakej lehoučkej kratťoučkej, přesně aby mi schoval záda. Take uvazuju o rozpustenych vlasech, ale právě mám strach kam pak strčim ten závoj..
Odpovědět
Profilova fotka
@veru_m a uz jsi mela zkousku ucesu? nebo na kdy se to tak planuje? ja bych rada vedela co nejdriv, at vim jestli mam shanet jeste zavoj nebo ne...
Odpovědět
Profilova fotka
@markyusa03 Zkoušku účesu jsem ještě neměla a docela se toho bojim.. Tak nějak mám vlasy na prd:( Natoceny nedrzi, kdyz je mam stahly z obliceje tak vypadam hrozne prisne.. Jeste mám odstáty uši.. prostě běs :) možná bych udělala takovej ten drůlek na na krku mírně na stranu a přes obličej dlouhou patku.. Svatbu mám v srpnu.. tak bych sla na zkousku tak 3 mesice předem.. ale je pravda, že ten závoj chci rešit co nejdřív, tak tu zkoušku možná zajdu dřív.
Odpovědět
Profilova fotka
@veru_m no me prave natoceny normalne nedrzi, ale nahodou me jedna slecna minuly tyden natocila vlasy a mrkni do meho alba na saty, jak mi to drzelo... a mela jsem to od stredy az do nedele (k memu velkemu prekvapeni, normalne mi to drzi tak ani ne hodinu :-D ) a usi prave taky chci zakryt :-D proto chci hlavne ty rozpustene.. uz mas vybranou kadernici?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?