Nevěsty z Prahy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Krásný den milé nevěsty... Tak jak probíhají přípravy? Také jste tak v nervech? ;-)))
Odpovědět
Je jich cca 90 - 100 ů jsou to ty klasické svatební koláčky a mají asi 6 druhů (mák, tvaroh, povidla, jablka, ořechy, šiml).
Odpovědět
@emmule @veru_m @pincola ja by som rada vydržala v svadobných šatách, ale v zálohe budem mať určite spoločenské šaty (buď dlhé alebo krátke - dla toho čo kúpim). Plne súhlasím s veru_m, že džíny a pre mňa aj nohavice sú po svadobných šatách "barbarstvím".. mám nočnú moru z toho, aby mi na raut hostia neprišli v džínách..
Odpovědět
Profilova fotka
@karina1 Tak z toho jsem měla noční můru taky, proto plánuju dát na pozvánku něco ve stylu "Oprašte svůj společenský oděv a přijďte se s námi pobavit" (poradil mi to někdo tady) a spoléhám na inteligenci svých hostů - nechci je zase moc podceňovat ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak se k vám taky přidávám. My máme nakonec svatbu na Chvalském zámku, chtěli jsme v Průhonicích, ale ten termín "má paní starostka dovolenou". Jak na potvoru :( Přispívám, protože řeším podobný problém - mám trochu vítr z toho, aby tam některý z našich dobře vychovaných kamarádů nepřišel v riflích a triku, ale každého raději upozorňujeme, že to budou muset v saku holt vydržet :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :)))) gratuluji ke svatbě, my máme taky na Chvalském zámku!! :))) 23. července.... tak snad to všechno bude krásný!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Tada to je parádní věta.. tu si du někam poznamenat :))
Odpovědět
Kdyby jenom chlapi a džíny...svědkyně chce jít ve zlatých minišatech, co zakrývají minimum do kostela, kde bude na podzim zima jak blázen a nejsem si jistá, jestli se to zrovna hodí. Další bude barevná jako omalovánky, tátova družka si určitě taky hlavu lámat nebude...hlavně ať ti nebere nic otahaného a beztvarého jako na svatbu mojí sestry.....Možná to zbytečně řešíme, ale co si budeme povídat....příjde nám všem dost čumilů a čumilek a budou hodnotit a drbat a pak na fotkách to taky neschováme....:))
Odpovědět
@jaruska123 : jojo, já jsem poblíž Chvalského zámku vyrostla, ale přece jen, Průhonice jsou Průhonice :) @emmule : zkus to svědkyni vymluvit, určitě to pochopí :) já moje družičky poprosila, aby si koupily třeba alespoň stejnou halenku, přece jen mi přijde zbytečný jim všem kupovat nebo půjčovat šaty, sice se tvářily že ok, ale moc se k tomu nemají :(
Odpovědět
@jahodaa Já se snažím, ale když ona se sekla a chce je...a když ženská něco chce......Když mi pak posílala jiné varianty, byla tato ještě nejlepší. Ostatní "šaty" vypadali jako levný hadr na pláž z New Yorkeru :) A to si myslim že taky čeká, že bychom jí je měli snad zaplatit. Alespoň podle takových sem tam řečí mi to příjde. Drůžičku budeme mít maličkou, šaty jí samozřejmě platíme...tak u jedné malé to jde, ale chápu že u vás by to už bylo moc.
Odpovědět
@emmule : Tak to je na prd, člověk si říká, že je to vaše svatba, tak by se snad mohla přizpůsobit, kór když jí o to slučně poprosíš... A co s ní třeba jeden den vyrazit a nějak jí nasměrovat tam kam by se ti to líbilo? Společenský šaty na půjčení nebudou na léto tak drahý, tak co to zkusit tam?
Odpovědět
@jahodaa Když tady je problém rozdílného vkusu. To jsem viděla když jsme šli zkoušet šaty pro mě. Cokoliv se líbilo mě, nelíbilo se kamarádce a naopak. Ale to víš že to budu pořád zkoušet :) Oni jí určitě budou moc slušet, ale na nějakou vhodnější příležitost. Nebo kdybychom neměli svatbu v kostele...ale takhle by byla asi pěst na oko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jahodaa @jaruska123 Jé, my to budeme taky mít na Chvalském zámku! :-) Průhonice nám přišly předražené, ale zase chápu, že když někdo u Chvalského zámku vyrostl, přijde mu obyčejný :-) A kde budete mít hostinu? My v Chvalské tvrzi :-) @emmule Tak to budete mít takové veselé a barevné ;-) Ale jestli chceš hosty sladit jen kvůli čumilům a pomlouvačům, tak se na to vykašli, protože pomlouvači si vždycky něco najdou - třeba to, jak jste ze sebe dělali hogofogo a všichni museli být v jedné barvě (příklad - to není můj názor, jen jsem chtěla ukázat, že se nikdy nezavděčíš všem) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@makovaapanenka : My máme hostinu v Dolních Počernicích v restauraci Léta páně, je to tam moc pěkný, je to v patře, oddělený od restaurace a i s terasou :) a hlavně jsem za to ráda, protože mi okolí toho Chvalského zámku nepřijde nějaký bůhvíjaký - tak právě ta restaurace je kousek od parku i rybníku, takže super :)
Odpovědět
@emmule : To je jasný, tady ani nejde o to, že by jí neslušely, ale vzít si krátký zlatý šaty do kostela...některým lidem fakt nerozumím :)
Odpovědět
@emmule Minišaty se do kostela fakt nehodí. Fakt ne, je to "promodlené " místo, kde se má člověk chovat nějak tak trochu s pokorou a nějakou úctou, minimálně by neměl být oblečen rušivě, mini fakt nejsou dobrý nápad. Myslím že do synagogy nebo jiné modlitebny by jí nenapadlo vzít si podobné šaty, ne ? Zkusila bych jí to vymluvit...... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jahodaa My jsme právě rádi, že to budeme mít na jednom místě a nebudeme se muset nikam přesouvat, navíc tam chci ubytovat bráchu, protože budou mít tříletou a pětiměsíční holčičku, tak aby se v šest nemuseli zvednout a jet a zatím jsme s dosavadním jednáním a zkušenostmi moc spokojení, tak doufám, že nás to v závěru nezklame :-)
Odpovědět
@makovaapanenka : Jojo, my prave ubytovani nepotrebujeme zadny, jediny co z tohohle pohledu zarizujeme, jsou taxi pro rodinu. Nastesti mame vsechny hosty z Prahy :)
Odpovědět
Ahoj holky, nedá mi to a musím se k vám přidat. Serfuju na netu a hledám nějakou inspiraci na svatbu. Taky plánujem svatbu, ale až v říjnu. Docela jsem se pobavila nad vašima zprávama ohledně oblečení. Naši svatebčani snad pochopí že triko a džíny se přece jen nehodí. Ale já mám zatím slušnej problém s mamkou, ta nemá co na sebe. Chci si půjčit šaty i ostatní doplňky. Kámoška to měla půjčený v salonu CHIC a byla moc spokojená. Mají tam mít velikosti šatů až do 54. Tak snad něco vyberu, a společenské šaty tam maj taky, tak budu mít aspoň mamku pod kontrolou co si vybere. Kdyby jste se chtěli juknout posílám vám odkaz.pa a hezkou svatbu !!!!! studiochic
Odpovědět
Profilova fotka
@jahodaa O dopravě mi ani nemluv, tohle ještě vůbec nevím, jak zařídím :-S
Odpovědět
@makovaapanenka : my máme právě kamaráda, který nám to zařídí, naštěstí...
Odpovědět
holky, ještě mi chybí výslužky - nemáte kontakt na někoho v praze kdo dělá dobré svatební koláčky? kdyžtak mi pošlete vzkaz do IP aby admin neřešil že děláme reklamu :) @heslo tak to zatím vypadá dobře...ty její vysněné miniaturní zlaté šaty stáhli na netu z nabídky, mam aspoň čas jí zpracovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@emmule Vzhledem k tomu, kolik stojí půjčení šatů a jak jsou nádherný, se určitě převlíkat nebudu...kalhoty nebo společenský šaty můžu mít na sobě ještě stokrát, ale svatební šaty mám jen jednou ;)
Odpovědět
@allinka_k já je schodím až mě budou štvát, nedá se v tom pořádně sedět ani tančit, budu bojovat s vlečkou...navíc je mám koupené, tak až mě to chytne navléknu se do nich a budu běhat po zahradě :-D A jak probíhají přípravy nevěsty? My teď pro změnu řešíme předsvatební přípravu. Dva měsíce naháníme faráře z kostela který je kousek od místa kde bydlíme. Protože nemůžeme jezdit z časových důvodů v pracovní den odpoledne na sedánky do Plzně. A týden co týden má nějakou výmluvu...nám utíká čas i trpělivost. To by mě z něj piclo..s prominutím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se zase trošku zadrhli s dodavateli jidla...poslali nabídku, my si vybrali a oni měli poslat celkovou kalkulaci a zatím nic :( Já vím, že asi teď řeší něco aktuálnějšího, ale chtěla bych mít co nejvíc věcí z krku a zařízené a takhle mi to trošku komplikují. Jinak ještě musím vyrazit na nákup spodního prádla, ženichovy pro košily a pásek, vybrat konečně dort a spočítat, kolik objednat koláčků. Vůbec nemám představu, ale snad to s cukrářkou dáme nějak do kupy. Co se týká šatů na převlečení, tak už je mám objednány z netu, uvidíme co dorazí :) Určitě si chci svatební šaty užít, ale zase jsem realistka - sice jsou nádrehné, ale vydržet v nich celý den by byla fuška ;)
Odpovědět
Profilova fotka
no my jeste nemame prstynky, restauraci, zenichovi chybi kosile a kravata, jeho rodicum obleceni, nevim kde budu objednavat kytky..... a to jsme se vykaslali na dort, vyvazky, vyzdobu restauracky, aut apod. a oblek nastesti ma zenich doma
Odpovědět
koukam že je pořád ještě hodně zařizování :-) u nás chybí spodnička a boty - čekam na šaty a podle nich to chci doladit. Závoj čeká na vyrobení u kamarádky, prstýnky taky nemáme, ženichovi taky chybý košile, kravata a boty - dle jeho názoru je na všechno času dost. Je mi jasné že léto uteče a my budeme zuřivě shánět hráškovou kravatu :) taky jsme ještě nezačali s předmanželským sezením a pán nemůže najít křestní list.....já bych chtěla být taky takový salámista jako on :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, ja bych to taky byvala mela vsechno vyreseny davno, ale nejak "je porad dost casu" :-S
Odpovědět
Já momentálně chytám nerva z restaurace, vždycky když jim napíšu dostanu odpověď typu že je vhodné to řešit až max dva týdny před svatbou. Mám na ně asi deset otázek, budu se tam muset někdy zastavit, protože nechci dva týdny před svatbou zjistit třeba že nejsou schopní nám objednat prase apod... Jinak tak nějak mám pocit, že většinu věcí mám zařízenou, no vlastně mi ještě chybí vývazky, zdobení aut apod, ale to nám má zařídit známá...tak mi nezbývá než se modlit, že si ještě pamatuje jak jsme se dohodly :-D
Odpovědět
@emmule Zato my sme tých sedení absolvovali už 8!! ;) A zopár ich do svadby ešte asi stihneme.. ;)) ale normálne bývajú asi iba 2-3 stretka.. @markyusa03 ani ja neviem kde budem brat kytky.. Nemáte niekto tip na kytice v Prahe? A inak ma prestávajú baviť výrobcovia našich prstenov, ktorí ich vyrábajú už 10. týždeň :-/ Keď to do 2 týždňov nebude, tak to stornujem a objednáme inde..
Odpovědět
@jahodaa dva týdny před svatbou?? my to řešíme od března a bereme se v září...a to už nám řekli že jdeme jen tak tak.... ale asi je to tim, že u nich máme i ubytování a vypravujeme se od nich na obřad a celkově to máme jako místo srazu. @karina1 opravdu? já zatím co jsem četla na netu nebo nám říkal farář z Plzně, tak 8-10 sezení. Proto se bojím že to nestihneme včas. My máme floristku paní Šterbovou, je moc šikovná a je kousek za Prahou. Líbilo se nám u cityflowers v Modřanech. Kamarádka si nechala dělat kytku na národce v té malé budce s kytkama naproti obuvi. Nechtěla utrácet moc peněz a tam celkově vážou hezké kytky, tak tam pro ně chodím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?