Nevěsty z Olomouce. Přidejte se.

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny nevěsty v okrese Olomouc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
terca07: mě vůbec nenapadlo, že Lovecká chata bude tak vytížená :-( O víkendu jsme projeli všechny naše tipy a popravdě nejsme moc nadšení - každému místu něco chybí. Nejvíce se nám líbí v Hotelu Akademie v Hrubé vodě, ale nabízejí nám už pouze páteční termín - soboty jsou zadané :-( Začíná mě to trošku deptat... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Denisa.ol: Jj, ve Fojtství na Kopečku jsme byli. Máme to sice předběžně rezervováno, ale prostředí se nám moc nezamlouvá. Pomalu ale začínáme ustupovat z našich představ :-(
Odpovědět
jj já už začínám taky ustupovat ze svých představ, protože kdybych věděla jak se musí vše dopředu rezervovat, tak bych si vče oběhala už v říjnu ( viz. obřad) ještě, že jsme si tu loveckou chatu včas rezervovali, protože teď sehnat něco v našem termínu tak nevím nevím
Odpovědět
už jsem začala rychle schánět i fotografa i skupinu, abych se zase nespálila
Odpovědět
Profilova fotka
To se máš. Já se bez vhodného místa pro hostinu nehnu dál. Nemá smysl blokovat fotografa a hudbu, když ještě vlastně nevím kde a kdy to bude a třeba bude třeba změnit termín obřadu. Ach jo, myslela jsem si, že do konce ledna budu mít rozhodnuto a tačnu se soustředit na další věci. Jsem zvědavá co na mě zbyde za šaty :-)))
Odpovědět
no to já jsem taky původně chtěla obřad buď na zámku v Tovačově nebo v Olomouci v Palmovém skleníku a jak jsem dopadla, ale zase si nemůžu stěžovat, jen jsem byla v prvním okamžiku hodně zklamaná. No s těmi šaty bych to udělala tak, že bych si je vyzkoušela a rezervovala si je. Třeba ve Vsisku v Caxe je jednou můžeš vyměnit bez udání důvodu, tak kdyby Vám neklapl tento termín, tak bez problému ti je přehodí, jen je zase otázka aby v tom termínu něměla stejné šaty rezervovaný jiná nevěsta. A už víte kde bude obřad?
Odpovědět
už to čtu budete mít obřad ve Šternberku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, máme zamluvený obřad ve Šternberku. Taky vlastně v Hrubé Vodě, tam totiž udělají obřad přímo před hotelem u jezírka, ale mají volný termín jen 6.8. - pátek a já nevím, jestli je vhodné "nutit" svatebčany, aby si brali den dovolené. Šatičky půjdu zkoušet teď v únoru, ale opravdu až budeme mít termín a místo rozhodnuté (nemám ráda rozdělané věci ;-)) Nějak to dopadne. Hlavně, že máme termín na obřad, ostatní je vlastně jen "bonus" ;-)
Odpovědět
tak zkuste ještě Čechy pod Kosířem - zámek, dělají tam obřady jen v zahradě vybereš si místo a oni tě oddají, o tom jsme taky uvažovali, ale jednu nevýhodu to má, pokuďbude pršet tak nevím kam by jste se schovali na to už jsme se neptali a kousek od zámku je Penzion Mánes kde pořádají hostiny
Odpovědět
to jo my jsme to vlastně měli naopak první hospodu :-D a pak jsme scháněli místo obřadu, už jsem se pomalu smiřovala s tím, že se budu vdávat v devět ráno.
Odpovědět
Ahoj, holky! Ještě jednou Vám všem poděkuju za tipy. Bohužel, Fojtství nám nevyšlo - mají v našem termínu obsazeno na hostinu i ubytování. A navíc prý většinou dělají oboje dohromady. Tzn., že asi možnost samotného ubytování ani moc není. Takže hlledáme dál. Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s večerním rautem. Nějak se nemůžeme s mou drahou polovičkou rozhodnout, jak to udělat. Mám strach, že když dáme raut mezi 16 a 17h, jak nám doporučil majitel restaurace, budou hosté v pozdnějších večerních hodinách hladoví... Nebo je lepší dát třeba teplou večeři a pak ještě nějaký menší raut? Jsem už z toho jelen. :-( Proto budu moc vděčná za jakýkoliv názor nebo doporučení. Všem nevěstám přeji krásný večer a ať plánování a zařizování probíhá podle Vašich představ!!!
Odpovědět
Ahoj holky, ráda bych si od vás nechala doporučit květinářství? Někdy mi doporučoval na Schweitzerově ulici? Chtěla bych kytku pro sebe, obě mamky a výzdobu na 5 stolů, kolik to asi tak vychází? Díky No.system: Záleží v kolik máte oběd. Já bychten raut dala tak v 18 a když to bud emizet tak oni budou doplňovat....půlka lidí už by podle mě večeři nechtěla, protože budou vším možným přeplácaní a ještě mě napadl, pro větší hladovce jeden stůl s teplým rautem...to podle mě úplně bude stačit!
Odpovědět
Článek se načítá
Yummynka: Moc děkuju za radu. :-) K těm kytičkám - mně doporučoval i přímo majitel restaurace, kde budeme mít hostinu květinářství naproti Prioru. Prý je s nima skvělá spolupráce. Byla jsem se zatím jen kouknout a musím říct, že paní byly maximálně ochotné. Mají i nějaké katalogy... Můžeš se tam zkusit alespoň podívat. Vím zatím jen cenu výzdoby na stoly. 400 by mělo být za velkou na stůl, kde budeme sedět my a menší na ostatní stoly budou za 300. Samozřejmě je ta cena přibližná. A ještě jeden dotaz pro všechny nevěsty... Nevíte, jestli je 18000 za raut (teplý i studený) pro 42 lidí moc? Některé položky mi přišly docela nadsazené, tak nevím.. :-|
Odpovědět
no.system: Díky asi zkusím ty u Prioru, vypadá to tam na úrovni a na těch kytkách nemá cenu šetřit, protože zvadlé jsou naprd.....tak tam zajdu a zkusím to nějak domluvit....JInak kdyby ta cena byla 300 a 400 tak se to dá. Kolik tak vůbec stojí ta svatební kytice pro mě a menší pro maminky?
Odpovědět
Profilova fotka
Nemáte někdo prosím zkušenost se svatební agenturou Váš den z Litovle, chtěla bych si tam půjčit šaty, tak abych věděla s čím počítat. :-)
Odpovědět
p.e.t.a-Já jsem měla šaty z Litovle. Manželé jsou moc příjemní. Nechají tě vyzkoušet co chceš a kolikrát chceš. Já jsem tam byla třikrát než jsem se rozhodla. Čtyři měsíce před svatbou jsem se nemohla rozhodnout mezi dvěma modely :-) a paní mi zarezervovala oboje šaty za jednu zálohu a rozhodla jsem se až týden před svatbou. Myslím, že mají opravdu pochopení pro nerozhodné nevěsty. Dvě kamarádky měly od paní i kytku a pokaždé byla nádherná. No.system-já jsem měla všechny květiny od Prioru. Byla jsem spokojená, docela i s cenou. Za kytku pro mě (lilie), svědkyni (lilie + frézie), mámy, babičky a moje kmotra (růže), + korsáž pro manžela a květy lilií do malých "váziček" na stoly jsme platili, pokud si dobře pamatuji kolem 3500. Jediný malý problém byl s korsáží, protože na ni dali hodně velký květ lilie a na saku to potom vypadalo jako mikrofon, ale vše se zavčas vyřešilo :-). Ale neměla jsem v té ceně nějaký velký výtvory na stoly-připadalo mi to zbytečný a zabírající místo na stole. Měli jsme na stolech v malých "vázičkách" (sklenice na víno bez stopky) vždy jeden květ lilie-těch bylo myslím 12.
Odpovědět
Retkap: Jsem ráda, že slyším jsi byla u Prioru spokojená. Jsem už rozhodnutá, že půjdu tam. Udělali na mě moc dobrý první dojem. Navíc jsou první, kdo mi řekl, že házení kytkou je americký zvyk, což já tvrdím neustále. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky,všem budoucím nevěstám přeji hodně zdaru a ať se vše vydaří..jsou to krásné vzpomínky..člověk na ty hodiny zařizování rychle zapomene a vzpomíná jen na to krásné :-)))taky bych si to hned zopakovala...u nás jedna novinka a vypadá to, že se do konce měsíce nastěhujeme do našeho nového domečku, jupíííí :-) kuchyň se povedla, všichni se ptají, kdo mi ji navrhoval, tak hrdě odpovídám, že sama...už se těším, až tam budu vařit a rozmazlovat rodinku..mějte se moc krásně s.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Soni, gratuluju k domecku, to je super, ze uz se budete stehovat. Co jsem drive sledovala tuto diskusi, tak mi pripada, ze jste zacali teprve nedavno stavet a uz se stehujete! Jste sikulky. Tak to uz brzy zacnete taky pracovat na mimi, ne? cajthamlova: v pripade, ze zustanete u toho obradu ve Sternberku, pro jake prostory jste se rozhodli?
Odpovědět
;-) musím něco poslat, aby nebyly olomoucké nevěsty v přehledu až táááák dole...
Odpovědět
ahojky holky, chci se zeptat na kolik to tak přijde na té lovecké chatě? budem mít na hostinu asi 35 lidí a pak dojde max tak 15 lidí večer:-) díky moc za rady..samo sebou chceme všechny ušetřit...přítel pochází z Ruska, tak dojede asi 10 lidí z Moskvy a musíme je taky na dva dny ubytovat..zbytek je našetěstí z Olmika nebo z okolí...to fojství mě moc nenadchlo právě..hlavně teda to prostředí...dívala jsem se na chalupu na schůdkách, to je pěkný, ale zase asi malý...kámoška tam měla 25 lidí...tak nevím...a zámeček v Bystřici, jak to tam vypadá nevíte některá?Jedna známá to měla u Kapličky, prý jim vyšli hodně vstříc, měli i vlasní víno a slivovici ...i cukroví...nikdy jsem tam nebyla, tak to budu muset asi omrknout...asi to bude klasická knajpa co?
Odpovědět
Ahojky nevěsty, zdravím :-N Pocházím z Prahy, ale přítel je z Olomoucka a rozhodli jsme se uspořádat svatbu na Moravě...přirostla mi k srdci. Jsem zasnoubená 9dnů, ale už mám šaty a snubní prstýnky díky svatebnímu veletrhu v Praze. Shodou okolností šaty jsou od Romantiky z Hranic...měli na veletrhu akci, takže mě šaty se spodničkou a závojem vyšli na 2600 Kč. Sedli mi hned při první zkoušce, tak jsem si je koupila. Mám teď trochu výčitky zda jsem se neunáhlila, ale zase mám o starost méně :-) Místo ještě nemáme, ale svatba bude v kostele a hostina asi v Horní Bečvě. Loni tam měla oslavu kamarádka a měli to super za rozumné peníze :-) Sháním ale nějakého fotografa a levné oznámení, nevíte o něčem? Chtěli bychom svatbu 29.5.ale uvidíme jak to stihneme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte! petrasek009: nejsi prvni, ktera pise, ze fojtstvi ji nenadchlo. Ja netvrdim, ze to tam vypada kdovijak luxusne, ale zalezi na tom, jestli hodnotis, jak vypada restaurace za bezneho provozu nebo pri svatbe, kdyz jsou jinak poskladane a nazdobene stoly. Maji tam i album s fotkami ze svateb a vypada to uplne jinak nez za bezneho provozu. Muzu to potvrdit i z vlastni zkusenosti, jelikoz jsem se tam jako host svatby uz zucastnila. Teda ale musim zminit jeden nedostatek, a to jsou zachody, ktere jsou v suterenu a ty panske jsou pry udesne, jelikoz muz musi byt pri vykonavani male potreby zakloneny kvuli zkosenemu stropu :-( to asi nebude moc prijemne... Ale pokud se Ti nelibi fotstvi, tak kaplicku ani nezkousej, to je totiz opravdu klasicka knajpa. A kde je ta chaloupka na schudkach, to vubec neznam? simcaakaja: ty jsi teda sikulka, tolik veci zarizenych behem par dni, gratuluju! Oznameni v ruznych cenovych relacich maji napr. na kyoprint tecka cz.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, dokázala byste některá poradit, kde mít obřad pod širým nebem a aby to nebylo daleko od Kostelce na Hané/resp. od Zdětína? Zamýšlíme konat hostinu v Běleckém mlýně, ale ze Šternberka mi to přijde daleko :-( denisa.ol: ono je to u nás naopak, až podle místa hostiny se rozhodneme ohledně obřadu. Pokud ale zůstaneme u Šternberku, pak bude hostina s největší pravděpodobností v restauraci Podkova v Olomouci a ubytování pak v místních penzionech a ubytovnách. Zatím ale také čekáme na upřesnění rozpočtu.
Odpovědět
děkuji za ifnormace Denisko:-) a ostatní vítám...jo a co říkáte na Fort pevnůstku v Křelově??máte zkušenosti prý je to tam super..ale nevím za jaké peníze....jinak simcaakaja já už mám taky šaty buď v klidu:-) paní je prodávala ze svého salonu vel.36 a že jí tam moc takových hubených slečen nechodí, tak se jich chtěla "zbavit":)) model pronovias ladera..zamilovala jsem si je a nelituju toho, padly mi krásně a dokonce tam prý mám tak kilo až dvě rezervu..takže je v nejhoším trochu upravím až se bude svatba blížit:-))třeba přiberu,ale snad ne:-) já se totiž vdávám až v půlce září ..ještě nemáme pevný termín..
Odpovědět
a ještě mám jeden dotazek?kamarádka shání, kde by ji vyčistily a vyžehlily svatební šaty, jelikož je má celkem zdobné, kraječky a sem tam nějáké vyšívání...bohužel ji je paní prodala trochu vespod špinavé a pomuchlané...na tyhle stránky moc není..tak to za ní vykomunikuju a třeba to taky po svatbě využiju:-) takže všem díky...nějak to tu umřelo ta konverzace...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Petrasku, máš pravdu, trošku tady konverzace upadá. Asi se opakují stále stejná témata a už se nikomu nechce odpovídat (jako třeba já potřebuju poradit s oddacím místem a sháním reference na Bělecký mlýn). Zkusím projít historii diskuse, ale je toho strašně hodně a taky se za tu dobu mohlo něco změnit :-( S vyčištěním a vyžehlením šatů by ti mohli poradit v nějakém svatebním saloně, nebo zkus nějakou čistírnu. Většinou o sobě navzájem ví. Jestli půjdeš do Fortu, tak by mě také zajímaly ceny. Viděla jsem pár fotek a nemuselo by to být špatné... Pěkný den všem. Alča
Odpovědět
peti ja svoje nechala cistit u parku naproti zverimexu,(U Usatyho domu myslim) vsechno pry ok, krajky, vysivky koralky, volanky.... nevidela jsem je ale prej docela smrdeli tema chemikalie tak je nechali vyvetrat a myslim ze je i vyzehlili ale normalne sme je pred svatbou doma valily naparovaci zehlickou, sem je vezla v prirucnim savazadle a bylo to ok. Alca: myslim ze vetsinu z techno mist loni snad ani neresili, byla to spis tradice , kostel nebo bouzov , namest, radnice atd... tak kdyz tak bez hodne dozadu...
Odpovědět
ahojky chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte zkušenost nebo nevíte o nějaké dobré skupině nebo DJ? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
cajthamlova: co takhle obrad v zameckem parku v Cechach pod Kosirem, to byste nemeli daleko a mohlo by to tam byt krasne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?