Nevěsty z Olomouce. Přidejte se.

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny nevěsty v okrese Olomouc :-)
Odpovědět
ja myslim, ze je dulezite umet aspon jeden jazyk.... kdyz uz ne aj, tak aspon tu nemcinu... ale aspon neco. uplne bez jazyku je to na nic... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Zezul, přesně:-( Ale já třeba tak Aj moc neumím. Domluvím se, ale gramatika :-(.....
Odpovědět
me treba nastvalo, ze prave do te banky chteli dobrou aj a ja jsem dlouho vahala, jestli se tam mam prihlasit, at ze sebe nedelam blbce, protoze zas tak dobre neumim... nakonec jsem si rekla, ze to zkusim a kdyz jsem tam prisla, tak mi rekli, ze aj maily a telefony se preposilaji a prepinaji na zahranicni oddeleni, takze to neni treba.... 8-( Takze me ted stve, na kolik inzeratu jsem mohla jeste odepsat, kdyby to tam treba bylo podobne.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Zezul, a vzali Tě? Jo a já jsme tak váhala, když jsem se hlásila sem, protože chtěli komunikativní Aj a já uměla jen dobrý den a nashledanou....A v poho....te´d už by mi to tady ale neprošlo asi....
Odpovědět
no nevzali :-S ani se neozvali, i kdyz jasne rekli, ze se ozvou s tim, jak jsem dopadla (tzn. i v pripade, kdyz me nevezmou... ) ale nechapu, co tam jako chteli, kdyz to melo byt jen odepisovani na maily. Studuju cestinu a mam statni zkousku z psani na pc a ze zpracovani textu na pc.... tak co vic by chteli????
Odpovědět
Profilova fotka
zezul, to se asi nikdy nedozvíš :-(
Odpovědět
zezul: no to je presne to, voni si napisou kdovi jakou anglinu, já nevím proč, asi taky s prestiže nebo pro sichr a pak to člověk stejně nepotřebuje, důležitá je ta drzost se tam přihlásit ;-)
Odpovědět
no prave :-( ja jsem myslela, ze kdyz zavolaji, tak se normalne zeptam, jestli jim vadilo treba neco konkretniho... i kdyz bych asi stejne necekala poradnou odpoved ale jen neco ve smyslu, ze nekteri jim vyhovovali vic...
Odpovědět
Profilova fotka
Zezul, ale tak to prostě je, bohužel :-(
Odpovědět
rosi to jsem taky slysela, ze si firmy pisou do inzeratu aj jen proto, aby to misto bylo pritazlivejsi pro ty, kdo aj umi a chce to vyuzit a zdokonalit se....
Odpovědět
Profilova fotka
Zezul, ale Ty na VŠ aj máš, ne?
Odpovědět
nemam :-( muzes mit jen jeden jazyk a to jen jeden rok (nekdy jen pul), protoze se musi vystridat uplne vsichni studenti a neni tolik ucitelu a kurzu, aby nekolik tisic studentu navstevovalo jeden nebo vic jazyku dlouho.... vsak se tomu ta zenska strasne divila.... hlavne ze pak rekla, ze to stejne neni treba....
Odpovědět
Článek se načítá
navic zrovna o aj je velky zajem, chce tam kazdy, takze se tam clovek hned tak nedostane.... takze jsem v prvaku mela franinu a pak uz si jazyk vzit nesmis, protoze se na to prijde a z te hodiny te vyhodi.... kdyz jsem se byla v prvaku zapisovat prave na tu francoustinu, tak tam byla i podpisova listina pro zajemce o spanelstinu, ze ktere se pak vybira. a zrovna se tam bavila ucitelka aj s tou co uci spanelstinu, divaly se na ten papir a ta jedna rika te druhe: tyhle holky vem, ja jsem je mela minuly rok na aj a jsou moc sikovne..... :-S takze kdyz ma nekdo takove stesti, tak se na jazyk dostane.... a ostatni maji smulu...
Odpovědět
Profilova fotka
zezul, to je fakt na ranu! ]-(
Odpovědět
no to jo, jenze s tim taky nic nenadelas :-( skola obecne o tomto problemu vi, nicmene ho neresi.... chteji po studentech povinne jazyk v prvaku, ale ze je nema kdo ucit a ze to, ze se vubec na nejaky jazyk dostanes muzes povazovat za stesti, to uz nikoho nezajima.... malokdo se dostane na takovy jazyk ktery chce... kdyz uz by mel takove stesti aby se dostal, tak to pak treba nesedi v rozvrhu, protoze uz tam mas jiny predmet, ktery se treba jindy neuci, takze nejde prehodit a tak.... jsou s tim akorat problemy, ale to uz skolu nezajima....
Odpovědět
Profilova fotka
:-( Vidím, že VŚ není žádná pr*el!
Odpovědět
to teda neni :-( a jeste kdyz slysim ty kecy, ze v CR se dava titul zadarmo na rozdil od zahranici, kde titul fakt neco znamena, tak bych vrazdila.... nedavno jsem to tady cetla v jedne diskuzi a otvirala se mi kudla v kapse...
Odpovědět
zezul: cítím to taky tak. je jednoduchý se tam dostat, ale mnohem horší udržet! Naliskala bych těm kecálkům o jednoduchým studiu.
Odpovědět
no nekde je to zase naopak, ze je tezke se tam dostat, ale kdyz uz tam jsi, tak neni problem to dodelat. Jsou to treba ty specialni vyuky na pajdaku, treba prace s postizenyma... bere se tam treba jen 15 lidi, ale hlasi se pres 500.... jenze pak za 4 roky nemusis ani jednou do knihovny, protoze ti ke zkouskam a dokonce i statnicim!!! staci to, co slysis na prednaskach.... (zkusenost jedne blizke osoby). U nas jsou prednasky jen slabym zakladem, s tim by u zkousky nikdo neuspel... ne tak u statnic!
Odpovědět
no to my taky v knihovně pomalu i spali....jsem ráda, že už to mám za sebou. sice už je to tři roky, ale do školy bych stále nešla ani za nic stdovat něco dalšího. 6 let mi stačilo :-D
Odpovědět
a co mas za VS?
Odpovědět
zezulicka: tyjo, tak to ja jsem do angliny na ff chodila tri roky a nikdy zadnej problem, i kdyz mam v kombinaci dva cizi jazyky, do franiny jsem ze srandy chodila jeste loni a uplne v pohode, vzdycky jsem se tam nejak vecpala, pokud ne do stagu, tak jsem prisla na prvni hodinu a pohodka! da se to aji ukecat, ze to treba budes navstevovat bez kreditu.
Odpovědět
anglinu tam uci Tylsarova a Zaprazna a k nim se dostanes fakt v klidku, dokonce jsem to mela i ve stagu a pocitalo se mi to jako C.
Odpovědět
mě AJ nejvíc naučila praxe ve firmě. To co jsem uměla z jazykovky jsem přes VŠ zapomněla :-( (protože tam jsem měla FJ, taky z hecu RJ a IJ :-D ) a teď dělám v britské firmě, ale stejně ještě chodím na odpol. kurzy....
Odpovědět
kstablova: no na t yjazyky je beztak takova praxe nejlepsi :-) tyjo tys tech jazyku taky mela :-)))
Odpovědět
rosi: ale jak to nepoužívám, tak to zapomenu, teda většinou, u mě to tak rozhodně je. Italštinu jsem měla jen pár semestrů, stejně tak ruštinu a co si pamatuju? H***o :-D :-D maximálně si požádat o zmrzlinu, o kterou jsem si v praxi stejně v itálii řekl a anglicky. FJ ještě jaktaž, ale na další volnočasový jazykový aktivity už nemám čas ani prostor, takže snad vydržím u AJ ;-) a vydržím ve firmě.....
Odpovědět
Kstablova: ale jakmile bys to potřebovala, tak se ti to vybavi hned, ja jsem se sama divila, že jsem se v Bulharsku domluvila rusky uplně krásně a to jsem si myslela, že nevím nic :-) když musíš, tak to nějak naskočí :-)))
Odpovědět
rosi tak to teda cumim, protoze u nas to neslo. Jakmile prisel nekdo do hodiny, tak se ucitele ptali, jestti uz nekdo jazyk mel nebo ma a nekdo se priznal, tak nemilosrdne letel.... a kdo se nepriznal, letel druhou hodinu, protoze se na to prislo ve stagu.... kstablova - a kde pracujes a jakou mas VS?
Odpovědět
zezu: zkus jit k te tylsarove, urcite te nevyhodi. na to, jestli jsem mela jazyk se me nikdo neptal, hned jsem rekla, ze miluju anglictinu :-) a bylo to :-) zalezi na poctu lidi ve skupince a jednoho cloveka navic tam dycky pribere :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkný večer. Tak jsme se před chvíli vrátili s přítelem z města, byly jsme si domluvit fotografku na svatbičku, bude to paní Martinovská. Byla strašně moc milá a vše nám už teď vysvětlila a že nám bude radit i v den D. Tak jsme si rovnou zaplatili zálohu a máme o starost míň. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?