Nevěsty z Olomouce. Přidejte se.

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny nevěsty v okrese Olomouc :-)
Odpovědět
??? sžírá mě zvědavost....
Odpovědět
Má tu přípravné album s názvem Sofiina volba a hned na první fotce je dítě...podotýkám, že autorka je sofie a asi tím chtěla naznačit, že výběr šatů na svatbu bude těžký, ale já pokaždý, když na to album narazím, tak se mi dělá špatně... Vy víte, co to je sofiina volba?
Odpovědět
Už jsem s tou slečnou v kontaktu, snad se mi to podaří nějak vysvětlit, že tohle tedy asi není úplně vhodný název pro album :-S Specializuju se na holocaust a z těchhle věcí mě mrazí...uuuf. Jen mě zarazilo, že by někdo nevěděl, co to znamená, tak jsem chtěla vědět, jestli je ta knížka všeobecně známá, já ji četla už děsně dávno... Zapomeňte na to...
Odpovědět
ja vim o co jde, ale necetla jsem to... uz delsi dobu se k tomu chystam, ale jeste jsem se k tomu nedostala... nazev je to opravdu divny, ale pokud ona nevi o co jde, tak ji to divne neprijde ;-)
Odpovědět
hmmm, no tak podle mě je notoricky známá, hlavně když to bylo i zfilmováno.......no je to trochu drsné.... Ale hledám to a vidím jen název Sofiino album, asi už to změnila, jestli je to ono. Tak hezký víkend, prchám na bus. páááá
Odpovědět
jo, jo ví to a už to změnila, psala něco, že jí nedošla souvislost. Já když jsem to uviděla prvně, tak mě málem zaskočil jazyk, protože má navíc na první fotce dítě, úplně se mi udělalo mdlo. Kdysi jsem měli simulovanou diskusi na semináři a řešili jsme tenhle problém, jak bychom se rozhodli my. Mám to hrozně zafixované a přijde mi, že asi nemůže být horší životní situace (a to nemám děti).
Odpovědět
kstablova hezký víkend
Odpovědět
a jak ta knizka nakonec dopadne?
Odpovědět
a jéje, tyhle podobné semináře ve škole a worshopy mi občas nedaly spát.... :-|
Odpovědět
Ten moment s tou volbou je jen malá část z knihy. Ona přichází do koncentráku a esesák jí dá na výběr - má si vybrat, které z jejich dětí bude žít, starší chlapec nebo mladší holčička, druhé dítě prostě umře. Tak ona vybere chlapce, že je starší a má větší šanci přežít. Ale ani ten stejně válku nepřežije. Celé to není o koncentráku, ale o tom, jak se ona s touhle "vinou" vyrovnává. Závěr prozrazovat nebudu, kdybys to někdy četla, ale je to drsné. K tomu se asi normální člověk neodhodlá to číst, to jem my blázni.
Odpovědět
Já jsem v tomhle asi trochu postižená, učím dějepis na základce a holocaust je moje podivné "hobby". Měli jsme onehdá s přítelem takovou konverzaci: on:"Co bys chtěla k Vánocům?" já:"Nějakou knížku?" on:"A jakou? Určitě zase něco o Židech, co? Ty jak nedostaneš nějakou knížku, kde by bylo něco o Himmlerovi, Heydrichovi nebo koncentračních táborech, tak ani pořádně radost nemáš." No morbidní poněkud a ne zcela pravdivé, ale musím říct, že tak nějak vystihl mé zaujetí tímhle tématem. Stále se snažím nějak pochopit, kde se v člověku bere takové zlo, jestli je explicitně přítomno v každém z nás nebo je to něco mimo kategorii lidskosti. A dámy nechci vás děsit, ale to první je správně. Nejde o člověka, ale o situaci, do které je postaven. (a aby bylo jasno, pokud by to jasno nebylo, nejsem žádná nacistka, kdybyste jako některá nepochopila, na které straně barikády stojím)
Odpovědět
No to jsem to téma stáhla pěkným směrem, se omlouvám... :-S
Odpovědět
Článek se načítá
to nic ;-) co vlastne znamena tvoje prezdivka?
Odpovědět
Ehm, to je trošku složitější, on to byl takový impuls, zkoušela jsem tam zadávat nějaké přezdívky, které normálně používám, a všechny už byly obsazené, tak jsem začala zkoušet různé postavy z mytologie, takové ty Isoldy, Venuše a podobně a taky nic a když už jsem byla u toho, tak jsem si vzpomněla na tohle... Mabinogi je welšský epos, je to sebraná velšká mytologie, něco jako u nás Staré pověsti české nebo tak něco. Vlastně se přiznám, že o něm vím kulový. Jezdili jsme s fakultou dějepisu na exkurze do ciziny a museli si tam připravovat refráty na různá témata. A jednou jsme jeli taky do Walesu a holka měla v autobuse referát na téma Mabinogi - welšský epos. Bylo to strašné, byla hrozně ale příšerně nudná, až jsem usnula. Za hodinu se vzbudím a ona furt kváká o Mabinogi. Tak jsem zase usnula. Takže vlastně ani přesně nevím, o čem ten epos vlastně je. Jen mě to tak napadlo, když byli všechny ti nicky už zabrané, že tohle je taková hovadina, že to bude volné :-D
Odpovědět
A proč ty jsi žežulička - to jako hezky zpíváš, třeba ve sboru nebo tak?
Odpovědět
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Protoze muj manzel je Zezula (bez hacku) :-D
Odpovědět
Ahaaa, a umíš zpívat? Nebo vlastně žežulička kuká nebo jak to je? Já jsem spíš přes ten dějepis, flora a fauna nebyla nikdy moje silná stránka.
Odpovědět
To je sranda, já si tě v duchu četla vždycky jako žežuličku, nějak mi nedocvaklo, že tady se vlstně můžou používat háčky a čárky. :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
zpivat neumim :-N pritel rika ze jo, ale nevim, kde na to prisel, kdyz me nikdy neslysel :-D :-D :-D Hudebni vychova na ZS byla za trest, kdyz jsme museli zpivat kazdy sam :-p
Odpovědět
No ještě k tomu Mabinogi - on je ten epos snad i v reálu prý strašně dlouhý a nudný, tak to ta holčina asi ani nemohla přednést líp :-D . Když ten můj nick viděl přítel, tak málem spadl ze židle (on totiž tenkrát spal v tom autobuse vedle mě a mabinogi se pro nás stalo symbolem něčeho šíleně nezáživného a nudného, třeba když přijde, já koukám na telku a on se zeptá, jaký to je, a já řeknu, aaaale nic moc, takový mabinogi :-D :-D :-D ).
Odpovědět
Aaaale, to se shazuješ, to říká skoro každej, přeci co Čech, to muzikant. Já jdu přítelovi naproti. Už mi dneska skončila neschopenka, tak jdu zítra zase do práce (kromě učitelování ještě směnárničím, aby byly nějaký penízky), tak už se tu od zítřka zase nebudu moc vykecávat -ani v jedné práci nemám přístup na internet :-S. Ale aspoň jsem se v té pracovní neschopnosti tochu těmahle stránkama zabavila a ujasnila si nějaké věci :-D . Doufám, že se tu budeme občas potkávat žežuličko :-D , ty, já a Langmanová/Kstablová.
Odpovědět
a tvuj budouci muz je taky ucitel?
Odpovědět
To bysme neměli ani na chleba :-S . Já vždycky říkám, že by měl být nějaký zákon, že každá učitelka si musí vzít nějakého právníka, aby měla z čeho žít :-S . Já ho mám :-D . Frčím, zjevím se tu možná ještě večer. pa
Odpovědět
no ja myslela, ze s tebou studoval to co ty, kdyz jste spolu jeli na tu vypravu a poslouchali ten udesny referat :-D :-D
Odpovědět
Jo, to je zavádějící informace :-p . On s náma jezdil, páč je taky fanda do historie. Bývali to supr dovči za malý peníze a dostali jsme se do míst, kam se běžný smrtelník nedostane 8-) . Ale to už je dlouhá doba.
Odpovědět
Jé, prosím tě zezulko ty jsi smazala své album ze svatby, nebo jsem měla halucinace, že jsi něco takového měla? Já jsem teď chtěla přítelovi ukázat, jak vypadá noční obřad na Bouzově a přísahala bych, že jsi měla 2 fotky z obřadu v albu. Navíc spoustu holek ten noční obřad zajímá, nechceš tam ty fotky nechat na furt, to by se dalším nevěstám mohlo hodit, aby se taky odvážili?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) teda pěkně se ochladilo,že :-( no snad bude brzo teplo :-)
Odpovědět
holky chodite nektera nekam v Ol. cvicit?
Odpovědět
Paaaaní, nepředpokládám, že by tu touhle dobou někdo byl, my měli třídní schůzky, před chvílí jsem dorazila domů a jsem hotová. Já se snad vrhnu znovu na neschopenku, abych tu s váma mohla zase pokecat, protože se nemůžu vůbec urvat z práce před šestou. Holky byla jsem teď na Richardovi III. ve stavovském, jak tam hraje Krajčo, supeeeeeeeer, doporučuju. V životě bych nevěřila, že Shakepseare může být tak akční.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :-) mabinogi - já miluju Shakespeara ;-) jinak jak pokračují přípravy na svatbičku nevěstinky ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?