Nevěsty z Mostu 2009. Kdo se hlásí?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky:) Tak kdo se hlásí na rok 2009?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak se hlásím po odmlce, koupila jsem angínu, tak jsem v nědeli byla na pohotovosti a dnes u obvoďáka. Marodím, takže toho moc nezařídím :-( Verys: Tak to máš super rozpočet. Ty jsi pani nesla obrázek nebo ti tam radila?
Odpovědět
Lien: tak se brzy vykuríruj! a zařizovat můžeš aspoň něco přes net, popřípadě po telefonu! Jen holt neskočíš někam do krámu, jestli nemáš vycházky... Holky máte představu, kolik tak asi objednat minizákusků??? Budu dělat tak 30 výslužek + 2 velké do práce, 1000 koláčků, ale těch zákusků nemám představu. z těch koláčku ještě něco bude na svatbě, tak doufám,že to bude stačit :-D
Odpovědět
lien: nesla jsem foto ženichovi košile a vázanky (košili má meuňkovou a vázanku takovou krémovou, tak jsme i tak vybírali růže, a i výzdoba svatebního stolu je oranžová), pak foto svatebních šatů, bižuterii a mojí přestavu květiny. Nakonec se udělá kombinace dvou co jsem jí ukazovala a maminkám taky něco podobnýho, aby to ladilo a budou v tom bílý perličky - aby tam bylo v tý květině něco bílého když mám čistě bílé šaty. Jsem tam byla pomalu jak u výslechu - stoupněte ať vím výšku, jakou budete mít barvu vlasů, . . . :-D Jsem ale moc spokojená, salší věc z krku, teď ještě musim vypočítat kolik koláčků do výslužek - rodina, přítel práce, kadeřnice, kosmetička,fotograf s kameramanem. A do práce tam chci přítelovi přihodit ještě nějaký ty minizákusky. Na svat. hostinu nám peče známá a to vyjde i do výslužek pro rodinu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to kolik objednat minizákusků řeším taky, to samé chlebíčky, nedokážu to odhadnout, holky poradte nám.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlas, já bych už Bulharsko nebrala. Byli jsme právě na Slunečním pobřeží a ty ceny !!! Hrůza !!! Pořád jsem nechápala, pro koho to je levné. V přepočtu to bylo dražší než u nás. Ale záleží na destinaci. ;-) Jinak moře krásný, hotel taky, ale přístup bulharů ]-( ]-( . Vůbec si neváží turistů, pro mě zatím nejhorší dovolená. Nejlepší byl Egypt a Španělsko, pak Řecko. Jinak ty minizákusky :-) . Já objednávala asi 60 ks od každého druhu. Měla jsem tuším 5 druhů a dělala jsem kolem 30 ti výslužek. Myslela jsem, že to bude málo, tak jsem zakazovala při výrobě výslužek i ochutnávat :-D Počítala jsem s tím, že třeba když je 4 členná rodina, tak jim dám do výslužky 4 větrníky, 4 kokosky atd., aby měl možnost každý ochutnat 1 zákusek a nemuseli se dělit. Ale do krabice dáte 2 větrníky, 2 mušle a jste rádi, že se tam vejdou další po jednom kusu a koláčky. A to jsem měla velké krabičky /mám je v albu příprav/, takže ve finále jich plno zbylo. Ale jestli máte možnost si je pak dát na hostinu, tak bych je dala tam ;-) .
Odpovědět
Na kusech minizákusků záleží hodně zda se budou dávat ještě na stůl doma pro svatebčany,výslužky (jak velká krabice bude a cca ks)a počet výslužek,zda to budete chtít mít na hostině. A to samé s chlebíčkama - zda ještě domu na ráno a kolik na hostinu. Koláčky to samé....ale vše se odvíjí na počtu lidí. Jestli budete chtít,mám všeho doma přesný počet kolik čeho jsem měla a do kolika výslužek to šlo a celkem na kolik lidí. Co se týče koláčků,měli jsme jich 800ks,ale byli velikostně klasického knoflíku,nebo dětského piškotu. Měla jsem strach,že to nevystačí,tak stejně jak píše OLICEK,jsem zakazovala uzobávat...a nakonec jsme je dali do mrazzáku a jedli ještě v září :-D .A to jsme dávali ještě hostům při odchodu krabičku ;-) A pokud mohu poradit,tak se opravdu vyplatí pár chlebíčků objednat na ráno domu. My to chtěli dělat ráno než přijedou hosté aby to bylo čerstvé,ale v ten den je vše jinak a maminka by se uhonila....U nás doma bylo cca 25lidí a měli jsme myslím 20ks - 25ks chlebíčků + ostatní pohoštění.
Odpovědět
Jo, a minizákusky jsme měli jen na hostinu.....Na ráno pro svatebčany se udělali řezy,rolády a kremrole od pani co mi dělala na hostinu dorty ještě mimo s roládama a bohatě to stačilo,to samé se rozkrájelo do výslužek - rolády,řezy a domácí kremrole...vyšlo to levněji než minizákusky. Ty byli opravdu čistě jen na hostinu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, myslím že s tou dovolenou je to velmi indiviuální. Já jsem byla 2x v chorvatsku a taky se mi tam nelíbilo. ale znám spoustu lidí, kteří tam jezdí hrozně rádi a nemůžou si to vynachválit,ale já už bych tam třeba nikdy nejela. Okka: i přesto, že je ta djerba levná, nás tato destinace moc neláká. S těmi minizákusky bych opravdu ráda poradila,ale nepamatuju si,kolik kg táta objednal. a chlebíčky budeme kupovat v té souši pouze k rodičům než se pojede na obřad. Koláčky pořád nemáme. při nejhorším budeme objednávat jako kimby přes paní z resslu za 3 kč za kus.ale radši bych,kdyby byli levnější. budeme objednávat cca 1400 ks koláčků. na hostině budeme mít 31 lidí,ale výslužek budeme mít docela dost. počítám, že na obřad dorazí cca 70-80 lidí
Odpovědět
Profilova fotka
holky už jste přemýšleli jak se nacpete do auta??? Já když se dívá na ty moje obruče tak mám docela strach :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky děkuju za radu,určitě to nebudu tolik přehánět, zkusím to doladit, aby to bylo tak akorát, já jsem teď nějaká na nervy, mám nějaké špatné období, s prominutím se vše sere. Od včerejška marodím a dnes úmrtí v rodině, ani nemůžu jet na pohřeb, protože ten je v Bělehradu. Co dodat masakr. Kmotrice: no já nevím, ale nepřijde mi zase že by ty spodničky s tou obručí byli nějak honostné. Myslím, že by jsme se měli do autí vejít bez problémů i se ženichem.
Odpovědět
karminka: jo,jo chápu....každý má názor svůj. Ale pokud to bude dovolená po Evropě,už bych počítala trochu s větší cenou + výměna a vždycky to vyšlo dráž,než hotely s ALL...Ale to je všechno se vším :-) Hodně úspěchů při výběru! A všichni dobře odhadněte koláčky a vše......aby se potom prasata,nebo slepice neměli taky dobře :-D Ono někdy se to fakt nezdá.......... ;-)
Odpovědět
Holky, taky hledám pořád líbánky. Ono taky hodně záleží co od té dovolené kdo čeká, někdo chce sebou jen kecnout u bazénu nabo na pláži a nevystrčit paty z hotelu, tím pádem all inclusive a více hvězdičkový hotel, protože tam chce trávit celý čas a někdo chce i cestovat, tím se spíš vyplatí polopenze nebo jen snídaně a jednodušší ubytování když se tam bude chodit jen vyspat, na to jsou skvělé ty vyhledavače, kde si každý zadá vše co požaduje. Já hledám hotel přímo na pláži, 4-5hvězdiček, all nebo ultra incllusive, blízko letiště, vhodný pro děti, takže pěkný bazén a pozvolný vstup do moře s pískem....tak aby až půjde Adí po obědě spát tak aby jsme mohli lehnout k bazénu a do pokoje dát chůvičku a mělo to dosah k bazénu nebo i k moři.... No a můj průzkum teda je, že nejvíc přicházejí v úvahu hotely na Djerbě a Tunis,pár hotelů v Bulharsku,Turecko( i když tam jsou ty komplexy megavelké) další Evropské hotely jsou většinou dál od moře a k moři se musí dojít a lehátka atd už jsou za poplatek, většinou nabízí jen polopenze nebo snídaně a all je dost drahé. No a nejlevnější je opravdu Tunis a Djerba, i když 5hvězdiček v Tunisu se nedá srovnávat s 5ti hvězdama v řecku nebo španělsku, tam už je to určo hodně vysoká úroven.... Já byla v Chorvatsku několikrát, líbí se mi tam,hlavně čisté a krásné moře, jen to není dovolená s plným servisem, ale s tím tam člověk jede.. V Itálii jsem byla taky několikrát, tam se mi nelíbí moře(i kdy jsem byla jen na severu), ale zato atmosféra parádní a vše je tam přizpůsobeno dětem. Egypt super, byli jsme 3x a nikdy jsem ani neměla průjem, moře bomba, služby dobré, dovolená je spíš jen o hotelu. Kypr, první dovolená s mým nastávajícím, nádherné moře, skvělé jídlo,skvělé hotelové služby, ale draho, a teď ještě přidražili jak zájezdy tak i restaurace. Tunis, byla jsem před 1,5 rokem v září, hotel dobrý, služby dobré, jídlo ušlo, moře nic moc, opět je to dovolená jen o hotelu jako egypt.... Loni v dubnu jsme byli v Californii, celou jsme jí procestovali od San Franciska po Las Vegas a Grand Canyon, nádhera, amerika mne nikdy nelákala,ale ted vím že mi zůstala v srdci a doufám,že se tam ještě jednou vrátím, už jen pro to že mne Zd v San Francisku požádal o ruku. Bylo to ale každý druhý den v jiném hotelu, hodně ježdění autem atd..takže zase uplně jiná dovolená, s Adriankou by jsme to ale nezvládli, naši nám jí hlídali. Takže holky, pokud nemáte ještě děti tak cestuje jen jak to jde, pak je to už náročnější a to i finančně. Jestli máte někdo nějaký dobrý tip na pěkné hotely, tak sem s tím. Lien, tak to je mi líto, když se to se.. tak se to ser.. to znám. Do auta jestli se vejdu jsem zatím neřešila...tak snad ty obruče jsou trošku pružné a nacpu se tam!? Minizákusky neřeším, naštěstí a chlebíčky mi udělá v pátek před svatbou ségra, vůbec se u nás v pátek odpo sleze lidí, takže snad to budu mít bez práce :-D Jinak u nás jakási ponorka, jsem bez nálady, Zd pořád v práci, tak se ani moc nevidíme, Adí dnes v noci horečkovala, takže je doma a odpoledne jedem k doktorce, tím pádem nemám schůzku s fotografkou a o víkendu asi budu muset zrušit účast na jedné svatbě, ale Kimbalce na svatbu se musím jet určitě podívat, ať se děje co se děje....
Odpovědět
Článek se načítá
S obručema bych si nelámala hlavu,jsou pružné a přizpůsobí se. Já jsem měla šaty bez obruče,tak nevim. Ale co jsem slyšela a viděla,tak se to přizpůsobí. Andru: s tou dovolenou s tebou souhlasím,je to tak jak píšeš...A cestovat zatím bez dětí jak píšeš co nejvíc, je pravda....Pro opravdu malé děti jsou ideální země v Evropě a když si dokáž potom samy hrát,a nekojíš je,tak už je zas lepší hotel s ALL mimo Evropu,jsou tam dětské koutky,velké zahrady,pro děti programy,tobogány atd. My se teď rozmýšleli mezi Kubou a DR...všichni nám říkali,jeďte na Kubu dokud nemáte děti,tam to není ideální pro děti a DR,zas jak stvořené pro rodiny.....a rozhodli jsme se stejně jinak,ale tam hrála roli ta svatbka,chtěli jsme ráj na zemi...Jinak typ na hotely určitě mám,pokud budeš chtít pošlu ti do IP. A hlavně na té Djerbe máme známý s kterýma se pravidelně navštěvujeme a dokáží říct pro a proti při výběru hotelu - bez ohledu na peníze a velkého zisku,tam jsou lidé jiný (zatím).
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobré ráno holky, já vás dočtu později, už to máme za 3 dny a opravdu na net nyní nezbývá čas, kdyby jste viděli, jak se vše mění, můžete plánovat jak chcete a poslední týden vás dostává do kolen. Přeji vám, ať vás nic takto organizačního nepotká. Já vám to pak rozepíši. Mě málem předevčírem šlehlo, fakt vážně. Ale nakonec jsme to vyřešili jinak, pomohli jiní lidé. Včera jsem už byla na poslední zkoušce šatiček, zítra je jedeme vyzvednout, ufff :-) Zatím se loučím, jedeme do cukrárny pro rolády a odvézt je do práce, pak ještě pár záležitostí
Odpovědět
slavkap. Přesně tak, proto jsme měli svatebku až teď.....Tam jsou hurikány a potom ještě časté srážky v určitých měsících. Ale můžu říct,že jsem odpočítávala dny jak jsem se těšila!! x-) kimby: Držím palce!!!! A pevné nervi!!! Když vzpomenu na naše přípravy,organizace,objednávky,vybírání...prostě jsem si myslela - zvednu telefon,objednám,vyzkouším,co najdu na netu hned odešlou......a vše budu mít doma připravené....ALE......někdy je to opravdu jiné...a když ne,tak aspoň něco se najde. Protože kdyby vše šlo hladce,tak by to nebylo ono... ;-)
Odpovědět
Okka, písni typy na hotely, budu ráda, taky mám něco vytipovanného, tak třeba se shodnem a bude vyřešeno. Jen se bojím jesti tam nebude v černu moc vedro? jako třeba v egyptě?
Odpovědět
andru: Já jsem loni před svatbou letěla na Tabu v květnu a bylo fakt teplo. Musím říct,že já jsem hrozně zmrzlá,ale já jsem extrém. Tam mě bylo fajn. Když jsme byli na Djerbe přelom červenec-srpen...mě bylo báječně,ale když na to kouknu z pohledu normálního člověka...bylo na padnutí. Kór v těchto zemích,tam je to teplo suché...i když se říká že je tam vlhko,ono tam je...ale my to necítíme. A v září v Egyptě jsem poslední večery mrzla :-D Třeba v té DR je to jako v prádelně,tak to opaluje i přes mraky a pořád je tam vzduch jak čerstvě po dešti,ale teplo... Jinak podle mého v Egyptě je tepleji v červnu. Pošlu ti i odkaz kde tohle porovnat a eventuelně hlídat.
Odpovědět
Okka, no my můžem jen právě v červenci jet, jindy nemá můj nastávající volno....
Odpovědět
Profilova fotka
Kimby: Držím palečky, ať se ti nic nepokazí a ať ti vše vyjde. Chápu, že přitom spěchu nemáš na net čas, ale mi si počkáme. ;-) Až budeš mít po, tak se budeš moc s náma v klidu podělit.
Odpovědět
andru: Já bych to viděla v tomto měsíci na Djerbu,ale těžko říct...
Odpovědět
Okka tak jestli máš tipy na hotely na djerbe tak sem s nima ;-) nebo do IP
Odpovědět
OK ;-)
Odpovědět
jdu dovařit oběd, pak s adí k doktorce, pak přečtu, dík
Odpovědět
Profilova fotka
andru: Tak to jsi snad jediná, od koho slyším, že neměl v Egyptě ani průjem :-D . Já si tam užila pěkný střevní potíže |-| , ale jinak paráda. Itálie se mi taky nikdy nelíbila, byla jsem na severu, uprostřed a řekla jsem už nikdy a před týdnem jsem se vrátila z jižní Itálie /nakonec mě překecali :-) / a to se vůbec nedá srovnat. Moře krásný a hlavně čistý, supr :-) . Pro holky, co ještě shánějí svatební koláčky. Mně je dělala na doporučení p. Axamitová, cena je podle náplně od 2 - 3.50 Kč. Byly moc dobrý. Paní bydlí za Třemi sýry ve věžáku, tel. 604 946 830. Dělá i svatební dorty, ale já měla jinou představu, tak jsem si ho u ní nenechala dělat. Jo a měla jsem od ní kremrolky, takže nakonec bylo 6 druhů minizákusků. Na ty jsem úplně zapomněla :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
dobré ráno :-) moc děkuju Olickovi za kontakt na svatební koláčky. Včera jsem pí.Axamitové volala,tak mám objednáno. Za 2 Kč/ks má tvarohové a tuším makové koláčky, za 3 Kč/ks má ořechové a jablečné koláčky a za 3,50/ks má povidlové. Objednala jsem cca 1400-1500 ks, podle toho jak to paní vyjde. Vyzvedávat budu ve čtvrtek před svatbou :-) neobjednávala jsem tedy povidlové,protože ty u nás moc nejedou,tudíž průměrná cena za 2,50/ks,což je super :-) Zase o starost méně :-) Slavkap: souhlasím s tebou,že v červenci možná nějaký ostrůvek nebo kanáry, rozhodně ne djerba, vždyť je tam 40 stupnů. Já právě do takových destinací vůbec nemůžu,mám problémy občas s tlakem,tak se mnou by to tam asi seklo. Já bych tam mohla jedině mimo sezónu. Jinak s tou obručí se ani moc nebojím do auta, myslím, že to zvládneme. Nebo budeme muset, nic jiného nám nezbývá :-) Kimby, doufám, že už je vše organizačně v pořádku. Já doufám, že se nám poslední týden něco nepo...., je pak síla něco shánět na poslední chvíli. Ale tomu prostě nezabráníš.
Odpovědět
Karmin, podle mne bude i na kanárech nebo na řeckých ostrovech ke 40st, vem si že u nás bývá 30st..... Prima, že máš koláčky ;-)
Odpovědět
Podle mého na kanárech bude jak píše andru...,vždyť tam lidi lítaj i v listopadu..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Karminka, tak koukám, že jsi nakonec koláčky sehnala. A cena je super. Já potřebuju sehnat nějaké minizákusky do práce, jenže takhle z domova nic nevykoumám. Včera jsem začala vyrábět šerpu na autí, tak mám sešité lístčky jako spodek a teď musím vykoumat, jak na to přidělat růžičky. Normálně se mi tak často nestává, abych se těšila do práce, ale doma mě to neba. Andru: Včera jsem si pořádně prohlídla vaše oznámení, je nádherné, to se povedlo. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?