Nevěsty z Hodonínska

Zobraz úvodní příspěvek
Tak Vás tady dámy vítám, v našem druhém, doufám, že stejně úspěšném, témátku x-) Věřím, že k nám, kecalenám, brzy přidají další nové tváře a bude to ještě větší slepičárna :-D Hodně zdaru v manželství všem nám vdaným, i čekatelkám x-)
Odpovědět
Heli, nerada bych tě zklamala, ale řeklo se bez bab :-P Majky, to je v pohodě ;-) já totiž nejdřív viděla tvého muže, pak jsem zahlídla mamku tvoju... tak mě napadlo, že musíš někde kolem poletovat i ty ;-) jinak bych tě asi taky nezaregistrovala... koho jsi to vedla za holčičku?
Odpovědět
Profilova fotka
heli-iáááiáááá :-D Už se těším !!! Jani-jj, mne pak mamka říká "co to bylo za holku, že mne zná??" :-N si myslela, že je slavná... :-D To byla bratránkova "vyženěná" nevlastní dcerka Šárinka. Je to takový nezmar malý. x-)
Odpovědět
Právě mi volal Honza...kobyla vyběhla do výběhu, uklouzla do výběhu a má otevřenou zlomeninu zadní nohy |-| Je jí 21 let...Ivča ji ještě v sobotu Zuzce stříhala... Veterinář už je na cestě |-| Ještě včera večer jsem ji krmila...a dneska už nebude...
Odpovědět
oml. uklouzla na blatě...
Odpovědět
jejda... vy s těma koníkama máte samé maléry :( hlavně ať to dobře dopadne. budu na nic myslet Majky, tak já tvoje mamku poznám, pač jsi mi kdysi říkala, že dělá v Dm, takže od té doby si ju pamatuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
heli-néééééééééééééééééééééééé ;-( |-|
Odpovědět
Jani, veterinář jede s uspávací injekcí |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, já ji říkala, že asi chodíš do DM nakupovat, tak z tama, že ji znáš.... :-)
Odpovědět
Heli to je smutná zpráva |-| Chudák kobylka :-(
Odpovědět
A to nejde nějak vyléčit zlomenina u koní? To musí být konec? ;-(
Odpovědět
heli, to si děláš srandu???? to se s tím nedá nic dělat??? bože, to je strašně smutné :(
Odpovědět
Sylvi, u mladého koně by se to dalo léčit...ale je to kobyla, kt. už je 21 let, to je na koně dost...bohužel už několik let má zdravotní problémy a je to otevřená zlomenina na zadní noze...v horní části...léčba tady bohužel nepřichází v úvahy...a byť je to asi tvrdé...tak by to vyšlo na desítky tisíc Kč a to majitelka nedá. Nedali bychom to ani my. |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
krásné rááán!!! venku pořádná zima teda opravdu je, dneska jedem Filípkovi koupit bundičku, pořád nic a najednou takové teploty, a boty potřebuje taky, stejně jako já x-) Heli já bych byla posraná až za ušima, chtělo by to u koní postavit rovnou nějaký pěkný domeček at to nemáte tak daleko a hlavně se nemusíte o samotě bát 8-) , hlavně s nějakým velkým psiskem. Holky tak vy už budete taky za chvilku taky těhule, no super, ráda si na to počkám, pomalu vás budu vyškrkávat :-N :-D . Jinak na hody nám pršelo, ale my je zvládli jak se má, na pochodu až do 8 do večera a v neděli do průvodu. Janču jsem tam taky viděla, slušelo jí to x-) . Jinak holky psaly jste tu že jedete některé do Olympie na otevírání nových obchodů, nevíte kdy to má přesně být?
Odpovědět
luci, výkop je 16.10 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Helil-je to opravdu smutné, ale pokud tam hraje stáří, tak už opravdu asi není o čem debatovat, by se jen trápila. V tomto to mají zvířátka oproti lidem snadnější, dostanou injekci a nemusí se trápit... |-| Luci-já tě viděla u kolotočů, ale nechtěla jsem na tebe křičet, přes ten kravál by jsi mne stejně neslyšela. Moc ti to slušelo !! ;-) A nové obchody v Olympii se otevírají 16.10.
Odpovědět
Profilova fotka
Heli to mě moc mrzí, chudinka, ................... |-|
Odpovědět
Luci, kurňa, to je nápad, že by půdní vestavba =-) No, psisko tam máme, ale nějak zapomíná hlídat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Marky , víš né že na mě musí každý křičet, jinak to semnou nejde, Janča mě taky okatě pozdravila, slepoňě jednoho
Odpovědět
Profilova fotka
heli a o tom nikdo nikdy neuvažoval??
Odpovědět
Profilova fotka
já slyšela že hodnota koně roste do sedmi let jeho věku, pak klesá................21 je teda opravdu hodně.........trošku utěší to že si užila hezké a klidné stáří :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, takže ty jsi nejenom slepá, ale i hluchá? :-D
Odpovědět
Luci, neee, páč tam je pohyblivá půda a nikdo tam nepřiklepne stavební parcelu. No, do sedmi let je to hloupost - kůň začíná svoji sport kariéru někdy ve 4 letech a od té doby jeho hodnota roste na základě dosažených výsledků. Vrcholu své kariéry dosahuje někdy v 9-10 letech...na eurosportu takhle "staří" koně chodí nejvyšší soutěžě a to jsou světové soutěžě. U nás se závodí i se staršíma koňma...daleko staršíma. Já závodila ještě na 20ti letém koni. Podle "téhle teorie" bych hřebce rovnou mohla šoupnout do starého železa, páč mu bude příští rok sedm :-D
Odpovědět
Téda, tak to jsem vůbec netušila, jak je to s věkem u koní. Tak už jsem chytřejší zasej o něco :-) Ale teda když se dá závodit i na 20letém koni, tak té 21leté kobylky je stejně škoda, i když je už starší. Mohli se na ní aspoň vozit dětičky. A chápu, že do takového zranění, nikdo moc nechce investovat, ono taková léčba musí být hrozně drahá. :-|
Odpovědět
Sylvi, ona nebyla jako jediná naše, ale měla ji tam známá na ustájení, víš. Byla dost "specifická", trpěla tzv. kušingovým syndromem (nechce se mi hledat, jak se to přesně píše) a dost jí to otravovalo život...je to zvýšená tvorba adrenalinu a s tím spojené nadměrné pocen, nadměrný růst srsti, nadměrná funkce ledvin atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem se vrátila a jsem naprosto v šoku :-(. Je mi líto Manulky i Zuzky, je to hrozné. Otevřená zlomenina se bohužel u koní léčit nedá v žádném věku |-|. V cizině se o to pokoušeli několikrát, jeden koník sešrobovaný přežil zhruba rok a pak mu odešli postupně všechny ostatní nohy a museli ho uspat a to nehledě kolik si vytrpěl bolesti. Hlavně, ať to má rychle za sebou a nic ji už nebolí. Bohužel úrazy z výběhu jsou vůbec nečastější smrtelné úrazy koní |-|
Odpovědět
Ahojky holky, Heli - to je hodně smutná zpráva po ránu....té kobylky je mi moc líto... |-| Tak snad se nebude moc trápit a po tý injekci už jí bude dobře - nebude nic cítit a zbytečně trápit se |-| |-| Je to dost smutný, slyšela jsem,že tyhle úrazy u koní většinou takto končí jejich smrtí ( respektive jejich utracením ). Jinak venku to vypadá dost hnusně a větrno, já se k Dr. chystám až odpoledne, tak snad nás to nikam neodfoukne. Jinak je mi líto manžela, zítra už musí být v práci na Vysočině a tam to bude hodně vyfukovat - no snad nebude mít pěší.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ta zpráva o kobylce je moc smutná. :-( |-|
Odpovědět
Katy, škoda je kobylky to ano |-| Katy a co záclony? Koupila jsi něco?? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vladi-jak se daří? Jsi pořád doma? Doufám,že budeš mít všechny výsledky už v pořádku a že budeš zdravá !!! Kači, jak jsi pořídila? :-)
Odpovědět
Kači, tak co? Už máš vytažený stroj a zapošíváš okraje? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?