Nevěsty z Blanska a okolí 2011 plánující svatbu.Jste zde?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak děvčata kdopak plánujete svatbu příští rok stejně jako já?
Odpovědět
Profilova fotka
8-) neboj je to právě maléé takovej mini kostelík teda jestli nemyslíš klasicky zámek Rájec, oddávat klasicky nejspíš starosta, já nejsem pokřtěná takže kněz nééé
Odpovědět
aha a pro kolik je to tak lidi? uz to tam mate domluvene? neni to jak v lysicich, ze se oddava jenom dve soboty v mesici?
Odpovědět
Profilova fotka
těžko odhadovat pro kolik je to lidí, nejlépe se tam jdi mrknout každej den do 16.30 kromě pondělí. mě se jich tam snad 60 vleze, budou většina stát no, domluvený to máme tak na 80 procent, ještě musíme na uřadě něco domluvit. Víš co, tam se běžně neoddává, ale není to problém.
Odpovědět
ok, diky moc, asi tam zajdem co nejdriv, at to mame uz domluvene. ja bych to chtela venku jak to mela myslim nikaa666, pripadne mokrou variantu tady tu kaplicku. ale asi s knezem, coz nevim, jestli bude/nebude problem :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, díky, že držíte pěsti. jak jsem včera byla poměrně v pohodě, tak dneska teda poměrně děs ]-( v hlavě se uklidňuju a daří se, ale tělo dělá blbosti - oproti včerejšku mám 1.5kg dolů, pořád lítám na wc.. uffff. počasí nic moc, ale obřad v parku prozatím nevzdáváme. tak hodně foukejte, ať se ty mraky rozfoukají a vykoukne sluníčko ;-) dulik: su zvědavá jestli přijdeš a poznám tě :-D
Odpovědět
kaci hlavne ze neprsi a je docela teplo!!!! podle me idealni pocasi, protoze nebudes aspon na fotkach mhourit oci kdyz to mate venku:) uzijte si to, myslim na tebe od rana:)))
Odpovědět
Profilova fotka
téda tady to nějak utichlo... tak bilancuju, no když odečtu dopoledne, tak super ;-) ale první polovinu nejkrásnějšího dne v životě si představuju trochu jinak než s žehličkou, vysavačem, nervozní maminkou, nestíhačkou, kvůli tomu zrušením průvodu aut a parkování narychlo kdesi u garáží, protože na nejbližším parkovišti nebylo místo :-D Ale jakmile jsme se octli na palouku, tak jsem si to začla fakt užívat - obdivné pohledy, obřad, blbůstky kamarádů, focení, všecko paráda. i akvapark super. vše ok
Odpovědět
kackabk: my jsme asi vsichni cekali az neco napises ty! :-D takze moc gratuluju ke svatbe a do manzelstvi jenom to nejlepsi! ale napis podrobnosti obradu a hostiny, takhle nam to nestaci ;-) . co manzel? videl te az tam nebo uz doma? a co program na hostine a tak vsechno kolem?
Odpovědět
Kackabk: Tak já taky gratuluji a moc se těším na fotečky a na podrobnější info! Měli jste krásně udělaný obřad, slavobránu a lavice pro hosty, opravdu moc pěkné! A počasí vyšlo taky na jedničku! ;-) A kdo vá oddával? Jak jste byli spokojeni s fotografem a kameramanem? Jak probíhala hostina? Hlavně přidej nějaké fotečky... Jinak všem pěkný propršený svátek! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jo, holky, fotečky dodám, zítra budem mít od fotografa, zatím máme jen od přátel, ale taky moc pěkný. Něco napíšu, ale až si někdy udělám víc času, teď bych se měla trochu naplno pustit do školních povinností, musím splichtit nějaké články, což jsem před svatbou dost flákala.. No však vydržíte, že? ;-) :-D
Odpovědět
kackabk: moc dlouho nas ale cekat nenechej ;-) to vis, my se do toho teprve dostavame, takze kazda rada dobra :-p a pojedete nekam na svatebni cestu? jo a co vubec studujes za obor? taky jsem na PhD.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak abych vás tak nenechala čekat, tak z toho udělám seriál. Dnešní díl: Ráno a dopoledne - vstávaly jsme s mamčou v 6 a na půl jely ke kadeřnici. Obě jsme byly načesané v 8:15. Dobrý čas :-) Mimochodem mamča drdol na spaní nerozplétala a ještě včera (4dny) ho měla na hlavě téměř neporušený!!! Ona pak jela pomoct zdobit do akvaparku(zakrýt nástěnky s dresy za čelem tabule) a já sama doma měla uklidit, nachystat občerstvení pro hosty, vyžehlit ubrus na stůl u obřadu, vysát červený koberec (proč jsem to sakryš neudělala den předem??). No nerviky, nevěděla jsem, co dřív, mezitím mamka přijela a začla zdobit mé a ženichovo auto, načež musely naklusat kamošky s hadrem, neb se jí auta z myčky nezdála dost čistá! Pak přišla v 11 kosmetička, chvíli ve všeobecném zmatku pomáhala chystat to občerstvení, já vlítla do sprchy a od 11:30 šlo vše kolem mě, neb jsem se oblíkala, líčila a bylo mi fajn. Stihlo se to naknop. Ve 12:15 si pro mě podle plánu přišel ženich s kytkou (takže mě viděl už doma). Vše připraveno, můžem jít tvořit průvod s auty a ve 12:30 podle plánu vyrazit, až na to, že...ženich nemá korsáž, já vůbec nemám rodiče - korsáž u maminky a ta s taťkem v zámeckým parku - chystali s dalšími místo obřadu a měli ooobrovský skluz. Takže svatební hosty jsme poslali předem, ať se to nezdržuje, a dvěma auty (ženichovo a moje) po příjezdu a převlečení našich jsme 12:53 vyrazili směr zámecký park. Původně byl plánován hlučný průjezd městem a parkování dole u lidušky, průvod před celým zámkem.., ale takto jsme to chtěli hodit na parkoviště k bowlingu a vzít to vrchem. Parkoviště plné, tak jsme to švihli k přilehlým garážím a naklapali na palouček, kde už čekali všichni hosté.... A to je milé děti pro dnešek všechno, trochu jsme se vystresovali, ale od příště už to bude jen fajn ;-) Z toho plyne poučení - co můžeš, udělej dopředu, vůbec není ve svatební den dost času, žádný nožky na stole. Zorganizovat si na pomoc co nejvíce lidí a pro jistotu na dřív, než jste si mysleli. Oni vám rádi pomůžou, fakt je neobtěžujete. No a ještě jednou - nebrat si toho na sebe moc (mluvím hlavně o své mamince - zdobení na hostině, aut a ještě obřadu, k tomu se učesat, oblíct a nalíčit - obdivuhodný výkon, který se ale neobešel bez slušných nervů, které se v tento velký den velmi jednoduše přenášejí na ostatní)
Odpovědět
Článek se načítá
kackabk: ty jo, tak to se nedivím, že se to neobešlo bez nerviků.... tvoje maminka je asi stejnej "blázen" jako já :-) taky bych si chtěla nachystat vše sama, ale vím že to sama nedám a kór ve svatební den, takže už teď mám domluvený 3 kamošky co mi budou pomáhat a doufám že nás nakonec bude víc :-). Auto ženicha a nevěsty mám v plánu zdobit v pátek před svatbou, jen musím zajistit nějakou garáž pro ženichovo auto. Už se těším na další díl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
leilunka: no nazdar bazaaaaar :-)
Odpovědět
Téda, krásná pohádka :-D Hlavně, že je snad se šťastným koncem :-D Já to mám holky super zařízený .. kamarádka, která se mě vdávala před chvilkou, tak se nemohla své svatby nabažit a tak začala plánovat už moji :-D Tak jsem moc ráda ... aspoň na nic nezapomenu :-p V pátek se jedeme k nim dívat na svatební DVD a už mě chce ukazovat můj svatební seznam :-D No, super ... :-D Mám pocit, že se čím dál tím víc těším tak snad se to fakt všechno nepodělá. .. :-D A taky si myslím, že je fajn zařídit vše dopředu, co se dá, aby toho bylo pak co nejmíň ... takže jsem se to snažila všeho vyhrotit teďka protože mě začíná za chvilku zase zimní semestr a nebude na nic čas. Tak snad jsem si to dobře zorganizovala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky,chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaký dobrý tip na svatební obřad a hostinu na pěkným místě v Brně a okolí (Boskovice,Letovice,...).Svatba bude příští rok v červenci a chtěli by jsme kolem 40 lidí. :-)
Odpovědět
kackabk: tak super, pohadky muzu:) ale uz se tesim na dalsi dil :-D . uplne ziram jakej je svatebni den nestihacka a to jsem si rikala, jak to musi byt v pohode, kdyz mas obrad az v 1. normalne co jsem byla na svatbach, tak zacinaly v 11. nechapu, v kolik potom ty holky vstavaly :-S
Odpovědět
Já si nejdřív říkala, že je to na obřad moc pozdě, pak zase že to musí být klidné vstávání a klidné přípravy bez tolika stresu a teď teda sama nevím po tom co jsem si přečetla, každopádně to nechám tak jak to je s obřadem před polednem. Taky se těším na pokračování pohádky a hlavně konečně na nějaké fotečky! ;-)
Odpovědět
Ahojka nevěstinky,vše se dá stihnout,pokud to naplánujete a rozdáte úkoly.My měli obřad v 10.30,takže jsem v klidu vstala v 6, v 6.30 byla u kadeřnice, v 7.30 už zpět doma a ženich přijel v 9.30.takže dost času,starala jsem se jen o sebe-všechny ostatní úkoly měl někdo přidělený,každý věděl o co se más starat a tak.Ženichova strana se nasnídla u něj a k nám to bylo na přejezd cca 15minut...v klidu a pohodě.Auta teda jela nazdobená z ženichové strany už od něj a u nás se zdobila jen nevěstina strana-cca 45lidi.Plánovalo se v klidu cca od října,svatba byla v dubnu.Nejdůležitější je zamluvit termín-obřad+hostina,pak kapelu,fotografa,případně cukrářku a zbytek se dá v pohodě, v klidečku....Přeju pevný nervy... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, holky, určitě se to dá zvládnout v klidu, mně právě přišlo, že je času dost, tak jsem všechny na pomoc nazvala až na 11h, a to byla největší chyba. myslím ale, že jsme v tomto fakt nějací exoti, že normálně to přece není možný nestíhat ]-( Ale taky normálně si člověk nechystá sám místo obřadu, nepatle se se zdobením stěny u svatební tabule.. Kdyby se mělo jen nachystat nějaké občerstvení pro příchozí, nazdobit auta a jet, tak není co řešit. já osobně taky stíhala, jen ta mamča vůbec a to se přeneslo i na mě.. Díl druhý: Obřad a focení Minule jsme skončili na paloučku, kde si nás odchytla paní matrikářka Havlíčková, vybrala občanky, shrnula jak to bude probíhat, svědkové nám seřadili svatebčany, smyčcový kvartet začal hrát Pelchebelův Canon in D (klasika) a vyrazilo se. Ženich s maminkou prošeli špalírem a já brzdila tatínka a čekala, až začnou hrát tu mou nástupní. Tatínek nebyl k ubrždění :-D tak jsme nakonec v pohodě stihli dorazit a předat mě ženichovi ještě za kánonu, tak jsem se narychlo s houslistkou dohodla, že ten můj Flower Duet z Lakmé zahrají v průběhu obřadu místo smutného Ave Maria, což mě vlastně potěšilo - super řešení tatínkova kiksu ;-) Oddávající nám byl samozřejmě představen, ale já si to, duliku, nepamatuju. Kamoš říkal, že ho viděl na více svatbách, ale starosta to není ;-) Obřad normálka, nenormální bylo jen to, že NESPLETLI žádné jméno, to se mi snad na svatbě ještě nestalo :-D S ženichem jsme se dohodlli, že naše Ano musí být opravdu hodně slyšet, tak jsme si opravdu dali záležet a byl to prima nápad - všechny jsme rozesmáli, bylo to moc příjemný :-) Podpisování proběhlo teda vestoje, nebylo to tak strašný. Protože si ženich řádně nakrémoval prst, prstýnky nám na ně vklouzly v pohodě. První manželský polibek snad popisovat nemusím :-D Hudebníci nám k tomu zahráli "Jdi za štěstím" a nakonec ty klasické svatební fanfáry. Přitom nekonečněkrát "blahopřeji" a pusa, což bylo přerušeno "zhrzenou matkou (dvoumetrovým kamarádem v silonkách, minisukni a paruce) Lucinky (jeho půlročního synka Lukáška)", udělal tam pořádnej humbuk, ženich dostal chomout, já bič a kouli na nohy s morseovkou z uzlíků na provázku, která vedla k nápovědě, která předala ženichovi lavinový vyhledávač, ten ho dovedl k mojí mamince, u které jsme museli uhodnout, že má klíč v podprdě!!! :-D To jsem teda netušila, k čemu se mamča propůjčí ;-) No pak už bylo jen šílené, že při odchodu špalírem po nás družičky mrskaly rýži poměrně nevybíravě, při svlíkání šatů se jí ještě dost vysypalo na koberec.. Focení s panem fotografem Petrem Novotným mě a dokonce i ženicha, který byl zpočátku proti focení aranžovaných fotek, bavilo. On si nás taky chválil, no byla to taky moc prima část dne. Fotečky vám sem přihodím, ale ty vždycky zaberou nejvíc času, tak vydržte. Ale jsou fakt pěkný, mám radost :-) Jinak kamery se ujala ženichova sestřenka, my to po nikom ani nechtěli, mysleli jsme, že to natočené vůbec nebude, tak mě to na obřadě příjemně překvapilo. Chtěli jsme hlavně pěkné fotky, video až tak nemusíme, ale když je, tak samozřejmě neprotestujem ;-) Pohádka nám už pokračuje příjemně a vesele a příště, milé děti, půjdeme do akvaparku ;-)
Odpovědět
... krásné pokračování, četla jsem to jedním dechem... ;-) a zase se těším na další...
Odpovědět
Moc vás všechny zdravím, už delší dobu si tady čtu vaše příspěvky a myslím že toho o svatbách vím hodně a dokážu poradit nebo říct svoje zkušenosti. Vím dobře co je s chystáním svatby starosti. Sám mám svadbu za sebou a teď v nedávné době dvě v rodině. Znám dost kontaktů, ale nechci aby byl smazanej jako reklama tak kdyžtak se mě ptejte a já budu odpovídat raději přes SZ. A kackebk přeju všechno nej! ;-)
Odpovědět
kackabk: ....hezký, tvá mamča je fakt číslo :-))..... už se těším na aquapark...... ještě jsem se chtěla zeptat k tomu obřadu, měl oddávající mikrofon?? slyšela jsem, že ta řeč, kterou oddávající přednáší není slyšet. kamarádka říkala že to neslyšela a to stála hned za nevěstou jako svědek...
Odpovědět
Profilova fotka
koopretina: mikrofon nebyl, musím říct, že jsem řeč moc nevnímala, ale určitě jsem to slyšela :-D poptám se lidí, jak to slyšeli oni
Odpovědět
taky jsem to cetla jednim dechem, super pohadka a nejlepsi je, ze je pravdiva a dobre dopadne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ráno, dneska je málo času, za chvíli se chystám na vlak a celý den na brigádě, tak uvidíme, co stihnu... Díl třetí: Akvapark Po focení jsme naskočili s ženichem a našima do jednoho auta a slavnostně přijeli k akvaparku, kde na nás všichni čekali. Pan vedoucí připravil milé přivítání: napili jsme se vody a vodky (jsem tu vodku vypila schválně jak vodu, ani nemrkla, a každý se nás pak vyptával, jak to teda vlastně bylo :-D), zametali jsme talíř a pak jsem svatebčanům odhalila, že si ženicha beru kvůli mužským přednostem a ne pro peníze (ze dvou zakrytých talířů jsem si vybrala ten s naaranžovaným banánem se 2vajíčky, na druhém byly čokoládové penízky). Pak mě musel ženich přenést přes práh (řešilo se tu v diskuzích, že to nemá v restauraci smysl, jenže doma jsme na to druhý den stejně zapomněli;-)) Všichni našli podle cedulek svá místečka u nádherně nazdobené tabule, tatínek pronesl řeč, přiťukli jsme si, zbaštili chutný předkrm a přišlo společné jezení polívky děravou lžičkou-moc nám ty díry nevadily, aspoń zůstávalo na lžičce to důležitější, jako maso, knedlíčky a nudle, kdo by se staral o nějakou vodu ;-) Pak klasika svíčková a všichni funěli. šli jsme to rozchodit ven do areálu akvaparku, kde se děti k mému zadostiučinění proháněly po trávě a šplhaly jak opice po prolízkách - no byl to dobrý tah s tím venkem. Já si konečně udělala společnou fotečku se svědkyní, taky fotky na houpačce a tak. Někteří se chopili petanqových koulí a odpočívali tímto způsobem. No a pak se krájel a baštil svatební dort, potom přišel čas, na kdy jsme měli zamluvený led, tak jsme se vydali na kluziště, kde byly soutěže ve střelbě na bránu a jinak volná zábava-ona byla většina lidí ráda, že se na těch bruslích nějak drží ;-) škoda, že z toho není moc fotek-nad ledem byl opar, což dělalo krásnou atmosféru, ale fotky rozmazaný. no a potom první manželský tanec - nebo rovnou dva, protože ten valčík, co jsme chtěli, nám svědek pustil až na druhý pokus :-) Pak taneční blok a zase volná zábava - měli jsme pěkný raut, čokoládovou fontánu a selátko. Venku poprchalo (štěstí ;-) ) Časem nastoupila i kapela, kde zpívá má svědkyně a s přestávkama vydrželi své a převzaté písničky hrát poměrně dlouho. Mezi tím se rozbalovaly dary, maloval společný obraz, rozsvítily zavěšené lampiony, sledoval ohňostroj, házela kytka a podvazek. Kytka byla propadák - nechala jsem si naštěstí udělat házecí, ale mrskla jsem ji do stropu a kytka se rozletěla na tisíc kousků - trapas, ale aspoň si každá svobodná slečna mohla vzít kousek a jedné kytička přiletěla a sama spadla za tričko, takže doufám, že pro tu platí do roka a do dne ;-) když skončila kapela, rozjeli jsme to ještě s pár zbývajícími kamarády na různé hitovky z noťasu a ve 2:45 nám shořela pojistka v zesilovači, tak vše postupně umlklo a ve 3:30 jsme šupli v ubytovně do postýlky no a co bylo dál, to je naše věc ;-) A to je konec pohádky a začalo naše manželství :-D Tak snad je to vše, utíkám se chystat na vlak, kdyžtak se ptejte ;-) S akvaparkem naprostá spokojenost, dobrá spolupráce, výborné jídlo, veškeré zbytky nám samozřejmě dali s sebou
Odpovědět
kackabk: jééé, tak to je super, že ti to všechno tak hezky vyšlo ;-) moc gratuluju ke svatbě! doufám, že nám všem ostatním se svatební den vydaří tak jako tobě :-)
Odpovědět
kackabk: Krásná pohádka... už jen chybí ty fotečky... 8-) Doufám, že nám všem to příští rok taky vyjde, tak jak bysme chtěly... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jejda, holky, se z těch fotoalb zblázním. udělala jsem výběr, aby tam bylo zachycené vše, o čem jsem psala, a taky dost fotek, abyste si udělaly obrázek o tom, jak fotí ten náš fotograf, no a je jich 60 a navíc má každá tak 1,5MB, tož to musím nejmíň o 10 zkrouhnout a nějak zmenšit, takže práce na zítra...
Odpovědět
Profilova fotka
opravdu krásná pohádka :-) už aby to bylo ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?