Nevěsty z Blanska a okolí 2011 plánující svatbu.Jste zde?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak děvčata kdopak plánujete svatbu příští rok stejně jako já?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, trošku se vám sem vtěrknu, ačkoliv mám svatbu v Blansku už za necelý 4 týdny, jenže toto téma pro tento rok v diskuzi nějak usnulo. S dulikem už jsem lecos probrala, mimochodem se taky vdávám ve 25 ;-) Svatbu budeme mít doufám v parku vedle blanenského zámku a hostinu s večírkem v akvaparku. Bude nás možná až 80, tak jsem zvědavá, jak se tam vejdeme, ale z možností této restaurace jsem celkem nadšená (až na maličkatý taneční parket) Haniku: nevím, jestli se ti ty šaty líbí konkrétně jako celek, ale se stejným výstřihem, avšak jinou sukní jsem měla na sobě v galerii na Orlí (zezadu super, ale zepředu jsem do nich neměla co dát, takže nesedly...) Jinak co se týče šatů bych blaneňačkám doporučila nakouknout k Rische - já sama u ní svatební nevybírala, neb toho na stránkách má zoufale málo a na jedno brdo. Teď mi to ale nedalo, půjčovala jsem si u ní společenské šaty na svědčení a koukala jsem, že toho má dost. Prý nedávno dokupovala nové a je moc příjemná a je to takové domácké a fajn. A určitě za lepší ceny než v Brně ;-) Verusko: našim i jeho rodičům bylo jasný, že bude svatba hned, jak se mi objevil na ruce zásnubák, takže se u nás žádné takové formality nekonaly, ale kamoš byl s kytkou žádat kamoščiny rodiče o její ruku - to je myslím, pěkný - úplný překvápko z toho asi neuděláš nikdy...
Odpovědět
Veruska26: Jé, tak to je super, že jste se rozhodli taky pro tu sladovnu :-D Já jsem nadšená jak z toho prostoru, tak i z toho přístupu. To dělá hodně ... My to teda máme zamluvený předběžně protože je ještě spousta času ale snad s náma počítají :-D Po novém roce tam asi skočíme ochutnat nějaký mňamy, co si dáme na svatbě a je to :-D Jinak, můj přítel byl požádat maminku o mou ruku. Ta mu pak pomohla vybrat prstýnek a nakonec to věděla celá rodina ale já né .. takže jsem to pak nikomu neoznámila v domění, že to všichni vědí a ono nic ... byli na mě naštvaní, že se to nedozvěděli právě ode mě a tak .. tak na to bacha :-D Jinak, pak nevím proč, se moje mamča najak zprčila a řekla, že nechápe, proč se bereme a ať se opovážíme. Nakonec je to teď teda super a myslím si, že to bude člověk, kterej mě bude maximálně pomáhat. Otec .. historie sama pro sebe, řekl, že patřím k těm 90% ti procentům blbejch lidí, kteří se musejí brát .. ha ha .. jako bych ho slyšela. Ale co ... my oba víme, co chceme a jdeme si zatím. Tak snad bude naše svatba dokonalá. Fakt se moc těším. Teď si to o víkendu pořádně omrknu na svatbě mojí kamarádky :-p A jinak, myslím, že na věku nezáleží, každej ať má svatbu kdy chce. Hlavně, ať jsou zamilovaní protože tehdy si myslím, že ta svatba je nejkrásnější. Kackabk: kde je ten salon Rische? :-p
Odpovědět
Profilova fotka
slunicko: salon Rischa je v přízemí baráku s adresou Dvorská 34. Asi je dobrý si dopředu zavolat, bývá tam asi spíš na domluvu, všecko najdeš přes google. Je to maličký, ale za zkoušku to přece stojí, navíc, když máte tolik času :-)
Odpovědět
kackabk: ahoj taky přemýšlím o hostině na zimáku a obřad bych taky chtěla venku v parku. teprve začínám s plánováním a ještě jsem nikde nebyla se ptát, zatím máme času relativně dost...Byl problém na zimáku z bloknutím termínu?? a jsou vstřícní?? přítel by chtěl aby se večer grilovala kýta a nevím jestli to půjde realizovat... Jinak rodičům jsme to oznámili prakticky hned, den po té, kdy jsem byla požádána o ruku
Odpovědět
Profilova fotka
koopretina: problém s termínem nebyl a to jsme se byli poprvé ptát cca půl roku předem. Vstřícní jsou, paní má s organizací zkušenosti a má vše pod palcem, tak se zlehka cuká, když jí chce někdo do organizace (jako u nás do výzdoby stolů, kterou mi touží dělat maminka) vrtat. Ale domluvit se s trpělivostí dá ;-) Na grilování jsou vybavení, budeme mít selátko, příjemná cena. Taky mě překvapili, že mají vlastní čokofontánu, kterou rádi využijem. Navíc je tam ochota při příhodných podmínkách nás pustit ven (petanque, prolízačky) a dokonce možná i na led :-D Takže říkám - až na ten malej prostor k tanci super. Uvidíme, jaká bude realita, pak můžu poreferovat... Jinak jsme dnes byli na matrice, trochu mě překvapila nutnost správního řízení pro schválení místa obřadu. Že to místo je pak daný tím papírem a nejde to dle počasí změnit(tedy přesunout se při dešti někam dovnitř), jak jsme doufali. Ale po chvíli handrkování to vypadá dobře. Takže trpělivost i v této věci ;-)
Odpovědět
No my jsme prave zasnoubeni uz od zari 2009 a tehdy jsme se shodli ze svatba bude az pristi rok, ale vsem jsme rekli, ze se vezmem "casem" ;-) . Takze sice vsichni vedi, ze jsme zasnoubeni, ale netusi, ze to planujem uz pristi rok. Asi to udelame klasicky, ze pritel prijede s kytkou k nasim, pak to reknem jeho rodicum a pak zbytku. slunickowww.ja si prave taky myslim, ze reakce nasich nebude nic moc, mamka to podle me moc neproziva, to uz jsem poznala, kdyz jsem ji loni rekla, ze jsme se zasnoubili a zadna euforie se nekonala, az jsem z toho byla spatna a otec, jak rikas je historie sama pro sebe, od toho fakt nevim, jakou reakci mam cekat. No uvidime, udelame to asi pristi vikend, nebo ten dalsi...uz abysme to meli za sebou :-) jinak ted planujem zamluvit tu hostinu a hudbu a dalsi veci budem resit az tak v listopadu, asi. ja te svatby mam ale ted plnou hlavu, ze bych to nejradsi resila vsechno uz ted :-) . Ted, kdyz jsme si rekli ten termin, tak je to najednou jisty a nedokazu myslet na nic jinyho :-D
Odpovědět
kackabk: A tak jak to dopadlo s tím místem na obřad? Když to máte v parku a bude pršet tak kam se přesunete? Myslím jsi psala, že na radnici že? koopretina: Jsem strašně ráda, že jsi tu se mnou! ;-) Jinak my jsme zasnoubení od ledna 2009 a probíhalo to tak, že přítel jel v den našeho pátého výročí koupit zásnubní prstýnek a když se ho rodiče ptali kam jede, tak jim to upřímně řekl, takže to věděli ještě dřív než já. Mamce jsem to řekla hned ten večer a taťkovi o něco později. Všichni s tím tak nějak počítají když už je to víc jak rok a půl. No a co se půjčování šatů týče tak já osobně ze začátku jsem si myslela, že Blasnko nebo Horní Lhota budou levnější a že mi to bude stačit. Nakonec jsem zjistila, že Brno nabízí mnohem víc a za lepší ceny, jsou někdy schopni šaty i ušít na míru za cenu půjčovného. Stačí si projít internet nebo si pročís starší diskuze nevěst 2010 a dřívějších. Myslím že do 5 tisíc není problém šaty sehnat. Já si nechám šít.
Odpovědět
kackabk: jejda tak doufám, že budu dostatečně trpělivá, já bych si totiž chtěla udělat výzdobu sama :-), ale zpráva o selátku a čoko fontáně je příznivá ;-), bude fajn když mi pak napíšeš jak to cenově vyšlo a jak jste byli spokojeni.... zvažujeme totiž ještě resauraci u Filků v Dolní Lhotě, ale po tvé informaci začíná vést zimák :-) No a jinak vím, že když máš domluvenou svatbu v zámecké zahradě a pak prší, tak pokud je volná obřadní síň na radnici, tak není problém s přesunem. obřadka sice není moc pěkná, ale lepší než zmokat.... ale doufejme, že nám odvážným, vyjde počasí.... venku je to totiž nádherný...
Odpovědět
ahojky, dulik: A jaký výběr mají třeba v té Horní Lhotě nebo v Blansku? Právě jsem přemýšlela, že bych se tam taky jela mrknout, ale jestli tam mají malej výběr.... a jak to vypadá s cenami půjčovného?
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to mi psala i dulik, že se při dešti v parku nabízí radnice, a když jsem s tím vyrukovala na paní, tak řekla, že to místo je prostě daný tím papírem a že je před náma i po nás svatba v obřadce na zámku, tak že by se stejně nestíhaly přesuny oddávajících a hudebníků a recitátorů...No strašnej problém. Tak jsme lamentovali a ukecávali a nakonec v papíru máme napsaný zámecký park a při dešti budem v obřadce na zámku (ten je nakonec taky v zámeckém parku, že?;-)) s tím, že bysme pak za zámek doplatili správní poplatek. Takže nakonec naprosto uspokojivé řešení (no až na malý prostor v tý obřadce, kvůli kterému to právě chcem venku, ale to už nějak kdyžtak překousnem) Koopretina: tuto sobotu bude v akvaparku zrovna hostina, kde si stůl taky dělají sami svatebčani, takže to určo de. U Filků to měla přítelova sestřenka, bylo to v poho, taková klasická restaurace...Zimák mi přinde zajímavější ;-) Ale určitě sem potom vše napíšu, abyste věděly. Já zas byla vděčná za spoustu informací od dulika ;-) dulik: k těm šatům je jasný, že Brno nabízí víc (ale teda fakt nevim, jestli levněji), ale náhoda, že ti zrovna nejlíp padnou šaty z některé z místních půjčoven se taky počítá, zvlášť když máte spoustu času. Byla jsem i v jednom tom salonu, kde ti ukážou obrázek a že ti takový ušijou i na míru, jenže skutečnost se pak s obrázkem shodovala snad jen ve střihu:-( Jiné materiály z toho dělají jiné šaty - i když se podíváte na ty šaty, co se tu prodávají v bazaru - jeden obrázek modelky v šatech, pak nevěsta v těch ušitých na míru a rozdíl je často markantní (ale často jsou i ty ušité supr). Ale pokud vím, tak Ty si to plánuješ nechat ušít ze své látky u své švadleny - to bych schvalovala :-) Já budu mít šaty půjčené z brněnské Kriss bey za 4000, což je, myslím, poměrně pěkná cena - ale zas to nebude žádná bohatá princeznovská sukně...
Odpovědět
hanik.s: Já nevím, na Horní Lhotu jsem neslyšela žádné ceny, jen že mají strašně malý výběr a nic moc, v Blansku je výběr asi větší a cena třeba 7 tis., ale nevím jaké to jsou šaty - možná by měli i levnější. To spíš jestli jsi z Boskovic bych zašla do těch boskovických salonů. kackabk: No tak když budeš mít šaty z Brna za 4 tis. tak to je snad určitě levnější ne? ;-) Známá nechtěla investovat víc jak 5 tis. a v Blansku by neuspěla a z Brna měla krásné. Asi hodně záleží na tom co se komu líbí a co pro něho připadá moc a co málo... Jinak je super, že jste je usmlouvali na případný obřad v zámku a že to pak doplatíte, to je úplně super, ale snad vám nebude pršet a budete to moct mít venku. Když už jste je usmlouvali vy, tak se budu modlit, aby s náš termín tam měl taky někdo svatbu a snad je případně usmlouváme i my.
Odpovědět
kackabk: a ještě něco - jak to nakonec dopadlo s tou hudbou při obřadu? Budete mít tu svou houslistku nebo tu slečnu co zpívá na zámku? Asi se nakonec příjdu inspirovat... aspoň z dálky... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
ahojka nevěstinky,vdávla jsem se letos v dubnu-šaty jsem sháněla už někdy říjen-listopad,ale měla jsem svoji představu-chtěla jsem trochu šlehačkový, v Horní Lhotě šaty pěkný-ale ne můj styl,ceny dobrý-cca do 5000,v Blansku-Ria-šaty dobrý,ale taky nebyl můj styl,vím,že od tam měla hezky šatky kamilka21-ale oproti mě je šíhlejší,takže jde jen o styl,co kdo chce,já nakonec koupila za cenu půjčovnýho šaty tady a styl,který jsem chtěla...jinak hostinu jsem měli U zámečku v Blansku-cca 50lidí,místa dost a dokonce jsme měli oddělenou část předzahrádky jen pro nás... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no musím přiznat, že jsem na ceny půjčovného v Blansku nekoukala, společenské jsem půjčila za 500. jen prostě když jsem to tam viděla, tak mě zamrzelo, že bydlím tak blízko a při vybírání svatebních jsem to vynechala, i když netuším, jestli bych vybrala. toť vše;-) Kriss bey je cenově na Brno hodně dobrej, ale taky toho nemají moc, zato paní je moc hodná a ochotná a z těch vybraných šatů mi na mé přání dělá skoro jiné :-D přišlo mi, že v ostatních salonech, ještě kromě Silhouette fashion (kde se mi ale moc nelíbily ty materiály), nejdou pod 7tis. Navíc kamoška měla půjčené krásné za 9tis. a šaty šly hned po obědě dolů, protože se celou dobu klepala, aby nemusela platit pokutu 5tis. za jejich poškození. Celkem děs.. Z toho usmlouvání mám taky moc radost, vyšla ta nejlepší možnost, v kterou jsem ani nedoufala ;-) Včera se mi konečně ozvala slečna ze smyčcového kvartetu, poslala mi, co obvykle hrají, ale jsou to takové profláklé písničky, no vybrala bych z toho jednu. Ale prý by nacvičili, co bych chtěla, takže mě dnes asi čeká den klasické hudby na youtube ;-) Nemáte nějaký tip? Jinak U Zámečku je to taky lákavý - moc prima vnitřní prostory, ochotný personál, taky jsme to tam předběžně zamlouvali, ale nějak nás víc přitáhl akvapark - je dál od hlavní silnice, blíž přírodě a vůbec všechno-nevím jestli to jsou úplně racionální důvody :-D
Odpovědět
Inspiraci na hudbu najdete na hudbasvatba@seznam.cz s heslem beremese. Já u toho jeden večer asi před 14 dny dokonce brečela... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
no zrovna to projíždím, jen je blbý, že se tam často počítá spíš jako s reprodukovanou hudbou k obřadu, takže tam občas nejsou názvy a moc těch housličkových tam není. chtělo by to nějak setřídit podle stylu, ale to bych chtěla moc ;-)
Odpovědět
Tak holky, my mame ode dneska zamluvenou sladovnu v cerne hore na hostinu na termin 2.7.2011. Mam z toho strasnou radost :-) . jeste chcem domluvit hudbu co nejdriv a pristi vikend to oznamime rodicum. Jsem zvedava, jaka bude reakce, ale moc od toho necekam, myslim od nasich, u tech druhych to bude super :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak já byla dnes kouknout v akvaparku na něčí svatební tabuli a zjistila sem, že se tam krásně vlezem a i toho místa na tancování tam bude dost :-) Hudbu na obřad už jsem taky vymyslela - jen aby ji schválili hudebníci. A začínám řešit další drobnosti. Napsala jsem dotaz ale pod špatný nadpis diskuze, předpokládám, že se nechytne a tak kopíruju otázku sem, na domácí půdu ;-) : jaké je logické uspořádání objektů: oddávající, stůl, případně židle, slavobrána, snoubenci? No vychází mi, že stůl je mezi oddávajícím a snoubenci ale nad kým - čím je ta slavobrána? Taky se chci zeptat, jestli už se úplně upustilo od podepisování v sedě? Na svatbách, kde jsem v poslední době byla, to probíhalo ve stoje, což mi přinde strašně nepohodlné (ten můj svědcovský podpis vypadal jak od dysgrafika)... Jak tento detail vidíte vy?
Odpovědět
ahojky, kackabk: s tou slavobránou a tak ti neporadím, ale třeba v Boskovicích na zámku se podepisuje v sedě, naštěstí ;-) možná by to se chtělo se zeptat v místě obřadu, jak to tam funguje.. :-)
Odpovědět
kackabk: ve slavobráně obvykle stojí snoubenci,kousek před nima cca 1 metr je stůl, na kterém leží prstýnky.... a za stolem stojí oddávající. V podstatě je to celkem jedno, hlavně aby se ti uspořádání líbilo a byla jsi v pohodě. V blansku se u podpisu stojí... ale možná kdyby ses s nima domluvila a sama si nějaký stůl nachystala, tak by to třeba šlo. Ale dávat židli ke stolu, který je před oddávajícím se mi zdá divný a asi na fotkách by to taky nevypadalo dobře, když židli tak někde bokem, tak jak to bývá v kostelech... Ale podpisu ve stoje bych se vůbec nebála je to rychlovka :-)
Odpovědět
Veruska26: A tak jak bylo v té Sladovně? My se tam s přítelem chystáme, jakmile budeme oba dva OK. On po té operaci a já po megalománským hnusáckým oparu na celých rtech :-( Byli jste ta mosobně? Zajímali by mě infa, které vám dali, abych věděla, na co se ještě doptat a tak. Budeme mít celkem 60 - 70 lidí, tak by mě zajímala cena i s pitím cca na jednu osobu a tak ... já pořád doufám, že to nebude, jak se říká 1000 Kč na osobu, ale míň :-( Když vidím, jak moc je svatba drahá ... teď o víkendu se mě vdávala moje super kamarádka. Ta kmoc mě mrzelo, když říkala, e si to vůbec neužila :-( Moc bych si přála, aby moje svatba byla plná smíchu, pohody a hlavně nádherných vzpomínek. Ona moc řešila aby neměla špinavý šaty a tak ... ale chápu jí. Měla nádherné šatky, dost drahé a když jí někdo řekl, že se platí pokuta za to, když vrátí šaty ušpiněné, tak ji okamžitě zmizel úsměv na tváři. Ach jo ... úplně se mě přestalo chtít vdávat, fakt :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za rady, no říkala sem si, sehnat k těm podpisům nějaké pěkné štokrle - třeba ze zámku, aby se to strčilo pod stůl nebo aby to prostě nezavazelo tím opěradlem. Myslím, že jsou z toho i pěkné fotky, když si člověk sedne ;-) Jinak s těma šatama jsem psala, že to měla kamoška podobně, taky mi to přišlo děsný..
Odpovědět
Ahojky osobně bych se podpisu ve stoje nebránila, lepší než židle nebo to štokrle - kdo ho bude z pod stolu pak vytahovat a jak to bude vypadat na fotkách když nevěsta sedí jen na štokrleti bez opěradla? Jinak myslím že v restauracích vychází průměrná cena za jídlo a pití na osobu za celý den tak 700 - 800 Kč, ale může to být i do 1000 Kč, ale to už by musela být nějaká lepší restaurace nebo nevím co všechno by v tom muselo být započítáno, ale co se tady nejvíc řeší zimák a sladovna tak bych počítala tak 700 - 800, ale napsala bych provoznímu nebo se tam zeptala a oni vám dají rozpočet z jiné svatby.
Odpovědět
kackabk:taky souhlasim s dulikem ze podpis ve stoje mi prijde lepsi. ale zas pokud rikas, ze s tim mas spatny zkusenosti z toho svedcovskyho podpisu, tak treba by se to dalo domluvit, pokud by ti to tak vyhovovalo slunickowww: my jsme v te sladovne byli zatim jenom jednou, spis se podivat na misto a prostredi a zeptat se na moznosti, jakoze jestli zavrou zahradku jen pro nas a jestli se da grilovat a pry vsechno jo, vypadala ta slecna, ze pro ne neni nic problem a sama rikala, ze maji svatby radi :-). na cenu jsme se jeste neptali, pak jsme to zamlouvali telefonicky a rekli nam, ze se tam mame stavit do konce roku na projednani podrobnosti, ale myslim ze to bude, tech 700-800, jak rika dulik, protoze jsme se na tohle ptali i na panorame, kde jsme to chteli mit puvodne a tam presne tuhle cenu rikali vcetne rautu a nealka piti, tak jsme zirali, prislo nam to levny na takovy hotel. jinak ja se taky bojim, aby to vsechno vyslo, beze stresu a abysme si to uzili my i svatebcani, takze ti uplne rozumim, taky premyslim o kazdym detailu, abych nezapomnela na nic, co by tu svatbu mohlo zkazit a tak, ale ono si asi nevyberes. cetla jsem si diskuzi z blanska z roku 2008 a tam pak jedna nevesta psala, ze tam nebyla vubec zabava, protoze se ji kamaradi rozprchli, sli ven se bavit spolu a ona tam zustala na parkete jedina, tak to pak pry obrecela...takze to zalezi i na lidech, ktery si pozvem. a vy to planujete na ktere datum?
Odpovědět
veruska26: My máme v plánu datum 4.6.2011. Chtěla jsem to v květnu ale to mě díky pověrám bylo zakázané, tak jsme to dali hned na první termín v červnu. My se na Sladovnu chceme s přítelem taky stavit a zeptat se na detaily. Ale je pravda, ze mě vůbec nenapadlo se zeptat na to, jestli bude zahrádka jen pro nás ... já to brala jako samozřejmost ale ono to tak být nemusí ... takže díky za inspiraci. Jinak, s tím užitím svatby ... no, mám z toho fakt strach ale to má asi tady každá z nás. Doufám, že nás v tom naši kamarádi nenechají .. uvidíme ... :-D
Odpovědět
slunickowww: jeee tak o mesic driv mez my, to se budem vzajemne povzbuzovat:) ja tim ted uplne ziju, premyslim, co vsechno je potreba, chtelo by to co nejdriv zamluvit kapelu a fotografa, ty uz mas v tom jasno? a obrad bude kde?
Odpovědět
veruska26: No, my místo ještě moc nevíme. Já pořád serfuju po netu a hledám fotky. Chceme buď zámek Rájec-Jestřebí nebo Lysice. V Rájci jsem byla teď a je to fakt moc tmavý ale zase se tam oddává skoro každou sobotu. V Lysicích jsem fotky ze svateb jen viděla a i když všichni říkají, že je to nádhera, mě to moc neoslovilo. A taky se tam oddává jen dvě soboty v měsíci tak si myslím, že by byla hodně velká náhoda se trefit do našeho data. Tak uvidíme. Jinak, kapelu máme zamluvenou Trio Amethyst a co jsem slyšela co mají na netu, tak to zní fakt super. Tak snad to klapne. Jinak jsem teď psala tady jedné kočence co prodává svatební šatky, tak se jedu za ní na ně podívat. Je shodou okolností tady od Blanska, tak jsem ráda. Ale je to teda hodně moc dopředu ale na druhou stranu, když mě sednou .. uvidíme ... snažíme se na svatbě ušetřit co se dá, takže když si koupím šatky a pak je prodám ... uvidíme. Taky nechci mít fotografa ale budu doufat, že bude fotit přítelův tatínek ... no, budeme se snažit dělat všechno přes známé a tak ale .. hostina minimálně pro 60 lidí a to je fakt jen to nejnutnější. Právě jsme se bavili s přítelem, že bysme tam chtěli mít ještě ty a ty ... no jo .. chceme mít kolem sebe lidi, co máme rádi a těch je hodně. Jsme hodně společenští lidi, takže to podle toho taky vypadá :-D Můj jedinej sen je to, si tu svatbu užít. Je mě jedno jestli bude pršet nebo se něco pose... ale hlavně, ať ten den stojí opravdu za to ... :-D
Odpovědět
slunickowww: jo trio amethyst znam, slysela jsem je parkrat hrat, i loni kamosce na svatbe, hraji dobre, ale pritel nesnasi jednoho borca co tam hraje, takze tahle kapela pada u nas :-). to mas dobry, ze ti odpadne starost s fotografem, u nas nikdo nefoti, akorat ja, ale to bude jaksi nemozny :-D . takze taky musim zacit neco shanet. taky si chci svatbu uzit a doufam uz ted, ze to dopadne dobre a jak rikas, je jedno, jestli bude hnusne, to tu svatbu urcite nezkazi a naopak jestli bude krasne, tak to zas neni zaruka dobre svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem k vám nakoukla do diskuze... My jsme se brali letos 12. 6. s tím, že jsme svatbu plánovali asi 3 měsíce dopředu, protože jsme zjistili, že čekáme miminko :-D ze svých zkušeností můžu říct, že svatební salon v Horní Lhotě je levný - měla jsem odtud šaty za 3500, byly strašně pohodlný a střihově mě taky sedly, protože už jsem nějaký to bříško měla. Paní byla příjemná, ochotná.. Akorát má teda malý výběr šatů, Brno se s tím nedá srovnat. Kamoška třeba chtěla šampáňo šaty a měla tam jen jedny, ale zase jí je upravila tak, že jí sedly nádherně. Jinak nedoporučuju kapelu DeRek Boskovice, byli jsme z nich docela zklamaní... Jelikož nám o půl 9 vypla elektrika a začala strašná bouřka, tak přestali hrát a místo toho, aby se třeba zapojili do zpěvu a trošku tu náladu zvedli, tak si vzali flašku pod stůl a s odpuštěním chlastali :-( No, každopádně jsme jim za to chování nedali ani korunu.... A ještě nedoporučuju focení v ateliéru v Blansku pod zámkem (takový ten malý domeček). Fotky stáli docela dost s tím, že nebyly vyretušované a všechny barevné - žádná černobílá, žádná sépiová, žádný rámeček kolem fotek - takže jsme tam oba flekatí... Jako na fotkách bych určitě nešetřila, protože to je jediná vzpomínka, která vám zůstane a když to dopadne pak jak u nás, tak to je akorát pro pláč... To bych si raděj připlatila za fotky a zrušila kameramana. Jinak můžu doporučit na květiny Helenku v Blansku, jsou tam úžasní lidi, kteří umějí poradit, navázali nám krásný kytky za dobrý ceny ;-) No třeba vám to aspoň trošku pomůže při plánování :-N A nenechte si váš den nikým a ničím zkazit :-) je to jednou (nebo mělo by to být :-) ) za život :-D
Odpovědět
Asi bych taky na fotografovi nešetřila, stejně jako na prstýnkách, to je vlastně jediné "hmotné" co po svatbě zůstane. Radši ušetřím na něčem jiným.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?