Nevěsty z Blanska a okolí 2011 plánující svatbu.Jste zde?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak děvčata kdopak plánujete svatbu příští rok stejně jako já?
Odpovědět
jj, souhlasím s Leilunkou :-) ...no, u nás to je tak nějak rozdělený proto, že já ještě studuju, byť v době svatby už snad ne :-) , takže nemám svůj příjem a beru ze "zásob". :-) ...jinak co se týče fotografa, naprosto s tebou leilunko souhlasím, taky jsem spíš "fotová" :-) a kde se budete holky fotit??přímo na zámku, nebo někde jinde??? ...a proti gustu, žádný dišputát :-D
Odpovědět
ahoj holky, tak my taky s financema nevime, jak to bude. ale uz jsem tu nekde psala, ze moje mamka si vzala na starost cukrovi a to jak organizacne tak i financne. jinak nijak jsme neresili, jestli nam nekdo neco da, ale myslim si, ze po svatbe urcite dostaneme prispevek na hostinu od pritelove rodiny, udelali to tak i u jeho sestry...a kdyby ne, tak se nic nedeje, nastesti nejake zasoby mame ;-) . jinak na hostinu mam neco pres 70 lidi i s detma, na vecer plus dalsich 15 zhruba, takze to bude mazec...jak se dneska budouci tchan vyjadril, bude tam pulka okresu :-D . @bikulala s focenim porad nevime, mame obrad v kaplicce v Rudici, obed pak v CH, takze nevim, kam zajet, doufam, ze fotografka bude mit nejaky napad :-D . a kde ty mas vubec svatbu, taky lysice nebo blanensky zamek?
Odpovědět
Já jsem na focení taky chtěla Annu Tichou ale na náš termín byla obsazená :-( Přítelův táta rád fotí a dost se v tom vyzná, tak proto jsme řekli, že on bude fotit (a snad i mnoho dalších svatebních hostů) a spíš investujeme do kamery. Byli jsme totiž v září kamarádce na svatbě a shodli jsme se na tom, že ta kamera zastihne to, čeho si normálně ani nevšimneš. A kór, když jsi jako nevěsta :-D Takže proto jsme se rozhodli takhle pro kameru ... Peníze jsme na svatbu taky nějak neřešili. Automaticky jsme se s přítelem rozhodli, že si budeme šetřit sami a tím to haslo .. Společný účet taky nemáme ale já mám u své banky normální účet a pak podúčet spořící, takže tam teď posíláme každý měsíc penízky. Jinak bokem taky platíme co se dá ... každej něco ale rozhodně to neřešíme. Nesnáším takový to, že já platila toto, tak ty budeš platit toto .. na tohle naštěstí s přítelem nehrajeme :-D Takže pohoda :-D No, k tomu osobnímu potkání .. taky mě to napadlo, si jen tak někam sednout a poklábosit. Akorát si říkám, že tady si vlastně tak nějak všechno řekneme ... :-D My se budeme fotit na zámku v Lysicích, kde je náš obřad. Pak v zámecké zahradě a odpoledne, po obědě, bych se chtěla fotit např. někde na posedu, na poli, na kole, ... prostě nějaké "normální nenormální" fotky :-) Takže jak se to bude blížit, budu muset osedlat moje kolo a objet místa, které by se mě líbila, jestli se tam teda vyfotit a co a jak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojek holky, čtu tu vaše řádky a musím jen tiše závidět...hned bych plánovala znovu :-) S těma financema si nedělejte hlavu ;-) ono budete překvapeni, kolik vyberete na darech a co třeba pro vás vyberou kamarádi na oslavě při nějaký akcičce " přispějte na novomanželé" ;-) K video vs. foto musím dodat....my už od začátku měli jasno, že hlavní budou fotky. Musím souhlasit s Leilunkou. Fotila nám Anička a musím říct, že atmosféra a jak tu píše slunickowww, tak i ty chvilky co si novomanželé nevšimnou za celý den, všechno tam bylo. Atmosféra perfektně zachycena!!!! Já koukala co se všechno dělo mimo nás a je to krásně vystihnuté. Tak musím trochu oponovat :-) Video nám točil bratranec se strejdou a je uplně dostačující...atmosféra a dúležité okamžiky jsou tam, na to nepotřebuji upravené a jak se mi poslední dobou zdá, tak i předražené videa. Ono řekněme si, není nad to...vzít pod paži album a s kamarádkou skouknout fotečky při vínku, zavzpomínat....a maminky určitě taky do práce neponesou divko, přeci jen ta fotka je hmotná a stále poruce. Když je dobrý fotograf, nebála bych se mít jen amatérské video.
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem vás po víkendu zase dočetla... Souhlasím s holkama, že investice do fotek je pro mě lepší než investice do kamery. Kameru jsem nejdřív nechtěla vůbec, teď jsem začala zvažovat, že bych ji někomu do ruky dala. Nedokážu si ale představit nechat se fotit nebo natáčet od někoho z rodičů, chápu že může být tatínek šikovný, může ho to bavit, ale chtěla bych aby hlavně rodiče v ten den byli v pohodě a "užili" si to. Jinak my budeme mít malou svatbu, na obědě nás bude tak do 20 a večer do 30 lidí. Svatbu si platíme sami, ale doufáme, že na darech se to z větší části vrátí.
Odpovědět
Ahojky holky, teeeda tady je nových příspěvků ;-) Taky investujeme víc do fotek, máme Annu Tichou :-) a natáčet nám bude přítelův bratr. Navíc je moc šikovnej a pak nám to sestříhá, přidá hudbu atd. A s financema to máme - jak už někdo psal - rodiče platí cukroví a hostinu, my zbytek. A jsme moc rádi, sami bysme to neutáhli, protože já čekám, jestli mě konečně někdo bude chtít zaměstnat nebo neee :-| Mějte se krásně holky a užívejte příprav, nějak se nám to rychle krátí :-D
Odpovědět
Taky tady nechci někomu oponovat jestli kamera nebo foto .. Já jsem taky 100% pro fotky ... Ale říkala jsem si, že jednou, až budu mít děti nebo vnoučátka, tak jim to budu chtít ukázat ... takže proto. A budeme mít na svatbě samozřejmě i fotografku a táta bude jen takovej doplněk - baví ho to, jinak bysme ho tím vůbec neotravovali. Snažíme se lidi z rodiny angažovat do svatebních povinností co nejméně ... :-D Jak říkátech, chci, aby si to všichni max. užili :-D
Odpovědět
Jo, holky, už jste přemýšleli, jak budete mít uděnej svatební stůl? Já bych chtěla mít nařasenou rudou organzu uprostřed, přišpendlenou špendlíkama s perlovou hlavičkou a říkala jsem si, že bych sem tam poházala rudé okvětní lístky od růží (textilní) + budou rudé ubrousky ... myslíte si, že to bude už moc? Nebudeme mít žádnou květinovou výzdobu na stolech ... :-) Jen tak sonduji, co mám ještě koupit a tak ale už nechci žádné zbytečnosti ale samozřejmě chci, aby to všechno vypadalo nááádherně :-)
Odpovědět
@slunickowww s tim stolem prave ja nemam vubec zadnou predstavu, nevim moc co se k cemu hodi. o organze jsem taky uvazovala, ale pak prave nevim, com to doplnit, jestli kvetiny nekam, nebo ty platky ruzi, nebo nejaky svicky, misticky, jiny dekorace, proste nevim. jsem hledala na googlu nejaky fotky svatebnich stolu, ale nic moc tam neni. tady by se hodil ten svatebni koordinator. ;-)
Odpovědět
@veruska26 No, já právě taky nemám absolutně žádné cítění co se týče těchle věcí :-( Už mám doma nakoupenou organzu ale nechci kupovat další pišišmandy protože to jsou pro mě jen vyhozený peníze. Nic z toho totiž už asi nevyužiju. Teda, né asi ale 100% ... Na co mě bude rudá organza, okvětní lístky a tak, co? No, uvidíme .. asi možná zvážím ještě ty lístky - to je tak 300,-kč a tím to asi fakt hasne ... nikdy to nebude podle mých představ protože to bysme se nedoplatili, tak aspoň přibližně :-) Jen doufám, že to zvládnou takhle nazdobit ve Sladovně. Fotku, jak to chci mám v albíčku. Posílala jsem ji i na Sladovnu, aby řekli, jestli to takhle zvládnou udělat ale neozvali se... tak předpokládám, že ano :-)
Odpovědět
@slunickowww ja myslim ze nam tehdy rekli, ze vyzdobu udelaji, tak jak si reknem, ze tam i daji ty jmenovky podle seznamu, abysme tam nemuseli ten den jezdit. to mi ale pripomina, ze bysme se jim asi meli ozvat, jeste nemame vyresene svatebni menu ani ubytko. jo a nevis jak to tam maji s ubrouskama? moje mamka mi ted objednala zluty ubrousky, ty obycejny, ale nevim, jestli treba nedavaji nejaky vlastni latkovy. jo jeste jsem se chtela zeptat na potahy na zidle...planujes? ja je urcite chci, ale taky nevim, jestli tam maji treba k zapujceni vlastni nebo si musim objednat svoje.
Odpovědět
@veruska26 No, ve Sladovně říkali, že ubrousky dodají oni podle barvy svatby - takže to neřeším. Ale myslím si, že určitě nebudou látkový ... Jinak potahy na židle určo dávat nebudeme. Mají tam krásný židle a nemyslím si, že by to bylo potřeba. Takže určitě to necháme takové, jaké to je ... Jinak, my už máme předběžně odsouhlasenej jídelníček i pití .. zbývá ubytování ale myslím si, že moc zájemců asi nebude .. no, ale uvidíme :-) Určitě bych tam ještě ale chtěla jít před tím to jen tak obkouknout .. a pak už jen v pátek zavést výzdobu na stoly, jmenovky, cukroví a víno a holaj duša :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@veruska26: Na Sladovně nám řekli, že ubrousky zajistí, paní nám je ukazovala, jsou větší a pevnější, ale papírový. Jinak na stole budeme mít taky organzu -zlatou, něco málo květinové výzdoby, sem tam svícínek - obyčejný z Ikei, na čajovky, který jsem polepila bílýma kytičkama, sem tam bílý lístek růže a sem tam perličky na silikonu. Snad to bude vypadat dobře :-) Holky, neptala jste se některá na Sladovně na míchané nápoje? Mě paní řekla, že to nějak vyřešíme, že by to neměl být problém, ale definitivně domluveni nejsme
Odpovědět
@slunickowww k rudé organzi, se určitě hodí plátky z růží a ještě třeba taková ta dekorační drť je taky hezká, korálky, různý skleněný kytičky, pecičky....., nebo jen tak posypat stůl květy chryzanthemy kopretiny, ty ti krásně vydrží... jak čerstvé. Určitě bych nedávala všechno v rudé barvě, třeba něco v bílé... když dáš vše rudé tak ti to splyne... taky je hezký kombinovat bílej a rudej ubrousek..., nebo jsem vyráběla z drátku malý srdíčka a ty obalovala látkovou stuhou, sisalem a nakonec i krepákem a poházela po stole, to se mi taky moc líbilo, a ty jsi zručná, tak bys to mohla zvládnout sama... v kovomatu si kup drát a můžeš začít :-) jestli se ti to teda bude líbit
Odpovědět
ahoj holky, my budeme mít svatbu na zámku v Rájci 4.6., to to letí, si to ani neuvědomuju. Kdyby se konal nějaký sedánek blanenských nevěst, tak se ráda zúčastním :-) Jen tak pro info: květiny máme zamluvený v salonu Kristýna, tak jako většina nevěst tady a cena odhadnutá na 6.000(květina nevěsta, maminky, náramek družička, korsáž, 2x na auta, 3x na stůl). Dál jsem chtěla ohledně výzdoby stolu-mám to už celkem namyšlený, akorát mi teď volali z restaurace (hotel Koupaliště v Letovicích), že výzdobu udělají oni. Tak nevim, mám strach aby to neodflákli-nedali tam jen ubrousky, svíčku a konec. Chtěla jsem jim dát svůj nakoupenej a vybranej materiál(ještě ho teda nemám, ale hlavně jsem si to chtěla vybrat sama, podle své představy). Tak teď nevím :-S
Odpovědět
@koopretina Můžeš mě poslat třeba do IP prosím nějakej podrobnější návod na ty srdíčka? ... :-D Určitě, pokud bych to zvládla, bych se do toho třeba pustila .. nemáš nějakou fotku, jak to vypadá? Nějak si to neumím představit ;-) taky se mě moc líbí, když bude třeba bílej ubrousek a v tom bude vloženej rudej. Právě jsem nad tím přemýšlela a určitě to taky tak uděláme :-) Chtěla jsem tam ještě dávat třeba svícny se svíčkama ale co pak s tím, co? ;-) Takže zatím si tak zahrávám s myšlenkou těch rudých okvětních lístků na bílej ubrus ... Blbí je, že nemám fakt žádnou představivost. Ještě možná něco malinko navážu na kliky a tak, co budou v té restauraci a tím to asi hasne ... No, uvidíme ... Určo se tam tak měsíc předtím musím stavit a domluvit se na detailech, příp. dokoupit nějaké věci :-) Jinak, budete mít holky normálně kameramana, foťáka nebo hudebníky posazený u stolu nebo pro ně budete mít nějaké separé? Náš hudebník teda dojde až večer, tak mu dáme asi nějakej stoleček s pitím k němu a na jídlo si snad v pauze dojde ale na oběd asi budeme muset mít fotografku a kameramana normál u stolu, co? @veruska26 a jak vy plánujete udělat teda tu výzdobu Sladovny? ;-)
Odpovědět
@kristynap: oni ti vyloženě řekli, že tam dají svou vlastní výzdobu? jako že nemáš nic kupovat? to je divný... já bych asi trvala na své, přece jenom víš co sis koupila. Nebo ať ti řeknou, jakou výzdobu ti můžou nabídnout, popřípadě ať ti ji i ukážou
Odpovědět
výzdobu stolu jsem cchtěla taky do prostřed nařasenou organzu, květinová dekorace z růží, tlusté menší svíčky ovázané stuhou a celý stůl doplněný-posypaný skleněnými kamínky dvou barev.
Odpovědět
@kristynap tak z toho bych měla obavu taky, ale s většinou restaurací se dá domluvit... být tebou tak bych tam zajela a domluvila se tak aby to bylo podle tvých představ, že si nakoupíš co se ti líbí, nebo že jim třeba předem schválíš výzdobu, nebo materiál na výzdobu... mrkni třeba na fotky jejich vyzdobené tabule a třeba tě příjemně překvapí....
Odpovědět
@slunickowww trošku inspirace, najdeš tam i ty srdíčka, ale návod nemám: http://www.dekoraceblansko.cz/?kNum=1... ikdyž jestli ti stačí slovní :-) nastříhala jsem si drát, pak jsem si udělala takový véčka, tím se udělalo střed srdíčka a pak jsem konce stočila dohromady, používala jsem kleště, no a pak jsem je omotala mašličkou a pak i krépákem, to bylo rychlejší, ale když se polije tak barví, tak to je blbí... tak doufám že to takhle stačí :-)
Odpovědět
@hanik.s @koopretina jen jsme se bavili po telefonu, že jim mám napsat barvu a oni vše zařídí. tak já fakt nevim, asi jim pošlu fotku a napíšu mail s komentářem mé představy. Ráda bych byla překvapená, ale jen příjemně. Nevím jestli to mám risknout, asi se budu snažit to s nimi nějak podomlouvat a vnuknout jim svou představu. Ale pravda je, že mě tento přístup celkem překvapil. No uvidíme. Taky by asi byla lepší osobní domluva.
Odpovědět
@koopretina Tý jo, tak ty vypadají fakt dobře a vypadá to, že to nebude ani cenově náročné ... :-D A dělala jsi to tak, že jsi na ten drát namotala nejdřív tu stuhu a pak až krepák nebo na některý to a na některý zase to druhý .. ?? Víš, jestli nestačí třeba namotat jen ten krepák :-) A čím jsi to pak zakončovala? Lepidlem nebo jak? Tý jo, myslíš, že to zvládnu? To by se mě ale celkem líbilo .. můžu si to udělat doma sama, není to zřejmě finančně náročné a když bych si udělala jak bílé, tak rudé srdíčka různých velikostí, tak by to třeba vypadalo i dobře, co? :-D Jinak mě moc zaujali ty květiny v těch skleničkách ... napadlo mě něco takového nebo plovoucí svíčka ale tohle je fakt dobrý ... no, snad budu mít někde něco k otrhání, aby se to hodilo a bude to :-)
Odpovědět
@koopretina: ty srdíčka jsou opravdu pěkný :-)
Odpovědět
@slunickowww @hanik.s díky holky, to si tak po večerech doma hraju :-), určitě to zvládneš, nic na tom není, jen mě pak trošku bolely prsty, jako otlačený od drátu, čím jsou srdíčka menší tím je to náročnější, nejlíp šly ty velký srdce na vrata a pak ty na ty sloupy... nejdřív si udělej z drátu srdíčka a pak je obaluj, krepák by se ti trhal, drátek jsem přítahla klešťama jako ve špičcce toho srdíčka (smotala)... ono se to blbě popisuje, ale na to holky přijdete... no a tu látku jsem si vždycky na začátku a na konci přichytla tavnou pistolí... je to jako kdybys kreslila srdíčko, uděláš jednu stranu, pak druhou stranu a špičku smotáš a když se ti neudělají hezký obloučky, tak to kleštěma uprostřed trošku přimáčkneš, drát je docela měkkej, takže to můžete tvarovat i rukama, ale kleště jsou kleště a šetří ruce.... nebo třeba přijdete na lepší postup. drátu jsem nakoupila cca za 20 Kč a mám asi 15 srdíček velkých a 20-30 malých... opravdu to není nákladný... na větší srdička, je třeba dát víc vrstev drátu (aby to bylo pevnější), myslím že jsem dávala dvě, a na ty veliký na vrata jsou 4-5.
Odpovědět
@kristynap jo to bude dobrý, řekni že jim nakoupíš dekorace sama a oni ti to pak naaranžují, zkus se mrknout jestli někde nemají galerii, třeba zjistíš že jsou fakt šikovní... i když já nemám co povídat, chci si restauraci udělat sama, tak se budu domlouvat, že si to nachystám už v pátek večer :-) doufám že to vyjde, ale vím že to povolují...
Odpovědět
@slunickowww no my prave s tou vyzdobou taky jeste nevime, asi se tam zase zajedem rovnou zeptat, co vsechno maji a jaky jsou treba moznosti, mozna neco poradi ;-) . jinak s fotografkou a kameramanem taky vubec nevim jak to udelat na obed, jestli je posadit mezi hosty, pripadne uplne na konec stolu, jestli jim delat jmenovky...fakt netusim @koopretina super napad s tema srdickama, jsi dobra ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bikulala ahoj my budem mít svatbu na zámku v Blansku a fotit se budem na zámku v Lysicích.
Odpovědět
Profilova fotka
@slunickowww poradím ti žeptej se s výzdobou té Hanky v tom květinářství ona ti poradí i s výzdobou,hmm.......... ;-)
Odpovědět
Tak nakonec jsem se tady na bazárku domluvila s kočenkou a budu si od ní brát 900 rudých okvětních lístků za 450,-Kč .. To se dá, co vy na to? Ty rudé lístky rozhážu na bílý ubrus a na rudý nařasený pás organzy uprostřed stolu dám asi kousky bílých kytiček nebo nevěstina závoje ... myslíte, že to nebude vypadat blbě? Možná udělám pár těch srdíček ... :-) Jéžiš, zjišťuju, že se už fakt zabívám kravinama :-) Jo, netušíte, kde koupím levné špendlíky zakončené bílou perličkou? :-) @vermona .. Hanku už otravovat nemůžu - myslím, že jsem ji chuderku vyděsila tím snížením té ceny za svatební kytky :-) Určitě si tu výzdobu nechám udělat restaurací, ať už nemusím nikde nic platit a říkám si, že to může vypadat celkem hezky, taková kombinace, co? :-)
Odpovědět
@veruska26 ahojky, nene, my máme svatbu v kostýklu na Žďárné a oběd v Lasákově Mlýně a budeme se teda fotit v Boskovicích, jen ještě nevím kde :-S ...u Skleníku mě to celkem děsí, tam se fotí všichni, spíš někde v přírodě :)...koukala jsem na tu vaši kapličku a vypadá vážně perfektně :-)...tam to budete mít moc krásný :-) jinak my budeme mít svatební stůl jednoduše zdobený, jen organza uprostřed, a perličky na silikonu (mám malou neteřinku a nerada bych, aby se při svatebním obědě začala dusit kamínkama apod.), možná ještě zvážím svíčky..tot vše :-) ..potahy na židle, ani květinovou výzdobu (maximálně moji kytičku ve vázičce) mít nebudeme...mám ráda jednoduché a nepřeplácané věci, takže to nijak nehrotím :)...ale jak jsem už psala, bude nás jen 13 :-)...a na zahradu na stoly mám naplánované kytičky z tchýniny zahrádky, takže všechno hlavně jednoduché :-) ...tak mě holky napadá, nevíte, kde by se dalo půjčit helium k nafouknutí balonků???na zahradě totiž chceme mít hlavně balonky a ze pár lampionků...jo a na takovou tu dekoraci (v našem případě na party stany) je prý nejlepší vazelín, je levnější jak organza a je ho v roli o dost víc :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?