Nevěsty z Blanska a okolí 2011 plánující svatbu.Jste zde?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak děvčata kdopak plánujete svatbu příští rok stejně jako já?
Odpovědět
@dulik: No, to jsme řešili s přítelem taky a nakonec jsme se pro snížení rozpočtu dohodli, že si výslužky nenecháme napíct. Na 70lidí necháme upíct přibližně 10kg cukroví a tím to hasne ... s výslužkama jsou podle mě jen stresy :-( Musíš mít čas na to to rozvést, taky komu je dát a komu né ... a tak ... tak jsme to vyřešili takhle ... prostě výslušky nebudou :-( Na jednu stranu mě to mrzí ale na druhou si říkám, proč by měly být ... ??? V této době už spousta věcí není tradice a i když se někteří budou zlobit, je to naše rozhodnutí. Svatbu si celičkou platíme sami a penízků není nazbyt 8-) Už i tak si naši myslí, že mám obrovskou svatbu - podle nich by měla být pouze o čtyřech lidech .. takže asi tak :-D
Odpovědět
@slunickowww Já se taky snažila zavést něco podobného ve stylu, že nevidím důvod proč bysme měli některé "tradice" dodržovat, jestli jen kvůli tomu, že se to tak prostě dělalo a dělá... No každopádně výslužky budou, ale chtěla bych jen takové malé (pozornost) :-) a to 6-8 kousků pouze jen koláčků na osobu + pravděpodobně perníkové srdíčko. Jenže nevím, jestli to není málo, jestli by tam nemělo být pár kousků cukroví a co vlastně na hostině. Já zažila hostinu jen s koláčky a stejně se to nejedlo, i když byly moc dobrý.
Odpovědět
@jarcag nazdárek, já uvažuju spíš o Květiny Koupý, hned pod Růžovým náměstí....nevíš jaký jsou???co se týká Kamelií, slyšela jsem na ně jak pozitivní, tak i negativní ohlasy, tak nevím :-( ....to Květinářství Koutný je vlastně propojeno se zahradnictvím v Doubravici a na to jsem slyšela jen samou chválu :-) ..jinak jaké všechny květiny si necháte vázat???necháváte si o pro maminky a svědkyně atd???já právě vůbec neví, ale spíš jen svatební, na auto, myrthy a něco na stoly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, co se týče cukroví, my nadiktovali počet malých a velkých výslužek (u nás to bylo tušim 35+3) a na stoly jsme chtěli jen něco málo na ozdobu - říkali jsme si, že všichni budou přejezení a navíc jsme k tomu sladkému měli čokoládovou fontánu. S třípatrovým dortem a menším děkovacím dortem nás cukroví (6 velkých krabic, bohužel nevím, kolik to bylo na kila) přišlo na téměř 10tis. Byla to jedna z největších položek a to v tom nejsou koláčky, jejichž výrobu měla na starosti tchyně s kolegyněma v blanenské moštárně (ale tam jsme platili především za suroviny, jako odměnu za práci si dámy odnesly koláčky). Ale musím říct, že těch peněz vůbec nelituju, cukroví mělo neskutečný úspěch - skoro žádný nám nezbylo!!! I na té hostině se po něm zaprášilo a všichni moc chválili...A výslužky jsme rozdávali přímo na obřadu (pokud ti svatebčani neměli v plánu jít pak slavit) a hlavně při odchodu hostů z restaurace. Takže žádné rozvážení... Na druhou stranu, pokud hledáte způsob, jak ušetřit, cukroví je opravdu velká položka. Osobně si ale myslím, že alespoň svatební koláčky na svatbu patří :-D Bikulala, myslím, že třeba myrty si nemusíš nechat vázat, že to klidně zvládneš sama a také kytka pro maminky a svědkyni se vyloženě nemusí nechat vázat, ale aspoň jeden květ bych jim do ruky strčila - je celkem prima, když máš při obřadu co držet, navíc mně jako svědkyni bylo trošku líto, když jsem žádnou kytičku nedostala - taky určitě záleží, z čeho vlastně budeš mít kytku ty, jestli se nějaký z těch květů dá dát samostatně.
Odpovědět
Jé, tak to jsou super rady Káti :-) Já teda nechci, aby byla moje svatba bez cukroví. Cukroví miluju a už jen kvůli sobě bych si ho tam objednala - je to moje svatba, ne? :-D Ale ty výslužky asi né. Opravdu dáme cukroví jen na stůl a bude to :-D Jina, holky, netušíte, jestli vážou květiny i v Doubravici? S přítelem tam totiž bydlíme, tak by pro kytky nemusel jezdit nikam daleko. Jinak by to bylo asi květinářství v Černé hoře nebo něco v Blansku, ... Já budu mít svatbu do červena, takže buď růže nebo jestli budou v té době ještě tulipány nebo rudé karafiáty, klidně bych brala takovou nějakou kombinaci. Každpádně nevím, jestli nechat vázat všechny kytky pro maminky a družičky a svědkyni + moji kytu najednou nebo jestli výjde levněji nechat navázat jen svatební a korsáž pro ženicha a zbytek nechat navázat jen tak ... Ale to je asi nereálný, co? Holky jdete zítra na ten svatební veletr? Nevíte, kama se tam jde a kde nechat zaparkované auto? Hledala jsem na netu ale nic jsem nenašla :-(
Odpovědět
@slunickowww v doubravici myslím kytky nevážou, nikde jsem to tam neviděla, ale možná by to mohli uvázat v boskovicích a do doubravice převést hotovou kytku k vyzvednutí. Když si objednáš všechny kytky na jednou v jednom květinářství, tak to asi bude bráno jako jedna objednávka, a taky to budou dělat ze stejného materiálu a bude takový všechny sladěný... pak je možnost to objednat postupně v jednom květinářství jak říkáš svatebku + klopu a pak zvlášť kytky pro maminky, družičky, svědkyni s tím že neuvedeš že je to na svatbu (budou to klasický kytičky) a nebo to objednáš v různých květinářstvích, ale pokud to chceš mít vše sladěný, tak je lepší objednat vše naráz v jednom květinářství, stejně je největší příplatek za svatebku a klopu, ty další kytky už jsou dělány za standardní ceny... Možná by stálo za to obejít více květinářství aby ti řekli předběžně cenu... Vím že v zahradinictví u kopřivů ( v BK za ČSOB) říkají za kulatou kytku 1200 - 1500, klopa cca 140,a ostatní kytky podle velikosti 150 - 250,- samozřejmě když je jen jeden květ tak 50-80 Na svatební veletrh se pojedu podívat ještě nevím jestli zítra nebo v neděli, parkovat budeme ve Vaňkovce a tam dojdeme, ta galerie je hned vedle Vaňkovky.....
Odpovědět
jo a k tomu cukroví, taky si myslím že ke svatbě cukroví patří, já si vůbec nedokážu představit že přijdu na svatbu třeba jen jako svatebčan a nebude cukroví, takže za mě cukroví určitě ANO a svatební koláčky taky.
Odpovědět
ahojky holky, my budeme mít všechny kytky z jednoho květinářství, už právě proto, jak jste říkaly, aby to vypadalo jednotně a ne každá kytka jinak. A na stůl budeme dávat jen nějaký malý vazby - do mističek nebo tak. Cukroví budeme mít, ale nevím přesně kolik, paní nám to nachystá přesně podle počtu výslužek a počtu lidí. Koláče pak budeme péct zvlášť v Blansku. Beztak se všichni těší hlavně na ty koláčky :-D Já teda i na cukroví mňaaaam :-) Mimochodem, budoucí tchýně původně ani nechtěla cukroví a koláče. Odůvodnila to tím, že u nich nikdo sladký nejí. Což není pravda, ale je to taky názor. :-S A na svatební veletrh se taky chystáme, v neděli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bikulala ahojky, asi zvolím variantu květinářství Helenka u kostela. Kamelie - není mi sympatická majitelka, když jsem tam byla tak neměla ani snahu se mi věnovat. Květ. Koupý - tam nechci. Helenka- Líbí se mi jak tam vážou normální kytky, tak snad svatební budou taky hezký. Nechám si vázat kytku pro sebe,maminky a výzdobu na hostinu.
Odpovědět
No, s těma kytkama ... mám v plánu obejít pár květinářství a zjistit si co a jak. Hrozně se mě líbí náramky na ruku pro družičky ale netuším, jestli to někde dělají nebo né .. tak uvidíme ... Jak jsem říkala, od dubna jsem bez práce, tak budu mít spousty času na obcházení květinářství a zjišťování co a jak .. to by mělo časově stačit, ne? :-D
Odpovědět
Já jsem o kytkách přemýšlela v Blansku u kruháče - je tam nové květinářství u bývalého Lucky Brake ... Byla jsem se tam dívat minulej týden jen tak na čumendu a byl tam jak hrozně příjemnej majitel, tak i obsluha .. mají tam koutek pro nevěsty, kam si sednete a z katalogů vybíráte .. tak uvidíme ... :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Profilova fotka
jen je škoda, že když přijdeš do nějakého květinářství, tak mají většinou jen nějaký časopisy nebo vystřižený obrázky s kytkama a ne třeba vlastní album, co dělali oni. Aspoň tady v Boskovicích.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
moc pěkný díky za odkaz
Odpovědět
No, já si možná vytisknu svoje vysněné kytičky a půjdu tam s tím, za kolik a co a jak .. tak uvidíme ... :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@sarlotkakol jsi šikulka, já bych chtěla kaly buď bílý v kombinaci s fialovýma kytičkama nebo jsem chtěla ty tmavě-fialové kaly viz.http://www.svatbyhavirov.cz/album/fotogalerie-fotogalerie/#a131689-3688981-jpg, ale řekli mi že takové fialové kaly nejsou. Tak nevím :-( ladíme svatbu do fialova:-)
Odpovědět
holky s tim cukrovim...u nas si to vzala na starost mamka, jak finance, tak i organizacne, dokonce do toho zahrnula i svatebni dort, coz jsem se dozvedela jen tak mezi reci, tak to jsem rekla, ze ne, ze ten si chci vybrat sama :-) . takze jak to tak vypada, my budeme mit vsechno, jak kolace, ktery bude pict s kolegynema z prace, tak i cukrovi na stul a vysluzky. mamka to bere ve velkym, chce dat vysluzky i kazde kolegyni do prace nebo sousedum a tak...ale mne to nevadi, nebudu ji do toho zasahovat ;-) . jinak myslim, ze je to kazdyho vec, pokud ma nekdy problem s financema, tak bych taky vysluzky nedelala, ja osobne bych byla rada, ze me nekdo na svatbu pozval, i kdyz bych nedostala vysluzku, nez ze by me nepozval a pak treba dostala nejaky kolacky jen tak domu. @bikulala : kolik prosim te stal ten oblek, co jste koupili v te olympii? a v jakych cenovych relacich se to tam tak pohybovalo? chceme to koupit ted v te vankovce, tak abych vedela, jakou cenu mam cekat a kolik tak svatebni oblek stoji...klidne mi to pisni do IP, pokud to nechces zverejnovat tady. dekuju! :-) jinak s tim kvetinarstvim....pro nas bude asi nejjednodussi cerna hora, kdyz mame obrad ve sladovne, abysme se nemuseli starat o kvetinovou vyzdobu a oni to tam sami mohli udelat...takze asi aby to bylo vsechno stejny si tam nechame udelat i zbytek kytek...i kdyz, co jsem teda slysela, je to sice nejlepsi, ale asi i nejdrazsi kvetinarstvi :-|
Odpovědět
@veruska26 ahojky, my jsme ho na svatebním veletrhu v Olympii jenom vybrali a zítra ho jedeme zkusit a koupit přímo k výrobci, který je šije:)...v Olympii jsme na něj dostali slevu 20%, což je paráda :-) ...myslím, že i s košilí a s kravatou by jsme se mohli vejít do 6 tisíc :-) ..ale je v tom už ta sleva, a je to opravdu jen sako a kalhoty, přítel vestu nechce :-) ...a navíc jsme ten samý oblek vyděli v jiném obchodě za 10.tisíc, takže docela rozdíl :-) ...řekla bych, že celkově ty svatební veletrhy se vyplatí hlavně z toho pohledu, že si to člověk jen omrkne vše na jednom místě, dostane ještě nějakou slevičku a pak už jen vklidu nakupuje po vybraných obchůdkách :-) kackabk děkuju za radu, to mě nenapadlo :-) ...jak znám naše maminky a svědkyni, budou rádi za jednu kytičku (nejspíš růžičku), s velkou kytkou by se jim nechtělo tahat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My kupovali oblek poměrně dlouho před svatbou, protože se manželovi rozpadalo sako a neměl moc v čem chodit na oficiální příležitosti - ale stejně si ho do svatby spíš šetřil (komplet ho na sobě předtím neměl snad nikdy). Koupili jsme v Bk ve výprodeji OP Prostějov a stál 5tis. Takže jak píše bikulala těch 6tis i s košilí a kravatou, to bude asi taky dobrá cena. Jinak mě ještě ohledně kvěřinářství upozorňovala švagrová na květinářství v Bk u pošty, jak bývala nějakoku dobu cukrárna. že je tam někdo hodně šikovnej...no sama zkušenosti nemám, ale možná by stálo za to, slunicko, při těch dubnových toulkách se tam zastavit. Veruska: přepsala jsi se, nebo máte ve sladovně skutečně i obřad?
Odpovědět
@veruska26: nevíš prosímtě jak se ty květiny v Černé Hoře cenově pohybují?
Odpovědět
@kackabk diky, mame tam samozrejme jen hostinu ;-) @hanik.s hani nevim, zatim, jeste jsme tam nebyli, ale slysela jsem to z vice zdroju, ze je to nejdrazsi, ale o kolik od tech ostatnich fakt nevim, ale zas i pry nejlepsi...pro nas je to hlavne nejjednodussi, kdyz je tam ta sladovna :-)
Odpovědět
@veruska26: pro nás je to právě taky nejjednodušší - taky kvůli Sladovně. :-) No, tak se necháme překvapit, až se tam půjdeme domluvit :-) snad to nebude tak tragický ;-)
Odpovědět
@hanik.s taky si rikam, ze to snad nemuze byt o tolik drazsi, par stovek se v tom megarozpoctu uz ztrati :-). takze jak rikas, nechame se prekvapit ;-) @slunickowww: tak to me mrzi, ze budes bez prace...ale zas pokud to tam bylo blby, tak je to lepsi :-) . a chces si zacit neco hned shanet? jinak taky myslim, ze je ten cas je dobry vyuzit na behani kolem svatby, skvelej napad ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@slunickowww víš kam běž na kytky v Blansku jak je ted nová pošta tak hnedka za ní je květinářství Kristýna.Tak běž tam mrknout,je tam kamoška a ta ti udělá super cenu a poradí ti.Já tam byla a mám už u ní zamluvené kytky.
Odpovědět
zdravím nevěsty,kolem dotazů na kytky z Černé Hory od pana Němce-my dali celkem za nevěstinu,do klopy ženicha,svědkům-1 klopa a 1 náramek pro svědkyni a 2 kytky pro maminky 2500Kč a to bylo v dubnu a bylo to všechno z růží. které jsou v létě asi levnější. Všechny jsou vidět v albu.Výzdobu na stoly jsemd ělali my,ale neměli jsme to na Sladovně,ale myslím,že zuzousek13 to tam měla a kytky měla z ČH,nevím tedy zda i na stoly. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?