Nevěsty Ostrava a okolí 2009. Jste tu nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, bude se tady někdo vdávat v červnu v Ostravě nebo okolí?
Odpovědět
ahoj,tak já mám dort,koláčky,mini zákusky,výslužky včetně cukroví z Aknelu.koláčky dělají opracdu výborné. botičky z eby.mají je i v salonech.jinak na ebay seženeš i balerinky. jinak naše restaurace je definitivně dořešena. Bude to v moorestu u tvrze.je to 50 od Opavské (směr opava) Má to tam ten majitel z Huga.Je to nově vymalované a vypadá to tam velice pěkně.I okolí.Je tam rybník a ta zřícenina té vodní tvrze a je tam i malá louka a dětské hřiště. Takže se může juchat až do rána. Salonek je pro 50 osob a restaurace tak samo. Už se těším.
Odpovědět
Moc díky za radu. Jinak kde můžu najít ten Aknel? =-) Jinak my máme zamluvenou restauraci Ferdinand v Krasném Poli. Tak snad doufám, že to tam bude fajn. Nemám s nimi totiž zkušenosti. Večer nám slíbili grilování a před restaurací je taky fajn plácek, kde se dětičky vyřádí. :-)
Odpovědět
calendula: ahojky, cukrářství Aknel najdeš v Ostravě Radvanicích, kontakt ti můžu poslat do IP, jestli chceš. Koláčky mají opravdu vynikající, měli jsme je doma na stole jen pár minut a jen se po nich zaprášilo. A paní Lenka je moc příjemná. Tak doporučuji. :-)
Odpovědět
calendule: ferdinand je moc pěkný,měli jsme to jako druhou variantu,ale kalkulace nakonec vyšla docela draho a nemohli jsme mít nic svojeho.No a chtěli jsme grilování a ona nebyla moc pro.Že prý jestli na tom trváme,tak že nám ho udělá,ale že to nemají moc rádi.... No a nakonec se vyřešila ta naše restaurace a tak to bude 5minut autem od toho ferdinanda ve velké polomi.Můžeme mít svůj alkohol i svoje zákusky.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, mám v albu fotku (okopírovano od jedné nevěsty,tak snad se nebude zlobit) závoje,který bych moc chtěla sehnat. Nevíte kde?? díky....
Odpovědět
Profilova fotka
AHoj Jani, zkus napsat Ewulii, dává tady inzeráty na závoje. ona ti ušije i podle vlastního návrhu či fotky. a nejsou drahé!!!
Odpovědět
Profilova fotka
rolnicek : ok zkusím moc díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojík holky,chtěla jsem se zeptat,řešíte některá se svým nastávájícím předmanželskou smlouvu? Jelikož mě tchýňa,pomluvila u mých rodičů,že nechci smlouvu podepsat,a do dnešního dne jsem ani o žádné smlouvě nevěděla,pokud mi to nevolala mamka,mě málem vypadl ten telefon z ruky...já ani nevím vlastně pořádně co to ta předmanželská smlouva je,tak jeslti s tím nemáte nějaký zkušenosti,díky
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
jarusch: ale to je smlouva mezi vámi a tchýně s tím nemá nic společného. A pokud ti tvůj nastávající nic o smlouvě neřekl,tak žádná není. Na to se zeptej přítele. Ale jinak se ve smlouvě upravuje vlastnictví majetku.
Odpovědět
A není společné to, co se koupí v manželství?? Já teda nevím, ale zdá se mi, že jsem to někde "zaslechla"...
Odpovědět
Taky nevím, jak přesně to je, ale zajímalo by mě to. jarusch: přesně jak říkala luci, měla by to být smlouva mezi vámi a ne tebou a tchýní, takže se na to zeptej přítele a pak si s tím lam hlavu... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jarusch: tak my předmanželskou smlouvu teda neřešíme,ale souhlasím s holkama,je to jen mezi tebou a skoromanželem,a tchýňka by to toho neměla moc "kecat" 8-( .
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak už jsem hodila do alba naše oznámko,tak se jukněte,snad se Vám bude líbit ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Čauky holky,já vím,že je to jen mezi námi dvěmä,ale ona se do všeho se.e...a můj drahý mi na to řekl,co kdyby něco za 10let,tak teď opravdu nevím... :-| :-( Ale kašlu na to,Jani moc pěkné oznamko,my to necháváme zatím tak,až příští měsíc to začnem řešit ale už máme vyhlídnuté co by se nám líbilo....
Odpovědět
ale moje mamka zdědila byt-máme to jako chatu a je to psané jen na ní a zdědila to za manželství, asi po 20ti letech manželství, takže to nevím jak to je? a předmaž. smlouvu pžed 30ti lety neměli :-) My ji asi mít nebudeme, přítel bude mít barák, ale když začneme na něj platit-opravy atd, tak budu mít zřejmě 1/4 a on zbytek, jinak nevím jak to řešit... Jani, oznámení máte nádherné!!!!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kami:To co se zdědí,tak patří jen tomu co to zdědil....No právě my máme nově postavený dům,na který jsme si vzali hypo,ale splácet to budem oba,jeho rodiče nám něco zafinancovali,o což se je zrovna nikdo neprosil a prřoto chcou tu smlouvu,tak teď váhám,kvůli nim top rozhodně podepisovat nebudu....to se raděj nevdám heheh....Jn to oznamko je fakt bomba
Odpovědět
jani: máte moc krááásnéé oznámení. a další vecičky co máš v albu jsou s uper, já tolik vecí teda nemám jaruschk: no nevím no asi to není moc vec od tchýně a je blbé že vám do toho kecá a hlavně že si do toho nechá kecat tvůj nastávající. To si podle mne musíte vyřešit jen sami dva. my taky nejspíš nebude mít žádnou smlouvu, i když řeč o tom padla - kvůli bytu-tak uvidíme,ale já tu smlouvu klidně podepíšu.
Odpovědět
jaruschk : tak smlo uva se může různě upravit
Odpovědět
Profilova fotka
katka_j:Já vím,že se dá upravit,já bych takovou blbost vůbec neřešila,kdyby s tím nepřišla ona a nepomluvala mě...Tež sem hodím zítra věci co mi přišli....
Odpovědět
Profilova fotka
holky děkuju,jsem moc ráda,že se oznámko líbí,fakt :-) jarusch: tak jen proto tlačí,když Vám půjčili nějaký obnos na ten barák jo?? To je trošku sprostý,možná bych pochopila,kdyby Vám dali 2 mega ařekli postavte si za to barák,tak ano. Byli by to jejich peníze,a tím pádem od jejího syna,ale jak píšeš,že jste si brali stejně na to i hypotéku,tak to máte jaksi taxi napůl ni ?? Nebo se pletu?? :-N
Odpovědět
Holky já jsem mluvila asi před půl rokem s právníkem a ten říkal: *Co nabydeš před manželstvím to je Tvoje. *Co si koupíte nebo vybudujete v manželství to je Vás obou a dělí se to napůl. *Ale pokud něco zdědí nebo dostene darem jen manžel, tak je to jen jeho. Ledaže by vám zase část daroval. *Navíc dar se dá vzít zpátky, pokud dojde k dělení majetku a ten dárce prokáže, že se k němu obdarovaný choval nějak špatně (přesně nevím jak to je určeno, co je to špatné nebo nemorální chování. Tak asi tak nějak :-)
Odpovědět
Jani fakt krásné oznámení. Taky máme v plánu s fotečkou 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
katja3: děkuju ;-) Tak a mužete mi teda jen tak pro zajímavost poradit?? Jen mě to tak tedkom napadlo,vůbec jsem to ještě neřešila a už vůbec né se skoromanžou...... Přítel má zahradu (měl ji se sestrou na půl,ale tím,že jsme chtěli začít stavět,tak ona mu tu svojí půlku darovala),už jsme začali stavět barák a vzali jsme si (společně)hypoteku. S takovou kdyby se nedej bože něco stalo , tak já budu mít akorát ty dluhy,protože ta zahrada je jeho a ten barák jsme začali stavět ještě,když nejsme manželé ?????
Odpovědět
No a na koho je psaný ten barák a hypotéka?
Odpovědět
Profilova fotka
No zahrada (pozemek) na Přitele,i když tím pozemkem se vlastně v bance ručí....No a ta hypotéka je psaná na nás oba,samozřejmě je přitel na prvním místě a může s penězi disponovat,ale já tam jsem taky sice jako druhá,ale jsem. No a barák není zatím psaný na nikoho,píšu to správně???
Odpovědět
Takže v tom případě si myslím, že máš taky právo na barák i na hypotéku. Tak bych řekla, že to je v pořádku. Možná jen ten pozemek není Vás obou, ale jen jeho.
Odpovědět
Profilova fotka
Ok,taky jsem si to tak myslela,že pozemek je jeho,ale barák bude nás obou,takže kdyby mě kop do ř..i,tak mě musí vyplatit....Bože fůj,je to blbý todle řešit,když se člověk připravuje na svatbu. Ale je to prostě realita a život....Moc ti děkuju. Ty dělaš práva nebo tak něco????? ;-)
Odpovědět
No myslím, že když jsi uvedená v Té hypotéce, tak je to i Tvoje. Nevím to ale na 100% Zkus si tu Hypotéční smlouvu přečíst, jaké tam jsou podmínky. Já nestuduji práva, ale zajímala jsem se o to, taky se mě to týká, tak když jsem měla příležitost, tak jsem se zeptala právníka.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?