Nevěsty maturantky. Je tu ještě nějaká kromě mě?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, myslím, že nejsem jedinná, která se s tímto problémem potýká. Svatba po maturitě... x-) snad se někdo najde :-N
Odpovědět
Vy jste nemuseli číst na střední????? Tak to já mám přečtenou celou světovou tvorbu, tak jsem se k poslednímu Harrymu dostala až po matuře :-D
Odpovědět
Nemuseli jsme číst, co by jsme měli číst? :-D :-D :-D
Odpovědět
No klasický autory :-D, Rollanda, Dumase, Robbe-Grilleta, Zolu.... Já mám seznam četby na 12 stránkách :-D
Odpovědět
Kdo to je? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D My jsme číst nemuseli.. Přečetli jsme si vždycky jenom kousíček ve škole, z toho to 70% třídy nezajímalo tak se to neřešilo dál.. :-D :-D
Odpovědět
:-D Aha, a z čeho jste maturovali? =-)
Odpovědět
Moje četba k maturitní zkoušce: Starověké písemnictví • Vojtěch Zamarovský – Epos o Gilgamešovi • Eduard Petiška – Pověsti a báje starověkého Egypta a Mezopotámie • Ilustrovaná Bible – Starý zákon • Homér – Odyssea • Ezop – Bajky • Aischylos – Oresteia • Sofoklés – Král Oidipus • Eurípidés – Médeia • Plautus – Komedie o hrnci • Cattulus – Básně • Vergilius – Aeneis • Ovidius – Proměny • Martialis – Epigramy • Eduard Petiška – Staré řecké báje a pověsti • Henryk Sienkiewicze – Quo vadis? Středověká evropská literatura • Ilustrovaná Bible – Nový zákon • Vojtěch Zamarovský – Píseň o Rolandovi • Píseň o Nibelunzích • Slovo o pluku Igorově • Vladimír Hulpach – Příběhy kruhového stolu Středověké písemnictví na našem území • Svatý Václave • Hospodine pomiluj ny • Kosmas – Kronika česká • Život Konstantinův • Legenda o sv. Kateřině • Kristiánova legenda • Mastičkář • Podkoní a žák • Smil Flaška z Pardubic – Nová rada • Jistebnický kancionál – Ktož jsú boží bojovníci • Petr Chelčický – Sieť viery pravé Renesanční a humanistická literatura • Francesco Petrarca – Sonety Lauře • Giovanni Boccaccio – Dekameron • Niccolo Machiavelli – Vladař • Francois Villon – Velký testament • Miguel de Cervantes y Saavedra – Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha • Lope de Vega – Fuente Ovejuna • William Shakespeare – Sen noci svatojánské, Kupec benátský, Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Romeo a Julie, Richard III. • Viktorin Kornel ze Všehrd – Předmluva k překladu Knihy o napravení padlého Jana Zlatoústého • Jan Blahoslav – Filipika proti misomusům • Knížky lidového čtení – Historie o bratru Janu Palečkovi Literatura klasicismu, osvícenství, preromantismu • Moliere – Lakomec • Jean de la Fontaine – Bajky • Carlo Goldoni – Poprask na laguně, Sluha dvou pánů • Voltaire – Candide čili Optimismus • Daniel Defoe – Robinson Crusoe • Johnatan Swift – Gulliverovy cesty • Johann Wolfgang Goethe – Utrpení mladého Werthera • Friedrich Schiller – Loupežníci Barokní literatura a kulturní rozvoj v době NO • Pedro Calderó de la Barca – Život je sen • John Milton – Ztracený ráj • Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce • Bedřich Bridel – Co Bůh? Člověk? • Václav František Kocmánek – Lamentatio rusticana • Jan Kollár – Slávy dcera • František Ladislav Čelakovský – Ohlas písní českých, Ohlas písní ruských • Václav Kliment Klicpera – Divotvorný klobouk • Josef Kajetán Tyl – Strakonický dudák, Paličova dcera, Fidlovačka • Karel Jaromír Erben – Kytice, Pták Ohnivák a jiné pohádky • Karel Havlíček Borovský – Epigramy, Křest svatého Vladimíra, Král Lávra • Božena Němcová – Babička, V zámku a podzámčí, Pohorská vesnice, Divá Bára, Karla, Pohádky Romantická literatura • Percy Byshe Shelley – Odpoutaný Prométheus • Walter Scott – Ivanhoe • Viktor Hugo – Zvoník u Matky boží • Alexander Dumas st. – Tři mušketýři • Edgar Alan Poe – Havran (překlad - Nezval, Vrchlický, Biebl, Vančura), Filosofie básnické skladby • Alexandr Sergejevič Puškin – Evžen Oněgin, Piková dáma, Ruslan a Ludmila • J. a W. Grimmové – Pohádky • Novalis – Hymny noci • Heinrich Heine – Kniha písní • Karel Jaromír Erben – Kytice • Karel Hynek Mácha – Máj, Márinka, Večer na Bezdězu • Božena Němcová – Babička, V zámku a podzámčí, Pohorská vesnice, Divá Bára, Karla Realistická literatura v Evropě • Honoré de Balzac – Otec Goriot • Stendhal – Červený a černý • Émile Zola – Zabiják • Charles Dickens – Oliwer Twist • Nikolaj Vasiljevič Gogol – Revizor, Mirgorod • Lev Nikolajevič Tolstoj – Anna Kareninová • Anton Pavlovič Čechov – Višňový sad • Henryk Sienkiewicze – Quo vadis? • Henrik Ibsen – Nora • Mark Twain – Princ a chuďas Literatura 2. poloviny 19. století v Čechách • Jan Neruda – Povídky Malostranské, Knihy veršů, Písně kosmické, Balady a Romance, Obrazy z ciziny • Vítězslav Hálek – Večerní písně, Poldík rumař • Karolína Světlá – Kříž u potoka • Jakub Arbes – Ďábel na skřipci • Svatopluk Čech – Písně otroka, Hanuman • Josef Václav Sládek – Selské písně a České znělky • Jaroslav Vrchlický – Okna v bouři, Zlomky epopeje, Noc na Karlštejně • Julius Zeyer – Radúz a Mahulena • Alois Jirásek – Staré pověsti české, Filosofská historie • Karel Václav Rais – Výminkáři • Ladislav Stroupežnický – Naši furianti • A. a W. Mrštíkové – Maryša Moderní umělecké směry • Charles Baudelaire – Květy zla • Paul Verlaine – Básnické umění • Walt Whitman – Stébla trávy • Filippo Tommaso Marinetti – Osvobozená slova • Guillaume Apollinaire – Alkoholy života, Kaligramy • Christian Morgenstern – Šibeniční písně • Velemir Chlebnikov – Křidélkuje zlatopisem • Vladimir Majakovskij – 150 000 000 • André Breton – Volná láska • Thomas Stearns Eliot – Pustina • Otokar Březina – Ruce • Antonín Sova – Ještě jednou se vrátíme • Viktor Dyk – Krysař • Fráňa Šrámek – Měsíc nad řekou • Karel Toman – Měsíce • Stanislav Kostka Neumann – Kniha lesů, vod a strání, Nové zpěvy • Petr Bezruč – Slezské písně Literatura mezi dvěma světovými válkami – odraz ve světové próze • Romain Rolland – Petr a Lucie • Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ • James Joyce – Odysseus • George Bernard Shaw – Pygmalion • Erich Maria Remarque – Na západní frontě klid • Heinrich Mann – Profesor Neřád • Franz Kafka – Proces • Ernest Hemingway – Stařec a moře • Jevgenij Zamjatin – My Literatura mezi dvěma světovými válkami – odraz v české próze • Jaroslav Hašek – Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války • Vladislav Vančura – Markéta Lazarová • Jaroslav Durych – Rekviem (Malá valdštejnská trilogie) • Karel Čapek – Bílá nemoc, Válka s mloky, Povídky z jedné kapsy • Karel Poláček – Bylo nás pět, Židovské anekdoty • Ivan Olbracht – Nikola Šuhaj loupežník • Egon Hostovský – Listy z vyhnanství • Jaroslav Havlíček – Neviditelný • Václav Řezáč – Černé světlo • Voskovec a Werich – Balada z hadrů Světová poezie v meziválečném období • Filippo Tommaso Marinetti – Osvobozená slova • Vladimir Majakovskij – 150 000 000 • Guillaume Apollinaire – Kaligramy • André Breton – Volná láska • Thomas Stearns Eliot – Pustina Česká poezie v meziválečném období • Jiří Wolker – Těžká hodina, Host do domu, Svatý Kopeček • Jaroslav Seifert – Na vlnách T.S.F. • Vítězslav Nezval – Edison, Praha s prsty deště • Konstantin Biebl – S lodí, jež dováží čaj a kávu, Nový Ikaros • František Halas – Kohout plaší smrt • Vilém Závada – Ostrava • Jakub Deml – Moji přátelé Světová literatura ve 2. polovině 20. století • Jacques Prévert – Slova • Jean Paul Sartre – Zeď • Alain Robbe-Grillet – Žárlivost • Samuel Beckett – Čekání na Godota • Michail Šolochov – Osud člověka • J. R. R. Tolkien – Pán prstenů • Kingsley Amis – Šťastný Jim • George Orwell – Farma zvířat • Allen Ginsberg – Kvílení a jiné básně • William Styron – Sophiina volba Česká poezie po 2. světové válce • Jaroslav Seifert – Píseň o Viktorce • František Halas – Barikáda • František Hrubín – Hirošima • Jan Zahradníček – Znamení moci • Michal Sedloň – Krmička vepřů • Vítězslav Nezval – Stalin • Jiří Kolář – Prométheova játra • Josef Kainar – Nové mýty, Člověka hořce mám rád • Jiří Žáček – Aprílová škola • Karel Kryl – Kníška Karla Kryla • Jaroslav Hutka – Náměšť, Havlíčku, Havle Česká próza po 2. světové válce • Jan Drda – Němá barikáda • Jan Werich – Fimfárum • Jan Otčenášek – Romeo, Julie a tma • Ladislav Fuks – Spalovač mrtvol • Bohumil Hrabal – Ostře sledované vlaky, Pábitelé • Vladimír Páral – Soukromá vichřice • Milan Kundera – Nesnesitelná lehkost bytí, Směšné lásky • Pavel Kohout – Katyně Příklady modernistické a postmodernistické literatury • Guillaume Apollinaire – Alkoholy života, Kaligramy • Filippo Tommaso Marinetti – Osvobozená slova • Velemir Chlebnikov – Křidélkuje zlatopisem • Vladimir Majakovskij – 150 000 000 • Christian Morgenstern – Šibeniční písně • André Breton – Volná láska • Milan Kundera – Nesnesitelná lehkost bytí Příklady děl exulantů ve světové i české literatuře • Ovidius – Proměny • Francois Villon – Velký testament • Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce • Karel Havlíček Borovský – Epigramy, Křest svatého Vladimíra • Egon Hostovský – Listy z vyhnanství • Franz Kafka – Proces • Milan Kundera – Nesnesitelná lehkost bytí, Směšné lásky • George Orwell – Farma zvířat Historická próza ve světové i české literatuře • Kosmas – Kronika česká • Walter Scott – Ivanhoe • Viktor Hugo – Zvoník u Matky boží • Henryk Sienkiewicze – Quo vadis? • Jaroslav Vrchlický – Zlomky epopeje • Alois Jirásek – Staré pověsti české, Filosofská historie • Vladislav Vančura – Markéta Lazarová • Jaroslav Durych – Rekviem (Malá valdštejnská trilogie) Světová dramatická tvorba • Aischylos – Oresteia • Sofoklés – Král Oidipus • Eurípidés – Médeia • Plautus – Komedie o hrnci • Lope de Vega – Fuente Ovejuna • William Shakespeare – Sen noci svatojánské, Kupec benátský, Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Romeo a Julie, Richard III. • Pedro Calderó de la Barca – Život je sen • Moliere – Lakomec • Carlo Goldoni – Poprask na laguně • Fridrich Schiller – Loupežníci • Percy Byshe Shelley – Odpoutaný Prométheus • Nikolaj Vasiljevič Gogol – Revizor • Anton Pavlovič Čechov – Višňový sad • Henrik Ibsen – Nora • George Bernard Shaw – Pygmalion • Samuel Beckett – Čekání na Godota Česká dramatická tvorba • Václav Kliment Klicpera – Divotvorný klobouk (divadelní představení) • Josef Kajetán Tyl – Strakonický dudák, Fidlovačka (divadelní představení) • Jaroslav Vrchlický – Noc na Karlštejně • Julius Zeyer – Radúz a Mahulena • Ladislav Stroupežnický – Naši furianti • A. a W. Mrštíkové – Maryša • Fráňa Šrámek – Měsíc nad řekou • Karel Čapek – Bílá nemoc • Voskovec a Werich – Balada z hadrů • Jan Drda – Hrátky s čertem • Vítězslav Nezval – Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou • Václav Havel – Žebrácká opera (divadelní představení) :-N
Odpovědět
Heeej, kde jsiiiiii??? To nemusíš celý číst :-D
Odpovědět
Byla jsem ve vaně,promiň. :-D :-D :-D To jako že jste museli všechno přečíst? :-. =-) My jsme nic k maturitě neměli....
Odpovědět
My měli seznamy četby (poněkud rozsáhlejší) a z toho museli něco načíst, já načetla tohle...
Odpovědět
To není co jsme "museli" číst, to je co jsem já četla! :-D Měla jsem pak seznam na potítku x-), o to líp, aspoň jsem věděla, kdo tam patří :-).
Odpovědět
Jo aha, my na čtení nic neměli no.. A na potítku jsme dostali úryvky z knih o kterých jsme neměli ani páru... :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D Já kdybych nečetla, tak nemám ani tucha, kdo kam patří :-). Aspoň jsem poznala různé tpy literatur, žánrů a směrů :-)
Odpovědět
Článek se načítá
A o tomhle je gympl prosim - celý dny probíráš miliardy spisovatelů, fyziků, vědců, historických osobností.............. :-D A ve výsledku stejně umíš houbeles :-S:-D
Odpovědět
Ještě že jsem nešla na ten gymp... Ale dělala jsem na něj přijímačky v 5. třídě.. :-D :-D :-D
Odpovědět
No tak teď bys měla stejný hovínko jako já :-D
Odpovědět
Zaplaťpánbůh za tu zdrávku.. :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
To jo, aspoň máš vzdělání i praxi :-D. Ale zase utírat lidem zadky, na to bych já neměla, zaplať pánbůh za ten gympl :-D
Odpovědět
Tak ono záleží na nemocnici...Tohle jsme dělali ve varech... Pak jsem byla na praxi v Praze na homolce a tam dělají tuhle "špinavou" práci sanitáři... Tam si sestry opravdu dělají jenom svojí práci..Papír,yinjekce, léky a tak... To samý Motol,kam jdu teď...
Odpovědět
Tak to máš super ;-). Hlavně se zdrávkou máš spoustu možností, ne jen jako sestra :-). Můžeš si pak dělat různý kurzy na rehabilitace, masáže, výživu....
Odpovědět
No jasný no, právě proto jsem ráda že tu školu mám... :-) :-) Ty jo blíží se večer,přijde mi Ondra na internet... x-) x-) x-) (Hrůza že jediná komunikace mezi námi je večer,přes icq a to jenom chvilku...:-( )
Odpovědět
Hm, ale máte to dobrý :-D, my se vidíme taky jen večer a komunikujeme jen na úrovni "Máš hlad?" "Na co budeme dneska koukat?" "Zítra si vezmi čistý trenky..." :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
No jo,jenže já jsem zvyklá s ním být 24 hodin denně v kontaktu. :-| A ted je na tom slovensku, tak šetří protože sms jsou drahý a je tam blbej signál a celej den maká na baráku... Večeř přijedou do bytu, on je chudáček utahanej.. :-( Tak se sedne k pc a přemáhá se aby neusnul protože chce být aspon chvíli semnou....Chjo...
Odpovědět
:-D :-D :-D Pořád to máte dobrý ;-). Když zavřeli bývalýho, tak to byla 90minut návštěva 2× do měsíce a 2× týdně stihnul přijít dopis... Jednou měsíčně 10 minut telefonát... To bylo peklo ;-).
Odpovědět
Teda ne že bych to chtěla srovnávat, ale prostě jde na tom být i hůř :-D
Odpovědět
Počkej cože? :-D :-D :-D Ty jsi měla bejvalýho zavřenýho? :-D :-D :-D
Odpovědět
Jo, dva roky. Po roce a půl věrného čekání jsem se s ním rozešla :-).
Odpovědět
No tyy jo... :-.
Odpovědět
:-) za půl roku ho pustili, tak se nastěhoval k holce, co mě s ní podváděl, a za další půlrok byla svatba (skoro přesně od rozchodu) a narodil se jim syn... (Nikdo neví čí :-D)
Odpovědět
:-D :-D :-D :-D Vtipný...
Odpovědět
Halooo??? =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?