Nevěsty, které se vdávaly v září 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky, všimla jsem si, že se začínají zakládat témata na svatby v příštím roce (duben 2010, květen 2010), tak jsem se rozhodla, že založím téma září 2010. Přídá se někdo? ;-) . Tak jsem zvědavá jestli tady nezůstanu sama :-N
Odpovědět
Profilova fotka
p.e.t.a.: No já jsem zvědavá, jak to bude s tou mateřskou, včera zase ve zprávách hrozili, že bude nižší. Pánové nahoře špatně hospodaří a tak to dorovnají na maminách s mimčama. Nj, někde ty peníze musí vzít... pak se diví, že klesá porodnost (ikdyž teď stoupla). No ale ať je mateřská taková nebo maková, miminko bych chtěla a doufám, že nám to půjde, jak bychom si to přáli.
Odpovědět
msarsee: mer to pekne sere, proto delame eshopy aby byly penizky, abych to mohla obhospodarit z domu kkdyz mimco bude spat...protoze bych se nedivila kdyby za tri roky nebya materska
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: Koho by to neštvalo. Mám v plánu si při MD přivydělávat. Přítel chodí tak 7x - 9x do měsíce na 25hodinové služby, tak by to mělo jít dobře, že by pak mohl pohlídat. Mám kurzy na lektorku aerobicu, loni jsem cvičila pro ženský i jsem měla dětské kroužky. No pokud se mi povede obnovit certifikát, tak bych chtěla zase začít, ptz teď při službách to nejde. Neco prostě vykoumám. Ale na mimiii se děsně těšíme :)
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem také zvědavá, jak to s tou mateřskou bude :o/ A co mě ještě štve, že si nemůžeš u mateřské přividělávat u svého zaměstnavatele. Nechápu, kdo tohle vymyslel. Já mám například práci, kterou mohu dělat doma a zaměstnavatele mám kousek. Tohle mě fakt štve.
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: Hele tak o tom ani nevím. To je teda pěkně na dvě věci...
Odpovědět
marsee: luky ma zase praci tak z e kdyz se domluvi, muze ji delat z domu pres vzdalenou plochu...ja dooufam ze bud budu delat reality porad na zivnostnak a nebo hold ty eshopy...psi oblecky a lcd fotoramecky
Odpovědět
Profilova fotka
No holky nějak to prostě budeme muset vymyslet...
Odpovědět
marsee: stejne je to na hovno...
Odpovědět
Profilova fotka
No to je na .... Ženský, co vydělávají kolem 11 000, 12 000 to mají v pohodě, ptz jim mateřskou dorovnají rodič.příspěvkem, ale ti, co vydělávají od 15 000 výš, přijdou měsíčně tak o dva až čtyři tisíce. Podle toho, co jsem teda vyrozuměla ve zprávách. No takže to bude na měsíčním rozpočtu hoodně znát.
Odpovědět
marsee: ja zse nekde videla jak se vypocitava ze je to dle platu, cim vyssi plat, tim vyssi materska...ale samozrejme ta materska byla vzdy nizsi nez plat a nevite jak je to na rizikovem tehotenstvi? me to totiz asi nemine ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: No to sice jo, ale ženský, který vydělávají kolem 11 000 a vyjde jim tak mateřská pod 7 500 .- dorovnají jim to příspěvkem a budou mít tech 7 500. Maminám, který vydělávají víc a mateřská jim vyjde nad 7 500 nic dorovnávat nebudou. Je to samozřejmě počítané z platu (%), ale nevím, kolik procent to bude od 2010. Podrobné info jsem nezjišťovala, jen co jsem slyšela ve zprávách. Čím víc vyděláváš - rozdíl od 2009 bude větší. Víš jak to myslím. Ten, kdo vydělává 15 000 přijde třeba o 2000, ten kdo 20 000 o 3 a více tisíc. Nejsem odborník a nemám podložené info, proto se tím neřiďte jako faktem. Mám pocit,že takto to ale je a bude. No a mateřská je samozřejmě nižší, než plat. Bývala mám pocit 72% platu. Jak to bude teď, netuším. Kamarádka je na rizikovém - pobírá po dobu těhotenství nemocenskou, má určené vycházky, po porodu najíždí na klasickou mateřskou.
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: Od ledna počítejte s nižší podporou v mateřství až o dvacet procent a nižšími dávkami v nemoci. Změny budou platit v roce 2010. Potom, pokud politici neschválí něco jiného, se vše vrátí do dnešní podoby. Žena s průměrnou mzdou 23 000, musí od Nového roku počítat s mateřskou nižší o 3 630 KČ,-. No holky, třeba to bude 2011 zase lepší.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tady se to teda rozjelo :-) Já nějak nestihla přes svátky zapnout PC, běhali jsme po návštěvách, ale dneska su v práci, tak už trochu čas je. K té mateřské - ta trvá stejně jen půl roku (i když za tu dobu se to taky nasčítá), pak je rodičovská a tam je to teď myslím odstupňované podle toho kolik let chcete zůstat doma a už to nesouvisí s platem. Jen ty, co nejsou zaměstnanci, ale jsou OSVČ si vybrat nemůžou. U nás je to s miminkem tak, že po svatbě o tom hodíme vážný hovor, ale výhledově už bychom celkem chtěli, i když Honza má pořád dojem, že je na to mladej (na svatbě mu bude 28!)
Odpovědět
Profilova fotka
marsee1: poslala bys mi prosímtě do IP adresu, kde jsi koupila ty tvoje boty? Ještě nejsem rozhodnutá, ale strašně s emi líbí, tak možná podlehnu, ale počkám, až jaké si vyberu šaty. Díky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
hanuu: Přítel má taky dojem, že je ještě mladý, což to je, ale na miminko už zase tolik ne. V dubnu mu bude 30! Mě bude v létě 23, takže já mladá na mímo budu určo. Po svatbě pomalu vysadím antikon. a uvidíme, kdy to vyjde. Nebudeme to nijak lámat přes koleno. Přepošlu ti do IP, co jsem ohledně botek posílala už několika nevěstám. O ty boty je fakt zájem - děláme paní kšeft :o))
Odpovědět
Profilova fotka
marsee1: Tak to jsem zvědavá, co mi pak vypočtou, jestli se povede :o), páč patřím do té vyšší skupiny... ale on nájem a celkové výdaje jsou v Praze taky obrovské. Tak jsem zvědavá, jak to utáhneme.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já budu stará mamina :-( Na svatbě mi bude 29 no a mimčo bude tak do roka. No ale lepší později než vůbec. A s mateřskou vůbec nevím, asi půjdu už ve třetím měsíci, ted nevím jestli je to daný zákonem nebo libovolný co se týče práce ve zdravotnictví. No a k rizikovýmu to taky nemám daleko :-N
Odpovědět
marsee: diky, ja mam dojem ze jsem to taky tak nejak cetla ale uz presne nevim sale sere me to, copak materska neni prace? copak to neni dobre pro budoucnost statu, ekonomiky...? meli by mterskou podporovat
Odpovědět
Ahoj. Chtěla bych reagovat na vaši diskusi ohledně mateřské a rodič. příspěvku... martja: Proč by sis nemohla vydělat u svého zaměstnavatele? Když Ti skončí mateřská (28týdnů), můžeš se klidně vrátit do práce (i na hlavní pracovní poměr). Pokud budeš mít hlídání pro prcka, budeš k tomu dál brát rodičák 11.400,-na 2roky, 7.600,-na tři roky ..nebo pak na čtyři - tam je to trošku jinak. Zvolit délku rodičáku si může zvolit i OSVČ, pokud si platí nemocenské připojištění, naopak vybrat si nemůže ten, komu nevznikne nárok na PPM (mateřskou)...
Odpovědět
Profilova fotka
clerens: Já vůbec netušila, že je i nějaké omezení, kdy si můžeš a nemůžeš přivydělat u zaměstnavatele. Až to bude aktuální, zjistím si potřebné informace. Každopádně děkujeme za příspěvek. p.e.t.a.: Ale vůbec, 29 je krásnej věk a pokud s mimčem nechceš ještě deset let čekat, tak pohodička. Já osobně jsem sice zastáncem toho pořídit si děti do 30, ale to je pouze můj osobní názor ;-) martja_sgcz: Třeba to nakonec bude ještě úplně jinak :-) Nebudem hrotit radši..
Odpovědět
no ja zastavam deti kolem 25let, uz od 25let rapidne klesa u zen schopnost otehotnet
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: Taky je asi dobré pohlížet na to, kolik nám bude, až půjdou děti třeba do tanečních nebo se budou vdávat, ženit. Mám malou sestru, táta ji měl téměř v 50, až půjde do tanečních, bude mu 63, až se bude vdávat cca 73... to už se mi zdá dost. Mělo by se prostě myslet i na to, co bude za 15, 20 let (komplexně, nejen, kolik nám bude až půjdou děti do tanečních, to jsem uvedla pouze jako příklad).
Odpovědět
marsee: presne tak, moje kamaradka ma manzela kteremu je 63 a maji ted pulrocni miminko ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
clerens: Vím, že si přivedělat u rodičovské můžeš, ale právě ne u zaměstnavatele. Což je totálně na hlavu. No dřív se nemohlo vůbec nic přivedělat, pak pouze omezené množství peněz, dnes neomezeně... až na toho zaměstnavatele. p.e.t.a: Neboj já budu starší mamča .o) 29 či 30 je v pohodě .o)
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: No jo, to už je teda dost. Je to ale každýho věc, jen se mi zdá, že kolikrát lidi nejsou soudní, když si v 60 pořídí miminko. Něco jinýho pak je, když je starej jen otec a maminka je mladá - výhodou je to, že ona se o něj postará mezitím, co táta nebude schopen a budou se starat i o něj.
Odpovědět
marsee: no ono je mamince 30, ale i tak, co to miminko az bude vetsi? t uz bude tata senilni nebo mrtvy...
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: To jo, ale v dnešní době je to celkem běžný. Taky to moc neuznávám, ale lepší starší otec, než matka. Já bych chtěla nejlépe obě děti stihnout do mých 30, ale uvidíme, jak to vše půjde. Pěkně si to plánuju, ale potom to může být úplně jinak.
Odpovědět
marsee: to je jasny, ja taky planuju prvni ditko po bakalarce ale kdo vi jakt o vse dopadne ale rada bych stihla dve deti do 30 a treti uvidim
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: Tak tak, snad nám to pěkně vyjde :o) No já jdu pomalu nachystat nějaké papáníčko na večer, razíme ke známým. Včera se nám akce protáhla do 5 do rána, spali jsme asi 2 a půl hoďky, tak jsem zvědavá, jak to dneska zmáknem. Všem přeji příjemný a veselý vstup do nového roku ;-)
Odpovědět
marsee: to mi vstali ted ve 12h :-D a jdeme dnes do divadla an silvestra, jako kady rok :-D tam bude zradla a chlastu :-D loni jsem se pekne sjela a taxikar mel dost kdyz jsem ho navygoval aokruzni jizdou domu a u toho tlachala :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?