Nevěsty, které se vdávaly v září 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky, všimla jsem si, že se začínají zakládat témata na svatby v příštím roce (duben 2010, květen 2010), tak jsem se rozhodla, že založím téma září 2010. Přídá se někdo? ;-) . Tak jsem zvědavá jestli tady nezůstanu sama :-N
Odpovědět
Profilova fotka
clifulka: a co nějaká italská specialitka třeba ;-) lidicka14: proč ne?V jedné restauraci jsem měla šťouchané namíchané s pažitkou a vytvarované naběračkami a vypadalo to krásně, jen ne slavnostně
Odpovědět
Profilova fotka
já nemusím mít něco okázalého, hlavně aby to lahodilo oku i chuťovým pohárkům... a naše rodiny jsou řekněme konzervativní... například rybu by asi neskousli, prostě něco spíše českého, středně těžkého do žaludku, co sní jak ženy na dietě, tak děti, a současně nebudou chlapi křičet, že se nenajedli
Odpovědět
jako já pro sebe budu mít vařené brambory ale ostatní dostasnou americké brambory, a jak jsem to probírala s holčinama, tak je fakt by třeba svatebčané brambory ohodnotili jen jako že jsme na nich chtěli ušetřit že jsou jenom vařené brambory manze: tak ono šťouchačky moc hezky nevypadají a hlavně někteří lidé to nemusí, viz můj brácha, ten nesnáší i to, když si já sama na vlastním talíři brambory namačkám, takže tak
Odpovědět
Profilova fotka
clifulka: o okázalosti se tu nemluvilo ;-) nejsem choclit...A co třeba smetanové omáčky, to také ne? Nějaká s bazalkou, k tomu výborné maso a těstoviny...i když ty také nejsou zrövna nejslavnostnější...zas to ale nepotřebuje takovou kuchyň... Mimochodem, nevíte kam se nám ztratila CHOCLIT? :-D
Odpovědět
clifulka: tak rybu opravdu nee, ne každý to jí.... chce to něco vděčného ;-) ale ne profláklého - mě uplně dostává, když si nevěsty dávají jako slavnostní oběd kuřecí s broskví syrem a hranolkama.. to je fakt strašný aspon pro mě
Odpovědět
Profilova fotka
děkuju, že se mi tu snažíte poradit, ale pořád to není to pravé ořechové... snad nás ještě něco napadne. a o choclit jsem už asi 2 dny neslyšela, ale nemám strach, že by se po ní slehla zem nadobro!
Odpovědět
Profilova fotka
lidicka14: to bylo profláklý už za totáče, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, my zatím nevíme, co si dáme k obědu. Jediný, na čem jsme se shodli, že svíčkovou opravdu ne. Neradi bychom usínali už po obědě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo a co budete mít na přípitek? My jsme se rozhodli pro šampus, žádný vermut apod. Teď mají v akci (snad to nebude znít, že chceme na všem děsně ušetřit, ale každá korunka dobrá) J.P.Chenet medium dry, zkusili jsme ho a dobrý, jen pořád přemýšlím, jestli ne radši klasickou bohemku... Nechutnaly jste ho některá?
Odpovědět
Profilova fotka
lidicka14: to je strašný i nejen na svatební stůl...nic profláklejšího asi v hospodách není :-D clifulka: právě, určitě se ještě zjeví ;-) steak na špenátovém lůžku s bramborovými rősti ? pejsanek: je pravda že se po ní dobře spí, ale taky je pravda, že tou se nedá nic zkazit a když je výborná tak jí ohromíš clifulka: šampus, beztak to u nás nikomu nechutná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martja a gerynka: tak přitel je ochoten si vzít na sebe černou :-) taky bych byla pro-ale nevim jak bych vše pak dolaďovala at to nevypadá smutečně. Zatim jsme se domluvili na všech odstínech hnědé. Myslím ale že problém bude s kytkou..... Jsem z vesnice(zas tak moc se u nas ale tradice nežerou) chtěla jsem se zeptat jak je to v dnešní době s koláčí? dávají se nebo už je? a když jo tak komu mimo rodinu?
Odpovědět
Profilova fotka
zusann: Co žluto-hnědo-bílá? Žluté a bílé kytky seženeš a můžeš dát hnědá peříčka nebo hnědé umělé doplňky jako perličky či něco jiného. Nebo zlato-hnědo-bílá a bílou kytku se zlatými a hnědými doplňky. Viděla jsem ale i černo-bílou svatbu a vypadalo to pěkně. Šaty měla nevěsta bílé s místy, kde byla sem tam černá kraječka a kytka byla bílá nebo smetanová. Bylo to taky pěkné. Dnes jde naštěstí všechno :o)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jinak se musím pochlubit, máme konečně oficiálně požádáno o sňatek :o) Tj. vyplněné papíry a zaplacenou tisícovku na matrice. Také jsme byli okouknout cukrárnu, na kterou jsme dostali tip, ale nic moc. Už zavírali, tak paní už byla nevrlá, neměli nic na ochutnání... a nevěděli ani cenu, ani počet porcí a nevypadalo to tam moc vábně, takže jsme jí odpískali. Nicméně když jsme byli na matrice, tak nám volal zlatník, abychom se domluvili na zkoušce prstýnků. Tak jsme tam jeli hned :o))) Zatím to jsou jen kroužky, tak jsme vyzkoušeli, zda nám sedí a přítelovi jej ještě malinko zvětšil o necelé půlčíslo :o) Za měsíc budou konečně hotové. No bude to celkem trvat dlouho (2 měsíce), ale máme je náročné a ještě jsme si dovymysleli další ritinu, která je ještě trošku upraví a bude se to ještě více podobat tomu, čemu přesně chceme a já i přítel se už nemůžeme dočkat! .o)))
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít svíčkovou, chtěli jsme původně nějaké kuřecí medailonky s hranolkami a nějakou bilinkovou omáčkou, ale kvůli ceně jsme nakonec šli do svíčkové. Musíme fakt šetřit, takže 2 tisíce ušetříme jen tím, že si dáme svíčkovou místo minutky.
Odpovědět
Profilova fotka
no holky, nehaňte mi kuřátko s broskví :-D mě strašně chutná masíčko s ovocem (ať už je to ta broskev, ananas, švestka, pomeranč,...) 8-) my budeme mít od tří hodin rautík (obřad je na 13:30), klasický oběd nee, ale v podstatě základem oběda bude bramborový salát a řízky (kuřecí a vepřátkové) a na přípitek šampáňo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mňam se švestkou je to takové neotřelé :o)
Odpovědět
Profilova fotka
martja: jj:) ta zlato-hnědo-bíla by se mi líbila:) černá- no taky jsme ji zavrhli hlavně kvuli rodičů a prarodiču.... je to blbe že se člověk musí dívat"v ten svůj den" i na ostatní(už jsem musela přítele i ostříhat-prý by to babina jinak nepřežila) kdyby zaleželo jen na nás tak se vezmem uplně jinak :-) neznáš nejaké dobré webovky? už jsem jich pár projela.....ale žádné co by mi tak nejak sedli.....
Odpovědět
Profilova fotka
zusann: Co přesně hledáš?
Odpovědět
Profilova fotka
martja: to jsem zvědavá na ty vaše prstýnečky jak budou vypadat ;-) a švestičky jó, jó veliké mňam, nesmí chybět hlavně v podobě slivovičky :-D (teda já ji nepiju, ale být musí ve velkém množství)
Odpovědět
tak to my budeme mit jako predkrm asi nejaky syrovy kornoutek nebo rostbif s chrestem, pak polivka bude hovezi s celestynskyma nudlema, hlavni chod svickova..
Odpovědět
Profilova fotka
koukám, že se tu řeší papání. A já mám zrovna takovej hlad. My budeme mít taky klasiku. Moc se těším na polévku s knedlíčkama. Ale sestra měla na svatbě přípitek Martini, předkrm krevetový koktejl s banketkama a jako hlavní jídlo dala na výběr ze dvou jídel: kachna, zelí, knedlík a to druhé nějaký vepřový závitek se smetanovou omáčkou a americké brambory. A víc lidí si dalo ten závitek. Martja: tak už jste konečně byli na matrice jo? Ty prstýnky jsme si taky takhle už zkoušeli a málem jsem si ten surový kroužek už odnesla domů, jak jsem je už chtěla. :-D
Odpovědět
ja ted papam, udelala jsem veprove zavitky se zelim a slaninou na cibulce ;-) jinak na pripitek bych to videla na martini bianco
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: to je provokace toto! ]-( Tak já si jdu aspoň udělat chleba. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
cifulka i ostatní :-) No s jídlem taky dost bojuju a doufám, že mi v restauraci nějak poradí. Otec nejí omáčky, Mamka nemůže ryby a já nejím vepřové a hovězí :-) . Takže se buď obětuju a budou dva druhy masa a k tomu dvě zelí a dva druhy knedlíků, nebo jsme ještě uvažovali nad nějakým ražničím, či roládkou :-). Zkuste ještě někdo něco nadhodit :-N
Odpovědět
role: no kdyz jednou tza tyden uvarim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
role: Jj konečně, viděla jsem, jak už jste napsaný propiskou :o) Jinak tam ještě nebyli ti první a poslední, ale ostatní už mají zaplaceno :o) Jinak já doufala, že prstýnky budou aspoň už malinko nazdobený, nicméně byl jen kroužek, ale pán měl zapnuté PC a tam poslané naše obrázky, podle kterých to dělá... Tak aspoň to potěšilo. Pro nás je motiv prstýnku hodně blízký a je to část z toho, díky čemu jsme se vůbec seznámili a co máme oba rádi až dosud a pořád nás to provází :o))) Už aby byly! :o)
Odpovědět
Profilova fotka
dany: Chtějí podle toho co uvaří, poslal mi výběr asi z 10meny a můžu si vytvořit sama jaké chci, a také na raut a cena prý záleží co budu chtít... menu se svíčkovou, rolkou a polévkou a nějakým dezertem vyjde na 350na osobu.... na raut přemýšlíme o seleti, a ovarech s křenem....a samo ještě nějaké chlebíčky, slanééé Akorád holky mohli by jste mi nějak poradit kolik asi alkoholu pořídit,??? tak pro 35lidi????
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jestli některá chcete mám tu dost receptů z té restaurace tak si tam třeba vyberete..stačí napsat a pošlu...fakt mňamky tam...
Odpovědět
Profilova fotka
martja: tak to jsi mě uklidnila, že nás nevymazali. :-) Stejně tam ale ještě musím den před svatbou s rodným listem dcery. :-( No na to že byla poslední středa v březnu, tak je divné, že neměli zaplaceno všichni. To jim propadne ne? Tak to vám přeju, aby se pánovi prstýnky povedly přesně tak, jak chcete. :-) A těším se, až nám je ukážeš.
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: tak já se tě zeptám zítra, co máte dobrého, jo? :-D ;-) leninnka: vy budete mít oslavu někde venku, že budeš alkohol pořizovat?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?