Nevěsty, které se vdávaly v září 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky, všimla jsem si, že se začínají zakládat témata na svatby v příštím roce (duben 2010, květen 2010), tak jsem se rozhodla, že založím téma září 2010. Přídá se někdo? ;-) . Tak jsem zvědavá jestli tady nezůstanu sama :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Já právě vůbec nevím, ptz na obřad bych ji stejně nechtěla a pak už je zbytečná. Kapesníček a občanku si dám k mamce nebo přítelovo mamce. Na hostině už pak můžeme mít cokoliv, kde budeme mít peníze, kapesníčky, atd. Světlou kabelku doma máme, tak to asi řešit nebudu.
Odpovědět
tak na obrad urco ne spise az pak na raut
Odpovědět
Profilova fotka
Na rautu budeš chodit s kabelkou? :-D
Odpovědět
marsee: asi ji necham zapichlou u stou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: Nooo, tam bude určo pěkná nějaká nová :-D
Odpovědět
marseee: jasne ze jo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, kolik myslíte, že si květinářka napočítá za práci u svatební kytice?
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Tak to já vůbec netuším, ale co jsem tak koukala, tak se svatební kytice pohybuje od 1000 do 2500 většinou. Samozřejmě záleží na složitosti, ale předpokládám, že budeš chtít čisté kaly, tak to asi moc nebude. Našla jsem např tyhle stránky: http://obchod.ikebana.cz/item/svatebn... http://www.clivia.cz/cz/katalog-produ... (na třetí straně jsou taky kaly) Jinak, jak jsme se tu bavily o oznámení, tak se mi dnes podařilo konečně dokoupit papíry na tisk a tak jsem udělala zkušební verzi celkového vzhledu. Kdyby vás to zajímalo, tak fotky jsou v albu "Zajištěno na svatbu".
Odpovědět
Profilova fotka
Když už jsme u těch cen... tak jsem si pro zajímavost počítala cenu za květinovou výzdobu... tohle je fakt drsný... http://www.eflora.cz/svatba/svatba.html
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.kytice-online.cz/kategorie... - to už je veselejší
Odpovědět
marsee: tezko rici, me to dela kamaradka tak snad ne
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: Díky moc za info. Já si právě taky počítala, na kolik by mě mohly vyjít kytky. jen kaly v té mojí svatební kytici vyjdou na 1000 - 1100, k tomu něco málo zeleně a perličky, myslíte že do 2tis. se vejde? Potom ještě po třech nebo pěti kalách pro mamku, přítolovo mamku a svědkyni. Kaly na stoly (tak jsem teda počet zkrouhla). Snažila jsem se totiž dopočítat celkové částky za svatbu. Už teď vím, že do 100tis. se nevejdu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martja_sgcz: Jinak bych chtěla tu kytku, co mám v albu :-) nebo nějakou na tento způsob. Taky vlastně ještě pro ženicha na sako bude potřeba :-)
Odpovědět
marsee\. ja doufam ze to kolem stovky bude plus minus
Odpovědět
Profilova fotka
Já se dopočítala 120 - 130tis., započítala jsem tam naprosto všechno - od každého kamínku, motýlku, perličky... až po hostinu, započítala jsem i dárky, co jsme si dali k Vánocům, ... (dárky, co souvisí se svatbou :) - boty, prádlo,...), prostě abychom měli přehled, na kolik nás svatba vyjde celkově.
Odpovědět
Profilova fotka
U věcí, co ještě něvím přesnou cenu - oblek, kytky, oznámení, dort, ... jsem napočítala radši o něco víc, tak už budu třeba jen mile překvapena :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Já když jsem tehdy dělala rozpočet, tak jsem měla těch 125 tisíc, ale už teď mám o 2 tisíce víc za výzdobu :o) Ale snad to ostatní se už moc lišit nebude :o) Jinak v tom mám i to prádlo a i všechny pidi drobnosti a kontroluju, zda se do toho vejdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: Jojo, já do toho počítám každej novej kamínek nebo vlásenku do vlasů, ptz to je dvacka k dvacce a pak je to dost... Já ušetřila na šatech, prstýncích - tak jsem původně počítala víc, ale za dekoraci to bude taky více - prostě těch 120 - 130tis. by to mělo být se vším všudy. Pokud se teda na hostině moc nerozjedou a nebude tam nějaká šílená útrata.
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Jinak co se týče kytek, tak ta tvoje vyjde tak na 1500, pro maminky či družičky na 300 (ale nevím, zda to nebudou spíš tak tři kaly, těch pět by se mohlo vyšplhat i na 500), korzáž tak 150. Ale nevím, kdy je "období" kal a jaká bude sezónní cena kal.
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: V tom případě bych taky ušetřila - počítala jsem 2000tis. za mou, 700 za kytky pro maminky - v případě, že by bylo kal 5, ale je pravda, že tolik by si asi za práci neřekla, to jsem nasadila, korzáž jsem počítala 300. Za kalu mám prý počítat 70,- kč - moje kytka 1000 až 1100,- za kaly, mamky, svědkyně za 5 kal 350,-, ženich 70,-Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: No na hostině to s pitím bude tak, že bude seznam pití, které budeme platit (i nějaké levnější panáky) a pak budou vybráni lidé (tatínkové, maminky a my dva, možná ještě svědkové), kteří budou moci kupovat lepší panáky. Ostatní si ty lepší budou platit. Jinak objednáme "svoje" pivo a ještě popřemýšlíme o vínech. Tam nevím, ještě jak to udělat. Jestli objednat pár lepších vín (nějaký výběr z hroznů či bobulí - pro nás dva, my vína milujeme a jsme dost vybíraví), pak pár dobrých vín (pozdní sběry - to už bude z jejich zásob) v omezeném množství a pak už jen zbytek z "horších" lahví - i ty nejsou špatné, ale prostě netuším, jak všem zaplatit ty lepší vína. A nevím, jak to bude vypadat :o( Možná budeme všichni pít "jen" pozdní sběry, z těch co po ochutnávce vín vybereme. To je právě na zváženou.
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Já beru ty ceny co jsou nejčastěji na netu, samozřejmě jsem viděla i za 2tisíce, ale to bylo jen na jedněch stránkách a příjde mi to přehnané. Ty budeš mít kytky odněkud od vás? Nemají stránky s přibližnými cenami?
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: No u nás by svoje pivo určitě neprošlo - restaurace by na to nepřistoupila a ani se teda nedivím. Jen se jich zeptáme, zda by mohla být vlastní slivovice. Budeme tam mít z poloviny Moraváky, takže slivka bude jeden z nejvíce žádaných panáku si myslím. Vínko vybereme předem tam a oni ho zajistí, aby měli dostatek. Je to ale restaurace, která musí mít zásoby, jsou tam často akce, tak v tom by problém neměl být. S tím dražším pitím máš ale pravdu, tak bychom to taky mohli udělat.
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: My ho budeme platit přes ně, takže platíme klasicky pivo. Jen se bude objednávat to, co my (ženich) chce :o)
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: Nemá stránky, ale ta paní se zná s mamkou, bude nám dělat i výzdobu na tabuli a tak si myslím, že to nijak nepředraží. Já ale radši budu počítat víc a pak buď budu moct vzít více kal na stůl do váz anebo budu ráda, že ušetřím. :-) S květinářkou i se známou, co nám bude dělat výzdobu v restauraci se sejdeme u jedné z nás - budeme zkoušet dekor a tak bych právě paní poprosila o předběžnou kalkulaci, tak dám potom vědět, jak to dopadlo :o)
Odpovědět
Profilova fotka
martja_sgcz: Jo tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: S těmi panáky nám to navrhl právě pán provozní, protože říkal, že ať už tam máme koho chceme, vždy se tam najdou lidi, kteří by to bez varování využili a prý to jde pak do závratných částek. Taky máme dohodlé to, že po 21 hodině se udělá mezisoučet, abychom i my tušili, co už je potřeba zaplatit. Tak jsme se dohodli s přítelem, že to i v tu dobu zaplatíme. No a zbytek do té 3tí hodiny už můžeme vzít kartou (tamto budou chtít hotově), to v nejhorším vezmu kreditkou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Ale máme na tom pivu aspoň slevu 3 Kč na jedno :o) Tak to snad bude taky trochu znát :o)
Odpovědět
Profilova fotka
marsee: Dost květinářek (aranžérek - ať je neurazím :-) ) pracuje s cílovou cenou. Takže když si řekneš tolik a tolik, tak ti prostě udělají do té ceny kytky a pak případně výzdobu .o) A pokud je to známá, tak si myslím, moc neřekne a budeš mít kal kolem sebe v hodně desítkách :o)
Odpovědět
ahoj nevěsty :-) koukám, že se tu řeší ceny kytek ;-) já bych se chtěla vejít do 2t, tak snad to klapne x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?