Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
Profilova fotka
andrejka: no, pokud to tak cítíš, že to není to pravé ořechové, tak to změň. Pochopila bych, že kvůli dětem nestíhá zkoušku nebo se chce sejít u ní, ale nepochopím, že se nerozloučí na rozlučce, že se nesnaží pomoct tak, jak může i zaneprázdněná dětmi. Navíc když nestíhám, tak aspoň zavolám, že dojdu později a omluvím se... Já měla taky svědkyni, která je zaneprázdněná, ale snažila se hodně a strašně moc na svatbě a jsem moc ráda, že jsem si ji vybrala. A to nebyla ani na zkoušce účesu, an rozlučce (byla nemocná), ale nevadilo mi to, protože slušně zavolala, řekla, že ji to mrzí a já jsem to vzala a vůbec se nad tím nepodivovala. Ale kdyby prostě jen nedošla, tak bych byla pěkne nasr...
Odpovědět
andrejka: jestli to tak citis, tak to tak udelej..nejspis se na to rychle zapomene, ale hur by zapominalo na neprijemny pocit ve svatebni den...a vazne bude mozna rada...tak hlavne at to dobre dopadne a neni z toho nejaka neprijemnost...
Odpovědět
Já to právě od té soboty řeším... a jsem z toho už na prášky.. navíc tam byla jedna šikovná teď už paní (bratránkova manželka čerstvá) a ta je fakt úžasná, taková akční,pořád lítala do lednice pro vína, pekla maso, vcea se mnou byla na ucesu a nemusela jsem rict vubec nic.. Jak rikas, chapu ze ma deti, ze nestiha, ale ma ty deti taky s nekym, ze jo a docela se divim, ze mu treba nerekne, hele, pohlidej na dve hodinky deti, jdeme se domlouvat na tu svatbu.. A jak jsem psala, je strasna tremistka a neumi nic organizovat a byt jeste nervozni z toho, ze nejsou treba nazdobena auta atd.. asi fakt ne..
Odpovědět
Profilova fotka
andrejka.86: Myslím, že bys měla mít spíš pochopení pro to, že má doma dvě malé děti a na věci jako je zařizování cizí svatby (ač jde na ní jako svědkyně) prostě nemá čas. Zkus si s ní promluvit (bez výčitek) o svojí svatbě, třeba má problémy doma a nestíhá, třeba vůbec netuší, že od ní tolik očekáváš... Pokud se vyloženě nevymlouvá, nebo o sobě schválně nedává vědět, nenechává se zapírat, tak bych to tak nehrotila. Já jsem taky svědkyni částečně zaúkolovala a na asi dvě věci mi řekla, ať se nezlobim, že to dělat nechce, že by to nezvládla. OK, přehodila jsem ty konkrétní povinnosti na někoho jinýho, kdo to byl ochoten a schopen udělat. Nebrala jsem to jako zklamání mojí svědkyně, nic takovýho. Každý má právo odmítnout, co po něm požadujete. Uvědom si, že si zařizuješ vlastní svatbu, nikdo krom tebe a tvýho nastávajícího nemá povinnost cokoliv dělat, pokud se někdo angažuje, ber to jako jeho projev dobrodiní, ale ne jako jeho povinnost. Já jsem povinnosti a práci rozhodila na více lidí (a na ty kteří byli ochotni pomoci), svědkyně ve finále nebyla ta, která by toho udělala nejvíc. Ale je mi to jedno, za svědka si beru člověka, kterýho mám ráda, kterýmu důvěřuju, ne toho, od koho můžu čekat, že toho nejvíc odedře.
Odpovědět
civet: vsak rikam, beru ohled na to, ze tam ma deti, a taky chapu ze pro ne chce udelat prvni posledni, ale ja proste od sve svedkyne chci trosicku vice nez pro me dela.. jsem narocna, sobecka, ale chci mit fakt perfektni svatbu asi jako kazdy...
Odpovědět
Profilova fotka
Andrejko, proč sis vybrala tu svědkyni, kterou jsi vybrala? Protože je to člověk blízký tvému srdci, nehledě na to, jestli má organizační schopnosti a není trémista a nebo proto, aby ti zařídil svatbu? Mně tvůj přístup přijde ke svědkyni trochu nefér... Moje svědkyně mi zábavu neorganizovala, ale já jsem si jí vybrala, protože je to člověk, který toho o mě ví hodně, ví jaká jsem, důvěřuju jí. Je mi jedno, že to není bavič publika, že se v některých věcech neangažovala a všechno nezařizovala, mám jí ráda takovou jaká je. Když nemá tvoje svědkyně organizační schopnosti, tak po ní nemůžeš chtít, aby něco organizovat začla.
Odpovědět
andrejka.86 tak si rekni nekomu jinymu at ti pomuze s pripravami atd... me treba bude svedcit sestrenka, ale jak jsme kazda jinde, tak jsem poprosila kamaradku co mi pomuze primarne hlavne v den svatby s koordinaci atd. :-) to ze Ti nekdo bude svedcit, tak preci automaticky neznamena ze na nej prechazi rovnou vsechny pomocne veci v ramci organizace svatby ;-)
Odpovědět
u me toho svedkyne taky moc nedela, a ja vlastne ani nevim co by mela...rozhodila jsem to mezi vic lidi,tak nejak prirozene..a treba ve svatebni den ... spis mi bude jen oporou a hlidat jestli mi neco nekde netrci, zajde se mnou na zachod :-D a kdyby mela drobek na brade a tak ;-) ...ani nemusi nic delat... auta maji nastarost jine kamaradky, ktere nepujdou tak moc videt..urcite bude chtit byt hezky upravena a nachystana, kdyz pujde videt hned nejvic po nas...tak aby nemusela byt ve stresu a "zapotila" se u chystani auta... kazdy to ma proste jinak...a muze se stat, vzdyt jen kazda z nas ceka od svedka neco jineho, ze dotycna osoba to ani nemusi vedet co se od ni ocekava...
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla jsem napsat něco ve stylu gepe - že je svědkyně znamená hlavně to, že budeš svědčit a přípravy nejsou až tak její povinností, zvlášť pokud má děti a frmol. Důležité je, že bude na svatbě a odsvědčí to 8-) Přípravy mají být hlavně na ženichovi a nevěstě, svědkyně do toho úplně nepatří, může ti ve svatební den třeba vyzvednout kytku nebo nést prstýnky, ale kvůli tomuto bych ji neodvolávala, svědkyně to jistě nemyslí špatně :-)
Odpovědět
Presne jak pisou holky... svedkyni mam proto ze je mi hodne blizka a ani nikdo jiny me nenapadl, jsme spis jak sestry... nic po ni na svadbe nebudu chtit, pouze u oblikani apod. a taky aby jeji dva maly kluci nam prinesli prstynky. Bude mi svedcit ne pomahat organizovat veci kolem svatby a chci aby si i ona tu svatbu uzila :-)
Odpovědět
Vybrala jsem si ji proto, ze je to dobra kamaradka, hodne dobra kamaradka!!! Ale proste chci u sebe cloveka, ktery umi organizovat.. a mame malou svatbu a na hostine mame nejblizsi rodinu, kde samozrejme bude taky, ale chci tam taky cloveka, ktery to tam bude ridit, jak se pojedeme fotit a oni tam budou sami a tohle by nedopadlo dobre.. chci taky, at si ti lide pamatuji na tu svatbu a nesedi jak bobci na zidlich... Chci akcni svatbu a ne krecovitou...Vecer samozrejme prijdou kamaradi ale nemuzu chcit po cloveku ktery prijde vecer na raut, at mi necho organizuje.. od toho tam podle me ma byt ten svedek...
Odpovědět
tak si rekni te zname jak byla s tebou u kadernice, jestli je dle tebe schopna organizatorka, tak ti urcite dobre zkoordinuje svatbu aniz by mela pocit nejake dusevni ujmy z toho... a pokud ji zves na raut na vecer, tak tam uz to bude jedno nejaka koordinace - pouze treba tombola nebo nejaky hry, ale toho se muze i samovolne ujmout nekdo z rodiny nebo jiny, coz jsou i moje zkusenosti ze svateb...
Odpovědět
Článek se načítá
svedek je od toho aby vam dosvedcil spojeni ve svazku manzelskem prece...
Odpovědět
Profilova fotka
andrejka.86: Pokud jsi náročná, sobecká a chceš mít perfektní svatbu, tak si jí zařiď. Ale nepovede se ti to, pokud budeš lidi úkolovat věcma, na který nemaj schopnosti, případně si s nima nepromluvíš a nevysvětlíte si, co je pro tebe důležité a zda to ten člověk udělá nebo ne. A ráda bych ocitovala a zdůraznila, co napsala gepe: "to ze Ti nekdo bude svedcit, tak preci automaticky neznamena ze na nej prechazi rovnou vsechny pomocne veci v ramci organizace svatby". TO jsem se tu snažila celou dobu vysvětlit..
Odpovědět
:-( Ach jo.. bavila jsem se s holkama, co tam byla a ty mi rekly jednu vec.. pak prijdu tady a mate skoro vsechny jiny nazor.. :-( :-( Já se nebudu vdávat a bude :-)
Odpovědět
andrejka.86 to je taky reseni :-)
Odpovědět
jo! :-)
Odpovědět
andrejka: tak jestli meli vsechny neprijemny dojem a svedkyne se k Tobe neznala ani jako kamaradka... spis jsem mela dojem, ze jste dobre kamaradky jen od ni ocekavas organizaci a zabavu
Odpovědět
Profilova fotka
Udělej, co uznáš za vhodný, je to tvoje svatba. Ale jestli je svědkyně tvoje dobrá kamarádka a ty jí odvoláš jen proto, že se do ničeho nehrne a nemá organizační schopnosti, navíc 14 dní před svatbou, tak to bude jako když jí dáš ránu mezi oči.
Odpovědět
ono... mince ma vzdy dve strany :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky moc děkuji x-) x-) x-) ifoun: teda to mě ještě nikdo neřekl že mám kočičí oči ( děkuji já se uplně červenám ) x-) x-) x-) civet děkuji to mu musím říct ten bude rád :-D :-D
Odpovědět
Ok, děkuij za rady.. snad se rozhodnu správně.. mám na to čas ještě do 5 hodin :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak moje svědkyně - moje sestra neorganizovala vubec nic já jsem si to vše zařídila sama a taky jsem pak z toho měla dobrý pocit a ani bych to po ní nechtěla má miminko, jazykovou školu a bylo by toho na ní moc. V den svatby bylo vše časově naplánované - na zdobení aut přišla má kamarádka aranžerka - ta měla v ruce i seznam kdo ským pojede a zařadila kolonu jinak vše vyplynulo ze situací
Odpovědět
Profilova fotka
jinak jsem vám uplně zapoměla napsat že cena za jídlo a pití se mnou málem sekla jak byla nízká bylo 28 hostu - oběd - předkrm - palačinka plněná houbami, parmezánem a parmskou šunkou, knedlíčková polévka, táborská bašta a odpoledne byl raut - obložené misy - salamové syrové, masové lízátka, špízy. číná, saláty, zelenina, rízečky kuřecí, vepřové a krájela se uzená šunka pilo se dost lítali hodně tulamorky a vodky s redbulem a muj tatka dal 3 lahve kvalitního vínečka holky a já platila 17590,-
Odpovědět
Profilova fotka
a od majitele a jeho přítelkyně s kterou se kamarádím ( jelikož u něj každou sobotu pracuji na diskotéce ) jsme dostali dárkový poukaz do Tescomy za 2000 a 1000 hotovost :-N :-N :-N vydražil se muj podvazek za 1500,- tanec z nevěstou za 5000,- :-D :-D :-D
Odpovědět
ninus: parada :) holky, ani jste nepopisovaly dary...nejake prekvapeni? nejaka perlicka? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
katka.k - svatební dary byli peníze - už když jsem dávali oznámení jsme k tomu meli na tisklý svatební list kde jsme si nenásilnou formou říkali o peníze a je fakt že se peněz sešlo dost takže jsme ještě cca 20tis v plusu - nejoriginálnější byl švagr dal nám rámeček a v to poskladaných 1500,- :-D :-D
Odpovědět
holky k svědkové: moje svědková je investigativní zaneprázdněná novinářka, která před svatbou nestihla vůbec nic, ještě míň, než já. taky mě to mrzelo, ale nemohla jsem od racionálního člověka se spíše skeptickým pohledem na manželství čekat, že se mnou bude nadšeně obdivovat puntikovaný tyl a barvu vybrané květiny. Ale uvědomila jsem si to zavčasu. Všecičko včetně obrovské svíce - rozlučky, jsme zařizovali s Pavlem. Nicméně svědková je moje milovaná kamarádka, která vám do očí řekne, co si myslí, která nikdy nezkazí žádnou srandu a která má úžasnou schopnost zažehnat každou krizi. Přijela dva dny před svatbou, kdy už měla volno a se všemi posledními přípravami pomohla. Organizovala a o svatbě se o mě ještě starala, což rozhodně nemusela. Já jí byla vděčná za to, že se nám pod to šílenství podepsala a že zažehnala vše špatné, že mi ráno uvařila kafe a že mě při líčení rozesmála tak, až jsem nebyla absolutně nervozní... je to zlatíčko a jedna z mých nejbližších lidí, po obřadě se skeptik rozbrečel a celý den se mnou pařil. :-) Víc jsem od ní nečekala a nikdy jí to nezapomenu. To je podle mě role svědkové. :-) Howk.
Odpovědět
Profilova fotka
My měli svatební list a v něm celkem přesně specifikovaný jednotlivý dary (buď konkrétní věc včetně značky a modelu a nebo aspoň jaký design / značku preferujeme). Dostali jsme téměř všechno z wishlistu + někdo nám dal peněžní dary. Pobavilo mě hlavně řešení zabalení peněžních darů od kolegů z práce - například dřevěná truhlička plná pětikorun, nebo taková malá plastová pračka (hračka pro děti) a v ní papírový padesátky (ta pračka i pere, točí se jí buben a dělá zvuky:o)). A nebo jsme dostali plastovou tubu od vitamínů, v ní stočený papírový peníze do samostatných ruliček a na tý tubě byla udělaná nová etiketa "vitamíny od A až po M" (podle prvních písmen z našich křestních jmen). Dvoustovky poskládaný v rámečku na svatební fotky, nebo bankovka složená pod sklo rámečku, kde byla moje fotka z rozlučky se svobodou:o)) Celkem dobře si s tím vyhráli:o))) Kamarádka nám koupila vázu, nechala tam vypískovat naše jména + datum svatby a do tý vázy nechala od květinářky uvázat kytku, kde byly ty jiřiny, které měla v kytici svědkyně + tam byly nadrátkovaný stovky:o) Nakonec žádný jeleni v říjni, nepoužitelnej porcelán a tři rychlovarný konvice nebyly:o)
Odpovědět
Profilova fotka
No, myslím, že Andrejka má svědkyni, která nemá čas ani schopnost něco organizovat, to podle mě není důvod ke změně, ale pokud mi někdo nedojde na domluvenou akci a ani mi nedá vědět, tak by to taky ve mě hlodalo... Já mám jelena v říji, heč, jsem si ho vyprosila, takže ho mám v prái na okně, je obr, má otáčecí parohy a ještě má kolegu kamzíka :-D A od kolegy mám slíbené kukačkové hodiny, ale ještě je nesehnal :-D Ale jinak jsem vyfasovali jen peníze (jak jsme chtěli), nějaké víno (ale skvělé), jednu společenskou hru a kráječ na sýr od Zacku, takže bezva :) Ale my jsme všem hlásili, že dárek je, že dorazí, takže bysme byli spokojení s čímkoliv :) Docela mě překvapuje, že někdo z darů pokryje celou svatbu a ještě mu zbude, to se u nás fakt ani zdaleka nekonalo :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?