Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
ahojky holky: já dnes dorazila na Valachy. právě jsem napsala do restaurace a potvrdila papu a počet hostů, zítra mě čeká zubajde, kadeřnice a barvení vlásků a pedikůra. taky mám rande s floristkou, tak uvidíme :-)) začíná se to sakramentsky krátit :-))
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: klídek, pikantní příbuzní jsou všude... nemá cenu se stresovat, stejně to nepomůže ;-) Já si dneska užila kosmetiku, máme doma komplet ženichovu róbu a zjistila jsem, že nejde dát hortenzii do floristické hmoty, páč hned chcípne...takže buď jinou kytku, nebo jinou vázu :( Ach jo.
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, už se to blíží.. Jupijajou ;-) Jen doufám, že nám to neproprší jako dnes... I když on déšť nosí štěstí, že? ;-) Pořád přemýšlím nad tím, kdy se rozdávají svatební noviny - před obřadem (třeba ještě doma?) nebo až na hostině? Pls poraďte.. A taky nějaké tipy na svatební hry - byly by? Jeeee... já už se nemůžu dočkat! Dnes si budeme objednávat svatební dar - vybrala jsem přítelovi lyže a mě lyžáky ;-) Jen nevím, jak budu brázdit svahy s "bubnem" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vám se o už krátí určitě ;-) já už bych byla nejradši aby bylo po, místo abych si ty přípravy užívala, tak se jenom stresuju a stejně to sama nevyřeším ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: držím pěsti, ať se to vyřeší, ať už se jedná o cokoliv. Příbuzný si člověk nevybírá a většinou s nima bývají nejhorší problémy. If: a co karafiáty a nebo chryzantémy (ale u obou teda nevím, jestli rostou i ve fialový barvě). dzejnysek: já teda nevím, ale těhotná bych na lyže skutečně nelezla. Bála bych se případnýho potratu po pádu. Asi jsem tě moc nepotěšila.. Zalyžuješ si příští rok, teď to raději odlož. my propršený víkend víceméně proflákali, já v sobotu vypsávala opici z páteční rozlučky a dneska jsme aspoň napekli jeden druh cukroví na svatbu (s přítelem). Teď jdu dodělat mašle, začít ten nápoják a jídelák a přítel slíbil, že udělá jmenovky:o)
Odpovědět
Profilova fotka
civet: Naboj, dělala jsem si legrandu.. samozřejmě že nebudu dělat nic, co by kulihráška ohrozilo ;-) Jmenovky musíme taky dodělat, ale nějak se do toho nehrnu.. Spíš se děsím velkého úklidu.. vyluxovat, vytřít, utřít prach, vydrbat koupelny, vyzdobit místnosti, navařit, napéct.. no to bude sranda ve čtvrtek..
Odpovědět
Profilova fotka
dzejnysek: já to jen přelítla a tvoje těhotenství jsem zaznamenala jen díky lyžím :) Super zpráva!!! Tak hlavně hodně štěstí a pohody, svatba 2v1+1 bude suprová :)
Odpovědět
Profilova fotka
:--)))) No uvidíme jestli to vyjde... Zatím je moc brzy.. Na UTZ jdu AŽ 11.10. (v 11:10) = magické číslo, co? No jsem na všechno natěšená jak malý dítě... Sice to hostům zatím nechci říkat (dokud to není jisté), ale obávám se, že to poznají, když hlavní aktér nebude pít alkohol :--))) Btw. co ty noviny a hry? Jsem vděčná za každou radu či nápad..
Odpovědět
Profilova fotka
dzejnysek: velká gratulace !! :), jinak noviny taky vubec nevim, kdy dat a jeste jsem to nejak nevyresila .. no a hry? neco poresim zitra asi se svedkyni, ale moc se mi tam nechce zadny hry delat, nekdy je to zabavy, nekdy je to otrava a vsechno to zavisi na slozeni hostu a jejich rozpolozeni, takze uvidim, snad neco vymyslime a pak to pouzijeme, pokud se to bude hodit, nechceme totiz zadne poznavani podle zadku nebo nohou, zadny zidlickovy a podobny tance, ani sundavani podvazku ... mam v zaloze zatim jednu hru, kdy se na listecky napisou jmena a nazvy, ktere k sobe pasujou (treba Jenicek a Marenka, bob a bobek, Kata a Skubanek a podobne) a pak se listecky nahazi treba do klobouku, hosti si je vytahnout, najdou si mezi ostatnimi druhou polovicku a pak si spolu jdou zatancovat jeden tanec, kdyz se nebudou znat, tim lepe ... no bud to bude trapny a nebo dobry, uvidíme :) nnell: bud v klidu, nestresuj se, taky jsem se stresovala vubec to neni k tomu, zas jsem z toho nachcipana, oslabuje to imunitu
Odpovědět
Profilova fotka
dzejnysek: co jsem byla na svatbách tak se svatební noviny dávaly až na hostině, hry znám jenom takové ty všeobecné jako poznávaní ženicha/nevěsty poslepu podle ůzných částí těla, tanec kolem žídlí apod. Nic originálního ;-) ale uvažovala jsem o tom vzít s sebou pár stolních her, až budem třeba fotit, že by se hosti mohli zabavit i tak.
Odpovědět
Profilova fotka
já se stresovat nechci, ale není to jednouchý ;-) nevím, jestli jste si tu toho všimly, kdysi jsem tu psala, že je možný, že tchánovi se na svatbu nebude chtít, že je to daleko, takže už se vyjádřil, že nepůjde, a tchýni to zdůvodnil tak, že nebude chodit na něco, co stejně nemá cenu, že se stejně rozvedeme :-o příteli si tenhle důvod zopakovat nedovolil, tomu řekl, že nepůjde prostě"proto". A tchýně teď řeší jestli má vůbec přijít ona, takže tam nakonec možná nebude ani jeden jeho rodič ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: jsou to rodiče tvého přítele, takže se z toho ty nestresuj. Těm kecům už stejně nezabráníš a jediný, co s tím lze dělat, jedním uchem dovnitř, druhým ven. Pokud tam tchán nehodlá přijít, jeho problém. Jediné, co bych po něm chtěla, aby se max. 14 dní před svatbou vyjádřil jasně, jestli půjde nebo ne (abyste s ní (ne)počítali na hostině a v zasedacím pořádku) a svoje stanovisko už neměnil. Tchýni ať přítel zkusí domluvit, ať jde aspoň ona. Však je to jejich vizitka, ne vaše, že nechtějí jít na svatbu. Hlavně držte vy dva spolu, to je důležitější než nějaký pošahaný nápady tchánů. Nám řekl přítelův bratr (ze srandy), že neví, jestli na svatbu vůbec přijde. Řekla jsem mu tenkrát naprosto vážně, že je zvaný, ale dojít není jeho povinnost. Neměla jsem náladu se s kýmkoliv hádat. Lidi jsou zvaní, ale nikoho nehodlám přemlouvat, že by měl jít, byť by se mělo jednat o blízké příbuzné. Jestli by někdo dělal drahoty, jeho problém. A pokud by se mě někdo na svatbě ptal "a proč tu není otec ženicha", tak bych mu řekla "to se musíte zeptat jeho, proč odmítnul pozvání, pozvaný byl" a dál bych to neřešila.. Tak přeju hodně síly, ať se to vyřeší k vaší spokojenosti.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
máš pravdu, já vím, že to je hlavně jeho/jejich vizitka, ale nadšená z toho nejsem :-) ještě, když dá jako důvod to, že se stejně rozejdem. Když mi to přítel řekl v pátek, tak jsem to obrečela a když dneska přišel s tím, že ani matka neví zda dorazí, tak už fakt nevím... u tchána se to dalo čekat, je poněkud zvláštní, i když mě to prostě přišlo neskutečný, že by byl někdo schopný nejít na svatbu vlastnímu synovi, a u tchýně to už nechápu vůbec :-(
Odpovědět
Ahoj holky, tak teda v patek to byl veliky vecirek...a vcera nemluve...mela jsem posledni predstaveni a spala jsem asi hodinu a ted umiram v praci... 8-( dzejnysek:moc gratuluju, to je krasne...tak at jste oba v poradku a vsechno probiha tak jak ma :-)
Odpovědět
nnell: Nic si z toho nedělejte, někdy do druhých člověk prostě nevidí. Přítelův táta taky nedorazí a myslím, že hlavní důvod je, že se mu jenom nechce nastoupit do auta a jet tři, čtyři hodiny. Vymlouval se na spoustu věcí, tak jsem ho nakounec přestala přemlouvat. Mrzí mě to za přítele, ale co se dá dělat? Hlavně, abychom si užili svatbu my, nemyslíš? ;-) Ale máš pravdu s tím, že je to skoro neskutečný, u nás v rodině to , že by někdo nepřijel, obzvlášť rodiče, by bylo nemysltelný...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, řekněte mi prosím, že je to moje vina, ať se mi uleví...my si platíme před svatbou vše smai, stálo nás to 45 000, tchýně nám slíbila 50 000 na hostinu s tím, že už nedostaneme svatební dar. Tak jsme řekli ok, no a včera přítel přišel s tím, že nám dá 35 000 a zbytek ať si doplatíme. Jsem naštvaná, tak prostě jednou slíbím a platí to ne? Rok žijeme v iluzi, že tedy hostina je vyřízená a ona přijde měsíc před svatbou s tím, že dá jen 35 000 a že zbylých 15 000 použije na cukroví? Kolik toho chce objednávat, tři kamiony? Moje rodina platila za cukroví 3 tisíce, polovinu, tak co najednou blbne? Řekněte mi prosím že jsem sobecká, že to není vina tchýně, jinak se mi rozletí hlava :-| Samozřejmě přítel se postavil za svoji maminku, že jsem prý sobec a lakomá a že prý co jsem dala na svatbu já (dala jsem přesně polovinu na věci před svatbou), no prostě mám nervy v kýblu :-o
Odpovědět
Je pravda, že co se jednou slíbí, to se má splnit, ale v tomhle případě bych spíš byla ráda za jakoukoliv pomoc... My si platíme všechno sami a byli bychom rádi i za 5000,-. Chápu, že je to nemilé, když s tím člověk už jednou počítá, ale podle mého by Vám taky nemusela dát vůbec nic a zlobit byste se na ni nemohli...
Odpovědět
Profilova fotka
lulinko, hlavně se to snažte řešit bez emocí. Moc se mi nepozdává, že se přítel postavil za svou matku a ne za tebe, ale nevím ,jak moc hystericky jsi reagovala. Zkuste si o tom znovu promluvit, 15 tisíc za cukroví je fakt hodně, zkuste tchýni umluvit, ať objedná cukroví míň a zbytek slíbených peněz investuje do hostiny, že teď nemáte dalších 15 tisíc na doplacení hostiny... A vina je tak trochu na obou stranách. Tchýně měla dodržet, co slíbila a ne si na posledí chvíli vymýšlet jiný podmínky, faktem ale zůstává, že do toho nainvestuje víc než ty a každý má právo rozhodovat o svých penězích. A ty si prostě nemůžeš nárokovat, že vám ty peníze má dát, když je slíbila. A snažila bych se to dostat z roviny "ty jsi sobecká a lakomá, když ti vadí, že tchýně dá míň než slíbila" do roviny "tchýně slíbila víc peněz a dostáváme se do problému, kde splašit 15 tisíc". Snažte se to řešit na neosobní rovině...
Odpovědět
Profilova fotka
Denn, nejde o to, že bych si nevážila její pomoci...jde mi spíš o princip, že co slíbím, to splním. Měsíc před svatbou to naštve, my si platíme spoustu jiných věcí a kdyby nám neřekla, že našetřila synovi na svatební hostinu, neřeknu ani popel. Ani nevím, proč mě to naštvalo, asi proto, že jsem zvyklá od svojí mamky, že co se slíbí, to se splní a nebudu couvat měsíc před. :-S
Odpovědět
Jasný, já to chápu. Taky to tak mám a chápu, že sehnat navíc peníze, když se s nimi předem nepočítalo musí být dost nepříjemný, ale ber o tak, že alespoň trochu pomůže. Taky by mohla říct až při placení, že si to rozmyslela a tolik peněz nedá ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, máš pravdu, člověk má už tak nervy v kýblu :-( Vylítnu kvůli blbině..já jen doufám, že se dá hostina zvládnout za 45 000 Kč, víc na to nemáme. Budeme mít 25 lidí na oběd a večer jich přijde cca 30...budeme mít raut. Myslíte, že to bude stačit? Máme to v hotelu na kraji Brna. ;-)
Odpovědět
Nám vychází pro 40 lidí oběd s docela bohatým rautem na 20 tisíc, pak bude záležet na pití...
Odpovědět
Profilova fotka
lulinko, ale ona našetřila synovi na svatbu 50 tisíc a dá mu je, jen se asi zapřela a chce tu investici rozložit tak, jak uzná za vhodné ona - takže dá 15 tiscí do cukroví. Jediný, co můžeš dělat, aniž by na tebe byl někdo naštvanej, je, umluvit tchýni, že tolik cukroví není potřeba..
Odpovědět
Profilova fotka
No tak snad to nějak zvládneme, mně hlavně není jasný, kde stojí cukroví patnáct, když my objednáváme víc než ona a platíme za tři a půl. No to je jedno, snad to někde ještě ušetříme, rozpočet je už tak dost napjatý :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak my jsme včera dodělali jmenovky a mašle na auta a spočítali, kolik ještě musíme doplatit na svatbě a trochu se nám protočily panenky. Ale zatím to sedí s původním rozpočtem, jen jsme prostě neplatili moc zálohy a největší výdaje přijdou až v den svatby a po ní:o) V noci se mi zdály asi 3 svatební sny, všechno katastrofický, takže už ta nervozita asi začíná opět nabírat na síle (však mám pět dní do svatby). Holky budete obvolávat dodavatele a ptát se jich, jestli s vámi počítají? Já mám na jednu stranu chuť to udělat, abch si byla jistá, že o mě všichni vědí, na druhou stranu je mi to trapný... V podstatě se mi jedná jen o kosmetičku, kadeřnici a květinářku.
Odpovědět
lulinka: jejda, to je nemile...no, neprijemne kdyz s tim clovek pocita...u nas to je stejne, pritelovi rodice nam slibili nejake penize, pritel snima pocita, ja radeji ne a kdyz neco dostaneme budu moc rada...ale nejak s principu s tim nechci pocitat, protoze vazne nevim, jak vlastne muzou v tomhle jeho rodice zareagovat...a pritelova mamka to taky hodne moc nadsadila s cukrovim a prito jsem uz mela objednane...ja jsem se teda taky hodne rozcilovala, ale pritel stal na me strane, u nas slo hodne o princip...mozna to byla jen chyba komunikace, nevim, ale nastesti se to vyresilo...15 tisic je opravdu hodne, ale jestli to chce rozdavat po okoli...nevim...moje mamka dosla s teorii, ze se budou rozdavat vysluzky po baraku kde jsem bydlela, uz nejaky ten patek nebydlim a ty lidi pomalu neznam...tak jsem jen mamce rekla, jestli o to stoji, tak at si to zaplati, ze ja to platit nebudu, ze na to nemame penize...jak si to nakonec udela nevim...lulinka, kolem zakusku se toci u nas svet...jsem rada, ze se ted o tom chvili nemluvilo... a pri debate s pritelem si myslim, ze to bylo jen vyhrocene a nejake neracionalni obvinovani a zanme to, ze kdyz se clovek hada.... a jak pise denn hodne u hostiny zalezi na piti...
Odpovědět
Profilova fotka
Civet, já bych se vdávala místo tebe...mně čeká ještě měsíc :-S S tím obvoláváním nevím, spíš bych měla strach, zda se mnou počítají na místě hostiny, než kadeřnice apod. Ale pro klid duše klidně zavolej. Já tedy volat nebudu, předpokládám, že když jsme se domluvily, tak to platí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Luli: no, to asi rozhodí, předpokládám, že nejsi ani tak naštavná na ni (i kdyř sliby se mají plnit...), jako spíš nervy v kýblu, jak to teď udělat... nebudete doplácet hostinu až po akci? Že byste použili nějaký svatební dar ;-) Jinak já o víkendu docela zírala, byli jsme na rodinné oslavě a dali nám tam 4 lidi, co nejsou zvaní na svatbu, přáníčka...a byly tam peníze =-) Takže ještě jsme se nevzali a už jsme dostali deset litříků.... Vůbec jsem to nečekala, ale docela se to na ty finiš věci hodí 8-) Jo a začínám mít noční můry z počasí, dneska mě celou noc budilo, jak krápalo na okno, grrr. Ale prej od středy to má ustupovat... jen když koukám na cmhu a vidím, že až do dalšího týdne má pršet, tak mě to znervózňuje...
Odpovědět
civet: ja obvolavat budu...proste vesele zvednu telefon, zeptam se jak se maji...a jestli je vsechno v poradku ;-) po tom co kamaradku zralo podvedomi a 3 dny pred svatbou volala do restaurace a zjitsila, ze na ni nejak zapomneli a maji tam plno, protoze je tam jina svatna a ona takhle sibenicne hledala jine misto...ani nebudu mluvit o tom, kolik pak za to dali...protoze restaurace kde to nakonec bylo, docela vyuzila toho, ze jim nic jineho na posledni chvili nezbyva...toho se vazne bojim, takze urco volat budu...ale zatim, se docela dodavatele ozyvaji sami... :-)
Odpovědět
if: co se dá dělat? Přinejhorším nám bude pršet... Ale sleduju to taky bedlivě a na pátek hlásí přeháňky jen místy, tak třeba se zrovna trefíme do chvilky, kdy pršet nebude. Třeba na hostině ať si leje, jak chce :-) , ale fotky ze zámeckého parku a jeho okolí bych vážně chtěla...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?