Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno dámy, tak jsem přežila další rozlučku, dneska stěhování v práci (takž žádný internet :-S ), pak na finální zkoušku šatů. Trošku se bojím, co mi paní řekne na to zmenšování, snad to projde :-(
Odpovědět
Dobre rano, ifoun: tak drzime palce, at to dobre dopadne...ze zkousky satu mam taky respekt, ale budu si ho muset drzet jeste mesic...a snad na sobe jeste malinko (abych byla klidnejsi) zapracuju... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teprve teď ráno nabíjím foťák a měla bych začít hledat boty :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, taky držím palečky, aby zkouška dobře dopadla. Já zhubla 5kg, tak se mnou bude problém :-N JInak jsem včera byla u kosmetičky, nemám kníra, upravené obočí, úžasná masáž, zábal, čistý obličejík a klid na duši. V pondělí mi kadeřnice zmrvila vlasy a má vizážistka mi sdělila, že to je OK, že se s tím popere.
Odpovědět
Profilova fotka
mašli na kliky u aut mi pochválila i svědkyně, že je to originální a pěkné, tak rozjedu velkovýrobu. Beru si stuhy k našim domů a o víkendu chci všech asi 28 mašlí vyrobit. myslím, že se o víkendu nebudu nudit (krom mašlí budeme s mamkou ještě péct sladkosti na svatbu). If: už jen 14 dní:o))) A těším se na fotky ze zkoušky šatů a držím pěsti, ať se zužováním nemají problém.
Odpovědět
Profilova fotka
civet: jak budeš přidělávat mašle na kliky u aut? Já je začnu dělat taky tento víkend, ale mám cca 20 aut. Zdobit košíčky a krabice mašličkama a dělat štítky. Dnes jedeme nakupovat a v neděli uklízet celou sýpku, kde máme hostinu. Spouští se mi rýma, mám uslzené oči, ale nebolí mě hlava jako včera. Tak snad to okoučuju :-)
Odpovědět
teda, holky, tak se moc neodrovnejte o vikendu, myslet i na zdravi... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
maky: normálně se přivážou. Jak z tý mašle visej ty úzký stužky, tak stejnejma stužkama je celá ta mašle svázaná dohhromady a jsou tam dva asi 15 cm dlouhý cancourky, za který se to dá přivázat. A přivazovat se to bude samozřejmě jen na kliky, na který to půjde (že to vypadá jak skutečná klika - tohle http://www.euroregin.cz/inzerce/onlin... ). Auta, který nemají páčku, ale jen takovou kliku na vyklápění zespoda, tak těm se to přiváže na přední zrcátka:o)) Já košíčky ani krabičky s výslužkama zdobit nebudu, na to jsem už líná. Stačí, že jsem vzdala vidinu svatebních novin (a že jsem je chtěla). Budu ráda, když stihnu udělat menu a nápojový lístek.
Odpovědět
Profilova fotka
Právě jsem přemýšlela nad těma klikama. Budou auta spíš na mašli na zrcátko. Musím hlavně udělat mašle do kostela, ale to budu jen stříhat organzu, protože ji musí mamka nejdříve obšít. Mám spousty přísavek, ale nakonec je asi stejně nepoužiji. Já noviny taky vzdala. Ale kolega mi zapůjčí dataprojektor, svěděk už skenoval fotky, tak alespoň pojede film o nás na plátně :-D Já jsem asi někde mimo, ale menu a nápojový lístek? My teda nakoupili nealko, kořalka domácí a všichni vědí, že bude svíčková a večer grilované prase. Nebo co tam ještě budeš psát? Začínám zjišťovat, že nemám vůbec nic. Přitom si myslím, že už je zařízené všechno :-S
Odpovědět
taky nebudeme mit svatebni menu ;-) ani noviny... tim ze mame svatbu o pul jedne a pozvanou cimbalku driv, ze kdyz se pojedeme fotit aby uz hrala, si myslim, ze si hosti akorat povykladaji, zazpivaji, daji kafe a jsme zpatky a uz stihneme jen si zatancit a budou chodit kamaradi na vecer a po cele odpoledne bude kost vina a kamaradi chystaji nejakou scenku, svedek prekvapeni,pak bych mela mit čepení...tak aby jsme ty hosty zase neunavili, nechali jim nejaky prostor pro dobre jidlo, piti a kamarady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, prstýnky jsou doma a jsou úúúžasný! Nejradši bych ho nosila už teď ;-( Už mám doma punčošky a náhrdelník, ty detaily doladit je snad mnohem těžší než ty velké věci jako je hostina, šaty... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Katy, co je to čepení?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
makysko, svatební menu není úplně standardní, je to jen moje úchylka:o) Mně vadí obecně na svatbách, že nemají nápojový lístek a já nevím, co si můžu dát a nesnáším vyptávat se obsluhy (jaký maj džusy, maj neperlivou vodu, maj točenou kofolu, co s tvrdýho se smí, jaké víno se podává, jakou značku kávy děláte). Takže chci opsat nealko, který maj a budou nabízet, alko - jaký piva točej a víno tam napíšu naše, který si přivezeme, tvrdý - máme dohodnutý asi 4 různý druhy chlastu, který se budou nalejvat, nic jinýho platit nebudeme). A do jídelníčku dáme, co bude k obědu (raut uviděj sami:o)). My to máme v restauraci a vlastní budeme mít jen to víno (a sladký).
Odpovědět
lulinka: jj, tak to je parada, ze jsi s prstynkama spokojena...mam stejny pocit...doma tomu rikame udelat si radost...otevrem si krabicku a divame se na ne a "připitoměle" se na sebe usmivame... a jednou za cas dame na prst a kochame se :-) jinak čepení...no vychazi to z lidoveho prostredi, kdyz nevesta v kroji mela na hlave jeste venec...zeny ji obestoupily a za zpivani pisni a ruzneho symbolickeho rikani ji sundaly svatebni věnec (nekde se tomu rika parta a jine lokalni nazvy pokryvky hlavy nevesty), daly ji na hlavu čepec a přijaly ji mezi vdane ženy... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
civet: to je dobré s tím nápojovým lístkem. My to máme de facto v soukromí u se sestry, tak to taky asi udělám, aby věděli svatebčani, co si můžou dát. No, je toho hodně. A děsí mě to. Čepení je krásný zvyk, taky to znamenná, že panna je připravená skočit mužíčkovi do postele, když to napíšu blbě. Dělají to hodně na Slovensku, nevím jak na Moravě. My z těch starších zvyků budeme mít nabízení nevěsty a žehnání. Už jsme dostali jedno od rodičů ženicha a to opravdu svěcenou vodou, když jsme opouštěli naposledy jejich dům jako svobodní.
Odpovědět
to je fakt...napojovy listek je opravdu dobry padat... lidi, by vazne nevedeli co si muzou dat...a my nechceme platit tvrde, uplne bude z baru pryc...bude jen palenka, pivo vino... takze to tam muzeme rovnou napsat...ze pokud maji chut na neco ostrejsiho...tak vypsat druhy palenky co tam budou...hmmmm.....dobre ;-) jen kam na tabuli patri menu?
Odpovědět
Profilova fotka
makyska- :-D :-D :-D dobře napsáno o té panně :-D My požehnání mít nebudeme, moje maminka mě upozorňovala, že na tyhle srandy moc není :-D
Odpovědět
my budeme mit pozehnani, nekdo to dela tak ze ma u toho kupu lidi a ma to s rikanim...pro nas je to hodne intimni vec, takze to chceme mit uplne sami...jen rodice a my...jen je poprosime o odpusteni a pozehnani, udelaji nam krizicek a pujdeme do kostelika...ma to pro nas docela velky vyznam....jeeee, je to pisu a svira se mi...no to bude slzicek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No všechny ty zvyky pochází z dob, kdy byli skoro všichni věřící, a před svatbou se prostě nesexovalo. Vzhledem k tomu, že rodiče nastávajícího jsou věřící, požehnání jsme dostali. I od mých rodičů jej dostaneme, ale klasické. Někdo na to prostě není a tak si ťuknou jen skleničkama. Na čepení u nás taky možná dojde, jen už jsme v tom pannenství trošku za zenitem :-D
Odpovědět
makyska: nooooo oficialne se nesmelo...ale co si budem...deda ma 92 a vykladal kolikrat se rusila zabava, protoze tatinek nevesty zjistil ze neni panna a nebo je tehotna...zvyky na takove svatbe byly jine a nesmela hrat muzika...takze to vetsinou dcera a maminka zatloukali...vic zvyku ohledne svatby je jeste z pohanstvi a spojeno s ochranou a plodnosti...cirkevnich moc neni... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
katko: každý na to kouká jinak. Pro nás je to naprosto úžasná záležitost, vím, že pro někoho to není. Jsme domluveni, že za nás bude mluvit nastávající manžel, protože bych brečela a znovu na líčení :-D Ani číst v kostele nebudeme, bude to dělat náš ministrant kamarád, jen poneseme dary. I tak budu mít strach, abych to nevyklopila.
Odpovědět
Mně se to taky blíží - 8/10... v Libeňském zámečku... nervozita stoupááááááá. :-)
Odpovědět
makyska: urco budu brecet taky...taky bude mluvit nastavajici...beztak se zadrhnu a dal nic nereknu a cteni to uz vubec ne...svagr je katecheta takze bude pozadan on...a ja ponesu hostie, bojim se, ze bych konvicky prevrhla... makyska, studovala jsem etnografii neboli narodopis a sama jsem byla prekvapena co z ceho vychazi a ceho je co puvod...ale je zajime jak je vsechno propojene a nektera symbolika veci...vsechno je na cele planete stejne...jen zvyky a obrady se lisi, ale podtext a vyznam stejny...je uzasne (teda pro me :-D ) zabivat se tema odlisnostma a vubec vnimanim jevu lidmi... :-)
Odpovědět
eskarinka: pevne nervy a uzivej si to, uz se to nebude, snad, opakovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
makyska - No my naopak chceme, aby nám dary někdo odnesl, nejlépe tak ministranti, protože já v těch šatech už to vidím...doufám, že se nebude někdo pohoršovat, že nevěsta s ženichem je nenesou, ale já bych tam asi nedošla :-D A nevíte, jak je to se čtením v kostele, teda krom evangelia? Čtou svědci?
Odpovědět
lulinka: komu reknes :)
Odpovědět
Profilova fotka
A jo, tak nic, už vidím jak se o to všichni perou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my s manželem poneseme dary-on víno, já hostie. Taky se bojím, že bych to vylila. Čtení nám čte kamarád ministrant, žalm nám zpívá přímo kněz. Svědkové nám nesou kříž a svíci. Svíčku jsme si nechali udělat u karmelitek a je nádherná. Půl metru vysoká a průměr 15 cm. Kříž nese věřící svědek, svíci nevěřící. Svíci zapalujeme po apoštolském vyznání víry.
Odpovědět
lulinka: kdyby se k tomu nikdo nemel..tak rekni, ze to ale ctou svedci... ;-) jen jim nezapomet rict ze po precteni se rika: slyseli jsme slovo Bozi...to neverici nevi a ted jsem na svatbe zazila opravdu komickou situaci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem nevěřící a máme naštěstí úřední obřad. Neumím se ani modlit (nehledě na to, že z vnitřního přesvědčení bych církevní obřad ani mít nemohla) a neznám vůbec tyhle zvyky, tak bych byla namydlená.. nemám ráda, když se dejě něco, o čemu zhola nic nevím a akorát by mě to všechno znervózňovalo:o) katka.k: Zkoumat tyhle věci musí být docela dost zajímavé:o) Je dobrý, že v každý kultuře se slaví to samé, jen ten způsob oslavy je jiný:o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?