Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
Profilova fotka
Já stále netuším, kolik mě kytky budou stát.. Pokud budou gerbery, pak prý 3 tisíce, pokud jiřiny, netuším. Květinářka zatím neřekne, co bude (žádný dodavatel jí prý neslíbil, že jiřiny budou v barvě, jakou chci). Jinak budu mít kytku já, 2 pro maminky, korsáž pro ženicha, svědkyně a dvě mrňavý pro družičky.
Odpovědět
kesynaz: taky te nepotesim, taky nevim...mam kytku pro sebe, maminky, svedkyni a korsaz...a taky nevim cenu...
Odpovědět
mně udělali kalkulaci na necelých 5 tis a řekla bych, že to asi tak odpovídá, když čtu u if... já, ženich, 2x mamina, 3x družička, 1x svědkyně, 4x ikebana na stůl, 1x velká ikebana před nevěstu a ženicha... Rozhodla jsem se pro smetanové růžičky se zlatým vázáním pro ostatní a pro sebe budu mít kytici v bílé barvě.
Odpovědět
našla jsem tu toto albíčko s krásnými účesy, tak třeba vás některý ještě inspiruje ;-) http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
kesy: já za kytky dám cca 300 - dvakrát auto, nevěsta, dvě maminky, korsáš pro svědka, ženicha, tatínky, náramek pro svědkovou, ikebana velká a osm menších na stůl... jinak já tóu imunitou dojela totálně, v sobotu máme svícu a jsem mimo. jen v pátek mám volno, zítra důležitý rozhovor a soplím nehorázně. Jdu do echnacei, ale tuším, že už je ktaper pozdě :-( snad to aspoň do svatby zmizí a snad to nechytně ženich, jak u nás bývá zvykem. chjo...
Odpovědět
Profilova fotka
Mai: asi jsem to od tebe chytla, teče mi z nosu, pálí m oči, jsem nějaká jetá... no, asi zítra vlítnu do lékárny :(
Odpovědět
Profilova fotka
tak my prosím o půl dvanácté v noci nacvičili rocknrollové zvedačky :D sranda je, že při ploužáku jsme si navzájem dvakrát málem vyrazili zuby a při takovém třeštění, jako je rocknroll, to jde najednou bez úrazu 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme včera konečně zarezervovali líbánkový pobyt a snažili se vybrat hudbu na obřad. Máme píseň pro příchod, proslov oddávajícího, prstýnky + podpisy a gratulace, ale stále jsme nevymysleli, co na ochod.. Jako zdobení aut jsem chtěla dát mašle na zrcátka / kliky, ale nějak jsem to včera večer z videí na youtube nepobrala. V obchodech to maj drahý a začínám přemýšlet, jestli když budu kupovat stuhy, tak jestli to nakonec nevyjde taky draho... Ach jo!
Odpovědět
Profilova fotka
civet: a kam vyrážíte? Já bych nejradši vyrazila hned teď, ideálně někam na hory nebo do lázní a tak týden ležela a čuměla na "panorámata"...
Odpovědět
Profilova fotka
if, nakonec Rajecké teplice do romantického apartmá s raňajkami:o) Plánujeme si dávat střídavě nějaký wellness (masáže, naložit do vany něčeho příjemného a tak) a chodit po okolí s batůžkem na zádech. Pojedeme od úterý do neděle po svatbě. Drahou a fyzicky náročnější dovolenou jsme si letos užili na Islandu, tak se chci trochu poválet v teplejch pramenech a vstřebat tu svatební atmosféru a nechceme do toho vrazit majlant.. Už se strašně těším:o)
Odpovědět
letos jsem dovolenou jeste nemela a je to opravdu znat...treba dneska je to boj...stacilo by ubrat a aspon o vikendu se prospat...jj hory a lazne...to by bylo ono :-) civet popis nam co hezkeho vas ceka...aspon v predstavach vypnu :-) jinak masle na kliky budu delat taky, jen s tylu...udelam velkou masli a na kliku ji privazu stuzkou...vcera jsem potkala kamarada co me poveze a tak strasne moc se tesi na svatbu, porad jestli neco nepotrebuju a co ma udelat a tak...kdyz jsem mu rekla ze nic, to bylo zklamani...tak jsem mu aspon rekla, at zmeri delku od zrcatek po predek auta :-) a porad dokola opakoval jaka budu krasna nevesta, jsem se musela smat...na jednu stranu parada, na druhou jak jsem se bavily vcera :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko všem! Tak dneska jsem si domluvila už kosmetičku, těším se! NA svatbu mě taky poveze kamarád, nevím jestli se těší, ale měl nejlepší auto na odvoz nevěsty :-D Mně se hrozně líbí takové ty bílé šerpy na auto, akorát taky stojí kolem 500 Kč, což je pro mě trochu šok, ale panenku jsem nechtěla. Dneska chci zajít do květinářství, ale mám strach, jakou pálku tam zase nechám, když to tak čtu, kolik to stojí. Chceme jen kytku pro mě a pro maminky. Družička nejspíš ponese vlečku ;-) Jinak my stihli před svatbou dvě dovolený, sice jen v tuzemsku, ale bylo to potřeba, odpočinuli jsme si a je to znát. Každý večer pěkně na pivíčko, čehož jsem patřičně využila, protože můj přítel po třech pivech se nechá ukecat na cokoliv, takže jsme vyřešili i píseň na první tanec :-D Hezký den všem!!
Odpovědět
Článek se načítá
lulinka: :-D paraaaaada i Tobe hezky den ;-) jinak byl kamarad taky zklamany, ze nema panenku na aute :-D holky: chtela jsem se zeptat, nevite jak probiha zatahovani nevesty pred kostelem? aneb drazna zenicha? ted v sobotu se zeni kamarad a poprosili me, abych se toho ujala, ale ja nevim, co a jak...tak to musim nejak pozjistovat...
Odpovědět
Profilova fotka
civet: já koupila organzu 15 cm širokou obšitou délka 9 m, 3 roličky po 79,- a jednu taftovou stužku (6mm délka 10 m) a vyrobila jsem z toho 28 mašlí na 14 aut (4 jsou velké dlouhé na moje a přítelovo auto), takže mě to tedy vyšlo cca na 260,-, rozhodne je to levnejsi, nez kdyz ty masle koupis hotové.
Odpovědět
Profilova fotka
hani811: Něco takového jsem potřebovala slyšet:o) Neměla bys foto těch mašlí? A organzu jsi koupila kde? Mašle na 14 aut by snad měly stačit, včera jsem to v rychlosti počítala a myslím, že v koloně by mělo jet cca 14 aut:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Katy, co to je?? Není to nějaká ta falešná nevěsta? To jsem teda neslyšela, doufám že to někdo nevymyslí na naší svatbě :-D
Odpovědět
lulinka nejak zbezne mi vysvetlili, ze bych jakoze mela vyvolat drazbu a vsechny ostatni by zeny by mely prihazovat ze ony chteji zenicha a samozdrejme se to ukoncit ma nejak aby vyhrala nevesta...ale jak to jako zacina a probiha nevim... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, koukni na net, tam by to mělo být... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
katka.k.: co já jsem viděla zatahování, tak se to buď: - vztahovalo ke všem svatebčanům - natáhla se ozdobná šňůra a všichni přes ní museli přejít (pánové přenášeli své partnerky) a před tím museli zaplatit a vypít štamprle. Vybraný peníze se pak dali novomanželům - vztahovalo se to jen k novomanželům, kdy oni museli plnit nějaký úkol - přeřezat spolu kládu, vystíhnout spoutanýma rukama srdce z prostěradla.... Co to spojit? Připravte jim prostěradlo, na to nakreslete velký srdce (kterým projde člověk) a do srdce jejich jména a datum svatby. Dejte jim nůžky a musí to spolu vystřihnout. Tím otvorem pak všichni musí projít a vyplatit se - penězma a vypitím panáku....
Odpovědět
Profilova fotka
civ: jejda, fotku nemám a o víkendu jsem to všechno odvezla k našim a tam budu až tak týden před svatbou. Ale každopádně normálně na auta jsem dělala mašle z 80 cm kusu organzy a na ten střed vždy ovázala stužku cca 45 - 50 cm dlouhou (aby to stačilo případně i na zrcátka), ty větší mašle jsem udělala z kusů dlouhých 120 cm, ale ještě mi dost organzy z té třetí roličky zbylo, takže jsem mohla dělat mašle trochu delší (já původně chtěla, aby mi stačily 2 roličky, ale pak nám přibyly auta, tak jsem musela třetí dokoupit :(, takže ty mašle nejsou nijak extra velké, ale na běžné ozdobení to podle mě stačí). Organzu jsem koupila na "svatba pomlcka eshop tecka cz", ale mají ji i ve svatebnim obchudku na Praze 6 (u Evropsky)
Odpovědět
civet: to s tim srdickem jsem taky navrhovala...ale oni toho pred kostelem maji vic a kazdy ma neco na starosti a ze pry presne tohle mam ja...nevesta je slovenka, tak jestli to neni nejaky zvyk od nich...chteji tohle, tak se musim nejak dopatrat...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se zatrhá tak, že se zastaví grupa ženicha a ten se musí vyplatit, případně i ostatní svatebčané. Ale zatrrrhá vždycky nesvatebčan - tohle "divadlo" dělala čato moje babi, navlečená v nějakém luxusním kostýmu, s parukou a tak... prostě tetiny na vesnici, vybrané peníze pak daly novomanželům a něco samy dostaly. Nebylo by nejlepší kontaktovat třba maminku nevěsty? Aby pak nevěsta nebyla zklamaná, že to není tak, jak to u nich bývá.
Odpovědět
Dobré dopoledne všem, tak jsem dolouskala, co jste napsali za ty 2 dny co jsem tu nebyla a přidávám se ke včerejší květinové dobatě. Já mám kytky naštěstí domluvené s naší dvorní firemní květinářkou - tak u nás 1x moje, 2x maminky, 1x korsáž, 1x náramek - celkem cca 2000 Kč, základem všech bude velká smetanová Protea. A okamžitě přestaňte s těma nemocema, je to nakažlivé i na dálku! Včera mi kamarádka odpočítavala dny, že prý už jen 17 tak jsem machrovala že to není možný. Je to možný.
Odpovědět
Profilova fotka
martiska: já se pokusímn přestat, jdu přes oběd vykkoupit lékárnu :-D S těmi dny do svatby mi to ani nepřipomínej...je to od pátku za dva týdny, začínám mít divný pocit kolem žaludku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já vždycky když tohle přečtu, tak přesně mám divnej pocit kolem žaludku a poleje mě trochu horko :-N
Odpovědět
If : představ si, co nás čeká po 1.10. - myslím zařizování nových dokladů, katastru, prostě všech institucí a přejde Tě divný pocit kolem žaludku a začne děs ze všech úřadů. Aspoň tak to mám já. A tak se mi nějak nepodařilo to udržet v přiměřené tajnosti a vypadá to v obřadní síni na pořádné hejno diváků. A včera se nejvíc chystaly moje dvě kamarádky - jsou jak dlouhý a široký, sehnat jim bystrozrakého, budou dokonalé.
Odpovědět
Profilova fotka
martiska: no jo, vyřizování...já jdu na matriku hned v pondělí a oddací lsit dostanu prej na počkání... ale nevím, covšechno dalšího - OP, řidičák, techničák, katastr, práce, VZP, banky (tzn. i výměny karet), doktoři, ještě něco? Jo pak po svatebce i pas.
Odpovědět
Profilova fotka
Na nachlazení doporučuju zázvorový čaj - na půl litru čaje: koupit čerstvý zázvor, nastrouhat nebo nakrájet na co nejmenší kousky asi 2-4 cm zázvoru, podle toho, kolik kdo snese. Zázvor přelít horkou vodou, nechat tak 10 minut luhovat, pak zázvor vyhodit, vymačkat půl citronu a dosladit medem. Vypít teplé a vypotit se. Dalším trikem je silná česnečka (nebo prostě česnek obecně, čím syrovější tím účinnější). Nezapomínat na větší dávku tekutin. Pokud mám teplotu (do 38,5), nesrážím ji lékama! Naopak, nechám tělo bojovat s teplotou, rychleji se uzdravím. Stačí dost tekutina být zalezlá v posteli, potit se a spát. POkud horečka stoupá nad 38,5, tak je rozumný si něco na sražení teploty vzít. nekombinovat paralen s coldrexem, nebo se předávkujete účinnou látkou, kterou maj oba stejnou (a samozřejmě to vadí). Tak se vy nemocná držte a nestonejte! a cpěte do sebe zvýšenej objem vitamínu C. hani811: každopádně děkuju, já se to pokusím nějak vymyslet:o)
Odpovědět
neeeee...to ne... :-o to je teda vypis... sestra po svatbe rikala, ze kdyby vedela kolik behani, ze si to snad i rozmysli...a ze pry nejhrorsi ze vseho a nejvetsi problemy delali pri prepisu popelnic :-D
Odpovědět
Profilova fotka
civet: zázvorový čaj si dám odpo na angličtině, dělají čerstvý, mlask. Posledně mě pálila huba ještě večer :-D Já si musela dát brufen, páč mám hlavu jak kýbl a nemohla jsem jaksi v práci něco kloudného udělat. I když jinak léky taky moc nemusím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?