Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
ifoun: při církevním je tam snad něco navíc, něco nám pan farář říkal, ale si prdlačky pamatuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: no jo, vy máte vlastně církevní sňatek... Tak na to bohužel nevím, co poradit, ale kněz, co vás oddá, by ti měl poradit, co a kde oběhat.
Odpovědět
Profilova fotka
sami: tak to jsme na tom stejně, mám pastorovi donést "nějaký potvrzený papír"...ale snad mi na matrice poradí. Koukám na to vyplňování vzdělání a je to 1 - základní, 2 - střední bez maturity atd. Jen nevím, ejstli psát ta čísla, nebo text, nebo oboje, šmarjááááá.
Odpovědět
ifoun: nestrááš =-) hm tak jak znám úřednice, tak mě budou posílat od čerta k ďáblu a stejnak mi nikdo neporadí :-p
Odpovědět
jéé a to ste věděli? •říjen („Svatba v říjnu, láska kvete, ale blahobyt uteče“) hold budu pořád chudá :-D
Odpovědět
no ale zase Podle počasí o svatebním dni •svítí-li v den svatby slunce, bude v manželství slunečná pohoda •jasný den znamená radost ve společném životě •prší-li v den svatby, padá novomanželům štěstí •zatažená obloha a bouřky – hádky v manželství •sněží-li, znamená to požehnání a bohatství :-D :-D tak přesi jen mě to bohatsví nemine :-p
Odpovědět
šmarjáááá •zelená barva – symbol mimomanželských lásek v přírodě. Ve svatební den by se jí mělo objevovat co nejméně. Nevyhneme se jí u květinové výzdoby. \neměla by se však objevit na žádném oblečení, ubrusech, povlečení. Dokonce ani barva svatebních aut by neměla být zelená. Svatební dary by neměly být zabaleny v zeleném papíře. dál už radši nic nečtu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak k tomu dotazníku je potřeba vyplnit i nějaké osvědčení, klterés e dá faráři, aby měl kam sňatek zapsat. Formulář prej na netu není, takže je potřeba vyzvednout, doma vyplnit, podepsané donést zpátky,další úřední den vyzvednout potvrzený od matriky...takže suma sumárum tři návštěvy matriky :(
Odpovědět
•spatří-li nevěsta o svatební dni ženicha dřív, než on ji, bude mít v manželství navrch •kdo ze snoubenců poklekne k oltáři jako první, ten bude druhého poslouchat •vládu v domácnosti převezme ta nevěsta, která vykročí od oltáře pravou nohou. Ta která vykročí levou bude pod pantoflem :-D tak pozor na to :-D
Odpovědět
ifoun: jééé, tak to aby sme už vyrazili, nebo to do svatby nestihneme ale to osvědčení? co to je? o tom nám nic neříkal :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Sami: je to nějaký papír, který oddávající potřebuje v den sňatku, něco tam vyplní a dá asi pak na matriku. Nám právě říkal, ať to donesem na psolední sraz, a´t to pak nezapomenem doma :-D abysme se měli asi kam podepsat :-D
Odpovědět
ahá =-)
Odpovědět
Článek se načítá
nám dal náš farář zápis o žádosti o církevní natek, který mu asi slouží jako podkald k zapsání do farní knihy o tom, že jsme žádali o sňatek a prošli přípravou. Pak máme donést z matriky jakési potvrzení, asi že jsme schopni :-) manželství a že jsme se domluvili na příjmení a dětech a ten pak prý po svatbě zase odneseme na matriku a oni na základě toho nám dají nové občanky :-) no je to úchvatné ten proces...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já už tím prošla. Musíte dojít na matriku s rodnými listy a jmény svědky a vystaví Vám osvědčení k uzavření církevního sňatku. To dáte faráři a ten s vámi sepíše církevní protokol. Osvědčení nesmí být starší více jak tři měsíce a výpis z křestních listů také ne. Mám svatbu 2.10.
Odpovědět
Profilova fotka
makyska: a co je křestní list? =-)
Odpovědět
ifoun: no že seš pokřtěná
Odpovědět
s jmény svědky,jo? hmmm, tak to ještě nemám =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Musíte jít na farnost, kde jste byli křtění. Tam vystaví výpis dle zápisu v knize.
Odpovědět
makyska: nám farář řekl, že si o ně zažádá a oni mu je pošlou ... tak snad nezapoměl
Odpovědět
Profilova fotka
Vzhledem k tomu, že se to vystavuje pro církev, matrikářky chtějí hned jména svědků, okres narození a datum narození i rodná čísla.
Odpovědět
Profilova fotka
Samikri: tak to je hodný farář. Když je někdo křtěný na Slovensku, je to problém :-) Navíc si někdy ani nepamatují, kde byli křtění, pokud si nebydlí celý život na stejném místě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale já nejsem křtěná... ten papír chce asi římskokatolická církev a její farář, ne? Matrika ho nechce..
Odpovědět
makyska: no nám to právě bude žádat ze slovenska, a říkal, že v tom problém nevidí, že mu naopak přijde zbytečný, aby sme tak kvůli tomu museli jezdit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No pokud máš svatbu civilní, tak nemusíš. Pokud je alespoň jeden z partnerů křtěný a je svatba v kostele, musí být osvědčení. A u smíšených manželství navíc povolení biskupa-dispenz. U normálních svateb se vyplňuje jen žádost.
Odpovědět
ifoun: a to můžete mít církevní svatbu, když nejste pokřtění? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme svatbu církevní, ale ne u římskokatolické církve, ani jeden nejsme křtěný.
Odpovědět
makyska: u smíšených manželství? co se tím myslí? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
sami: muž a žena? :-D
Odpovědět
:-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: svatbu v kostele může mít: pokřtěný s nepokřtěným, katechumen (čekatel na křest) s nepokřtěným, katechumen s katechumenem a dva pokřtění. Dva nepokřtění nemůžou mít.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?