Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
Profilova fotka
hani: My budem mít velkou moji + malou pro svědkyni (kopii), 5 velkých vazeb na stoly (průměr cca 30 cm), 2 korsáže a vyzdobení brány = 3000, maximálně 4000. Zároveň mi to tam paní doveze a nachystá, vyzdobí. Takže na Prahu super. civet: já si ho vystavím, zbytek ať si s tím nakonec dělá, co chce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já zatím kalkulaci kytek nevím, paní slíbila, že zavolá, až zjistí cenu jiřin, ze kterých budu mít kytici, a zatím se neozvala. Ale na gerbery mi řekla, že tak 3 tisíce (kytici budu mít já, dvě maminky, svědkyně, korsáž a 2 malý pro družičky, nic na auto ani na stoly nechci). No přišlo mi to jako slušná pálka, ale u nás je to nejvychvalovanější květinářství (maloměsto) a nemám čas shánět cokoliv jinýho, tak jsem kývla. Z těch jiřin to snad nevyjde o moc víc.
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, tak to já mám nakonec levnou květinářku :) Teda na Prahu je to super cena, vzhledem k tomu, co to bude za kytek.
Odpovědět
Profilova fotka
No my taky hledali prave jen v míste, resp. tam kde bydli zenich - take malomesto a navic Trebon, takze asi za to muzem byt radi ... na jedno auto jsme prave chteli jen takovou jednodussi, aby aspon bylo trochu ozdobene, jinak nebudeme zdobit ani zadnymi venecky z buxusu apod., na stoly take nemame kvetiny, ale proste ta svateni kytice je strasne draha, ale hrozne se mi libi a vcera jsem ji ukazali priteli a taky se mu hrozne libila, takze ji jen zmensim, zavru obe oci a pak to zaplatim ...
Odpovědět
Profilova fotka
hani811: jestli to je ta kytka co máš v albu, tak ta vypadá moc hezky a obávám se, že tomu počtu květin odpovídá i cena :-| ale já být tebou tak zavřu oči a vezmu jí i takhle, je fakt krásná :-) buxusový věnečky na auto taky nechci, moc se mi to nelíbí a ani to není moc vidět já kalkulaci kytek vůbec nevím, to bude asi překvápko až na svatbě, ale toho se zrovna moc nebojím |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no já hlavně doufám, že po hostině druhý den ráno budu mít dostatek peněz na doplacení účtu ... u teď se děsím ... kdyžtak rozebereme finanční dary a nějak to poskladáme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: jj, to je přesně ona, jen chci trošku té "petržele" zaměnit za ty bobulky, které jsou na obrázku korsáže :)
Odpovědět
Profilova fotka
je pěkná, já bych se takové kytičky nerada vzdávala ;-) toho placení hostiny se taky bojím, ale nějak bylo, nějak bude :-) i když se začínám bát, aby u nás ještě nedošlo na půjčku :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ajaj, půjčka není moc dobrá, nejsem moc zastáncem půjčování na svatby nebo dovolené apod., ale když to jinak nejde, tak to muze pomoct. Ale treba jeste bude od hostu hodne penizku v ramci daru, ne? To by urcite pomohlo ...
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: tak kdyby to vypadalo, že to nevyjde, tak se dá půjčit a hned po svatbě zaplatit z darů, co dostanete, ne? Protože stres, že ráno nemám na zaplacení účtu, je hloupý a zbytečný.
Odpovědět
Profilova fotka
já taky nechci, a taky jsem vždy byla proti, zatím jsme v pohodě, ale pokud to bude před svatbou vypadat hůř tak mě to asi nemine, radši bych to ale taky ušetřila :-( opravujem totiž ještě přítelovu chalupu a to nám teď taky citelně zasahuje do rozpočtu
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: blby je, ze clovek podle me nemuze pocitat s tim, ze to splati z daru, ktere dostane, nikdy nevis, co ti kdo da, protoze je to proste dost individualni, kolik komu prijde akorat jako svatebni dar, treba ja tedy doufam, ze by se nam mohla pulka vratit, ale hlavne od moji mamky, ktera si proste nejaky penize nasetrila a vzhledem k tomu, ze před 16ti lety dala mému bráchovi take stejne penizky jako dar na svatbě, tak pry nechce delat rozdily, tak me to potesilo :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hani: já taky nemyslím, že by se s tím mělo počítat, ale nnell píše, že to možná o nějaký ten chlup nevyjde, takže jde prostě o nějaký doplatek. Když to pak zaplatí z darů, bude mít vystaráno a třeba ještě zbude (nejspíš určitě, protože to nevyznělo, že si chce půjčovat na celou svatbu), když ne, tak holt zbude na splácení úvěr. Prostě taková jistota, že ráno je čím zaplatit, kdyby se hosti moc rozšoupli :) Já vůbec nevím, ejslti a co dostaneme. Všem říkáme, že žádné hmotmn dary nechceme (kam bysme to pak taky měli nacpat...) a největší dárek bude, že s náma budou oslavovat. Kdyby někdo trval na daru, nechť donese obálku ;-)
Odpovědět
Ahoj hoky, jdu k Vám na skok a je pro radu, nevíte někdo jak mám udělat,když chci zadat něco do tisku a píše mi to, že mám malé rozlišení, jak mám to rozlišení zvětšit? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tak tak, myslím, že jsme se pochopily, já rozhodně nechci platit celou svatbu z půjčky, ale kdybych věděla těsně před svatbou, že mi to nejspíš nevyjde, tak si radši někde půjčím, něž doufat, že to dostanu ve svatebních darech, i když každému říkáme, že pokud nám chtějí něco dát tak peníze. taky myslím, že se velká část vrátí, ale nechci na to spoléhat. My jsme navíc oba s přítelem osvč takže ten příjem nemáme nijak stálý a nemůžu si bohužel spočítat, že vydělám do října tolik a tolik :-( zatím na svatbu máme tak snad na půjčku nedojde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sami: co "to" ti to píše? Nejpsíš je to nějaký malinkatý obrázek, pokud to ale jen zvětšíš, tak kvalita bude špatná a bude to kostrbaté. nnell: jistota je jistota :)
Odpovědět
Profilova fotka
Si jdu za chvíli vyzvednout testovací květinu na stůl, tak se těším :)
Odpovědět
ifoun: no právě, že je to jen text, ale mám to uložené jako jpg :-S jinak jak ste tu psali, taky mám docela srach jestli vyjdeme s penězma, hlavně co se hostiny týče, člověk dopředu těžko odhadne kolik kdo sní a vypije :-| nedávno jsem potkala jednoho kamaráda, a tak v rychlosti mi říkal, že když se on ženil, tak v deset večer už neměli jeden jediný zákusek, a to že měli naobjednáno pro 50lidí. Tak jako doufám, že tohle se mi nestane, jako že by nebylo co k jídlu nebo k pití, ale jako zase too nechci objednávat zbytečně moc, no mám z toho trošku nervíka :-| :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: co kytka, jak jsi dopadla? samikri: tak toho se taky bojím, ale zároveň sama nemám odhad kolik toho objednat, nakonec jsem raut nechala tak, jak mi navrhla paní z restaurace, naštěstí prý není ani problém cokoliv přidělat :-) já se taky snažila dát oznámení co jsem dělala v Corelu do jpg a vždy to šlo s kvalitou strašně dolů, ale taky nevím jak to uložit do jpg aby kvalita zůstala, pán v tiskárně mi poradil spíš to dát do pdf a z něj to pak tisknout a je fakt, že ta kvalita je mnohem vyšší
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: v corelu jde exportovat do pdf a to velmi kvalitního - nejsem teď doma, takže to neřeknu přesnej název, ale je to v soubor a nabídka Připravit pro grafické studio (nebo tak nějak). Nastavíš si tam, jestli se maj texty převést do křivek (to udělej, když to přeneseš na jinej comp, kde není ten zvolený font, může být problém), nastavujou se tam i nějaký komprese obrázků a tak - to si musíš proklikat. A pak to jen ulož. Já jsem to takhle dělala s našim oznámením - grafický návrh v corelu má 14 mega, to vygenerovaný pdf má taky 14 mega (tisk pak vypadal z corelu i z pdf stejně kvalitně). Pokud z corelu exportuješ do jpg, dá se to taky ošetřit, aby komprimoval co nejmíň a dpi musí být mininálně 300 (pro tisk) - ale do jpg pak lezou dost velký zrůdnosti:o) Raději zkus to pdf, jak jsem ti popsala výše. samikri - jestli máš text v jpg a program ti řve, že je to malé rozlišení, tak jsi to jpg uložila moc malé, aby to bylo tisknutelné. Zpět to nevrátíš, musíš ten text znovu napsat a uložit do jpg (ale ne tak komprimovaně). Případně to raději uložit do pdf.
Odpovědět
Profilova fotka
civet: jj, to jsem právě psala, že když to exportuju do pdf, že kvalita zůstává mnohem vyšší ;-) ale dík za tu radu ohledně převedení do křivek, to mě nenapadlo :-)
Odpovědět
no.... dneska přišel budoucí manžílek s tím, že chce i koláčky a i oznámení... takže místo aby mi přípravy ubývalo, tak jí přibývá... :-D Ráda bych si jedno odpoledne odpočinula, ale místo toho sedím na netu, koukám na oznámení, píšu seznam na koláčky, hledám vhodnou kytku, ať mi ji květinářka může udělat dle mých představ.. chjo ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Kytka je super, trošku jsme se domluvily na malých změnách, al ejinak je dokonalá. Nabíjí se mi foťák, tak až to bude ready, tak sem hodím nějakou fotku. U nás máme oběd i véču rautem, na oběd to, co mají v nabídce restaurace (gramáž), na večeři poloviční grilování (i tak je to 200 g masa na jednoho). A jsme domluvení, že kdyby moc rychle ubývalo, tak dáme kuchaři povel, že chceme přichystat něco dalšího a za kolik (třeba 50 kč na jednoho). Tak doufám, že hlady neumřou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak kytička je v albu. Ale večer jsem tu asi už jen já... to je divné...no, to bude tím povoláním, že jsem furt u počítače :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Na té fotce to vypadá jak roští :( Ve skutečnosti je fakt hezká, jen já neumím fotit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nnell: Ahá, já to blbě četla, nějak jsem z toho nepochopila, že víš, jak se exportuje do pdf bez ztráty kvality:o)) No nic, třeba to pomůže někomu dalšímu. Aspoň s těma křivkama jsem pomohla:o)) Ifoun: mně se ta předloha (jen fialová koule z hortenzií) líbila víc.. Ale já jsem zatížená na jednodruhový dekorace na stůl, tak to bude tím. Zkus to vyfotit bez blesku a z jinýho úhlu, třeba to dopadne líp.
Odpovědět
Profilova fotka
civet: já vím, já taky radši jednodušší, jenže na té fotce to vypadá divně, líp vyfotím snad ráno (bez blesku a lepší úhel). Navíc přítel půjčil svůj foťák a já svým kompaktem to tak neumím :( Ale ve finále to má být fialovozelený bochánek :) Celá hortenzie dát nejde, je obrovská, jenže v této barvě je prostě jen taková (a samo nejdražší ze všech hortenzií, už mě to ani nepřekvapuje :-( ).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky tak jsme tu malému se ručička krásně hojí tak snad to nejhorší je za námi. Jinak příští týden jdu na zkoušku šatu abych se rozhodla a zaplatila, oznámení jsme dneska rozvezli a rozeslali
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tak se těším na novou fotku.. Ale myslím, že to bude vypada dobře, jestli to eda bude fialovo-zelená koule.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem dala novou fotku, ale stejně to není úplně ono, já to prostě neumím fotit... :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?