Nevěsty, které se vdávaly 18.6.2011

Zobraz úvodní příspěvek
ahojky holky je nekdo kdo se vdava stejne jako ja?
Odpovědět
Profilova fotka
No na boty jsem už jedním okem mrkala, ale ještě mě nic nezaujalo (taky musím zkoušet - mám širokou nohu), na velkých podpatkách se moc necítím, takže něco rozumného - ale baleríny asi taky ne - možná na přezutí. Na svatebních novinách už pomalu pracuji - mám první stránku :-D O tombole jsem taky přemýšlela, ale asi ne..
Odpovědět
jj taky jsem cetla .......ale bordo bude asi orisek
Odpovědět
Profilova fotka
holky, kdybyste mě viděli, tak se zasmějete.. lítám sem z kuchyně, dělám u toho jednohubky, máme odpol. takovou menší rodinou oslavu.. nevím, jestli to s vámi stihnu :-D
Odpovědět
ja jsem taky v praci ....zase obsluhuji lidi hihi
Odpovědět
Profilova fotka
taky dobrý :-D
Odpovědět
jj jeste ze je tu kolegyne
Odpovědět
Profilova fotka
hm, tak to já tu nikoho nemám.. a ani ne za hodinku tu mám odvoz a to se ještě musím převléknout, takže už fakt končím a zase sem určitě mrknu, měj se fajn ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já taky moc nestíhám, ale určitě se ještě ozvu a budem pokračovat!:)..zatím se mějte
Odpovědět
jj uz se tesim
Odpovědět
ahojky holky ........co dort jaky a odkud a cukrovi kolik budete pect a jake?
Odpovědět
Ahojky, přidávám se k datu 18.6. 2011, předběžně vše zamluveno - obřad, hostina, fotografka, DJ na hostině, ladí se už jen detaily. Už máme i prstýnky. Jelikož moje zásnuby trvají už rok a půl tak mám vše už dlouho pěkně rozmyšlené a naplánované. Taky za to hodně vděčím právě beremku. :-) O to víc mě ale štve když něco z toho nevyjde. :-) Rychle jsem prolítla vaše články, botky mám taky balerínky z Deichmanu za 500, které pak krásně unosím. Šaty si nechám šít, mám švadlenu, počítám že max. do 3 tisíc se vlezu. Kdyžtak mrkněte na šaty v albu. Zkoušet do salonů půjdu až v prosinci/lednu, kdyby mi náhodou padl jiný sřih, tak bych si nechala ušít jiné. Pak mám v plánu je prodat a i kdyby se neprodaly, ta mě 3 tisíce pořád nebudou vadit jako půjčení za 7. Cukroví a koláčky bude píct přítelova maminka, počítám do každé výslužky pro pár tak 10-15ks koláčků, taky záleží pro kolik lidí výslužka je, jinak na svatbě to stejně nikdo moc nejí. Spíš je to jenom tradice, navíc jestli bude teplo, tak se spíš jen pije. Byli jsme na svatbě teď v červnu, koláčků zbylo strašně moc aji půlka rautu, v teple fakt není chuť jíst, tak radím objednat spíš míň jak víc, aspoň člověk ušetří. Teď mě trápí akorát oznamko, vytváříme si je sami, ale zatím je to ve stádiu příprav... :-) No a jinak na oběd chceme jen rodinu (20 os.) a večer dalších 10, bude to menší hostina, chceme jen ty nejbližší, doufám že co se hostiny týče, tak se vlezeme do 20 tisíc, jinak to ostatní kolem (poplatky, obřad, foto, cukroví, prsteny, oblečení, dekorace atd. atd.) počítáme max. 25 tisíc. Chtěla jsem se vlézt původně do 40 tisíc, ale bohužel něco už prostě levnější být nemůže a to budeme mít cukroví zadarmo a DJ na hostině taky. Platím si vše úplně sami. A co vy? Taky už máte nějaký rozpočet?
Odpovědět
ahojky vitam te ::..no my jsme puvodne mysleli ze se vejdeme do 60 tisic taky si vse platime sami.....oznamko jsem si chtela taky udelat sama ale chceme oznameni s nasi fotkou takze jsem to zadala firmam a cekame ale is pozvankanmi ke stolu ana vecer a jmenovkama to vyjde cca do 4000.......zenichuv oblek budeme kupovat nejaky takovy aby ho potom do prace vyuzil protoze v nem chodi tak to jeste nevim.......mije saty si necham sit protoze chci barevnou kombinaci bordo champan a v salaonech toho moc neni a nesedi mi max. cena do 8000.... veci na stul destniky vejir na foceni a ty srandy okolo uz vysli cca na 5000......poplatek neplatime.....jenom hudbu za 500......kapelu jsme nasli za 7OOO...fotografka za 4000 cca a kadernice a vizazistka vyjde na 5000....... a hostina asi pro 32 a pak dalsich cca 30 vecer kolacky bude pect tchyne ......moje mamka nasi specialitu chlebovy dort a svatebni si objednam z ceske lipy cca do 3000........tak to jsem se rozepsala
Odpovědět
Článek se načítá
Jo je toho spousta, tak to se člověk rozepíše, jsou věci, na kterých se ušetřit dá nebo bez kterých se člověk obejde, ale i naopak...
Odpovědět
to je pravda od spousty veci se da ustoupit .....ale zase si rikam jednou za zivot
Odpovědět
Já si zase říkám, že peníze investuji radši do něčeho jiného, ale teď hlavně mluvím o dekoracích třeba na auto a podobných věcech. Svatbu chci krásnou, ale nemusím mít všechno,i když je to jednou (doufám že jen jednou) za život. :-) prostě spousta věcí mi příjde už jako zbytečnost - SPZ Novomanželé, skleničky na přípitek se jmény novomanželů apod. Na toto si opravdu nepotrpím.
Odpovědět
spz mit taky nebudeme .....ale sklenicky jsem sehnala za 300 i s postovnym
Odpovědět
Profilova fotka
Já abych se přiznala jsem k tomu ještě nesedla, abych udělala rozpočet, nějak se toho bojím :-D My budeme mít cca 40-50 lidí, zatím jsme se ještě úplně nerozhodli, kolik na oběd a koho pozveme až večer. Hostinu si pravděpodobně budeme dělat ve vlastní režii, ale to taky ještě není na 100%, dáme dost peněz za obřad, nevím kolik to přesně bude stát na příští rok,ale počítám tak 8 - 10tis., což je pálka a pořád přemýšlím, jestli do toho opravdu jít.. ale zase jsem to tam vždycky chtěla.. a jak píšete, vdávat se budu snad jen jednou, pro ženichův oblek pojedeme asi do Polska, obleky nosí cca tak 2x za rok, takže by bylo asi zbytečný kupovat nějaký drahý, ale nový potřebuje. No a když si k tomu přičtu kameraman, fotografka, moje šaty, prstýnky.. no ono se to vyhoupne. No a s těma drobnostma (skleničky, SPZ...), pořád se to ve mě hádá.. chvíli se mi to líbí a pak si říkám, že je to fakt zbytečný.. takže uvidíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a skrz oznámení.. kdybyste na netu někde viděli kreslený obrázek auta s novomanželi, tak mě ho prosím pošlete ;-) Moc se nám líbí, ale nechce se mi to zadávat, protože co jsem viděla na netu, tak jedno oznámení cca 25Kč a když k tomu přičtu pozvánku ke stolu, tak to je fakt pálka..
Odpovědět
Profilova fotka
a ještě koukám cukroví :-D No koláčky budeme určitě kupovat, ale na hostinu a do výslužek si cukroví napečeme, naštěstí mám šikovnou babičku i mamku, možná jen něco málo doobjednáme Tak snad už je to všechno :-D
Odpovědět
ja jsem si myslela e usetrim a koupila dvoje boty levne na aukru ale bohuzel mi ani jedny nesedi kouknete mam je v bazaru fakt jsou pekne ....tak snad pujdu do novych ale ta cena
Odpovědět
tak ted holky resim dilema se svedky a nekym kdo bude vse organizovat
Odpovědět
ahojky holky ....muj nastavajici ma dva dobre kamarady ktere v posledni dobe ve vice vecech zklamali nebo prekvapili a tak si vybral manzela me sestrenice byla jsem prekvapena ale rada potesilo me to ze ma moji rodinu moc rad..............ja mam kamaradku ktera me v hodne vecech pomohla a mela by to byt ona asi i bude ...........snad to druha kamaradka pochopi...........chtela bych nekoho zaukolovat nejakou organizaci pri svatbe a myslim si ze by to nemela byt svedkyne....nevim???????? co vlastne by mel delat svedek a svedkyne pred a pri svatbe? diky za info holky...............dneska jsem se sesla s druhou kamaradkou a vysvetlila ji to pochopila to a poprosila jsem ji kdyby ji to nevadilo ze bych ji udelala takovym nasim koordinatorem svatby .......rozdani novin kde kdo ma byt kam se ma jit...kdo kam nasedne do aut ozdobit..........vymyslet nejakou srandu pred radnici........unos a tak ..........myslite si ze je to spatne? prvni kamaradka ma dite a nema tolik casu druha je svobodna a s mym nejlepsim kamaradem jsou stale v centru deni...poradte delam chybu ??????????prvni kamaradka to jeste nevi
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, no já si myslím, že to špatně určitě není, záleží jen na tobě, koho si vybereš a jestli jsou to dobré kamarádky tak tvoji volbu určitě pochopí. Já taky ještě vůbec netuším, komu si řeknu, přítel to má jasný, má dlouholetého nejlepšího kamaráda, takže tam není, co řešit, jen já jsem pořád nerozhodnutá.. A co svědci dělají, tak nějak vůbec netuším, u nás v rodině, když byla svatba, tak pomáhali všichni, takže to nebylo jednoznačně určený. S "použitím" druhé kamarádky jako koordinátorky svatby? - Proč ne, uričtě je to dobrý nápad. Já akorát teda určitě nebudu nikoho pověřovat, aby vymyslel nějaký zátah nebo únos, připadalo by mě to pak už moc strojený, pokud bude někdo chtít něco zorganizovat, tak proč ne, ale určitě si o to nebudu říkat. Ale jak pořád opakuji - každý ať si to udělá po svém a bez předsudků..
Odpovědět
U nás každý dostane program svatby, aby věděli v kolik a kam mají přijet, jak se mají řadit do kolony, v kolik je obřad, kdy je focení, kdy oběd a jaký je zábavní program odpoledne a večer... Bude tam i napsáno, aby všichni brali tento den takový jaký je a taky že nevěsta si nepřeje svůj únos kvůli obavám z narušení hostiny. Jinak svědek by měl být někdo kdo ti je hodně blízký a hodně pro tebe znamená a měl by tě hned napadnout, hned tě trknout v hlavě a ne že se tím budeš trápit. Většinou jsou to sourozenci, sestřenice, někdo z rodiny nebo nejlepší kamarádky, spolužačky už ze základky... Většinou svědci pomáhají se zdobením aut a připínáním vývazků hostům, jsou to pravé ruce snoubenců, dohlížejí na všechno, na co by se mohlo zapomenout - na prstýnky, na občanky i kytky. Kontrolují, jestli jsou všichni přítomni, jsou takovými hlavními mluvčími... Samozřejmě nějakými organizačními věcmi jde zaúkolovat i kamarádky, jedna se ti postará o tvoje osobní věci, že ti je hlídá, druhá se stará o to aby na obřadu byli všichni správně seřazeni ve špalíru (občas jsou paní matrikářky v těchto věcech méně schopné), další ti může pomoct s výzdobou hostiny... Každého můžeš poprosit o něco, protože ten den si musíš užít a ne myslet na všechno kolem... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, přesně tak, jen se bojím toho, že já to nezvládnu :-D dosud jsem byla vždycky já v roli té, kdo toho nejvíc organizovala a úkolovala ostatní (převoz darů, blahopřání na hostinu, zdobení aut, výslušky, atd. ) a tak se děsím, že to nepustím z hlavy a budu kontrolovat, co máme a co ne :-D No když to je právě to, že se svědkem mě to prostě netrklo.. jak říkáš.. sestry mám dvě a s oběma si rozumím úplně stejně dobře, kamarádek mám taky víc a žádnou z nich nepokládám za tu nej, a čím jsme starší tím víc ne.. zatím se tím netrápím, protože si říkám, že to určitě vyplyne a říkám si, že času je ještě dost.. :-D No a s tím programem svatby to není zase tak špatný nápad, hlavně pro ty, co to mají složitější, u nás to snad až tak potřeba nebude
Odpovědět
Jo tak času toho je ještě dost, to jo, třeba tě napadne někdo jiný - sestřenice nebo ten komu jsi byla za svědka ty... Když jsi taková organizátorka, tak to pouštět z hlavy nemusíš, ale hlavně aby ti to nekazilo tvůj den, který bysis měla užít... U nás by teoreticky taky nemusel být žádný program, ale za prvé mám všechno ráda do posledního puntíku naplánované (jsem v tom strašná puntíčkářka) :-) a za druhé jsem chtěla někam napsat vzkaz, aby ten den brali takový jaký je, že si nepřeji únos nevěsty apod. a přišlo mi nejlepší řešení napsat to k programu dne... Samozřejmě tam nemám popsanou každou minutu co se bude dít, ale aby hosté byli v obraze, co všechno se bude dít, že bude tombola a od kolika se začnou prodávat lístky, že se bude dražit podvazek... atd. Ale jak říkáš ty - času je ještě relativně dost, ještě toho budu měnit...
Odpovědět
Profilova fotka
No já jsem právě za svědka nikomu nebyla, když se vdávala druhá sestra, tak tam byl nápad, že uděláme kolečko a odsvěčíme si to postupně navzájem, ale pak z toho nějak sešlo, no říkám, ještě se tím netrápím.. :-) Právě toho se bojím, že si to tím celé zkazím, že budu pořád přemýšlet, co ještě honem zařídit..ale tak snad to pak dokážu hodit za hlavu a nechat, aby to běželo samo. Jo mě se ten program líbí, uričtě to je dobrý nápad. A když už jsi u té tomboly.. jak to bude probíhat? ještě jsem to na svatbě nezažila, ale ten nápad se mi líbí. V naší rodině držíme začepování nevěsty, na co následuje vybírání peněz do závoje za tanec s nevěstou a tak už jsem tombolu zatím zavrhla, aby si hosté nepřipadali, že z nich taháme peníze, říkala jsem si udělat ji třeba nějakou formou získání lístků bezplatně, ale nevím, jestli bychom to pak všechno zvládli.. s největší pravděpodobností budeme dělat svatbu ve vlastní režii, takže zařizování pak budu až až
Odpovědět
ahojky co je zacepovani nevesty?
Odpovědět
lidus86: My máme taky svatbu ve vlastní režii a celou si ji financujeme sami, takže zařizování opravdu až nad hlavu, ale zatím pohoda... Protože budeme mít menší svatbu o 30 lidech, chtěla bych to oživit tombolou, aby se lidi nenudili - mám vymyšleno asi 10-15 cen, lístky budou za dobrovolnou cenu, nechceme tím vytáhnout z hostů další peníze, když jako svatební dary chceme peníze, ceny budou velmi levné, nejdražší je tam myslím za 30 Kč, hlavně jde o zábavu... Zatím to ale jenom zvažujeme... johankakoz: Mrkni do diskuze Začepení... ;-)
Odpovědět
ahojky holky tak jsem vcera byla zkouset saty od madory moc se mi libila asi jsem se do nich zamilovala....a necham si je usit protoze chci barevne a to je problem ....cena se vsim bude asi 10 000.....ale sit se budou az v kvetnu ...chci jeste neco shodit........pokusim se dat do alba
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?