Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj já mám šaty čelenku oznamko doma atd krom hudby, tak já to na žádnou pauzu nevidím jezdím kvůli svatby co 14 dní domů abych mohla všude zajít ale mám problém s večeří, to nevím co mám dát
Odpovědět
tak to my máme hudbu,košulu,prstýnky,něco z výzdoby atd jo teď vlastně řeším šaty,ale zjišťuju,že není kam spěchat
Odpovědět
Profilova fotka
bult. my večeři dělat nebudeme, budeme mít menší raut. stůl a pak bude udělanej guláš a kdo bude chtít tak si ho dá, myslím, že toho obžerství bude až až, tak by ani všichni nejedli ;-)
Odpovědět
My jsme se večer přiklonili taky k rautíku - výběr ze 3 teplých jídel asi od 18-20 a od 18 ještě studený raut ... ze zkušeností vím, že ne každý má večer ve stejnou dobu chuť na jídlo, takže ať si každý vybere co, v kolik a v jakém množství bude mít k večeři. Co se týká zařizování, tak já i ženich jsme oblečeni, máme zamluvenou restauraci, obřad v kostele, objednané prstýnky, vývazky, zamluvené častečně cukroví, koláče a dorty, zamluvena hudba, poprsili jsme kamarády o focení a natáčení. Teď začínám řešit kadeřnici, květiny, kosmetičku (tady zatím tápu nejvíc- nepocházím z Brna, takže děkuji všem, co se mi snaží pomoci), budu muset vyřešit autobus, který poveze svatebčany a ještě z těch větších věcí zatím nevíme, koho poprosíme, aby rozvážel a chybí nám autíčko pro nevěstu. Samozřejmě se snažíme ušetřit, co se dá, ale ne za každou cenu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky... tak nám pomalu začíná jaro :-) konečně! Mám takovou lepší náladu a zjišťuji, že mě ty přípravy baví ještě víc. Přítel začal až překvapivě spolupracovat, snad mu to dochází nebo co? Nebo že by taky jaro :-D Zatím toho nemáme zdaleka tolik, jako vy, ale máme domluvenou restauraci a taky následnou pařbičku. K večeri budeme mít pravděpodobně masíčko z grilu - nabídli nám to v tý restauračce, je tam menší teráska, tak nám to kuchař ugriluje tam, což je origoš a prý i vyzkoušený s úspěchem. Taky máme konečně hotový seznam hostů na oběd, stáhli jsme to z 52 na 28 - úspěch :-) Příští týden šaty, no a pak prstýnky - myslím, že na ty je času dost, protože na ty není fronta - udělaj se origoš. Jinak mám dotaz - zajímá mě jejich cena - koukala jsem na net, tam se ty hezčí silnější pohybují kolem 10 až 15tis., včera jsem nakoukla v Praze - tam min. 17tis., kde jste je kupovaly vy? Nemáte osvědčený eshop na netu? Je to normální takový dardy? Kolik jste daly, teda, jestli to není tajné |-|
Odpovědět
Ahoj Lenusko, my jsme kupovali v jedné menší vesničce u Hodonína. Vybrali jsme si za 7600, ale tím, že máme vastní zlato, tak nám to dali za polovinu. Jinak co jsem zjišťovala, tak se mi líbili tak okolo 10 - 12 tis. Myslím, že když půjdete někam, kde to není vyhlášené, ale jsou tam šikovní zlatníci, tak ušetříte. Jinak určitě prstýnky nemáme tenké - jsou z bílého i žlutého zlata a první co nás paní varvala, že samozřejmě, čím tenčí, tím levnější, ale výslovně to nedoporučila. Prstýnky se tam od těch tenčích pohybovaly za pár od 4500 nejdražší okolo 9500. Samozřejmě měli i dražší známější značky a s diamantem, ale vybírali jsme z toho, co sami vyrobí - šikvný pan zlaník. My jsme původně chtěli do 10 tis., takže nakonec budu mít s briliantem, tam se připlácí přibližně 1500 - 2000.
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, jste mi nějak utekly ... :( vítám nově příchozí, my jsme na tom podobně chybí oblek pro ženicha, prstýnky... máme to potřebné zamluvené a vybrané jen to objednat, ale zatím moc nejsou finance, tak co nespěchá, tak prozatím odloženo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
adka19: taky jsme sháněli autíčko pro nevěstu, ale nakonec jsme řekli, že ženich pojede naším, máme tm. modrou felicii v combíku, ale když se naleští tak je ještě pěkná a já pojedu se svědkyní v jejich fabii v combi, nejsme žádní hogo fogo, nikdy jsme si na nic nehráli, tak ani na svatbě ne, proč to hrotit? na prstýnky půjdeme příští měsíc, a snad zvládneme i oblek pro ženicha, to ještě nemáme, hlavní je že to důležité je zařízené, ostatní se dodělá časem
Odpovědět
Profilova fotka
to ja sem porad resila auti pro nevestu az zenich rekl ze to zaridi takze jsou dve varianty bud pujci audinu nebo hammera ci jak se to pise(takova ta velika obluda)..tak to radsi neresim at s i to udela jak chce hlavne kdyz nepujdu pesky.. prstynky doufam uz konecne tenhle tyden objedname a budou stat okolo 2500 za oba, budou titanovy a asi i s briliantikem..
Odpovědět
Profilova fotka
jo já bych si mohla půjčit ve firmě auta pro oba stejný nové octavie, ale nebudu se doprošovat, když mi to šéf sám nenabídne, ptát se ho nebudu
Odpovědět
Profilova fotka
nazdar holky,no co se týče auta pro nevěstu,tak první jsme plánovali veterána :-) ,z toho nakonec sešlo....Tak máme v záloze známeho se stříbrnou octávkou,nebo další známí jsou v záloze se škodou černou superb...tak aspon něco....Můj táta má toyotu carinu e,nevypadá pořád špatně,i když má už taký svoje najeto,ale tím naším autem se už odvezlo tolik "známých" nevěst,že tím autí nechci... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
TULIKISS: taky jsem na internetu narazila na prstýnky z titanu a oceli. Tak jsem o nich uvažovala, protože ta cena je krásná oproti bílému zlatu, jak píše adka19 kolem těch 10tis. minimálně. Je to dost peněz najednou a zatím žádného sponzora nemáme :-p Jaký mají vlastnosti ty titanový prstýnky? Nebude to černat, nebo něco? Vůbec s tím nemá zkušenost. Vypadají krásně, tak mi nejde do hlavy, proč jsou tak levný. Já mam s autíčkem jasno - krásný koráb Peugeot, má ho kamarádka, tak pojedu jak královna. To byla asi první věc, kterou jsem měla zařízenou. Když jsme se o svatbě jen tak bavily, tak už mi slíbila, že mě odveze :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj. Vyhlašuji paniku! Teď jsme se tak nějak dohodli (teda spíš já jsem se dohodla :-) ), že teda 19.9.2009, ale vůbec né kvůli těm 9... Mám k tomuhle datumu takové ty normální důvody... Ale panikařím - už jen necelý půlrok! :-( Nemáme ještě vymyšlené ani místo (líbil se mi nápad tatínka, že na parníku na Brněnské přehradě, ale ty letos nejezdí) - brněnské radnice mi přijdou některé až hnusné... Moc bych chtěla nějaké krásné romantické místo, ale nemůžu na nic přijít... A než to vymyslím, tak nebude nic volného ani náhodou :-( Kdybyste měl někdo nějaký báječný nápad na svatbu v Brně, budu moc ráda, když mi poradíte a zklidníte tak moji paniku...
Odpovědět
Mně se líbilo, když jsem viděla u jedné slečny fotky z Mahenova divadla. Jinak se mi hodně líbí v přírodě, ale nechtěla bych se spoléhat na to, že bude hezké počasí. Jinak jestli můžu doporučit, tak ještě rychle domluvte i restauraci.
Odpovědět
Profilova fotka
morche: ahojky,nevím jestli ti můžu radit,ale viděla jsem tady u některé v albu,že mají svatbu na Špilberku (teda jestli to píšu dobře ;-) ),a vypadalo to pěkně......No a souhlasím s adkou: nejdůležitější je mít zamluvený termín,pak restauračku,no dále šaty,hudbu a fotografa.....Co se týče kytek,cukroví,koláčů a dortů-to se stejně stačí všude zamluvit tak 2 měs.před svatbou......Na prstýnky je taky ještě čas a na výzdobu taky (tu když objednáš třeba na netu-tak nejpoz.do 10 dnů ji máš doma)......Tak hurá do toho :-D
Odpovědět
jana1k: ahoooj! S hudbou a fotografem problem nebude - máme kamarády odborníky ;-) Ale děsí mě, že nezbývá ani pul roku a já nevím ani místo... Máma mě dneska skoro nadala jestli nejsem blbá, že na Špilas vede šílený kopec a jak by se tam asi tak děda (85) dostal... Tak jsem ji na to odpověděla, že vyrazí 2 hodiny předem a má to :-) Na druhou stranu mi to tam až tak krásný nepřijde :-( Ale moc na výběr asi není...
Odpovědět
Profilova fotka
my už snad máme domluveno, zaúkoloval se sám ženich, že zavolá a já mu to jen v průběhu dne připomínám, už třikrát a ještě před hodinou říkal, že tam musí zavolat :D tak doufám, že to dneska stihne :D ale jinak jsme s pánem domluvení, že mu určitě dáme vědět ať tak nebo tak, byl v pohodě a z toho základu to máme všechno. Dneska jsem dokonce byla na jednom hezkym motelu tady u nás zamlouvat ubytování pro hosty:-) byla jsem tam na brigádě, takže mi vedoucí dala slevičku a až budu vědět přesný počet hostí co tam budou chrupat, mám se ozvat :-) prstýnky a oznámka necháváme na dýl... chci se pozeptat někde v tiskárně, páč mi přijde, že v těch půjčovnách to mají předražený... a ani se mi nic moc nelíbí...
Odpovědět
Profilova fotka
morche: Když nechceš na matriku,tak proč se nevezmete v kostele??? Těch tam musíte mít dost ne?? :-) Též to máme v kostele,ale nemysli si,nejsme nějací pobožní,jen se nám to zdá hezčí a mě romantičtější....Neříká se tam je "ano",ale i slyb. . . . . . Máme obřad bez mše,jen klasický obřad,který trvá cca 20-30 min......
Odpovědět
jana1k: a uplne civilni svatba v kostele v je nekde v Brne mozna, nevis?
Odpovědět
Profilova fotka
morche: jo tak Brno znám tak možna se za jízdy s auta ;-) ,to fakt nevím,zkus si obejít pár kostelů a poptat se. Za to nic nedáš........... ;-) Ať to vyjde.............
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky jdu se k vám připojit.Před týdnem jsme se rozhodli že se vezmem 19.9.2009.Svatba bude na zámku v Benešově nad ploučnicí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak tedy tady se to rozjelo, vítám všechny nové příchozí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda, taky vás tu vítám :) tak přítel včera místo telefonu rovnou v hospodě zastavil cestou a s panem majitelem si potykali, takže jako mazec, ale hlavně, že to máme domluvený, prý se máme ukázat v červnu s mini zálohou :) a domluvíme se na homání a bumbání a výzdobě, vše si prý zařídí sám i tu naši oranžovou :) jen řeknu jak to chci :D není to super???
Odpovědět
petunia: tak to by se mi nemohla stat ani ve snu :-) Gratuluju k vyberu muze :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak ten můj se pomalu taky začíná zajímat, tak uvidíme
Odpovědět
Profilova fotka
lenuska: tak ty titanovy prstynky jsou tvrdsi nez zlato maji tu vlastnost ze pokud se na nich udela ryha tak se casem jakoby vymizi...ale maji jednu velkou nevyhodu nedaji se zvetsovat, ale za tu cenu to by sme si treba k 10 vyroci poridily jiny kdyby nam nebyly..ja zlato mit nemuzu mam alergii takze pro me je to jasna volba
Odpovědět
Profilova fotka
tulikiss: děkuji za info, ptala jsem se, jestli titan černá, tak se mi kamarád vysmál :-D prý nečernaj, tak je to supr. Určitě nad tím budu vážně uvažovat, jen nevím, kde je seženu krom internetu. Chtěla bych, aby jsme si je radši vyzkoušeli, bojim se, že přijdou a nebudou nám :-| No uvidíme. Jinak asi jsou nějaký "erupce na slunci" - můj se taky začíná zajímat, tak je to super. Asi si to začínají uvědomovat, že jsou taky tou druhou nejdůležitější součástí ;-) petunia: k oranžový - taky mě napadla tahle barva, tak jsem jí doma navrhla a nebylo to odsouhlaseno - prý jako ČSSD :-D tak nevim, jak ho přesvědčit... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
lenu: tak my jsme oba do oranžový zblázněný a navíc to budeme mít takovou meruňkovo - smetanovou... a jen pár mini detailů v té správné oranžové :D tak to zas jako ČSSD nebude :) doufám :D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky: taky máme merunkovou s bílou, oranžovou ne, ta je moc výrazná pomerančová, naše barvička bude jemná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky: budete některá psát proslov co má říct o Vás starosta?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?