Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Ahoj, taky jsme si dnes zablokovali termín 19.9.2009 ;-) :-)
Odpovědět
veru, a kde budete mít svatbu?
Odpovědět
Profilova fotka
v orlové v kostele pokud to klaplo
Odpovědět
Na hradě Roštejně (30 km od Jihlavy).... jinak zatím kromě termínu nemáme vůbec nic :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak to ti taky blahopřeji
Odpovědět
Profilova fotka
ze se nam tu dneksa ale tech nevest urodilo:-))
Odpovědět
tuli, si taky říkám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Doklady potřebné k uzavření manželství: a) platný doklad, kterým je možné prokázat totožnost, b) rodný list, c) doklad o státním občanství (lze prokázat občanským průkazem nebo cestovním dokladem) d) výpisy údajů z informačního systému evidence obyvatel o místě trvalého pobytu a o osobním stavu (lze prokázat občanským průkazem), e) úmrtní list zemřelého manžela, f) pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství. Byl-li rozvod vysloven cizím soudem a jeho rozsudek není v České republice účinný, pak občan České republiky předloží rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR o uznání rozsudku (bližší informace obdržíte na matričním úřadu), g) jde-li o osobu nezletilou starší 16 let - rozhodnutí soudu o povolení uzavřít manželství opatřené doložkou o právní moci, h) osoba, jejíž způsobilost k právním úkonům je rozhodnutím soudu omezena, nebo fyzická osoba stižená duševní poruchou, která by měla za následek omezení způsobilosti k právním úkonům - rozhodnutí soudu o povolení uzavřít manželství opatřené doložkou o právní moci. V případě uzavření manželství církevní formou si snoubenci (nebo jeden ze snoubenců) požádají o vydání osvědčení o splnění všech požadavků zákona o rodině pro uzavření manželství církevní formou. Bez tohoto osvědčení nelze církevní sňatek uzavřít - manželství by nevzniklo. Osvědčení vydává matriční úřad, v jehož správním obvodu bude manželství uzavřeno. K vydání osvědčení se předkládají stejné doklady jako při uzavření manželství. tohle jsem našla ale něco tu chybí jinak na http://www.svatba.cz/clanky/formality/ jsem toho našla taky dost
Odpovědět
Profilova fotka
Snoubenec, který je cizincem, předloží: a) doklad, kterým je možno prokázat totožnost b) rodný list c) doklad o státním občanství d) doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6 měsíců e) potvrzení o osobním stavu a pobytu, je-li cizím státem vydáváno; jsou-li tyto údaje součástí předloženého dokladu o právní způsobilosti k uzavření manželství - potvrzení se nepředkládá f) úmrtní list zemřelého manžela, jde-li o ovdovělého cizince, tento doklad není třeba předkládat, je-li tato skutečnost uvedena v dokladu o právní způsobilosti k uzavření manželství g) pravomocný rozsudek o rozvodu manželství, je-li cizinec, který chce uzavřít manželství, rozvedený Předkládané listiny k uzavření manželství vydané orgány cizího státu, musí být opatřeny předepsanými ověřeními, pokud mezinárodní smlouva nestanoví jinak a úředně přeloženy do českého jazyka. Matriční úřad může potřebná ověření listin prominout, je-li jejich opatření spojeno s těžko překonatelnou překážkou. Podrobné informace sdělí na dotaz matriční úřad. Snoubenec, který je cizincem, dále předloží matričnímu úřadu nejpozději v den uzavření manželství potvrzení o oprávněnosti pobytu na území České republiky vydané Policií ČR, které nesmí být ke dni uzavření manželství starší 7 pracovních dnů. Toto potvrzení je Policií ČR vydáváno bez ohledu na to, zda má cizinec na území České republiky povolen pobyt či nikoliv. O vydání potvrzení žádá snoubenec osobně a předkládá pouze cestovní pas státu, jehož je občanem. Za potvrzení se hradí správní poplatek. Toto potvrzení předkládají i státní občané Slovenské republiky i snoubenci, kteří jsou státními občany států Evropské unie. Případné další informace ve věci vystavení tohoto potvrzení (např. úřední hodiny cizinecké policie, délka pobytu cizího státního občana na území České republiky) vám poskytne Policie České republiky, Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie, Olšanská 2, 130 51 Praha 3.
Odpovědět
ähojda kočky,teď jsem ve škole tak jdu sem na pár minutek otravovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bulterierka: to je hrozný nám bude stačit jen občanka a rodný list ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lowe njn ale když to člověk chce tak to jde
Odpovědět
Článek se načítá
jo jinak ahojda všem nově příchozím
Odpovědět
v úterý a ve středu zase nejdu do školy tak :-S
Odpovědět
Profilova fotka
treisi děkujeme
Odpovědět
jééé co to sem píšu,jsem nějak mimo :-D
Odpovědět
bulterierka: není zač,je dobře,že je nás tady víc
Odpovědět
Holky, kdy si budete poprvé zkoušet šaty?? Já to vidím tak na únor / březen...ale nevím, jestli ještě nebude brzo, nebo naopak pozdě...
Odpovědět
veru85:já si šaty např zkoušet nebudu,tady mají všude na samé vyzáblinky a tak si nechám šít na eBay styl šatů o kterém vím,že mi sluší
Odpovědět
Profilova fotka
některé z mých zámých si je už objednávají ale já to tak vidím na duben/květen nejspíš
Odpovědět
Profilova fotka
veru: ja uz byla v rijnu:-), budu si je nechavat sit tak abych vedela jakej styl...muzes kouknout.. http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
já si je objednám tak květen-červen tulikiss: budeš si je objednávat?
Odpovědět
Profilova fotka
tulikiss: hezké fotoalbum,a krásné šaty tam máš taky a které jsi si vybrala? nebo jak budou vypadat
Odpovědět
bul, nám na úředě řekli, že musíme mít občanky + rodný listy, + přítel doklad o tr.bydlišti a zda je svobodný, nic víc a pan farář nám říkal, že stačí, když jeden z nás je pokřtěný, a jediné, co bychom potřebovali navíc je vystoupení z té fary kam patříme podle bydliště, v případě, že bychom to chtěli v jiném kostele
Odpovědět
katalines: podívej se do bazaru,někdo prodává podvazek za 100kč a je pěknej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
katalines a pls musíte chodit na bohoslužby? a jak dlouho?
Odpovědět
treisi, ten se mi právě nelíbí, že tam je ta mašlička :-N
Odpovědět
aha
Odpovědět
bul, mělo by se, ale záleží na faráři jak se s ním domluvíte
Odpovědět
treisi, ještě mě napadlo, že se mrknu na tom veletrhu, jestli by náhodou neměli, ale nevím,nevím :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?