Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tuli a to je přesně ono ... :( já když byla malá, tak jsem byla ve školce jen ten poslední povinnej rok před nástupem do první třídy, protože mamka byla se ségrou na mateřský a ještě jsem chodila jenom na dopoledne, po o si mě mamka vyzvedávala...
Odpovědět
Profilova fotka
tak to by mě zajímalo, jaký máte klíče na umísťování dětí do školky... u nás je tam v současný době maminka, která je na mateřský, dostane jenom na ten poslední rok, jinak absolutně nemá šanci a i mezi maminkami plánujícími návrat do práce panují boje o místa
Odpovědět
Profilova fotka
tkani: u nasich je to mala obec ani ne 3000 obyvatel a ve skolce jsou 4 tridy, takze misto i pro nepracujici obcas nejaky je. Ale s tema skolkama neni problem vsude, treba u tchana maji problem skolku naplnit, aby vubec otevrely, jsou 15km od Bruntalu kde lidi nemuzou sehnat skolku a oni maji sotva 5 deti.
Odpovědět
Profilova fotka
tuli: tak to už se asi nebude cestovat jen za prací ale i za školkou :-D je to hrůza
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi:já si myslím,kdyby byli soukromé školky, na které by byli dotace ze státu a část si přispívali rodiče,tak by to bylo skvělý!Ale v malých městech se toho asi nedočkáme.Mě je jasný,že by kažká maminka-rodiče,neměli na dotování školky.Ale já bych ji byla ochotna platit,když bych mohla chodit do práce a dítě by tam třeba dostávalo lepší vzdělání (jazyky,výlety,cvičení apod.) Nebo se mi líbí jak to bývá ve filmech...že ve větších firmách mají malou školičku?Porč to u nás není???? Vždyť udržet si zaměstnance,který je zaučený a už vše ví je přeci priorita§Když se něco s malým stane a ta máma by musel jet do školky,tak seběhne patro,když nebude stíhat do školky,protože nestihla uzávěrku,tak si pro něj seběhne a pokračuje...... Týjo,to jsem se zase rozepsala:o) A jak si jinak užívate sluníčka.konečně se na nás usmálo!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
barbu: jj, s těmi podnikovými školkami je to super nápad, zase je západ o krok vpřed.. taky tam mají, že mají 2 maminky na jedno místo, platí zhruba stejně a maminky se o práci rozdělí, ani jedna toho nemá tolik, ale každá domu nějakou kačku na přilepšenou dostane a nikomu nezakrňuje mozek během 3 let mateřské dovolené ... nebo pokud chce zůstat s prckem doma déle a stát už neplatí ...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám to sluníčko moc dlouho nevydrželo:o( Dnes jsem měla naplánované brusle,ale nic z toho nebude....tak že se asi bude gruntovat:o(
Odpovědět
Profilova fotka
mě skolila viroza, takže jsem jak mertvola... to bude víkend ... :-( chjo ...
Odpovědět
Profilova fotka
tak co je kde nového?
Odpovědět
Profilova fotka
tulikiss - to jako fakt s těma maminama - vždyt´to je strašný :-N tak to je ale zas na tý školce - vim, že nám i přímo říkali, že když můžeme nebo někdo z rodinya může at´pro dítě přijde dřív, že se dětem taky stejská atpod..... já teda taky dávala malýho do školky i přesto, že díky tomu, že sem neměla práci byla pořád doma - ale právě proto sem ho tam nechávali jen do oběda - prostě aby byl mezi dětma, což potřebuje jako předškolák tuplem :-N ale taky aby tam nebyl zbytečně dlouho, když nemusí :-N jinak jo všechno tohle jsou super nápady, ale to bysme nesměli žít v čechách :-p tady se dělá všechno naopak, nutí se lidi do úspor místo aby se podporovala spotřeba, aby se rozběhla ekonomika a jako stát vymíráme, ale porodnost se nepodporuje začíná to třeba tímhle jak psala pet ohledně polovičních úvazků pro maminy, který tu nejsou a končí tim, že se rovnou zruší porodný ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
jo to o tom porodnym jsem taky četla, kdyby to nechali těm mamkám aspoň na ten kočárek a postýlku ... jednak výbavička stojí hrozný prachy a jednak už to pořídit si mimčo je finančně náročný ... :( kočky, nám se ve středu 7.7. zase narodili činčilí miminka, dvě slečny a jeden chlapeček :) tak zas máme radosti plný byteček :-) Tady fotky :) http://www.chytrazena.cz/fotoalbum/do...
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm... tak mi holky trochu připadá, že ty děti rodíme pro peníze... neříkám, že to porodný není milý příspěvek do domácnosti, ale proč všichni tak křičí, když to chtějí dávat jen na první dítě? Vždyť si tu veškerou výbavičku můžete schovat pro další děti... My máme schovaný některý věci i po strejdovi (50 let)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tkani - no to určitě nerodíme, ale jak píše pet ono opravdu uživit dítě není žádná sranda (proto většina lidí taky skončí na jednom dítěti to druhý si sakra rozmyslej a o třetim ani nemluvim) pokud teda nemáš průměrnej plat ČR (25 tisíc čistýho) což víc jak polovina republiky opravdu nemá :-S nehledě na to, že výdaje na mimi přece není jen výbavička, kočárek a postýlka je opravdu větší investice a čím je dítě větší tim ty investice stoupaj nám malej ted´začne chodit do školy a už to začíná - to už nebude taková "sranda" jako školka navíc už tě vidim jak dáváš dítěti na sebe 50 let starý věci co se válely někde na půdě a jsou prožraný od molů :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ted me tu asi za muj nazor ukamenujete, ale ja si myslim ze kdyz na to clovek nema tak si nema porizovat dite. deti si prece lidi porizuji, protoze je chteji a dokazou je uzivit, ne proto aby jim je zivil stat. jasne je fajn kdyz vam stat prispeje, ale spolehat na to ze stat bude sypat prachy je podle me nezodpovedne.
Odpovědět
Profilova fotka
tuli - jako sorry, ale to co píšeš tu nikdo nenapsal :-N tak jako nechápu kde si to vzala - jinak jen tak mimochodem, kdyby si všichni pořizovali děti až na to budou mít, tak lidstvo dávno vyhyne - díky Bohu, že tomu tak není ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
všude se tu kříčí, hlavně myslim teď politiky o podpoře rodiny, že náš stát vymírá, protože se málo rodí děti a populace stárne, ale pokud stát nebude zváhodňovat manžele a vůbec rodiny s dětmi, pak se nemůže divit, že jsou dva lidi rádi, pokud se jim vůbec podaří to jedno dítě mít a uživit ho ... a když 2 lidi ( maminka a tatínek) mají jen jedno dítě je logické, že populace půjde s počtem lidí dolů... jde prostě jen o to, že ti nahoře křičí jak rodina rodina, ale pomoc kde nic tu nic ... sice děti ještě nemáme, zatím ani nečekáme, ale v tomhle mám jasno docela dobře ... stačí to chvíli sledovat... dle mého názoru politici ty nohy mladým rodinám, který by tu populaci mohli " zachránít" akorát podkopávají nohy!
Odpovědět
Profilova fotka
pet - naprostej souhlas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brum: to sem cekala... to co sem napsala byla narazka na to jak tu brecite nad tim porodnym, dite si prece neporizuju proto, aby mi stat dal porodny. A s tim ze stat nepodporuje mlady, tak se podivejte jak to chodi jinde...
Odpovědět
Profilova fotka
tuli - jako sorry ale co si čekala :-D proboha nikdo tu nepsal, že si pořizuje dítě, aby mu stát dal porodný !!! (od toho jsou tu jiné skupiny obyvatel, co ty děti pak odkládají do kojeňáků) tak se vzpamatuj než zas napíšeš nějakou takovouhle blbost :-S mimochodem proč se máme podívat, jak to chodí jinde, my žijeme tady ! a mimochodem kde jinde máš na mysli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no nic jdu delat neco uzitecneho, protoze to posledni na co mam naladu je se hadat.. promin ale ty nesneses kdyz ma nekdo jinej nazor nez ty...
Odpovědět
Profilova fotka
tuli - ale no tak, to si zas kde vyčetla :-) - já naopak vítám jiné názory než mám já, jen se mi nelíbí, když někdo píše bludy a promin to ty si napsala - o ničem takovém co si psala v minulém příspěvku jako že bysme chtěli rodit děti jen proto, abysme dostali porodný od státu tu nepadlo nani slovo - tak se nediv, že se ozvu, když takovou kraviinu plácneš 8-( jinak přeju hezkej den 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
tuli, já s tebou souhlasím... brum... nevím co si pod tím představuješ, ale ségra i brácha odchovali děti v postýlkách, který měli 30 let za sebou a děti lítaly venku právě i v tričkách, který měli dvacet a víc let (nehledě na to, že kvalita byla mnohem lepší, než to co se dá teď levně koupit). Kola máme opravdu ještě po strejdovi (nějakejch těch padesát let a pořád slouží). Mimochodem nejčastěji mají jedináčky právě ti pracháči co berou i padesátku měsíčně... vidím u švagrový - oba berou vííííc než průměrnej plat a ve 33 se na dítě nezmohli protože na něj nemají peníze. A jasně, dítě ve škole vyjde draho, ale tak si odpustím nějaký ten "luxus" a na dítě vždycky vyjde... kdyby takhle uvažovali naše babičky (že za války ale byl luxus, že?!) tak tu nejsme ani jedna.
Odpovědět
Profilova fotka
tkani - hm až na to, že já sem opravdu ten poslední člověk co si dopřává "luxus" - sorry ale to byla trochu podpásovka |-|
Odpovědět
Profilova fotka
brum... já se tu nechci hádat, jenom vidím co se děje kolem mě... nejvíc řvou, že je dítě drahý, ti co mají peněz jako šlupek a jenom nedokážou ušetřit. Ale to je každýho věc. Mně prostě jenom přijde, že na to jak dlouho člověk má dítě živit, je tady nějaký porodný směšná částka, která nic nezachrání a jestli je, je to milý, a jestli není, tak se taky nic nestane.
Odpovědět
Profilova fotka
tkani - no tak pokud řvou lidi co maj peněz jako šlupek tak v tom případě je to arogance :-S ale o tom sem tu nepsala :-N na druhou stranu jsou lidi co by jim to dost pomohlo, jelikož třeba nám vážně po malym kočár ani postýlka nezbyl a u druhýho mám jaksi smůlu - sorry ale to je prostě sprostý ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte,juj,jen nakouknu a tady takový boj :-o . Holky, kašlete na to. Co se týče porodného,tak proč to takhle udělali,jen na první dítě? No kvůli romům (a to píšu slušně), k vůli nikomu jinýmu. Znám od vidění cikánku, která rodila se mnou (malý bude mít v listopadu 3 roky),a ted jsem ji potkala a čeká 3 dítě?? A dělá si straosti,jestli to uživý? Nedělá, přece sociálka na to zaplatí. A co my? Prd, jo možná mám nárok na 200 přidávků,a to ani nevím jistě ale prdím to. K vůli 200 kč někde lítat, vždyt to mi nezaplatí ani jedny pleny. No a manža je toho názoru a to se mi líbí a každému to taky říká : Když chci dítě,tak si ho taky uživím !! A co se týče školky, no víte já ted musela ze zdr.důvodů vysadit prášky, tak třeba zapadnu,i když o to nějak ještě neusilujeme,a co? Ukamenujou mě nějaké maminy za to,že budu mít druhé dítě, apřitom první bude ve školce?? A co bych měla dělat? Nechat si to vzít a jít do práce jenim proto,že malého vzali do školky?? jsem názoru toho,že školka,musí být. Naučí se aspon být v kolektivu apod. A nebude mi stát někde doma furt za zadkem. Ale neříkám,že bych ho tam nechávala až do uzavíračky,to zase né. Ale aspon na dopolenne určitě. Mějte se hezky....a přežijte ty vedra ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jana1k: presne tak jak si to napsala sem to myslela: Když chci dítě,tak si ho taky uživím !! ..kolem me je ted tolik lidi co na to nemaji a stejne si dite porizujou a vsichni cekaji ze se to nejka zaridi ze stat zaplati.. Brumdi: chapu ze porodny by si brala, kdo taky ne, kdyz nekdo dava neco zadarmo, ale ja ho treba taky nedostanu, protoze to chteji udelat tak, ze sice na prvni dite, ale jenom pokud berete jako rodina do 3 nasobku zivotniho minima.
Odpovědět
Profilova fotka
tuli: tak to jsem taky nevěla,že jen těm co berou tu 3 nás.ž.min. To já mylsela,že to dostane každá mamina,která prostě poprvé porodí :-S hmm...
Odpovědět
Profilova fotka
takže nakonec je to porodný udělaný jakože "proti romům, aby tak nerodili", ale ve skutečnosti to porodný stejně dostanou jen romové ... protože nepracují a tak nemají 3 násobek ... paráda .... kam tohle dovede... jinak u nás zase boje ... :( hádky, manžel pořád v práci, doma se akorát nají, vyspí, vymění si tričko a zas mizí, tenhle týden dělal 7 dní v kuse, domů jezdil kolem 10, spíš po ... ráno v 8 už byl zase pryč ... dneska pro změnu noční, zítra taktéž a od středy jim začíná odstávka, takže tam bude taky furt ... na co já se vlastně vdávala... :(
Odpovědět
Profilova fotka
petu: tak to mas blby, ze se tak malo vidite, to by chtelo nejakou spolecnou dovolenou, nebo zapomenes jak manzel vypada :-).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?