Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak berušky, mám skvělou novinku, konečně jsme dali dokupy všechny potřebný papíry, jlikož paní v bance byla poněkud neproškolená a vše jsme dodávali na několikrát, protože to bylo špatně, ale dobrali jsme se k cíli a už je to tu! Dnes volali, že nám hypotéku přiklepli, tzn, že nejpozději do 3 týdnů jsme přestěhovaný ve svym novym bytečku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petu, tak to je super... moc vám gratuluju, že to vyšlo. Už se těšíš, viď? Co na to tchýně?
Odpovědět
petu: tak to je bomba, budete ve svém a budeš mít klid a ať se tchýně třeba zvencne, ne??
Odpovědět
Profilova fotka
petu - tak to super gratulace, už aby to bylo, vid; hodně rychle pryč od tchýně :-) tkani - a co máš za obor?; jinak já se spíš setkávám s tim, že mě nechtěj na spoustu míst vzít prostě proto, že mám vysokou a prej bych jim stejně utekla :-N výsledek sem bez práce a bez peněz jelikož nemám nárok na podporu - fakt nádhera v tomhle státě ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
tchýni jsem to oznamovala dnes ráno a už vypočítávala, kdy ty lidi vypadnou a potažmo kdy vypadnem my, já jí fakticky nechápu, nejdřív byla nas* že jdem pryč a teď už vidí, že zas bude mít svůj klid, tak počítá dny, kdy už to bude... ale ať si, mě je to fuk...
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi, jsem stavební inženýr - konkrétně přes stavební materiály. Dneska mě rozesmála výplatní páska ... jsem myslela, že mě omejou - necelých deset tisíc - jsem zvědavá kolik bude v létě, aby se to teda vyšplhalo na ten slibovanej průměr. Už chápu, proč brali absolventa - za tolik by jim tam inženýr s praxí nezůstal. A ještě perlička na konec - za týden v prosinci jsem tam měla jako brigádník víc než půlku...
Odpovědět
Profilova fotka
tkani: tak to je masakr tohle... :-( s tou prací je to dneska děs běs... tchýně je doma od října... :-( už nevim, jestli je tak vybírává, anebo fakt nic neni...
Odpovědět
Profilova fotka
tkani - tak to máš dobrej obor do budoucna, jinak s tou výplatou mě to nepřekvapuje a těma brigádama to samý - já než sem bohužel koncem roku skončila na pracáku měla tak 11 čistýho za celej měsíc a často 12 ctky; ted´jsem byla na brigádě na 2 dny a měla bych mít tak 2500 hrubýho - to je nepoměr, co :-N
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi - problém je, že ta brigáda, byla ve stejný firmě na stejný pozici. Takže vůbec nechápu, jaktože si můžou dovolit platit brigádníka, ale zaměstnance ne.
Odpovědět
Profilova fotka
tkani - aha, no ono to asi bude tim, že za brigádníka nemusí odvádět takový platby státu jako za stálýho zaměstnance :-|
Odpovědět
Profilova fotka
stejně je v tomhle státě na takovýhle místech pěknej bordel... si vemte podporu rodiny... svobodná matka má víc peněz, než tolik upřednostňovaná matka, která je vdaná, přitom po většinou spolu rodiče stejně žijou... tak kde je jaká podpora rodiny? pro mě rodina je maminka a tatínek - manželé a jejich děti...
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi..to by za ěsíc museli odvádět na daních přes 10 tisíc... petu, o těch matkách "samoživitelkách" smese právě v pátek bavili v práci. A Jedna starší paní tam říkala, ž edřív to nebylo, že ona ovdověla, a když byl syn nemocnej musela dokladovat, že s ní v domácnosti už nikdo nebydlí, aby jí propláceli paragraf.
Odpovědět
Článek se načítá
tkani: nám na výplatní pásce vypisují, kolik za mne odvádí zaměstnavatel státu a malé částky to nejsou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
pet - pro mě je rodina i nesezdaný pár s dětmi, ale to jsme jinde, fakt je, že my sme spolu žili dost dlouho "na hromádce" a každej si myslel jak je to kvůli penězům kdovíkolik nedostávám :-D skutečnost byla taková, že sem stejně nedostala nic, jelikož se brala společná domácnost a tu jsme prokazatelně měli (stejné trvalé bydliště) - na peníze jako samoživitelka bych měla nárok pouze kdyby prokazatelně sme spolu nebydleli, tak bych musela mít bydliště trvalý jinde - ale i když sem měla ještě předtim bydliště u rodičů, tak sem taky nic nedostala protože se spočítal zas jejich příjem atpod........ no děvčata prostě sme málo černý :-p
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: to jako jasně, že rodina je i nesezdaný pár, ale pak vidíš ty evidentní flákače, který se válej doma před bednou, má to 10 parchantů ( to pardon, ale jinak to říct nejde) a prachů dostanou jak normální, kterej se na to dře... tak kde je jaká spravedlnost, když mele stát něco o podpoře rodiny, manželství a takovejch, tak ale kde ty výhody jsou, když se ti "nemakači" maj ve finále líp, že ... taky jsme spolu žili nějakou dobu jen tak, ono na jednu stranu dobře tak, protože si vyzkoušíš jak vám to spolu klape a jestli dokážete vůbec spolu hospodařit v jedný domácnosti...
Odpovědět
Profilova fotka
petu: gratuluji k vlastnímu bydlení tkani: tak to je hrůza, a já si tady stěžuji, už asi přestanu a můžu být ráda za to co mám
Odpovědět
Profilova fotka
tak nebylo by to ono, kdyby jednou šlo něco bez problémů ... včera se opět ozvali z banky, prý nám dají o 100 tisíc míň než potřebujeme ... protože se bojí, že bych mohla otěhotnět a nemohli bychom splácet hypotéku atp... takže veselo je u nás veselo, dneska jsme to probírali, včera ještě Pavel letěl jednat do jiný banky, sázíme na konkurenční boj, takže si to budou chtít vzájemně přetáhnout a kdo nám dá celou částku vyhrál, protože rušit moje stavební spoření, ještě starý se starou podporou a vyšším úrokem je blbost, takže nám jde o tu celou částku, v pondělí se mají ozvat z té druhé banky, tam jsme jednali přímo s ředitelem, takže snad by neměl být problém jako u spořitelny... opravdu mazec, nejhorší je, že nám pomalu začíná hořet termín a jestli kvůli tý krávě ze spořky budem muset platit nějaký pokuty, tak píšem stížnost na její neprofesionalitu a budem požadovat náhradu škod, a jsem zvědavá, jak se k tomu spořitelna jako její zaměstnavatel postaví ... už nás to teď stálo poměrně dost peněz a máme co? velký H* s přehazovačkou tak maximálně... ona se ttotiž neobtěžvala nám sdělit, kolik vlastně lidí nám tu hypotéku bude schvalovat... a že nemůže poslat podklady všem najednou, ale postupně...
Odpovědět
petu: to jsou ale..... no, tohle jsem přesně udělala já , když jsem zařizovali bydlení, potřebovala jsem 100 000 a než abych si je půjčila a hromadu tisíc jim přeplatila, tak jsem zrušila spoření se starou vyšší podporou a založila si nové, no co se dalo dělat. Víš co ale nechápu, oni vám půjčujou asi 900.000(jestli si dobře pamatuju) nebo ještě víc a najednou si vzpomenou, že bys mohla otěhotnět a že byste to nemuseli zvládat splácet a tak vám to sníží o 100.000?? To je trochu padlé na hlavu, ne?? Neřeknu kdyby vám to tedy snížili třeba o 300.000 aby to mělo logiku (ne že bych vám to přála, to rozhodně ne :-) jo, ale jestli mi rozumíš, oni vám z celkové částky sníží takové minimum. Tak pak napiš, jak jste dopadli, držím palečky ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jito: Mluvila jsem pak ještě s tou Pavlovou tetou, co dělala vedoucí pobočky a ona mi fakt řekla, že prostě v Praze na schvalování jsou schopni tohle říct i když je to totální pitomost... včera jsme tam byli znova, babu jsme dostali tak do kouta, ža asi 3krát zrudla, ale svojí chybu, přiznat nedokázala... takže volala tý do Prahy jak to bude a prej ve středu, tj zítra dostaneme k podpisu smlouvu ne na 935000 jak jsme chtěli my, ale na 835000 což nám do konečné částky bytu bude chybět asi 86000 což už není tak strašný a s pomocí rodičů to nějak poplácáme a půjčíme si ještě hotovostní úvěr, na to, co do kupy nedáme... ono to půjde... :-) ale hlavně aby se stihl termín, jinak platíme pokutu za nedodržení a to teda jestli to tak dopadne, tak se po bábě ze spořky poveze, protože nám nesdělovala jednotlivý kroky, který ta naše složitá hypotéka musela projít ... takže to vypadá, že starý stavebko s podporou 4500 ročně se rušit ještě nebude muset ... naštěstí, byla by to fakt škoda... dneska ti poradci tomu říkaj perla....no a doufám, že do konce března už teda fakt budem bydlet ve svym... teď jsem u našich ... tak mám aspoň trošku klidu ...
Odpovědět
Profilova fotka
nějak to tu umřelo, ale já mám novinu, včera nám to konečně po všech tahanicích schválili, takže zkraje příštího týdne podepisujem smlouvu a snad pak do tří týdnů bydlíme :-) tak se to konečně hnulo kupředu... celý zkouškový se to táhlo, až to dopadlo tak, že z 5 zkoušek mám hotové 2 a 3 musím opakovat, naštěstí mám ještě možnosti na opravu, že to nemusim táhnout do třeťáku... snad během března se to zvládne... :-)teď už to bude víc v klidu ... a brzo ve svym, v čistotě a teplíčku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pet - no vidíš, to ráda slyšim, tak přeju at´jste brzo ve svém a máš konečně klid ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
paní ze spořky volala dneska ještě ve dvě, že v pondělí máme o půl čtvrtou připravenou smlouvu k podpisu ...
Odpovědět
Profilova fotka
petu: gratuluji, tak konečně to klaplo, a ty zkoušky dohoníš, vždyt si holka šikovná a co jinak nového holky?
Odpovědět
petu: no, to je super zprávička :-) , konečně jste se dočkali viď, ty vás ale pěkně natrápili úřednici ]-( no a zkoušky dohoníš, měli jste problémky se smlouvou, teď už bude klid, tak to dáš všechno, ne??
Odpovědět
Profilova fotka
holky, doufám, že to zvládnu, nejsou to až tak těžké zkoušky jako je třeba chemie, tak by to mělo klapnout, je fakt, že jsem teď byla hodně vynervovaná z tchýně, kvůli tý hypotéce a tak všechno dokupy, ono co si budem, už jenom to, že má člověk jít na zkoušku dokáže pěkně rozhodit ... takže snad teď to v klídku pěkně všechno zvládnu :-) jinak rodinu zatím pořád nečekáme, neplánujeme, všichni se nás už neustále ptají... lezou mi na nervy, je to naše starost a naše věc, kdy si pořídíme miminko a ne jejich, tak ať mi do toho nikdo čumák nestrká ! a jinak snad nic, všechno v normálu, těším se na stěhování :)
Odpovědět
Profilova fotka
pet - no super, už abys byla pryč od tchýně, což :-) a zkoušky v pohodě doženeš, v klídku ;-)
Odpovědět
Ahoj holky! Tak jak vidím, tak tak to tady žije i po svatbě. To je dobře :-) Jak se jinak všechny máte?
Odpovědět
kat: no, já bych to spíš nazvala, že to tu živoří :-) :-D ;-) ale jsem ráda, že jste na přímu a nerozprchlo se to tu kat: jak se máme? lowe: co je nového?? vše pořád stejné, manželství klape stejně jako před svatbou, snídaně do postele mi manžílek nezačal servírovat :-D , ponožky háže pořád na stejné místo, záchodové prkýnko pořád nechává nahoře :-) :-D :-D :-D dělám si srandu, my se máme dobře, víceméně stejně, manža má práce pořád dost, takže ani v tom se nic nezměnilo, jak říkám, vše stejné, akorát jak píše petu, lidé se až moc zajímají kdy že bude mimi a tak, všem říkám, že jednou jo, ale vám to povím, my jsme ve stavu snažení se :-) tak se snad třeba letos zadaří :-) a bude miminko :-)
Odpovědět
jitaurbanova: No já jsem tady byla naposledy těsně před svatbou a to v době, kdy mě přepadl nějaký ten hajzl-nedá se to nazvat slušněji ve vlaku a manžílkův děda(taťka tchýně) byl na tom hodně španě. Ale to jsem Vám psala. No a pak to vyvrcholilo. Týden před svatbou jsme odjeli na Moravu, odkud jsem a kde byla svatba a v úterý 15. děda umřel :-( Straště mě to rozhodilo, protože jsem si dovedla představit, jak se na svatbě budou všichni ze strany manžela bavit a taky že jo. Někteří se dokonce chtěli omluvit, ale nakonec dorazili, ale zábava 100ní nebyla - alespoň z jejich strany.No a v neděli místo vegetování jsme se vydali do Čech, odkud pochází manžel a kde zrovna bydlíme a v pondělí byl pohřeb. Takže jsem šla z bílého rovnou do čeného. V sobotu na to jsme měli tzv. druhou svatbu v Čechách, jak jsem Vám psala a už to teda nebyla svatba ale bylo to příjemné. I když jsem ještě dobírala antibiotika z angíny, která u mě vypukla 18.9. chraptěním a 20.definitivně. Tzn. svatební noc byla, ale opravdu jen decentní ;-) Vše pak asi 14 dní bylo ok a odvezli do nemocnice babičku(maminku tchána) , která necelý měsích po naši svatbě taky zemřela. Takže druhý pohřeb. Ale tím už to špatné pro rok 2009 zkončilo!!! No a moje mamča říká - nevím, jestli to jsou jen povídačky, ale u nás se to plní, že když někdo odejde, tak na jeho místo příjde-narodí se někdo další. No a tak jsme 3.10. zjistili, že čekám miminko :-) A radostná zpráva přišla ještě o pár dní později, kdy ze stejnou novinkou přišel i manžílkův bratr :-) Takže my máme termín 2.6. a oni 1.6. :-) Moc se těšíme a doufám, že tento a příští roky pro nás budou jen ve znamení štěstí a zdraví. To samé přeju Vám všem!!!
Odpovědět
Profilova fotka
kaatul - teda to ste měli náročnej rok, samý jobovky ;-( |-| jinak ano říká se, že když někdo odejde, tak na jeho místo se narodí někdo další - nevím zda je to pravda nebo ne, kadžopádně gratuluju ke krásným novinkám - at´jste zdraví, máte krásné mimi a jste spokojené rodinky ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?